Cukorbeteg gyermek

Kedves Erika!Köszönöm a gyors válaszod!Hanna 5 hónapja lett cukorbeteg,már egész jók lennének az eredményei de többször van hipója(délelőtt nem minden nap,de délután szinte minden nap)!Ő napi 5 egység inzulint kap,vagy +0.5-tel többet!Hannának napi 8-szor mérünk de most többet kell hogy kitapasztaljuk mikor van hipója!Még 1 olyan kérdésem lenne a láb ujján is szoktál mérni?Mert már sokszor olyan csúnya a kis ujjai a bökésektől!Hanna most 10kg ezért is érdekelt mennyi egység inzulint kapnak a hozzá hasonló korú gyerekek!A doktornő szerint próbáljak kevesebb inzulint adni de akkor egész nap 10-15 között vannak a cukrai!Természetesen kaphat többet is ha az beválik!Ha jól értelmezem amikor a hipója van akkor kap rögtön gyümölcsöt???És utána jó a cukra???Ő mindig megeszi a kimért adagját?Mi ezzel is sokat küzdünk!Vannak napok amikor nem akar enni!
 
Kislányom a gyümölcsnek nagyon örvend, ahogy odaadtam tudom hogy 30 perc után esik le, de nem várom meg, ahogy letelt 20-30 perc már adok ételt lisztest. Ha hipozik még azt is lehet csinálni sőt gondolom az ami kiváltja nálatok a hipot hogy nem elég a szénhidrát, 1-2 szenhidráttal növelni kell a pici reggelijét, mi is pont így voltunk mikor megnöveltem az inzulin mennyiségét, ez bevált. Az ételel nem lenne baj, de reggel mivel álmos 7-kor kekszet adok cukormenteset és álmába eszi meg. 9-kor pedig lusti és ilyenkor kell kéreljem általába, de napközben szerencsére nincs baj.
Én amikor nagy akkor a hasikájába adom, amikor kicsi a combjába és amikor jó akkor a karjaiba de váltogatva.
Mivel szúrod az ujjacskáját? Nekünk jól bevált az Accu-Check Softclix, nem panaszkodik a pici méréskor, egyedül az inekciónál sír 3 percet.
Adjál esetleg vitamint én minden nap adok neki Minevitat, C vitamint, vasat és D vitamint, eleinte nem szerette, de most már ő kéri, nekik fontos a vitamin.
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Erika!Köszönöm a gyors válaszod!Hanna 5 hónapja lett cukorbeteg,már egész jók lennének az eredményei de többször van hipója(délelőtt nem minden nap,de délután szinte minden nap)!Ő napi 5 egység inzulint kap,vagy +0.5-tel többet!Hannának napi 8-szor mérünk de most többet kell hogy kitapasztaljuk mikor van hipója!Még 1 olyan kérdésem lenne a láb ujján is szoktál mérni?Mert már sokszor olyan csúnya a kis ujjai a bökésektől!Hanna most 10kg ezért is érdekelt mennyi egység inzulint kapnak a hozzá hasonló korú gyerekek!A doktornő szerint próbáljak kevesebb inzulint adni de akkor egész nap 10-15 között vannak a cukrai!Természetesen kaphat többet is ha az beválik!Ha jól értelmezem amikor a hipója van akkor kap rögtön gyümölcsöt???És utána jó a cukra???Ő mindig megeszi a kimért adagját?Mi ezzel is sokat küzdünk!Vannak napok amikor nem akar enni!

Kedves Gabriella! Pici gyerknél nincs tapasztalatom az inzulint illetően, de 2 dolog miatt mégis gondoltam, hogy írok. Az egyik, hogy milyen bökőt használsz. Sokaknál bevált a Softclick ujjbegyszúró, ami kevésbé gyötri meg a kezet, mint sok másik. Felnőttek között is esetenként többen szúrják a lábujjukat.
A másik, hogy ha hipózik a gyerek, akkor azonnal adj neki gyümölcsöt v. kb. 1 dl 100%-os gyümölcslevet, ez a cukrát rendezni fogja. Mikor annak idején a lányom nem bírta megenni a kimért adagját, akkor igyekeztem olyasmivel kipótolni, ami kicsit jobban csúszott, de belefért a diétába. Gyümölcs, kis gyümölcslé jött még ilyenkor, persze csak az étkezés végén.
 
