A keresés eredményei

  1. R

    Ujjszúró

    Szerintem Cukorfalat arra a szomorú tényre is fel akarta hívni a figyelmet,hogy milyen kellemetlenül érezhetik magukat azok a cukrosok,akik mondjuk épp a budaörsi Auchan gyógyszertárában próbálnak venni multiclixet és értetlen fülekre talál kérésük.Azért lássuk be,ennek talán nem így kéne lennie.
  2. R

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Mindazon által szerintem érdemes beszélni a dietetikusokkal is,mert sokat lehet tőlük tanulni az étkezés terén,de valójában ha valaki már eleve egészségesen táplálkozott,már a cukorbetegsége kialakulása előtt,akkor tulajdonképpen nincs is probléma,könnyen fog menni a diéta.
  3. R

    Vércukormérők

    Azt hallottam,hogy a nagyon keresett multiclix ujjbegyszúró sok helyen nem kapható, nem lehet hozzájutni.Egy ismerősöm például Kaposváron szeretett volna venni multiclixet egy patikában,de nem kapott,sőt úgy tűnt neki,hogy az ottani patikus mégcsak nem is hallott róla.
  4. R

    Vércukormérők

    Egyébként különösen ha hideg a gyereknek a keze érdemes a vérvétel előtt meleg vízzel megmosni a kezét,hogy biztosan kellő mennyiségű vércsepp jöjjön ki az ujjbegyéből.
  5. R

    Ujjszúró

    Érdekelne,hogy most már kapható-e a gyógyszertárakban a multiclix ujjbegyszúró,mert még pár hónappal ezelőtt még azt olvastam,hogy bár elvileg kapható,de valamilyen engedélyeztetés hiányában egyelőre raktáron van.
  6. R

    Insulinpumpa

    Ez akkor tényleg nagyon jó! De gondolom akkor valahogy be kell állítani azt,hogy az egyénnek mennyi adag inzulin szükséges naponta.
  7. R

    Insulinpumpa

    Nem ismerem az inzulinpumpát de ha valaki ilyet használ az hányszor inzulinozza magát egy nap?
  8. R

    Penes problémák

    Igen,de több fajta egységű fecskendők léteznek,és nekem 100-as van,amit Amerikából rendeltem. Kár,hogy nem lehet úgy megoldani ezt a problémát,mármint,hogy olyan pent gyártani aminél minimális az inzulin veszteség.
  9. R

    Ujjszúró

    Sajnos minél komplikáltabb egy szerkezet,minél finomabban van megszerkesztve annál könnyebben el is romolhat.:( Mindenesetre érdemes az adott cégnek jelezni a problémákat,hogy tanuljanak belőle.
  10. R

    vércukor kiértékelő program

    Szerencse,hogy a cukormérő készülékeknek elég nagy a memóriájuk,így akár egy egész hónapnyi mérést képesek tárolni.Sokszor nincs arra időm,hogy minden adott mérést azonnal írjak is a cukornaplóba,így csak kb.hetente írom be a mért cukor értékeket.
  11. R

    Vércukor érték HbA1c

    Javaslom,hogy olvasd el még egyszer amit rugach írt és akkor te is fel fogod fedezni benne a "szerintem " szót:)
  12. R

    Vércukor érték HbA1c

    Természetesen ha nem értetek valamivel egyet amit írtam,nyugodtan javítsatok ki.Mert itt a lényeg az,hogy aki erre a fórumra jön,az szerezzen hasznos tudást és tapasztalatot.Ezért szerintem nem volna az sem szerencsés ha valamilyen írás is elveszne erről a fórumról,mert szerintem minden...
  13. R

    Vércukor érték HbA1c

    Ha valami bajod van Kata írd meg.De az,hogy te vádaskodsz,annak semmi értelme nincs.Veled szemben én ilyet nem tettem,csak a véleményemet írtam le és senkit sem tévesztettem meg.Ez fórum,ahol igenis helye van az eszmecserének és a vitának.
  14. R

    Vércukor érték HbA1c

    Szerintem pedig ha valaki megkívánja,nyugodtan nassolhat.Mondjuk ha valaki megkíván egy túrórudit nyugodtan megeheti.Kicsit fölmegy tőle a cukra,de azt le lehet vinni,plusz ha még mondjuk jön az ebéd akkor bele lehet kalkulálni és kellő mennyiségű inzulinnal levihető a cukor.Persze mindig a...
  15. R

    Vércukor érték HbA1c

    Bocs de én egy szóval sem írtam,hogy a 10 volna a célérték.Azt írtam,hogy mindinkább 10 alatt legyen.
  16. R

