A keresés eredményei

  1. B

    Insulinpumpa

    és szülés után nem volt nehéz egyszerre a cukrodra, mérésekre, diétára plussz a babára figyelni??? Azért ez így elég komplex feladat nem?
  2. B

    Inzulincsomó(k)

    éa mi a neve ennek a krémnek? engem érdekelne. vagy a pumpacégek nem szoktak ilyen krémeket is ajándékozni a pumpa mellé esetleg? mondjuk én nem találkoztam ilyennel, de talán másnak van efféle tapasztalata....
  3. B

    mindenkinek

    Majd ha meglesz végre a pumpád akkor nem lesznek ilyen kínos helyzetek!!! Mondjuk a cukimérést akkor is meg kell ejtened valahol, az is igaz. Hát lehetne valamivel empatikusabb is a kollegád... Tudja miből áll a cukorbetegség? Beszélgetett veled erről? Lehet egy kicsit jobban be kellene avatnod...
  4. B

    Vércukor érték HbA1c

    Lehet egyszerűbb lenne neked is egy jó kis Roche pumpát ( vagy mást...) használnod. Azzal egyszerűbb lenne beállítani a bázisodat, meg amúgy is. Ilyen értékek mellett meg pláne. Tényleg olyan mint a hullámvasút. Sztem is a bázisodat kellene megemelned. ez a sok korrigálás semmiképpen sem jó...
  5. B

    Vércukormérők

    hát ez tényleg szuper. ezekszerint jó a mérőd :) vajon az accu checken is van ilyen funkció? Hogy tudsz ilyen szép eredményeket elérni? milyen terápián vagy?
  6. B

    Babázhatok

    hát ez sejtető. ezekszerint próbálkoztok? :) ugye te pumpás vagy? és mennyire engeded szabadjára magad az étkezések terén? mennyire használod ki a pumpádat? Gondolom így terhességtervezésnél és majd a terhességnél jóval egyszerűbb lesz a dolog...
  7. B

    Insulinpumpa

    Hát mi van ingyen manapság??? Mi ugy használjuk ki a tempo kártyát, hogy a cég minden hónapban utal erre a számlára bizonyos összeget. És akkor mi abból vásárolunk cipőt a gyereknek :) Megvesszük a cipőt kp, kérünk róla számlát, amit benyujtunk a pénztárnak. Pér napon belül jóvárírják azt a...
  8. B

    Insulinpumpa

    szia, a roche-nál biztosan van ilyen. Keto-Diabur test 5000 a neve. Accu-chek termék. A honlapjukon mondjuk nem láttam fent. www.pharma-marketing.hu Ott találsz telszámot ahol felveheted velük a kapcsolatot és érdeklődhetsz. Nekem is van egy doboz itthon. egy csíkot használtam el belőle mikor...
  9. B

    Insulinpumpa

    biztos jobb lesz a hgA1c-d mint az utolsó :) mi is kíváncsiak vagyunk. maga az inzulinbeadást elviekben nem kellene érezd. biztos amikor belőtted a kanült nem a " megfelelő" helyre került. ki kell próbálni ás helyen is... hova szoktad szúrni? a pocidba?
  10. B

    Insulinpumpa

    elég bonyinak hangzik így elsőre a fémkanül, de jó kis képet írtál róla... Szóval, lényeg a lényeg: ha ez segít neked akkor majd megszokod. inkább ezt mint a pent.... Én így vagyok vele. De hátha visszatérsz a megszokott kerékvágásba és akkor jöhet újra a régi jól bevált Roche kanül De rendik...
  11. B

    Vércukormérők

    mondjuk én magát a rendelést sem látom hol adhatnám fel.... de van egy másik oldal ahol online megveheted. ott 4680 az ára http://www.macosz.hu/vercukormerok.html
  12. B

    Insulinpumpa

    nem is hallottam még fém kanülről. ezt a pumpás cég adta kipróbálásra? ezt ajánlották az allergia elkerülése végett? kíváncsi vagyok hogy hogy bírja a bőröd. Végülis ha ő bírja akkor te majd megszokod valahogy :)
  13. B

    Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

    érdekes cikk. hátha lesz belőle valami úgy kb 10 év múlva :) vagy ez csak egy újabb reménysugár?
  14. B

    Vércukormérők

    nála ugye a vérvételnél kiderült hogy az epéjével nincs valami rendben... és ez akár a cukorbetegsége okozója is lehetett... Mivel a betegség forrását megszüntették így elmúlhatott a cukorbetegsége is. És hát a cikk valóban a 2es tipusra fókuszál. Nem hiszek az effajta gyógyulásban megmondom...
  15. B