Kedves Gabriella! Pici gyerknél nincs tapasztalatom az inzulint illetően, de 2 dolog miatt mégis gondoltam, hogy írok. Az egyik, hogy milyen bökőt használsz. Sokaknál bevált a Softclick ujjbegyszúró, ami kevésbé gyötri meg a kezet, mint sok másik. Felnőttek között is esetenként többen szúrják a lábujjukat.
A másik, hogy ha hipózik a gyerek, akkor azonnal adj neki gyümölcsöt v. kb. 1 dl 100%-os gyümölcslevet, ez a cukrát rendezni fogja. Mikor annak idején a lányom nem bírta megenni a kimért adagját, akkor igyekeztem olyasmivel kipótolni, ami kicsit jobban csúszott, de belefért a diétába. Gyümölcs, kis gyümölcslé jött még ilyenkor, persze csak az étkezés végén.
Kedves Kriszti!Köszönöm a segítséged!Mi AUTOLET Impression ujjbegyszúrót használunk!Ki fogom próbálni a gyümölcslevet és a gyümölcsöt is!Igaz a gyümölcslevet már próbáltuk de nem nagyon akarja meginni,csak a vizet!Azt hiszem azzal sem vesztek semmit ha megveszem a softclick ujjbegyszúrót!Köszönöm a tanácsodat!A gyümölcsökkel félek mert az megemeli a cukrát kivétel az alma!Imádja a mandarint de sajnos attól magas a cukra!Nagyon válogatós van hogy csak ránéz az ételre és nem hajlandó megkóstolni sem!Persze ő még nagyon kicsi és remélem idővel könnyebb lesz! Üdv:Gabi
 
Kislányom a gyümölcsnek nagyon örvend, ahogy odaadtam tudom hogy 30 perc után esik le, de nem várom meg, ahogy letelt 20-30 perc már adok ételt lisztest. Ha hipozik még azt is lehet csinálni sőt gondolom az ami kiváltja nálatok a hipot hogy nem elég a szénhidrát, 1-2 szenhidráttal növelni kell a pici reggelijét, mi is pont így voltunk mikor megnöveltem az inzulin mennyiségét, ez bevált. Az ételel nem lenne baj, de reggel mivel álmos 7-kor kekszet adok cukormenteset és álmába eszi meg. 9-kor pedig lusti és ilyenkor kell kéreljem általába, de napközben szerencsére nincs baj.
Én amikor nagy akkor a hasikájába adom, amikor kicsi a combjába és amikor jó akkor a karjaiba de váltogatva.
Mivel szúrod az ujjacskáját? Nekünk jól bevált az Accu-Check Softclix, nem panaszkodik a pici méréskor, egyedül az inekciónál sír 3 percet.
Adjál esetleg vitamint én minden nap adok neki Minevitat, C vitamint, vasat és D vitamint, eleinte nem szerette, de most már ő kéri, nekik fontos a vitamin.
Kedves Erika!Nagyon köszönöm a jó tanácsod!Emelni fogok az adagján és remélem beválik!Köszönöm hogy megírtad a vitamint ugyanis eddig sem a patikában sem a háziorvos nem tudták megmondani mit adhatok neki!Mi autolet ujjbegyszúrót kaptunk a kórházban de megveszem a softclix ujjbegyszúrót mert más is ajánlotta!Olyan kérdésem lenne hogy mindig külön főzöl neki?És milyen rizst használsz a kislányodnak?Hanna a barna rizstől lehipózik!A félbarnát még nem próbáltuk!Megkérdezhetem hogy a napi cukrai milyenek?A doktornő kérésére visszavettünk az inzulinból de így nem jó a cukra!A legfontosabbat majdnem elfelejtettem megkérdezni hogy milyen zsemlét vagy kenyeret adsz neki!???A félbarna kenyér jó volt de azt most nem lehet kapni!Üdv:Gabi
 

