Cukorbeteg gyermek

Cipócska

Új tag
Mi a mézes kalácsokra gyúrunk, azt mindig megcsináljuk diabetikus formában, mézpótlóval, díszítjük, nagyon finom, és nagy sikere szokott lenni.

Kedves Zsuzsa,
Ha nem túl nagy kérés, el tudnád küldeni a diabetikus mézes kalács receptjét?? Jó előre az ünnepre, addig még szeretném kipróbálni.
Előre is köszönöm,
Cipócska
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Fiúk, Lányok, Mindenki!

Csigu (alias Tímeácska) üzeni, hogy aki teheti, az holnap 9:00-kor hallgassa a Kossuth rádiót, mert az inzulin problémákkal kapcsolatos vita fórum lesz. A mi Csigunk mellett megszólal Kautzky tanár úr is.

Szóval ha csak egy módotok lesz rá, akkor holnap hallgassátok a rádiót.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még egy fontos info Csigutól:

A műsorba (de nem az élő adásba) van lehetőség sms-t küldeni, kérdés, vélemény, hozzászólás, akármi.

az sms szám: +36 30 900 0666

vagy aki ismeri Tímeácska emilcímét, akkor oda is lehet üzit, véleményt, kérést írni, és ő továbbítja a műsorba,

vagy stefanits.csaba@radio.hu emilcímre, ha valakinek ez szimpibb.
 

napocska

Őstag
Sziasztok!

Azért írok, mert sikerült nekünk is belefutni egy olyan hányós vírusba, amely kórházzal végződött. Eddig a hányásokkal meg tudtunk birkózni, de ez most valami különösen makacs eset lehetett, és iszonyú gyorsan romlott. Előző este, lefekvéskor még 6-7 volt a cukor, éjfélkor 13, reggelre meg 19. Ahogy felébredt Dani, rögtön elkezdett hányni. Emeltünk a bázison, és próbáltuk itatni apránként. Sajnos minden visszajött, és gondolom az ismétlődő hányások, és a folyamatosan 15 körül beállt cukor (nem mertük vadabbul emelni a bázist, nehogy zuhanni kezdjen a cukra, hiszen, ha nem marad benne semmi, akkor mit csinálunk...) miatt délután 3-4-re már iszonyú állapotba került Dani, úgyhogy be kellett vinnünk a kórházba. DKA alakult ki kb. 8 óra alatt! Olyan volt szegénykém, mint egy rongycsomó. Még ülni sem tudott, teljesen összezuhant. Infúziót kapott, és vénásan adagolták mellé az inzulint. Szerencsére már másnapra jobban lett, és tegnap reggel kijöhettünk. Tanulság: ha hány, és magas a cukra, és nem rendeződik a helyzet 3-4 órán belül, akkor nem szabad várni, hanem irány a kórház, bármennyire is jobb lenne otthon!

Legyen szép nyaratok!
Kriszta
 
Kedves olvasók!Kislányom 19 hós és 2 hónapja lett cukorbeteg!Nagyon rossz állapotban volt amikor kiderült!Sajnos még kezdő vagyok és lenne pár kérdésem hozzátok!Inzulinozni kell,reggel és este kap Humulin-M3 ez mix,és ebédhez kell 0.5E Humulin-R-et beadni mert ebéd után nagyon felmegy e-nélkül a cukra!A mixen nemrég emeltünk de még mindig nem tökéletesek a cukrai!Reggeli után 10-15 körüli de van hogy magasabb,pedig a reggelije jól ki van mérve!Ezen kívül a vacsi előtt is általában magas!Lehet hogy még emelni kell az inzulin adagján?Sajnos nem ízlik neki a barna rizs,és az újabb ízű ételek!Ha van valakinek tapasztalata legyen szíves írja meg kb.mennyire lesz küzdelmes ez a menet,mármint áttérni a diétára!De ami miatt igazán írok az az hogy tudni szeretném a napi cukorméréseknek minden alkalommal 4 és 10 között kell lennie?Vagy nem gond ha van magasabb is benne?Ha frontok vannak észrevettem hogy előtte nap magasabbak ez mennyire szokott általában megemelkedni!Gondolom ez is gyerekfüggő,de 1 átlagra lennék kíváncsi!Nagyon várom a válaszokat és előre is köszönöm!!!!!
 
Kedves Mamago!

Én vagyok az a "világjáró Úr " ahogy írod, való igaz, hogy a 49 éve meglévő diabommal eddig / szövődménymentesen / kétszeri szúrással éltem. Reggel Humilin R és Humulin M3 este ugyanez. Most július óta a Dr Somogyi Anikóhoz járok a II. Belklinikára / sajnos orvost kellett váltanunk/. A mostani beállítás az új módinak megfelelő 4x-i szúrás, reggel Humulin R+ Humulin N délben Humulin R délután Humulin R este Humulni N, eddig nagyon jól szuperál, csdak az időbeosztásomat kell átállítanom, mert az inzulin beadások miatt kissé másképpen kell szervezni a napokat. A doktornő azzal indokolta az átállítás szükségességét, hogy ha már eddig megúsztam a szövődményeket, akkor most még többet kell tenni azért, hogy ne is legyenek, ezt be kellett látnom, úgyhogy nem sokat ellenkeztem. Az életemet továbbra is úgy élem, hogy utazgatunk itthon és külföldön egyaránt, csak most már kevesebbet, mert sajnos feleségemnél egy áttétes májrákot állapítottak meg, és így az Ő kezelése a fontiosabb, mint az utazások.

