Vércukormérők

vili79

Új tag
tiszteletem a hölgyeknek és az uraknak!
azt szeretném megkérdezni, hogy az optimum tesztcsíkot melyik készülékek használják?
 

vili79

Új tag
Köszönöm a választ. Régebben mintha (talán Vigh Kata?)valaki kipróbálta volna egy másik készülékkel ezt a tesztcsíkot? Accu check elődjével? Igaz, jó pár éve lehetett már.
 

borka

Őstag
Köszönöm a választ. Régebben mintha (talán Vigh Kata?)valaki kipróbálta volna egy másik készülékkel ezt a tesztcsíkot? Accu check elődjével? Igaz, jó pár éve lehetett már.
Sajnos nem jól emlékszel.:dr_4: A Dcont Perszonál csíkjával lehet használni az Accu check aktiv mérőt, de abból is csak a régebbi hosszú kékszinűt,ha minden igaz. (amelyik a tokban van):dr_31:
 

Csatolások

  • DSCF6338.JPG
    DSCF6338.JPG
    163 KB · Olvasás: 3

blumenkohl

Új tag
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Anyukám 2-es típusú cukorbeteg. AccuChek Performa vc. mérője van. Részben visszaolvastam a fórumot. Tehát jól értem, h. ez a mérő használható az Ideál tesztcsíkjával (mindenféle dekódolás nélkül), és az Ideál tesztcsíkjához adnak a diabetológián orvosi javaslatot, ha kérünk. Akkor is, ha nem Ideál vc. mérő van felírva. Köszönöm, ha válaszoltok.
 

borka

Őstag
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Anyukám 2-es típusú cukorbeteg. AccuChek Performa vc. mérője van. Részben visszaolvastam a fórumot. Tehát jól értem, h. ez a mérő használható az Ideál tesztcsíkjával (mindenféle dekódolás nélkül), és az Ideál tesztcsíkjához adnak a diabetológián orvosi javaslatot, ha kérünk. Akkor is, ha nem Ideál vc. mérő van felírva. Köszönöm, ha válaszoltok.
Az orvosi javaslat nem a tesztcsík nevére vonatkozik, hanem csak tesztcsíkra. Olyant írathatsz fel amilyent akarsz,ha jogosult anyukád a csíkra.
2-es tip,csak abban az esetben, ha inzulinnal kezelt.
Ezt nézzétek meg. Van normatív, emelt, kiemelt indikáció mindegyik más normával bír.

http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310200249&termek=ideál-teszt-50db-doboz
 

blumenkohl

Új tag

Rami

Tag
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy most jelen pillanatban egyszerre mennyi tesztcsíkot írhat fel a doki!
Egy, két vagy három hónap most mi a szabály??
Én össze vissza kapom a recepteket hiába mondom, hogy kérem 2 hónapra előre az inzulinokkal együtt!
És az inzulinokat?? Ezt is 2 hónapra kapom meg, mármint a recepteket! Ez jó így?
Köszönöm
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy most jelen pillanatban egyszerre mennyi tesztcsíkot írhat fel a doki!
Egy, két vagy három hónap most mi a szabály??
Én össze vissza kapom a recepteket hiába mondom, hogy kérem 2 hónapra előre az inzulinokkal együtt!
És az inzulinokat?? Ezt is 2 hónapra kapom meg, mármint a recepteket! Ez jó így?
Köszönöm

Szia! Csatoltam a 14/2007. (III. 14.) EüM rendeletet a csíkokkal kapcsolatban. Egyébként a felírás jelenleg 3 hónapra történhet, tehát a 3 havi adag csíkot és inzulint írathatod fel egyszerre. Hogy a csíkból rád milyen mennyiség vonatkozik, azt a rendeletből ki tudod bogarászni.
 

Csatolások

  • csík_szakorvosi_javaslat.doc
    26.5 KB · Olvasás: 9

Rami

Tag
Szia! Csatoltam a 14/2007. (III. 14.) EüM rendeletet a csíkokkal kapcsolatban. Egyébként a felírás jelenleg 3 hónapra történhet, tehát a 3 havi adag csíkot és inzulint írathatod fel egyszerre. Hogy a csíkból rád milyen mennyiség vonatkozik, azt a rendeletből ki tudod bogarászni.