B Judit

Új tag
Sziasztok Kedves Fórumozók,

Új tagként még nem sikerült végigolvasnom a fórumot, de szeretnék Tőletek kérdezni. 4,5 éves fiamat szeptemberben diagnoztizálták. Napi 4 alkalommal kap inzulint. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek elkezdhetem-e tanítani neki az inzulin beadását, vagy ehhez még túl pici. Vércukrot már tudja egyedül mérni, de azért még leginkább mi szoktuk neki.
Másik kérdésem az, hogy most bejött a hideg, lehet ez az oka, hogy a cukrunk nagyon ugrál az utóbbi napokban? Ti ilyenkor mit tesztek? Üdv: Judit
 

dg

Őstag
Sziasztok Kedves Fórumozók,

Új tagként még nem sikerült végigolvasnom a fórumot, de szeretnék Tőletek kérdezni. 4,5 éves fiamat szeptemberben diagnoztizálták. Napi 4 alkalommal kap inzulint. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek elkezdhetem-e tanítani neki az inzulin beadását, vagy ehhez még túl pici. Vércukrot már tudja egyedül mérni, de azért még leginkább mi szoktuk neki.
Másik kérdésem az, hogy most bejött a hideg, lehet ez az oka, hogy a cukrunk nagyon ugrál az utóbbi napokban? Ti ilyenkor mit tesztek? Üdv: Judit

Nálunk egyöntetűen megemelkedett az inzulinigény, így emeltünk a bázison. Ingadozások nálunk is vannak, de ezt mind ezidáig még sosem tudtam kétséget kizáróan az időjárással megindokolni.
 

timi85

Új tag
Sziasztok.
Kérdéssel forulok hozzátok. 12éves fiamnál 1 es típusú cukorbrtegséget diagnosztizáltak karácsony előtt. Igazából nem idegen számomra a dolog, mert a testvérem is cukorbeteg, és teljes életet él,dolgozik, sportol. Azt viszont nem tudom, hogy mint anya, hogy fogok tudni dolgozni, mivel fiamat egyedül nevelem. Remélem azért összeegyeztethető, mert különben a megélhetésünk kerül veszélybe.
Ha van köztetek valaki, aki hasonló helyzetben él, és megosztaná tapasztalatait, megköszönném.
 

borka

Őstag
Sziasztok.
Kérdéssel forulok hozzátok. 12éves fiamnál 1 es típusú cukorbrtegséget diagnosztizáltak karácsony előtt. Igazából nem idegen számomra a dolog, mert a testvérem is cukorbeteg, és teljes életet él,dolgozik, sportol. Azt viszont nem tudom, hogy mint anya, hogy fogok tudni dolgozni, mivel fiamat egyedül nevelem. Remélem azért összeegyeztethető, mert különben a megélhetésünk kerül veszélybe.
Ha van köztetek valaki, aki hasonló helyzetben él, és megosztaná tapasztalatait, megköszönném.


Szia timi85 !
Üdv a fórumon. Talán mondhatni, hogy abból a szempontból szerencsések vagytok, hogy a tesód is diabos. Biztosan nagyon sokat tud segíteni, amellett, hogy nem egyszerű a problémád. Én most csak azt tudom javasolni, hogy iszonyatos gőzerővel tanulja meg a kezelés alapvető dolgait és nagyon szigorúan tartsa be a doki és a tesó utasításait. 12 éves fiatal emberbe már meg lehet bízni. Legyen neki egy egyszerű mobil, amin a tesótól segítséget tud kérni, ha szükséges. A suliba az of.-nel ill. a tanári karral meg kell beszélni a változásokat, eltitkolni nem szabad. Esetleg kérheted a tesót, hogy segítsen ebben a témában is. Lényeg, hogy a társa előtt is merje megmérni a cukiját és beadni az inzulint. Hősnek fogják tekinteni.
Várom a további fejleményeket.
Üdv:
Sándor
 

