A keresés eredményei

  1. szandimon

    Babázhatok

    Kedves jiguti, irtam pirvátban!
  2. szandimon

    Babázhatok

    Szia! Hajdú-Biharból jelentem :D A klinikán "szültem", a Kenézybe járok "cukorgondozásra". Te hová/kihez? Mióta várod már a zöld utat? Biztatásképp: ismerősöm 8 körüli HgA1cvel egészséges babónak adott életet, nekem jobb HgA1cvel még majd 2 évesen is keresik, h a kisfiam miért nem fejlődik...
  3. szandimon

    Babázhatok

    Lányok, béna vagyok, de mihez kell a szakorvosi, és miért??? tejmentes pép a Sinlac is. Nekünk lazán felirja a doki. Vagy más miatt?
  4. szandimon

    Babázhatok

    Szia Edelino :) Én azt gondolom, h a középúthoz tartozik a tejmentességről a felfogásom. Úgy tudom, h nincs konkrét korhoz kötve a tejmentesség, legutóbb még nem volt, javitsatok ki, ha igen. (lehet elkerülte a figyelmem) Úgy értem, h senki sem tudja pontosan, meddig érdemes a "diétát" követni...
  5. szandimon

    Babázhatok

    Van egy érték, amit mindig mérnek, és az folyamatosan csökken, de még csak azt sem tudom, h az jó lehet, vagy nem. Egyenlőre még a neten sem találtam semmit.
  6. szandimon

    Babázhatok

    Köszi a biztatást :D A gézengúz nagyon messze van tőlünk, de még kutakodok. SZandi szivproblémáját meghatározza a növekedés. Csak annyit tudnak mondani, h MOST semmit nem kell csinálni. Amikor rákérdeztem, h a gyerek mire számíthat nagyobb korában, azt mondta a dokinő, h majd 12 éves korában tud...
  7. szandimon

    Babázhatok

    Kedves Lizzi, miért váltottatok később Dévényest? A neurológus nem mond előre semmit, csak a jelen állapotot értékeli, amit nagyjából én is látok. Remélem, mi is hasonlóan járunk majd, mint ti :D
  8. szandimon

    Babázhatok

    Jah, Ádi nem is annyira a dévény "maszirtól" (tudom, h nem az) sír, hanem inkább a tornától... azt mondta a gyógytornász, h ha mindig csak addig csinálom a tornát, amig nem sir a gyerek, vagyis amig birja, akkor az kevésbé fejlesztő, mintha egy icipicit továbbhúzom. Én eddig sohasem húztam...
  9. szandimon

    Babázhatok

    Nem nagyon tudom a lehetőségeket, azt hittem, csak az állami gyógytorna, meg a Dévény van. Itt annyira mindenki a Dévényt isteníti, h nem merem otthagyni. Pici fejlődés mindig van, de mintha a gyógytornász sem lenne elégedett. Úgy ahogyan lizzi is irta. Fejlődik, aztán meg nem. Ádi sem tudta...
  10. szandimon

    Babázhatok

    igen, neurológushoz is járunk. ő javasolta a Dévényt. Állami doki a magánt :D
  11. szandimon

    Babázhatok

    Lányok egy régi témához térnék vissza. Tudjátok, Ádi hipotón, Dévény tornára hordom 3 hónapja. 7 hónapos, de még nem tud forogni. Sőt oldalra sem fordul. Egyre jobban aggódok. Megírnátok, h akinél hipotón izomzat miatt késett a mozgásfejlődés, mit és mikor csinált a babája??? Köszi!
  12. szandimon

    Babázhatok

    Kedves Mantanya, minden együttérzésem. 2001-ben hála még nem kellett időpont, így a férjem azon a napon kórházba is került, amikor elment a háziorvoshoz. EGyébként, ahogyan irtam, vele sem törődött a ho, csak beutalót adott, s nekünk nagy szerencse volt, h épp azon a napon rendelt az a doki a...
  13. szandimon

    Babázhatok

    Kedves Mantanya!!! Kitartás!! Csak az előttem szólókat tudom ismételni. Ugyanezt éltem át 2001-ben. Csak nálunk nem éhgyomorra, hanem napközben volt 25 a cukra a férjemnek, nem volt túlsúlyos, és 28 éves volt. Lehet, a negatív gondolkodásom, de azonnal összepakoltam a cuccát a kórházba, másnap...
  14. szandimon

    Babázhatok

    A gyerekorvos nálunk is dettó ugyanez. Én a Sinlacot próbáltam nála feliratni, de hajthatalan volt, azt mondta, nincs rá semmi szükség. Nekem akkor Szandus már 1,5 éves volt. Én csak azért bátorítanálak a több tejcsi gyártásra, mert nekem sem ment ám olyan könnyen, ahogyan leírtam két szóval...
  15. szandimon

    Babázhatok

    Csütörtökön azt mondta a kislányom, h kért szörpikét, de nem kapott.... nem tudom, nem megbizható még amit mond. Én ugyan sugalltam neki, h inkább vizet kérjen szörpike helyett, de kétlem, h szót fogadott volna, ugyanis nagy sajnálatomra imádja az édes lötyiket. Mondjuk én még senkit sem...
  16. szandimon

