Cukorbeteg gyermek

umbra08

Aktív tag
Megtaláltam! :rohog: Igen, van diabetikus változata a Csengettyűnek, amit én jónak találtam. Az alábbi idézet kicsit más fényben tűnteti fel...
Nincs más hátra: aki kíváncsi , próbálja ki!

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 align=center border=0><TBODY><TR><TD>Csengettyű, családi vegyes (az alsó kettő a diabetikus változat)

</TD></TR></TBODY></TABLE>​


Név: Csengettyű, diabetikus (epres, marcipános, kávés, rumos)
Gyártó/forgalmazó: Microse Kft.
Nettó tömeg: 500 gramm
Ár: 949 Ft
Külső kivitel: viszonylag erős falú zacskó
Darabonkénti csomagolás: celofán
Bevonat: kakaómassza, kakaóvaj (kis jóindulattal nevezhetjük csokoládénak)
Jellemző összetevők: fruktóz, a marcipánosban 20% pörkölt mandula, a többiben főleg porok, aromák
Csupasz külső kóstolás előtt: nagyon szép mintás, bonbonszerű
Illat kóstolás előtt: nagyon jó
Borítás: túlzottan vastag
Töltelék és állag: mű, alig maradt neki hely a bevonattól, többnyire híg, apró csomók is vannak benne, nyeléskor érezni
Íz: erős élesztőíz (ami talán nugátnak indult) majdnem minden fajtánál, némelyik hányingerkeltő és meghatározhatatlan ízű, de az epres jó
Egyéb megjegyzés: Könnyen szétszakad az egész zacskó, a máz miatt túl tömény édesség

Hú, köszi mindenki nevében a full infót! :D
 

zsuzsa

Új tag
Vannak nagyon finom diab csokik, és szaloncukrok egyaránt, mi minden évben diabos szaloncukrot veszünk, ezt az egyveleg félét, 3-4 féle van benne a neve nem ugrik be de finom, még nekünk is, bár mi nem szoktuk enni, meghagyjuk Tibikének, de ő ha tehetné csak azt enné. Olyan csokievő hogy ha hagynám simán napi táblával bevágná, nem győzöm beosztani neki. Schnekoppe termékeket szoktunk venni, kekszben és töltött csokiban nagyon finom és minőségi. Vagy ezek vagy a milka csoki. Nálunk apa a habcsókot falja karácsonykor, de azt tényleg csak titokban, mert azt aztán nem bírná egy cukorbeteg enni, neki sem kéne, de arról nem bír lemondani.
 

dg

Őstag
Vannak nagyon finom diab csokik, és szaloncukrok egyaránt, mi minden évben diabos szaloncukrot veszünk, ezt az egyveleg félét, 3-4 féle van benne a neve nem ugrik be de finom, még nekünk is, bár mi nem szoktuk enni, meghagyjuk Tibikének, de ő ha tehetné csak azt enné. Olyan csokievő hogy ha hagynám simán napi táblával bevágná, nem győzöm beosztani neki. Schnekoppe termékeket szoktunk venni, kekszben és töltött csokiban nagyon finom és minőségi. Vagy ezek vagy a milka csoki. Nálunk apa a habcsókot falja karácsonykor, de azt tényleg csak titokban, mert azt aztán nem bírná egy cukorbeteg enni, neki sem kéne, de arról nem bír lemondani.


Habcsókot lehet készíteni házilag, diabetikusat. Én tavaly ezt megtettem, és iszonyú lett, de ez az én hibám. Idén megint próbálkozom! :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Habcsókot lehet készíteni házilag, diabetikusat. Én tavaly ezt megtettem, és iszonyú lett, de ez az én hibám. Idén megint próbálkozom! :)

Nem akarsz Karácsony előtt egy próbasütést csinálni. Ha jól sikerülne akkor megoszthatnád velünk a receptjét.
:)
Ha már Raffaello, meg házilag készítés. Ez eléggé ünnepi, és a cukrot simán lehet édesítő porral helyettesíteni: http://desszert.eu/raffaello_golyo
 

gabibaba

Aktív tag
Mi egyszer böngyörgettünk ilyet, cukrosat. Egyre kevesebbe került mandula, egyre nagyobbak lettek a golyók, és úgy elfogyott, mint a pinty. :) Lehet, hogy Eszter rávehető ?!?!
 

zsuzsa

Új tag
Mi a mézes kalácsokra gyúrunk, azt mindig megcsináljuk diabetikus formában, mézpótlóval, díszítjük, nagyon finom, és nagy sikere szokott lenni.
 

poe

Őstag
Brrrr... Én nem tudom megenni a mézpótlót, egyszer próbáltam. :rolleyes:
Ha mézzel csinálod, nagyon megdobja a cukrát?
 

dg

Őstag
Receptet kérünk szépen!!! :)