gabibaba

Aktív tag
Kedves Timi85! Nálunk 13,5 évesen derült ki a gyerek diabja, és én dolgoztam tovább. Milyen kezelést kap?
Ahogy Sándor írta, egy telefon volt nála, osztályfőnökkel beszéltünk, tanárok tudtak róla. Bármi gond volt, telefonálhatott. Nálunk annyi 'gond' volt az elején, hogy mivel az iskolában nem volt menza, bevittük az ebédet, később szendviccsel megoldotta.
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok.
Kérdéssel forulok hozzátok. 12éves fiamnál 1 es típusú cukorbrtegséget diagnosztizáltak karácsony előtt. Igazából nem idegen számomra a dolog, mert a testvérem is cukorbeteg, és teljes életet él,dolgozik, sportol. Azt viszont nem tudom, hogy mint anya, hogy fogok tudni dolgozni, mivel fiamat egyedül nevelem. Remélem azért összeegyeztethető, mert különben a megélhetésünk kerül veszélybe.
Ha van köztetek valaki, aki hasonló helyzetben él, és megosztaná tapasztalatait, megköszönném.

Kedves Timi!
Az én lányom 11,5 éves korában lett diabos. 1 hét kórház után már ment is vissza szépen az iskolába. Az osztályfőnöknek, tanároknak én mondtam el, hogy mire kell figyelni, a gyerekeknek ő maga. Az ebédet otthonról vitte, az iskola titkárságán tarthatta a hűtőben és ott meg is melegíthette. A gondozó orvos úgy állította be, hogy a szünetekben tudott enni. Kapott egy mobiltelefont és egy jó órát a gyerek. A főzés, a tízórai, uszonna összeállítása plusz feladatot jelent, de egyáltalán nem annyit, hogy emiatt ne tudnál dolgozni. Tudom, hogy így az elején ez nagy trauma, de hidd el, meglepő gyorsasággal bele fogtok jönni. Egy ekkora gyerek meg már megbízhatóan, önállóan végre tudja hajtani, amit kérnek tőle. Ha meg gond van, úgyis tud telefonálni neked v. a tesódnak.
 

elekchef

Új tag
Sziasztok.
Tulajdonképp végső elkeseredésemben regisztráltam, és írok. Röviden felvázolom a problémám, amiben szeretnék tanácsot, ill. segítséget kérni.
10 éve elvált a feleségem tőlem, mert megismert valakit, és ahogy ez lenni szokott vitte a közös lakásunkat és az akkor 3,és 5 éves fiaimat is.
A nagyobbik fiamnál 6 éve diagnosztizáltak 1-es típusú diabéteszt. Az én életem úgy alakult/devizahitel/, hogy külföldre kellett mennem dolgozni.
Kilenc hónapja költöztem haza, a srácokkal mindvégig jó volt a kapcsolatunk, napi szinten beszéltünk telefonon,meglátogattak stb...
Egy dolgot hallgattak el előlem a gyerek cukoradatait.
Nos az a helyzet, hogy az ex feleségem semennyire nem törődik a fiammal, nem tanította meg hogy rendszeresen cukrot kell mérni, nem étkezteti diabetikusan,
egyáltalán nincs is opció a gyereknek otthon. Többnyire péksüteményt,zsömlét, tejet, sütiket eszik. 15 évesen naponta 350-400 gr szénhidrátot eszik, ennek következtében a cukra az egekben van. Sajnos többször van 20 fölött mint 10 alatt, nem egyszer 30-40es a gyerek cukra!!!
És ezt is csak azért tudom, mert kiírtam a cukormérőjéből. Már próbáltam beszélni az exemmel, de sajnos süket fülekre találtam, pedig Ő "NÉV MODERÁTOR ÁLTAL TÖRÖLVE!". Felkerestem a családvédőt is, de eléggé meg van kötve a kezük, nem sokat tudnak tenni. Én amit tehetek, hogy 2 hetente hétvégén, amikor velem van odafigyelek rá, de sajnos ez édes kevés, és azt látom, hogy ha ez így folytatódik akkor nem biztos, hogy megünnepelheti a 40. szülinapját.
Kérek mindenkit, hogy ha tud segítsen, akár egy jó tanáccsal is.
Előre is köszönöm
Gálóczy Elek cukor táblázat.jpg
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Elek! Nagyon szomorú, amit írtál és mutattál. Sajnos sokszor a kamaszok sem egyszerűen irányíthatók, akkor sem, ha a szülő a feje tetejére áll. Megoldja, hogy azt egyen, ami számára a legrosszabb, akkor is, ha otthon az egészséges alternatíva hegyekben áll. Megmondhatod neki, hogy mi lesz ennek a következménye, nem fogja érdekelni, mert ebben a korban nem lát 5 percnél előrébb. Az anya a mindennapi harcokban őrlődik, nem biztos, hogy minden rosszért egyedül őt kell hibáztatni. Jó tanács? Próbálj meg a gyerekkel beszélgetni, de inkább az együttérzés és megértés oldaláról közelítve. Talán érdemes lenne a kezelőorvosával is beszélni, hátha oktatási jelleggel felveszi pár napra az osztályra, és a kórházi dietetikus segítségével átveszik a tudnivalókat.
 