Üdvözlettel Rends
Kedves világjáró Úr!Mi még kezdők vagyunk a diabbal kislányom 19 hós,2 hónapja diabos!Látom neked nagy tapasztalatod van!Szeretném megkérdezni,hogy szerinted az ételeknek nagy szerepük van abban hogy az idővel elkerülhetőek lesznek a szövődmények??Mármint nagyon fontos betartani az előírt étkezést??Sajnos nem igazán ízlik neki pl.a barna rizs,és a diabos kekszek sem!Bár gondolom hozzá kell szoktatni!!
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves olvasók!Kislányom 19 hós és 2 hónapja lett cukorbeteg!Nagyon rossz állapotban volt amikor kiderült!Sajnos még kezdő vagyok és lenne pár kérdésem hozzátok!Inzulinozni kell,reggel és este kap Humulin-M3 ez mix,és ebédhez kell 0.5E Humulin-R-et beadni mert ebéd után nagyon felmegy e-nélkül a cukra!A mixen nemrég emeltünk de még mindig nem tökéletesek a cukrai!Reggeli után 10-15 körüli de van hogy magasabb,pedig a reggelije jól ki van mérve!Ezen kívül a vacsi előtt is általában magas!Lehet hogy még emelni kell az inzulin adagján?Sajnos nem ízlik neki a barna rizs,és az újabb ízű ételek!Ha van valakinek tapasztalata legyen szíves írja meg kb.mennyire lesz küzdelmes ez a menet,mármint áttérni a diétára!De ami miatt igazán írok az az hogy tudni szeretném a napi cukorméréseknek minden alkalommal 4 és 10 között kell lennie?Vagy nem gond ha van magasabb is benne?Ha frontok vannak észrevettem hogy előtte nap magasabbak ez mennyire szokott általában megemelkedni!Gondolom ez is gyerekfüggő,de 1 átlagra lennék kíváncsi!Nagyon várom a válaszokat és előre is köszönöm!!!!!

Kedves Gabriella! Tudom, hogy most még nagyon nehéznek tűnik sok minden, ami a diabbal kapcsolatos. Biztos, hogy nem könnyű egy ilyen pici gyerekkel, de pont az egészségesebb étrendre való átállás talán nem is olyan szörnyű, mint egy csokit, sütit jól ismerő, minden észérvet visszautasító kiskamasszal. Ajánlom, hogy nézd meg a cukkerberg.blog.hu legutóbbi ovis történetét Verocskával, (személyes ismerősöm:)). Ő hasonló korban lett diabos, mint a te kislányod és 3 éves korára már ügyesen, okosan betart mindent, amit kell. Itt olvashatsz néhány mondatot a diétára való átállásról is. Bármilyen keksz helyett náluk jól bevált a nyers zöldség, amit nyugodtan lehet 2 étkezés között nasizni is. Ha nem eszi a barna rizst egyelőre, próbálj kevés rizst párolt zöldségekkel. Az én lányom pl. meglepetésre imádni kezdte a brokkolit, a káposztát, amire azelőtt rá sem nézett... Sok receptet találsz akár itt, akár az interneten, amivel lehet próbálkozni, bár tulajdonképpen a diabos étrend az az egészséges táplálkozás, amit mindenkinek követni kellene.

Igen, a cukra akkor optimális, ha 4 és 10 között van, erre kell törekedni. Tragédia nem történik, ha becsusszan magasabb érték, figyelni kell az alacsonyra is, de ilyenkor érdemes átgondolni, hogy miért is lehet (nem mindig fogsz rájönni, de az sem tragédia...). Az inzulinadagja sem lesz mindig állandó, van, mikor emelni kell és olyan is, mikor csökkenteni. Ha bizonytalan vagy, hívd fel az orvosotokat, hogy mit tanácsol, különösen akkor, ha folyamatosan magas, v. alacsony. Később majd önállóan is menni fog a korrekció.

Nézd meg a régebbi bejegyzéseket a fórum különböző témáiban, biztos, hogy nagyon sok hasznos tanácsot fogsz találni.

Hogy lesz-e szövődménye a lányodnak, az a biztos, hogy még sok-sok évig nem. Az egészséges táplálkozás és mozgás sokat segít abban, hogy ezeket elkerülje.
 