Kata, a mi imádott Tekink küldött nekem mézes süti receptet egy éve -- vagy kettő? Még megvan, és kiváló, igazi mézzel készül, nagyon aranyos formákkal készítettük, angyaltól a csillagig). Mind a süti tekintetében, mind vc tekintetében tuti lett (mert végül is, elenyésző a méz benne, de az ízét otthagyja!)! Előkeresem ezt is, és a receptekhez beírom majd!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, a mi imádott Tekink küldött nekem mézes süti receptet egy éve -- vagy kettő? Még megvan, és kiváló, igazi mézzel készül, nagyon aranyos formákkal készítettük, angyaltól a csillagig). Mind a süti tekintetében, mind vc tekintetében tuti lett (mert végül is, elenyésző a méz benne, de az ízét otthagyja!)! Előkeresem ezt is, és a receptekhez beírom majd!
Itten van a Tekenyős is. Nekem is azonnal az a recept ugrott be. Ha megtalálod, megköszönném, ha felraknád, akkor nekem nem kell keresgélni. :dr_178:
Télleg isteni finom. :cool:
 

zsuzsa

Új tag
Még nem próbáltam mézet adni , a mézpótlót próbálltuk, de csak vajas kenyéren nagyon picit, mikor az oviban vajas mézes kenyér van, vagy a mézes krémest sütöttem vele, fogalmam sincs hogy az igazi mézre hogyan reagálna, vagy észre venném e a cukrán, de gyanítom, mert ugyan nagyon értékes, de nagyon cukros.
 

dg

Őstag
Itten van a Tekenyős is. Nekem is azonnal az a recept ugrott be. Ha megtalálod, megköszönném, ha felraknád, akkor nekem nem kell keresgélni. :dr_178:
Télleg isteni finom. :cool:

Megtaláltam! Az biztos, hony én nem barnacukorral készítettem (szerintem fruktózzal, de már nem emlékszem pontosan). Tényleg nagyon finom, és tökéletes arra, hogy mindenféle, kisebb-nagyobb figurát készítsünk belőle! Ettől függően, egy-egy darabban kevés szénhidrát van, tehát alkalmas arra, hogy a kicsikben ne az az érzés alakuljon ki, hogy csak "felet ehettem"!



Reform mézes

<O:p</O:p<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comhttp://drinfo.hu/forum/ /><st1:metricconverter alt=</st1:metricconverter>200 g. méz
150g barnacukor
<st1:metricconverter w:st="on" ProductID="50 g">50 g</st1:metricconverter> margarin
4 tojás
<st1:metricconverter w:st="on" ProductID="400 g">400 g</st1:metricconverter>. telj. kiörl.búzaliszt
1kk őr.fahéj
&frac12; kk. szódabikarbóna
1 csipet só
szegfűszeg (őrölt)

Felmelegítjük a mézet, hozzáadjuk a cukrot (fruktózt), a margarint, melegítjuk, majd kihülés után a tojásokat is , egyenként.
Egy tálban összekeverjük a lisztet, fahéjat, szódabikarbónát, szegfűszeget, sót. Ehhez jön a mézes massza. Követi 12 óra pihi.
Ezután 4 mm vastagra kinyújtjuk, jöhetnek a formák, majd 10-12 percig sül 200 celsius fokon.
<O:p</O:p
 

tímeácska

Őstag
Megtaláltam! Az biztos, hony én nem barnacukorral készítettem (szerintem fruktózzal, de már nem emlékszem pontosan). Tényleg nagyon finom, és tökéletes arra, hogy mindenféle, kisebb-nagyobb figurát készítsünk belőle! Ettől függően, egy-egy darabban kevés szénhidrát van, tehát alkalmas arra, hogy a kicsikben ne az az érzés alakuljon ki, hogy csak "felet ehettem"!



Reform mézes

<o>:p</o>:p<st1:metricconverter 0="" alt=" border="></st1:metricconverter>200 g. méz
150g barnacukor
<st1:metricconverter w:st="on" productid="50 g">50 g</st1:metricconverter> margarin
4 tojás
<st1:metricconverter w:st="on" productid="400 g">400 g</st1:metricconverter>. telj. kiörl.búzaliszt
1kk őr.fahéj
½ kk. szódabikarbóna
1 csipet só
<o>:p</o>:p

Nyamm! :dr_24::dr_24::dr_24:
És ugye, a nagyokról se felejtkezzünk el... Bennük se az az érzés alakuljon ki, hogy csak "felet ehettem"! :cool::rohog:
 

umbra08

Aktív tag
Banán

Azt mondta a dokink, hogy a banán TILTOTT a cukorbeteg gyermeknek.

Ennek ellenére én mostanában elég sokszor adtam/adok Tökmagnak uzsi időben (de volt, hogy ebédkor is, amikor a főzelékhez nem fűlt a foga) és nagyon jól tudom számolni a bólust hozzá.
Ha tehát kitapasztaltam és elvileg semmi gondot nem okoz, akkor adhatom ugye? Szerintetek?
(Megjegyzem, nagyon szereti, olyan szépen megeszegeti, .....na jó, tömi magába! :rohog:)
 
Oldal tetejére