Sziasztok.
Tulajdonképp végső elkeseredésemben regisztráltam, és írok. Röviden felvázolom a problémám, amiben szeretnék tanácsot, ill. segítséget kérni.
10 éve elvált a feleségem tőlem, mert megismert valakit, és ahogy ez lenni szokott vitte a közös lakásunkat és az akkor 3,és 5 éves fiaimat is.
A nagyobbik fiamnál 6 éve diagnosztizáltak 1-es típusú diabéteszt. Az én életem úgy alakult/devizahitel/, hogy külföldre kellett mennem dolgozni.
Kilenc hónapja költöztem haza, a srácokkal mindvégig jó volt a kapcsolatunk, napi szinten beszéltünk telefonon,meglátogattak stb...
Egy dolgot hallgattak el előlem a gyerek cukoradatait.
Nos az a helyzet, hogy az ex feleségem semennyire nem törődik a fiammal, nem tanította meg hogy rendszeresen cukrot kell mérni, nem étkezteti diabetikusan,
egyáltalán nincs is opció a gyereknek otthon. Többnyire péksüteményt,zsömlét, tejet, sütiket eszik. 15 évesen naponta 350-400 gr szénhidrátot eszik, ennek következtében a cukra az egekben van. Sajnos többször van 20 fölött mint 10 alatt, nem egyszer 30-40es a gyerek cukra!!!
És ezt is csak azért tudom, mert kiírtam a cukormérőjéből. Már próbáltam beszélni az exemmel, de sajnos süket fülekre találtam, pedig Ő a "NÉV MODERÁTOR ÁLTAL TÖRÖLVE". Felkerestem a családvédőt is, de eléggé meg van kötve a kezük, nem sokat tudnak tenni. Én amit tehetek, hogy 2 hetente hétvégén, amikor velem van odafigyelek rá, de sajnos ez édes kevés, és azt látom, hogy ha ez így folytatódik akkor nem biztos, hogy megünnepelheti a 40. szülinapját.
Kérek mindenkit, hogy ha tud segítsen, akár egy jó tanáccsal is.
Előre is köszönöm
Gálóczy Elek Csatolás megtekintése 9298


Kedves Elek!

A lányom, Réka, Balázs fia egyik barátja. Gyakran találkozom én is Balázzsal. A viselkedés szokásos kamasz viselkedés, hidd el. Az édesanyja mindent megtesz érte, ennél jobb kezekben nem lehet. Réka többször volt a Zsuzsa által tartott táborokban, együtt jártunk csoportos foglalkozásra, amit egy pszichológus vezetett. Ez a mennyiségű ch nem extrém egy kamasz fiú számára, és tudom hogy Zsuzsa az egészséges étkezésre törekszik, de nehéz egy ekkora gyerekkel. Az én lányom sem mér, nem eszi meg a szendvics mellé a zöldséget. Létrehoztam egy klubot, ott fiatal felnőtt, értelmes diabosok is azt mondták, kamaszkorban meghülyülnek a gyerekek, túl kell élni. Balázs sportol, normális közösséghez tartozik, ennek kell most örülni!
A családvédővel csak rosszat teszel, segíteni nem fognak.
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