    Insulinpumpa

    mesélnél egy kicsit a Noni-ról?
  16. B

    Vércukormérők

    4-5 doboz? nem szita még az ujja? vagy mostmár az optimummal máshonnan is szívtok vért? könnyen kicsordul?
  17. B

    mindenkinek

    azt hiszem tényleg hasznos ez a zabdolog. lehet ha mindenhez ennénk egy kicsit akkor jobb lenne a cukrunk??? Vagy azért az már túlzás lenne! Mindenesetre egy próbát megér.
  18. B

    Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

    én is már annyi mindent hallottam eleddig, de igazából a kutatások eredményességét csak 10 év múlva ígérik... Ez már egy picit uncsi. Én is leginkább a Roche-ban bízom, hogy oda fejlesztik a pumpát, hogy az már teljesen hiper szuper lesz és nekünk már nem kell vacakolni majd a mérésekkel...
  19. B

    Cukorbeteg gyermek

    megvan már a spirited? milyen? szerintem hamar a szivedbe zárod majd! számtalan előnyét, reméljük neked is sikerül megtapasztalnod mihamarabb. kíváncsian várom, várjuk a beszámolódat.
  20. B

    Fizikai sport/aktivitás

    a bázis % állítását csak 1 napra előre lehet megadni mondjuk 24 órára kiterjedőre? teszem azt tudom hogy pár napig 120%on akarok működni akkor ezt mindennap állítani kellene??
  21. B

    Vércukormérők

    egy idő után szerintetek a nagyobb fokozatot kell használni? na most ez így elég hülyén hangzik :) inkább úgy kérdezem, hogy vajon ha a szúrásmélység 2es akkor ez x év múlva is csak ennyi lesz vagy a bőr bevastagszik egy idő után és akkor felmehet egész az 5ig..???? És mi van ha már az sem lesz...
  22. B

    Insulinpumpa

    sejtelmes :) Az én fantáziám elég nagy, sokmindent eltudok képzelni. Mégis azt szeretném ha már végre teljesen jó anyagcserét lehetne beállítani a pumpával állandó számolgatás, méricsgélés nélkül.... De ez nem panaszkodás akart lenni. Én is teljesen elégedett vagyok a Roche Spiritjével és...
  23. B

    Vércukor érték HbA1c

    talán pumpával egyszerűbb lenne Bálintnál, nem? Persze attól sem kell csodát várni már rögtön az első percekben, de úgy gondolom, hogy hosszútávon mégis sokkal eredményesebb a pennél. Nem beszélve a kicsik kényelem érzetéről... Gondolom Zsuzsa a Tibus sem adná a pumpáját semmiért :) Ő már...
  24. B

    Insulinpumpa

    Gondolom.. És milyen pumpa mellett döntöttetek? Mi alapján választottatok? Itt Melihez is szólok :)
  25. B

    Insulinpumpa

    ti hogyan kezelitek a hypokat? ki mire esküszik? És ha egy hypo 3 napig okozhat még magas cukrokat akkor honnan tudjátok, hogy az a magas cukor valamelyik hypo következménye??? ( vagy valami más áll a háttérbe..)és mi van akkor ha sorozatosan hypozik az ember? hogy lehet így beállítani egy jó...
  26. B

    Lábápolás

    lehet buta kérdés, de szerintetek elképzelhető az, hogyha valakinek minden reggel görcsöl a vádlija az a cukorbetegség nagyon nagyon kezdeti tünete????
  27. B

    Vércukormérők

    hát akkor még lehet várok a kiprobálásával. úgy tudom hogy ez a tesztcsík drágább mint a többi, de majd lehet a köv.hónapban ilyet fogok feliratni a dr-al. én is amondó vagyok, hogy talán jobb minden készüléket a saját csíkjával használni. Legyünk precízek :) én nem hallottam még az...
  28. B

    Vércukormérők

    köszi. de akkor hogy lehet más tesztcsikkal is használni? vagy elég ha megveszek egy doboz accucheckes tesztcsíkot és az abban levő chippel be tudom állítgatni a későbbiekben is a kódokat? ( esetleg más tesztcsíkhoz? )
  29. B

    Vércukormérők

    hali mindenkinek, a leírtak alapján akkor jobb ha a gépeinkhez a saját tesztcsíkjukat használjuk. Ezt megcáfolva:) : Megmondaná valaki, hogy az accu check cukormérőhöz, hol kell beállítani a kódot??? Mondjuk accu checkes tesztcsíkom nincs csak personal-os... Én is össze akarom hasonlítani az...
Oldal tetejére