Vércukormérők

Sziasztok, nehany hete vagyok cukorbeteg, es nem sok fogalmam van a kutyukrol.
Kulfoldon elek, de epp otthon voltam amikor kiderult, hogy cukorbeteg vagyok. Anyukam jo szandekkal megvett nekem minden kutyut amit kellett, de sajnos nelkulem. Magyar termeket vett ,amit itt angliaban termeszetesen nem ismernek. Ez pedig a dcont ideal. Fogyoban vannak a csikok es kellene feliratnom a dokival. Tudja esetleg valaki, hogy melyik kulfoldi merocsik kompatibilis a dcont ideal keszulekkel?

Szia! Üdv a klubban :)
A Dcont Idealhoz való tesztcsík neve "Ideal teszt", ami valójában a Roche cég "Accu-Chek Performa" tesztcsíkja Ha jól tudom, akkor az Ideál tesztet is a Roche gyártja, a 77 elektronika pedig átcímkézve saját márkanév alatt adja el. Az Accu-Chek-hez régebben minden dobozhoz adtak egy kódcsipet, ami a tesztcsíkhoz tartozó kalibrációs adatokat tárolta, de 2013 óta megszűnt ez a rendszer, és minden doboz tesztcsíkhoz ugyanaz a kódcsip tartozik. Az Ideál teszthez nem adnak kódcsipet.
A gyártók szerint (77 elektronika, Roche) hivatalosan a saját készülékeiket csak a saját tesztcsíkkal szabad használni. De a gyakorlatban (saját és többek tapasztalata), hogy keresztbe is jól működik. Persze erre garanciát nem fog senki vállalni.

Szóval ha nem akarsz új mérőt venni, akkor az Accu-Chek Performa tesztcsíkkal tudod használni, ha ez ott elérhető. (Vigyázz, erre nagyon hasonlít az Accu-Chek Aviva tesztcsík, ami lényegileg ugyanaz, de egy picit eltérőek a mechanikai méretei, így valószínűleg nem fog beleilleni a mérőbe. Én még sohasem próbálta, de ha mégis lenne vele tapasztalatod - hogy működi-e vele - akkor érdekelne.)
Itthoni viszonylatban az Ideál egy optimális választás. Olcsó a csík, modern technológia, könnyű beszerezhetőség.

Egyébként azt javaslom, hogy ne a vércukormérőhöz keress tesztcsíkot, hanem a tesztcsíkhoz vércukormérőt. A mérő általában 2-3 doboz tesztcsík árába kerül, azaz megéri új mérőt venni, ha jelentősen tudsz spórolni a tesztcsíkon. (Ez persze csak akkor van így, ha sokat mérsz.)

És még egy: nem tudom, hogy hol vagy külföldön és meddig. De ha tőlünk nyugatabbra, akkor javaslom, hogy keress ott diabetológust, és ha az itthoni TB terhére el tudod számolni (EÜ TBkártya), akkor próbáld meg ott a beállítást, mert sokat tanulhatsz olyat, amiről itthon csak a legtájékozottabbak hallanak. Ne érts félre, szerintem itthon is kiváló diabetológusok vannak. De érdemes több forrásból is meríteni. Ha tudod, használd ki!
 
  • Like
Reagált: dg

borka

Őstag
Kedves Zöldfülű!!!!!!
Ne haragudj, de ki kell, javítsalak a tesztcsík gyártóját illetően.
A tesztcsíkot a 77 Elektronika gyártsa a Dcont Ideált ugyan úgy mint az Akku- Chek Performát.

T. István!
Bátran használd a Magyar géphez az Angliában vásárolt Performa csíkot.:cool:
 
Sziasztok!

Én 14 éve vagyok cukros. Szeretném a segítségeteket kérni a diplomamunkámhoz, ami a vércukormérőkről szól.
Az érdekelne, hogy ki milyen készüléket használ, mit szeret benne, mit nem, min lenne jó szerintetek változtatni. Bármilyen ötlet érdekel. Ha találunk valamit, ami sok ember számára hasznos lehet, a cég, akinél diplomamunkázom, a véleményeket esetleg beépíti egy következő vércukormérő típusba.
Ezenkívül, ha ide nem is írtok, nagy segítség lenne, ha legalább egy kérdőívet kitöltenétek, a http://vercukor.uw.hu -n

Köszönöm mindenkinek, aki segít!
Eribaby

Szia Eri,

Én Méri Ultrát használok nagyon szeretem mert egyszerű és pontos gép, itt találsz róla több infót: mery.hu

Üdv:
Mariann
 
K

Kérésre törölt tag.

Vendég
Sziasztok.

Szeretnék vásárolni OneTouch Verio Sync vércukorszint mérőt.
Tudna valaki ebben segíteni hol találok ilyet?

Illetve, tudna e valaki olyan vércukorszint mérőt amit hozzá tudok csatlakoztatni iPhone -hoz de KÜLÖN a telefon nélkül is működik?

Köszönöm,
paprika.ceo@gmail.com
 
K

Kérésre törölt tag.

Vendég
Köszönöm szépen a választ.

Egyébként melyik a Magyarországon kapható legfejlettebb vércukorszint mérő?
A lényeg hogy számítógéppel össze lehessen kötni.
Az igazi ha wifi -vel.
Vagy iPhone -nal összeköthető, és app is van hozzá...
Ebbe tud valaki segíteni?

Szép napot!
 
K

Kérésre törölt tag.

Vendég
A FAQ-ban benne van, hogy csak a "saját csíkjával" működik, egyébként 50 csík van 1 dobozban és 12,50 USD

Ez ha jól számolom maximum 80 Ft -ra jön ki per darabja. Szerintetek ez olcsó vagy drága csík?
Köszönöm szépen a segítségeteket.
 
K

Kérésre törölt tag.

Vendég
Drága, főleg, ha naponta 5x-6x kell mérned

Mennyi az olcsó? Az mennyire jön ki?
Úgy hallottam hogy nagyon sok cég azt írja hogy "csak saját" és még is lehet több helyről más gyártmányt beszerezni.
Sőt sokan teljesen normálisnak tartják hogy az XY mérűjükhöz ZW csíkot használnak...
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Mennyi az olcsó? Az mennyire jön ki?
Úgy hallottam hogy nagyon sok cég azt írja hogy "csak saját" és még is lehet több helyről más gyártmányt beszerezni.
Sőt sokan teljesen normálisnak tartják hogy az XY mérűjükhöz ZW csíkot használnak...

A nem támogatott ár kb 54-70 Ft/db körül jön ki, de nagy a szórás (2700-3500 Ft / 50 darabos doboz). A támogatott árról nem is beszélve, ami 540 Ft/50 db-os doboz...
 

gabibaba

Aktív tag
Én AC párti vagyok, nálunk az vált be, de a Trend is jó. A csíkok árát most nem tudom, ha nem írják fel, akkor azt nézd meg.
 
Oldal tetejére