gabibaba

Aktív tag
Kedves Elek!
Mi 7 éve kamasz gyerekkel (13,5) kezdtünk a diabba, és maximális odafigyelés mellett (grammra kiszámolt CH-s étkezések, sok zöldség, gyümölcs, stb.) hasonló eredményeink voltak, pedig ő nagyon sokat mért. Kamaszkorban az inzulinellenes hormonok nagyon erősen bele tudnak kavarni a vércukor alakulásába, és drasztikus inzulinemelésre lehet szükség, bázisra és bólusra egyaránt. Nálunk a mostani bázis 17E, a kamaszkori volt 30-35E is. Ezt az emelést érdemes lenne átgondolni. Pumpával simán meg lehet próbálkozni egy százalékos emeléssel. A CH mennyiség: egyáltalán nem extrém, főleg, ha sportol, ennyi nálunk is megvolt simán. A mérések: volt egy hét, amikor 2x (!) mért cukrot összesen. Mert nyár volt, nyaraltak, és utálta az egészet, és mert .. csak. Persze mi meg kiakadtunk. Talán kezdetnek annyit lehetne a gyerekkel üzletelni, hogy amíg nem áll be a cukra, addig mérjen sokat, aztán majd lehet lazítani. Valószínűleg utálja, hogy magas, ezért inkább nem méri, aztán így lesz egy ördögi kör. Esetleg meg lehetne próbálkozni nála egy pár hetes szenzorozással is.
A családsegítő is felesleges rossz szerintem, csak növeli a feszültséget, de ettől még a gyerek nem fog többet mérni! Valahogy kompromisszumot kellene kötni Balázzsal és akkor neki is, nektek is jobb lesz.
 

Anna apja

Új tag
Sziasztok.
Tulajdonképp végső elkeseredésemben regisztráltam, és írok. Röviden felvázolom a problémám, amiben szeretnék tanácsot, ill. segítséget kérni.
10 éve elvált a feleségem tőlem, mert megismert valakit, és ahogy ez lenni szokott vitte a közös lakásunkat és az akkor 3,és 5 éves fiaimat is.
A nagyobbik fiamnál 6 éve diagnosztizáltak 1-es típusú diabéteszt. Az én életem úgy alakult/devizahitel/, hogy külföldre kellett mennem dolgozni.
Kilenc hónapja költöztem haza, a srácokkal mindvégig jó volt a kapcsolatunk, napi szinten beszéltünk telefonon,meglátogattak stb...
Egy dolgot hallgattak el előlem a gyerek cukoradatait.
Nos az a helyzet, hogy az ex feleségem semennyire nem törődik a fiammal, nem tanította meg hogy rendszeresen cukrot kell mérni, nem étkezteti diabetikusan,
egyáltalán nincs is opció a gyereknek otthon. Többnyire péksüteményt,zsömlét, tejet, sütiket eszik. 15 évesen naponta 350-400 gr szénhidrátot eszik, ennek következtében a cukra az egekben van. Sajnos többször van 20 fölött mint 10 alatt, nem egyszer 30-40es a gyerek cukra!!!
És ezt is csak azért tudom, mert kiírtam a cukormérőjéből. Már próbáltam beszélni az exemmel, de sajnos süket fülekre találtam, pedig Ő "NÉV MODERÁTOR ÁLTAL TÖRÖLVE". Felkerestem a családvédőt is, de eléggé meg van kötve a kezük, nem sokat tudnak tenni. Én amit tehetek, hogy 2 hetente hétvégén, amikor velem van odafigyelek rá, de sajnos ez édes kevés, és azt látom, hogy ha ez így folytatódik akkor nem biztos, hogy megünnepelheti a 40. szülinapját.
Kérek mindenkit, hogy ha tud segítsen, akár egy jó tanáccsal is.
Előre is köszönöm
Gálóczy Elek Csatolás megtekintése 9298
Kedves Elek!
Balázs mivel magyarázza, hogy nem mér? Vagy, hogy többet eszik esetleg?
Az én 8 éves lányom sem mondja meg, hogy milyenek a cukrai az iskolában. Van "neki más dolga". Én meg megnézem a cukormérőt.
 
Utoljára módosítva a moderátor által:

Anna apja

Új tag
Kedves Elek!
Balázs mivel magyarázza, hogy nem mér? Vagy, hogy többet eszik esetleg?
Az én 8 éves lányom sem mondja meg, hogy milyenek a cukrai az iskolában. Van "neki más dolga". Én meg megnézem a cukormérőt.
De még tudom javasolni, hogy keresd fel a kezelő orvost, hogy ő mit tanácsol.
 
Oldal tetejére