FreeStyle Libre

Vitamin

Aktív tag
Nagyon tetszik ez az xDrip+ alkalmazás.
SmartReaderrel, Libre1-el, órával használom.
A prognózis tetszik benne a legjobban (lila pöttyök).
Kb. annyira pontos mint a köpönyeg.
Rövid távon nagyon pontos.
Hogy már hosszabb távon is pontos legyen be kellene állítani olyan dolgokat, mint érzékenység, felszívódási sebesség, Default Liver Sensitivity Ratio, Default Liver Maximum Impact.
Amit nem értek az inzulin hatáshossza 3 órára van állítva default. Ezt meg tudom növelni, de miért 3 óra az alapértelmezett amikor nincs olyan inzulin ami csak addig hat.
Default Liver Sensitivity Ratio (2), Default Liver Maximum Impact (0.8) default értékeket is lehet hogy állítani kellene. De hogyan?

Screenshot_20190116-124507.png
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hol lehet most beszerezni Freestyle Libre pro szenzort? Az angol oldalon azt írjak, hogy csak már regisztrált felhasználók rendelhetnek... illetve jól értem, hogy leolvasó készülék nélkül is használható telefonos app-al? És lenne egy furcsa kérdésem. Kutyánál próbálta már bárki az eszközt?
Köszönöm előre is a segítséget!
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hol lehet most beszerezni Freestyle Libre pro szenzort? Az angol oldalon azt írjak, hogy csak már regisztrált felhasználók rendelhetnek... illetve jól értem, hogy leolvasó készülék nélkül is használható telefonos app-al? És lenne egy furcsa kérdésem. Kutyánál próbálta már bárki az eszközt?
Köszönöm előre is a segítséget!

Kedves Gyöngyvér! A Freestyle Pro nem megfelelő, mivel ez egy "vak" szenzor a felhasználó számára. Ezt az orvos tudja csak leolvasni. A Freestyle Libre 2 árusítását kezdték meg a közelmúltban. Ez egyelőre csak a saját leolvasójával használható. A Freestyle előző verziója (ami most még a legelterjedtebb) használható telefonos appal is, aminek segítségével a leolvasott értékek kalibrálhatók, így alig van eltérés az ujjbegyből mért és a szenzor értékei között.
Koalára már használták, biztos jó kutyára is, ha erre a célra tudsz havi 40-50 e Ft-ot áldozni.
 
Kedves Gyöngyvér! A Freestyle Pro nem megfelelő, mivel ez egy "vak" szenzor a felhasználó számára. Ezt az orvos tudja csak leolvasni. A Freestyle Libre 2 árusítását kezdték meg a közelmúltban. Ez egyelőre csak a saját leolvasójával használható. A Freestyle előző verziója (ami most még a legelterjedtebb) használható telefonos appal is, aminek segítségével a leolvasott értékek kalibrálhatók, így alig van eltérés az ujjbegyből mért és a szenzor értékei között.
Koalára már használták, biztos jó kutyára is, ha erre a célra tudsz havi 40-50 e Ft-ot áldozni.

Kedves Krisz!

Nagyon szépen köszönöm az információkat! Akkor ha jól értem a Freestyle libre szenzorhoz egyáltalán nem szükséges megrendelni a leolvasót? Ez az a rendszer, ami 10 napos, vagy ez is 14 napig bírja?
 

krisz_2011

Aktív tag
Az EU-ban forgalmazott verzió 14 napig bírja. A 10 napost Amerikában hozták forgalomba. Mindenképpen rendelj egy kezdőcsomagot leolvasóstól. Ez azért fontos, mert ha garanciális probléma támad, akkor azt csak akkor fogják elfogadni, ha a saját leolvasójával indítottad el. Természetesen, ha csak ki szeretnél próbálni 1 db-ot, azt megteheted leolvasó nélkül az appal is. Küldök egy priv levelet is.
 

Trappo

Új tag
Az EU-ban forgalmazott verzió 14 napig bírja. A 10 napost Amerikában hozták forgalomba. Mindenképpen rendelj egy kezdőcsomagot leolvasóstól. Ez azért fontos, mert ha garanciális probléma támad, akkor azt csak akkor fogják elfogadni, ha a saját leolvasójával indítottad el. Természetesen, ha csak ki szeretnél próbálni 1 db-ot, azt megteheted leolvasó nélkül az appal is. Küldök egy priv levelet is.
Kedves Krisz!