    Babázhatok

    Lányok még várom az édesítővel való gyermektáplálásról a véleményeteket. A steviáról nem gondoltam, h ennyire tartani kellene tőle. Nem arról volt szó, h Dél Amerikában már nagyon régen használják? Azt hittem, ez bevállt dolog. Én steviával és fruktózzal édesítek, és a gyerek is azt eszi, de...
  17. szandimon

    Babázhatok

    Szia Edelino! Biztosan válaszol más is, én úgy tudom, h a mi szempontunkból a HA tejpép nem megfelelő. De miért adsz tápit, ha még szoptatsz? Miért nem próbálod meg, h több tejed, elég tejed legyen? Nem okoskodni akarok, csak én ezt csinálom. Az anyatej biztosan nem ártalmas :) Már nekem is kezd...
  18. szandimon

    Babázhatok

    Nem orvosi cikkben, vagy megbízható forrásból olvastam, hanem xy okoskodása volt egy fórumon. Így ne bizonytalanodj el :D Ezen a fórumon vannak a legtájékozottabb diabosok, ha ti nem hallottatok ilyesmit, akkor nem is igaz :)
  19. szandimon

    Babázhatok

    Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy nem cukorbeteg gyermekeiteknek is édesítőszerrel készítitek-e az eledeleket? Mi erről a véleményetek? Akár mesterséges, akár természetes édesítőszer mennyire felel vajon meg egy kisgyermek szervezetének? Én eddig azt gondoltam, h ha pl. steviával édesítek...
  20. szandimon

    Babázhatok

    Mantanya! Mikor maradtam le róla, h babát vársz???? SZÍVBŐL GRATULÁLOK :D Vigyázni a cukrokra!!
  21. szandimon

    Babázhatok

    Kedves Bóbita! Én is a váltásra bátorítanálak, habár nem Budapesten élek. Egy kisvárosban talán még nehezebb. 15 év cukor után lettem kismama, a gondozóban, ahová jártam, csak 1 doki foglalkozott terhesekkel. Szóval őt kellett választanom. Amit leírtál Baranyiról, valami hasonló az én dokinőm...
  22. szandimon

    Babázhatok

    Szia! Még a terhesség elején vagy? Nálnuk nem kell befeküdni cukrot beállítani, de hallottam már mástól is, h van ahol kell. (Bp.) Nem is nagyon értem, most beállítják, aztán úgyis változni fog hétről hétre az inzulinigény, a hormonszintek, a szervezeted reakciói, szerintem ezt nem lehet az...
  23. szandimon

    Babázhatok

    Kedves Dodi! Ezt az egész baba témát valahogy tök hasonlóan éltem meg, mint te. A múlkor azt írtad, h te jobban szereted a babát, ha kinn van, mint ha benn a pocakban, nos, én is tök ezt éreztem végig, annyira aggódtam, h a betegségeim miatt valami baja lesz, h úgy éreztem, lehet, már jobb...
  24. szandimon

    Babázhatok

    Igen, és ráadásul nem is volt betöltött 24. hét. Én akkor hallottam először erről a vérömleny dologról. A kislány a születési idejéhez képest jól van, amennyire tudom. Születéskor agyvérzés, szívműtét, rengeteg szemészeti kezelés, de lát!!! és most hallókészülék. Mozgásfejlődés rendben. Többedik...
  25. szandimon

    Babázhatok

    Szia! Nagyon vigyázz magatokra, Mollival értek egyet. Volt egy szobatársam, aki a 24. héten szült emiatt.....
  26. szandimon

    Babázhatok

    Hahó tejmentes anyukák!! A sajt sem mehet??? És hány éves korig javasolják a tejmentességet? Tímeácska a D vitamint miért adod 5 éves korig?
  27. szandimon

    Babázhatok

    Tubi bocs, már rájöttem :) Te a tápi mellett nem érted, h minek a tejpép, én meg nem tudok olvasni :D
  28. szandimon

    Babázhatok

    A mi gyerekorvosunk pedig egyenesen hülyének nézett, amikor a tejfogyasztás-cukorbetegség kapcsolatáról kezdem el érdeklődni, nekem is azt mondta, h ne olvasgassak a neten :D, és h valószínűleg a laktózra gondolok, de ő nem hallott még arról, h ez okozhat cukorbetegséget. Szóval IQ2-nek néztek...
  29. szandimon

    Babázhatok

    Nem mondanám, h boldogít, h ennyi babát kezelnek/kezeltek ezzel a problémával. Amikor feltettem a kérdésem, jó, ha egy válaszra számítottam, erre..... És vajon mi volt régebben, amikor még gyógytornászok sem voltak? Mi lenne, ha nem kezelné senki ezeket a gyerekeket? Szandusnál csak annyi volt...
  30. szandimon

    Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

    Kedves Edelino :) Én is épp a napokban mértem Ádi cukrát :) (3 hónapos múlt ő is) Én étkezés után mértem, ha cukros, akkor gondolom, h magasabb neki. Ő is állandóan nyűgös estefelé, de annyira, h csak fogni lehet, és nagyon megnőtt az étvágya. A cukra jó volt, szóval a nyűgösség lehet bármi...
Oldal tetejére