Nagyon, nagyon köszönöm! Megyek is reklamálni az orvoshoz:))
 

csucsuka1

Új tag
Üdvözlök mindenkit !

Segítségeteket szeretném kérni, vércukormérő választásban, nem tudom milyet vegyek, Tb támogatás van-e ?

Köszönöm , szép napot kívánok !
 

borka

Őstag
Üdvözlök mindenkit !

Segítségeteket szeretném kérni, vércukormérő választásban, nem tudom milyet vegyek, Tb támogatás van-e ?

Köszönöm , szép napot kívánok !

Üdv. A fórumon!
Kérdés, hogy milyen típusú vagy? A 2. es-nek aki nem inzulinos annak nincs támogatás.
Jelenleg a 77 elektronika gépe mindenhol elérhető Dcont-Trend. Kb. 7000 Ft. (vény nélkül) A hozzátartozó csík 2700 Ft.
 

csucsuka1

Új tag
Üdv. A fórumon!
Kérdés, hogy milyen típusú vagy? A 2. es-nek aki nem inzulinos annak nincs támogatás.
Jelenleg a 77 elektronika gépe mindenhol elérhető Dcont-Trend. Kb. 7000 Ft. (vény nélkül) A hozzátartozó csík 2700 Ft.

Jövőhéten megyek vérvételre és intézem az orvosiakat, mert még ma tudtam meg, ez nekem is új.
Köszönöm a válaszodat, jelentkezni fogok , hogy mi lett az eredmény.
 

noras

Új tag
Sziasztok!

Csak azért regiztem be, hogy megköszönjem az infókat, amiket itt olvastam. Ezek alapján ugyanis nekem is sikerült hozzájutnom egy OneTouch Select Mini vércukormérőhöz. Ezer köszönet még egyszer! :dr_24:
 

laffi

Tag
Sziasztok!
Rég jártam erre, ismét csík-ügy miatt jöttem. Márciustól megváltozott a felírás szabálya. 3 hó kihordási időre 2 dobozzal lehet összesen felírni. A dokim csak 1 hónapra volt hajlandó recit írni, 30 db csíkkal(!) a patikus nézett hülyén és kiadta az 1 dobozt 50 csíkkal.
Ellenőriztem az OEP honlapján, valóban igaz a változás. Így vitték le a 9 dobozt egy lépésben 2-re.
 
Sziasztok!
Rég jártam erre, ismét csík-ügy miatt jöttem. Márciustól megváltozott a felírás szabálya. 3 hó kihordási időre 2 dobozzal lehet összesen felírni. A dokim csak 1 hónapra volt hajlandó recit írni, 30 db csíkkal(!) a patikus nézett hülyén és kiadta az 1 dobozt 50 csíkkal.
Ellenőriztem az OEP honlapján, valóban igaz a változás. Így vitték le a 9 dobozt egy lépésben 2-re.
Most megnéztem az OEP segédeszköz listáját. Továbbra is van normatív, emelt és kiemelt támogatás. ennek megfelelően van 2, 6 és 9 doboz három havonta.
Szóval nincs változás.
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Rég jártam erre, ismét csík-ügy miatt jöttem. Márciustól megváltozott a felírás szabálya. 3 hó kihordási időre 2 dobozzal lehet összesen felírni. A dokim csak 1 hónapra volt hajlandó recit írni, 30 db csíkkal(!) a patikus nézett hülyén és kiadta az 1 dobozt 50 csíkkal.
Ellenőriztem az OEP honlapján, valóban igaz a változás. Így vitték le a 9 dobozt egy lépésben 2-re.

Ne higgy az orvosodnak Neked jár a kiemelt indikáció az az 9 doboz/3 hó.
 

T. István

Új tag
Sziasztok, nehany hete vagyok cukorbeteg, es nem sok fogalmam van a kutyukrol.
Kulfoldon elek, de epp otthon voltam amikor kiderult, hogy cukorbeteg vagyok. Anyukam jo szandekkal megvett nekem minden kutyut amit kellett, de sajnos nelkulem. Magyar termeket vett ,amit itt angliaban termeszetesen nem ismernek. Ez pedig a dcont ideal. Fogyoban vannak a csikok es kellene feliratnom a dokival. Tudja esetleg valaki, hogy melyik kulfoldi merocsik kompatibilis a dcont ideal keszulekkel?
 
Oldal tetejére