Én abba futottam bele, hogy Németországban lakó ismerős révén megrendeltem a Libre2-ot leolvasóstól, szenzorostól. DE: semmilyen applikációt nem tudok letölteni, mert nem Németországban vagyok. A telefonost tudnám nélkülözni, ha számítógépre lehetne (akkor pl feltehetőleg nem kellene id-hoz kapcsolódó helyszínt - országot átállítani ...)
Tudnál abban segítni, hogy mit lehet tenni?
Köszönöm
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Krisz!

Én abba futottam bele, hogy Németországban lakó ismerős révén megrendeltem a Libre2-ot leolvasóstól, szenzorostól. DE: semmilyen applikációt nem tudok letölteni, mert nem Németországban vagyok. A telefonost tudnám nélkülözni, ha számítógépre lehetne (akkor pl feltehetőleg nem kellene id-hoz kapcsolódó helyszínt - országot átállítani ...)
Tudnál abban segítni, hogy mit lehet tenni?
Köszönöm
Szia!
Telefonos app a Libre 2-höz még nincs, dolgoznak rajta, szerintem hetek kérdése. Egyébként írok privet.
 

mat

Új tag
Sziasztok,

Tudna valaki infot adni arrol hogyan tudnam megrendelni a freestyle libre kezdocsomagot? Elore is koszi...
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok,

Tudna valaki infot adni arrol hogyan tudnam megrendelni a freestyle libre kezdocsomagot? Elore is koszi...

Szia!
Magyarországon direktben nem kapható és nem is rendelhető. Meg lehet vásárolni az ebay-en, ill. a legtöbben ismerősökön keresztül vásárolják Ausztriából, Németországból, Angliából, Franciaországból, stb.. Írok priv üzenetet is.
 

Vitamin

Aktív tag

Harmony7

Új tag
Szia!
Magyarországon direktben nem kapható és nem is rendelhető. Meg lehet vásárolni az ebay-en, ill. a legtöbben ismerősökön keresztül vásárolják Ausztriából, Németországból, Angliából, Franciaországból, stb.. Írok priv üzenetet is.
Sziasztok!
Engem is érdekelne a szenzor beszerzése.
Köszönöm.
 

krisz_2011

Aktív tag
Az FB-n az IDB- Ifjúsági Diabétesz Blog-on található a következő bejegyzés:

Szolgálati közlemény!

A cukorbetegek szenzortámogatásának (CGM) ügyében 2019. év elején történt személyes meghallgatásom óta érdemi változás a mai napig nem következett be.

Szeretnélek benneteket tájékoztatni arról, hogy október 1-én levélben újra meghallgatást kértem az illetékes kormányzati képviselőtől, hogy segítsem a kormány munkáját ennek a kérdésnek a megoldásában.

A november 14-ei diabétesz világnap kiváló alkalmat jelentene arra, hogy az 1-es típusú cukorbetegek szenzortámogatását a kormány bejelentse!

Mint a Nemzetközi Diabétesz Társaság alelnök - jelöltje személyes felelősséget érzek abban, hogy ezt az ügyet a lehető legszélesebb körben képviseljem, és a segítségetekkel elérjük a támogatási protokoll megszületését!

Egy megosztással te is segíthetsz abban, hogy ezt a munkát sikerre vigyük!

Budapest, 2019.10.09.

Dr. Végh Dániel Ph.D.
Ifjúsági Diabétesz Blog
 

Vitamin

Aktív tag
Jó lenne ha sikerülne!
Ha nem, azt is be lehet jelenteni hogy nem támogatja a kormány.
Lehetne egy kis összeállítást készíteni mi van a környező országokban.
Hogy minden felelős kormány támogatja ezt nem csak Európában, hanem az egész világon.

Nagyon érdekes cikk, sajnos csak a webarchivban van meg:

https://web.archive.org/web/20050507081108/http://www.geocities.com/tapir32hu/insulin.html

"Üstökösként tűnt fel és úgy tűnt el: 1941-ben 50 évesen, régi sebesüléssel, Nobel-díjasan, 1934-ben az angol királytól kapott Sir címmel önként jelentkezett háborús szolgálatra. A kanadai hadsereg összekötő tisztjeként Új-Foundland fölött repülőszerencsétlenség áldozata lett. Az inzulin históriájának kétségtelenül ő a főhőse. Amikor róla megemlékezünk, arról sem hallgathatunk, hogy a békeszerződések sújtotta hazánk, elsők között biztosította az ingyenes inzulin-ellátást a rászorulóknak."
 
Oldal tetejére