    Vércukor érték HbA1c

    Meg kell még jegyezzem,hogy szerintem az sem jó,ha valaki minden jótól megfosztja magát csak hogy mindig jó legyen a cukra.
  17. R

    Vércukor érték HbA1c

    Törekedni kell arra,hogy a HgA1c értéke 10 alatt legyen és ezt ne haladja meg.Nem könnyű én is sokat küszködöm vele.Nehéz kordában tartani a vércukrot.
  18. R

    Vércukormérők

    Ne izgulj,meg fogja tanulni a gyereked,hogy mikor van baj.Valószínűleg még azért nem érzi annyira,mert még nagyon kicsi.Fontos,hogy lehetőleg tízóraizzon és uzsonnázzon.Elég ilyenkor pl 1 alma vagy más gyümölcs. Szerintem ezzel is kiküszöbölhető a hipó.
  19. R

    Vércukormérők

    Annyra egyik sem mér a másiknál többet vagy kevesebbet,hogy a hipót ne jelezze.3mas cukor értéktől már hipóról beszélhetünk,de ezt a gyerek is érezni fogja.
  20. R

    Vércukormérők

    Sokféle képen jelentkezhet a hipo.Ahogyan azt magamon észrevettem,a leggyakrabban úgy jelentkezett,hogy erős éhséget éreztem és remegést,de sokszor csak akkor vettem észre a hipót,mikor megnéztem a cukrom.Ezenkívül néha erős fejfájással jelentkezik. Mindezen okokból is rendkívül fontos a...
  21. R

    Penes problémák

    Én negyed évente járok rendszeresen a kezelőorvosomhoz és akkor kapom meg az inzulin recept mellett a tesztcsík és a pen tű receptet is.Nagyon jónak tartom a pent de van egy hibája,hogy pazarolja az inzulint,mert nem tudja az inzulin patronból a teljes mennyiséget kinyomni,így mindig marad benne...
  22. R

    Vércukormérők

    Na igen.Jó,hogy feltetted az értékeket,mert ezt hallottam én is,hogy az Accu Chek fölé mér.De ennek az az oka,állítólag,hogy az Accu chek a laborműszerekhez hasonlóan mér és állítólag a vérplazmából.Bár ezen a fórumon már valaki kiigazított,hogy az Accu-chek nem a vérplazmából mér.
  23. R

    MINDENKINEK!!!

    Nagyon sok fajta inzulin kapható már mind bázis mind a gyorsan ható inzuliok közül.Igazából nem tudom,hogy melyik a legjobb,minden bizonnyal ki kell kísérleteznie mindenkinek,hogy melyiknek a hatása a legjobb az egyén számára.Én Lantus és humalog inzulinokat használok,de persze nem vagyok...
  24. R

    Vércukormérők

    Lényegtelen az eltérés.Megfigyeltem,hogy a kódolás csak egy plusz biztosíték.
  25. R

    Tesztcsíkok

    Csak remélni lehet,hogy nagyobb támogatást fognak majd adni a tesztcsíkokra és csökkenni fog az áruk.Akinek Accu-Chek készüléke van,az nyugodtan használhat bele Dcont csíkot is,noha annak a kódját nem lehet az Accu Chek készüléken beállítani,mert annak kódchippe va,de - és ez tapasztalat -...
  26. R

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Sokszor elég nehéz jól beállítani a vércukrot.Persze a vércukor értéket jelentősen befolyásolják a különböző dolgok,pl.a pszichés állapot,a mozgáshiány,a nem megfelelő inzulin mennyiség stb.Ha valaki nem tudja megállni,hogy nassoljon akkor persze nem csoda,ha a cukorérték össze-vissza fog...
  27. R

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Értem.Akkor tényleg az van,hogy mindenki találja meg,a neki legjobban megfelelő inzulin adagoló készüléket.
  28. R

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Nem jött be nektek a pumpa? Igaz véleményem szerint minél bonyolultabb egy szerkezet,annál könnyebben elromlik.Én a penekhez szoktam hozzá,ott gyakorlatilag csak az egyénen múlik,hogy jól adja-e be az inzulint.
  29. R

    Vércukor érték mg/dl

    Mindazonáltal érdemes volna beszerezni egy Accu chek,vagy más típusú készüléket mely mmolban mér.Biztos valahogy be lehetne ilyet is szerezni.
  30. R

    Vércukormérők

    Dacára annak,hogy az Accu-Chek készülékek tesztcsíkjához kód chipeket adnak még akkor is pontosan mérnek ha Dcont csíkot teszek bele és nem kódolom.Ebből látszik,hogy szerencsére nincs nagy jelentősége a kódnak.Az csupán egy plusz biztosíték a jó méréshez.
Oldal tetejére