Kedves Gabriella! Tudom, hogy most még nagyon nehéznek tűnik sok minden, ami a diabbal kapcsolatos. Biztos, hogy nem könnyű egy ilyen pici gyerekkel, de pont az egészségesebb étrendre való átállás talán nem is olyan szörnyű, mint egy csokit, sütit jól ismerő, minden észérvet visszautasító kiskamasszal. Ajánlom, hogy nézd meg a cukkerberg.blog.hu legutóbbi ovis történetét Verocskával, (személyes ismerősöm:)). Ő hasonló korban lett diabos, mint a te kislányod és 3 éves korára már ügyesen, okosan betart mindent, amit kell. Itt olvashatsz néhány mondatot a diétára való átállásról is. Bármilyen keksz helyett náluk jól bevált a nyers zöldség, amit nyugodtan lehet 2 étkezés között nasizni is. Ha nem eszi a barna rizst egyelőre, próbálj kevés rizst párolt zöldségekkel. Az én lányom pl. meglepetésre imádni kezdte a brokkolit, a káposztát, amire azelőtt rá sem nézett... Sok receptet találsz akár itt, akár az interneten, amivel lehet próbálkozni, bár tulajdonképpen a diabos étrend az az egészséges táplálkozás, amit mindenkinek követni kellene.

Igen, a cukra akkor optimális, ha 4 és 10 között van, erre kell törekedni. Tragédia nem történik, ha becsusszan magasabb érték, figyelni kell az alacsonyra is, de ilyenkor érdemes átgondolni, hogy miért is lehet (nem mindig fogsz rájönni, de az sem tragédia...). Az inzulinadagja sem lesz mindig állandó, van, mikor emelni kell és olyan is, mikor csökkenteni. Ha bizonytalan vagy, hívd fel az orvosotokat, hogy mit tanácsol, különösen akkor, ha folyamatosan magas, v. alacsony. Később majd önállóan is menni fog a korrekció.

Nézd meg a régebbi bejegyzéseket a fórum különböző témáiban, biztos, hogy nagyon sok hasznos tanácsot fogsz találni.

Hogy lesz-e szövődménye a lányodnak, az a biztos, hogy még sok-sok évig nem. Az egészséges táplálkozás és mozgás sokat segít abban, hogy ezeket elkerülje.
 
Sziasztok!
Ti hányszor szoktátok megmérni 1 nap a gyereketek cukrát? Szokott 19,50 lenni néha a cukorszintje?
Mi kezdők vagyunk (8 honapja - most 2 éves és 9 honapos a kislányom).
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Ti hányszor szoktátok megmérni 1 nap a gyereketek cukrát? Szokott 19,50 lenni néha a cukorszintje?
Mi kezdők vagyunk (8 honapja - most 2 éves és 9 honapos a kislányom).

Szia Erika!
Üdv a fórumon. Nálunk nincs gyermek, de ettől függetlenül.....Minimum mérések legalább a fő étkezéseket megelőzően és az aszt követő másfél óra után. (6x) Amikor magasabb huzamosabb ideig, akkor éjszaka 12 és 03 óra körött is!!!!!!
A magas vc.-k sajnos mindenkinél előfordulhatnak. Befolyásoló tényezők: frontok váltakozása, megfázás, hőemelkedés/láz, akármilyen baktérium/vírus, felszívódási problémák. Ezek csak a legalapvetőbb hibák, de lehet bár mi más. Az, hogy néha előfordul az nem nagy probléma, de ne legyen rendszeres!!!!!!!!

Olvass bele a következő topikokba is!!!!!!! http://diabforum.hu/temak/vércukormérés-újra.1229/
http://diabforum.hu/temak/ujjszúró.36/page-31

http://www.akadimpex.hu/webaruhaz.php?cat=6

Üdv:
Sándor
 
Kedves Olvasók!Kislányom 22 hónapos!Az a problémám hogy estére nagyon magasak a cukrai valószínűleg előtte hipózik!Azt szeretném megkérdezni hogyan lehet azt kiszűrni mikor történhet a hipója!?Sajnos előfordul hogy délelőtt is hipózik!Rövid hatású inzulint kap napközben,este pedig 1 hosszú hatásút!Végre elértük a 10 alatti értékeket de délre és estére sokszor nagyon felmennek!Tudom hogy a mozgás nagyon befolyásolja valamint az időjárás!Az étkezéseket betartjuk!Nem egyformák a napjai a mozgás terén!Még 1 nagyon fontos kérdésem lenne ha van valaki akinek ennyi idős körüli a gyermeke szeretném megkérdezni 1 nap mennyi inzulint kap!!!!Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Kedves Némethné Ihász Gabriella! Szerintem hamarabb kéne megmérni a cukorszintet a biztonságért. Az én kislányom is szokott hipozni de gyorsan egy kis almával és banánnal (25-25 gramm mindkettőből) helyre állitom , ilyenkor 30 percet jó a cukorszint és utánna adok enni. De ezt ki kell tapasztalni úgy hogy meg kell mérni többször ilyen esetkor.
Nálunk lassú lefolyású inzulint írtak ki Mixtard 30 (reggel 5,5 egységet adok és este 2,5 egységet). Van gyors is de azt csak akkor adok amikor nagy 19-21 a cukorszint. Mi 10-szer is de ha kell 13-szor is mérünk cukorszintet a biztonságért.
De mi még kezdők vagyunk 8 hónapja cukorbeteg a 2 és 9 hónapos kislányom.
 
Oldal tetejére