Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor


Hű, ez nagyon állat, neke mnagyon tetszik. Már látom is magam előtt a setét fellegeket, már ami a magyarországi befogadást illeti. Meg van számomra még egy akadály. Én a Roche-tól nem szívesen pártolnék át másik céghez. De tény, hogy nagyon vonzó, amit leírtak. Arról írhattak vona többetis, hogy a cukimérést hogyan oldja meg. Ugyanúgy külön kell szúrni, és cseppenteni egy, a gépbe helyezett csíkra, vagy magán a kütyünk megnyomok egy gombot, és mutatja nekem a jelen pillanatnyi cuki állapotot. Mert ez lenne a logikus, ha már bent van a bőr alatt a tartály. Ha a tartály mellett van az érzékelő, akkor nem tudom elképzelni, hogy mitől lenne "olcsó". Vagy lehet, hogy megoldották, és még 'óccsó is, de ki gondolja közületek, hogy ha ezt behozzák Magyarországra, akkor ez nálunk is olcsó lesz? Kapásból lekörözi a Medrtonicos 13 ezer Ft-os különálló szenzort? Vagyis hogy az OEP azt mondja, hogy hadd menjen tönkre a Medtronic és a Roche, én ezt a csúcstechnológiát támogatom a sok csóró magyar cukorbetegnek? Vagyis hogy relatíve ugyanannyiért dupla szolgáltatást finanszíroz?

Előre is bocsi mindenkitől, hogy ilyen pesszimista hozzállással kukucoskodom, de félek, hogy ez nem pesszimizmus, hanem reális gondolat menet.

A cikk tényleg nagyon jó, mint ahogy az itt bemutatott kütyü is. Azért még egy nagyon picit kukacoskodnék. Így könnyen otthon lehet felejteni a kütyüt, hisze nnincs fizikai kontaktus. Ami rád van kötve, azt viszed magaddal. Minél több kényelmi dolgot építenek bele, annál inkább meg lehet feledkezni a teendőinkről. Tudom, hallom előre a figyelmeztetést, hogy mindenkinek figyelnie kell magára, stb. Ez igaz is, de emberből vagyunk, ahol van hiba lehetőség, ott hibázunk is. Én penes koromban többsör otthon hagytam a peneket, a pumpát viszont csak egy alkalommal nem csatlakoztam vissza. Az az egy alkalom is akkor történt, amikor nem otthonról mentem dolgozni, tehát nem a megszokott környezetemből.

Szeretném a ti véleményeteket is olvasni, kinek mennyire tetszik ez cikk, ill. kütyü. Nekem nagyon, én szívesen viselném, persze Roche-osként.
 

gretta

Új tag
Hű, ez nagyon állat, neke mnagyon tetszik. Már látom is magam előtt a setét fellegeket, már ami a magyarországi befogadást illeti. Meg van számomra még egy akadály. Én a Roche-tól nem szívesen pártolnék át másik céghez. De tény, hogy nagyon vonzó, amit leírtak. Arról írhattak vona többetis, hogy a cukimérést hogyan oldja meg. Ugyanúgy külön kell szúrni, és cseppenteni egy, a gépbe helyezett csíkra, vagy magán a kütyünk megnyomok egy gombot, és mutatja nekem a jelen pillanatnyi cuki állapotot. Mert ez lenne a logikus, ha már bent van a bőr alatt a tartály. Ha a tartály mellett van az érzékelő, akkor nem tudom elképzelni, hogy mitől lenne "olcsó". Vagy lehet, hogy megoldották, és még 'óccsó is, de ki gondolja közületek, hogy ha ezt behozzák Magyarországra, akkor ez nálunk is olcsó lesz? Kapásból lekörözi a Medrtonicos 13 ezer Ft-os különálló szenzort? Vagyis hogy az OEP azt mondja, hogy hadd menjen tönkre a Medtronic és a Roche, én ezt a csúcstechnológiát támogatom a sok csóró magyar cukorbetegnek? Vagyis hogy relatíve ugyanannyiért dupla szolgáltatást finanszíroz?

Előre is bocsi mindenkitől, hogy ilyen pesszimista hozzállással kukucoskodom, de félek, hogy ez nem pesszimizmus, hanem reális gondolat menet.

A cikk tényleg nagyon jó, mint ahogy az itt bemutatott kütyü is. Azért még egy nagyon picit kukacoskodnék. Így könnyen otthon lehet felejteni a kütyüt, hisze nnincs fizikai kontaktus. Ami rád van kötve, azt viszed magaddal. Minél több kényelmi dolgot építenek bele, annál inkább meg lehet feledkezni a teendőinkről. Tudom, hallom előre a figyelmeztetést, hogy mindenkinek figyelnie kell magára, stb. Ez igaz is, de emberből vagyunk, ahol van hiba lehetőség, ott hibázunk is. Én penes koromban többsör otthon hagytam a peneket, a pumpát viszont csak egy alkalommal nem csatlakoztam vissza. Az az egy alkalom is akkor történt, amikor nem otthonról mentem dolgozni, tehát nem a megszokott környezetemből.

Szeretném a ti véleményeteket is olvasni, kinek mennyire tetszik ez cikk, ill. kütyü. Nekem nagyon, én szívesen viselném, persze Roche-osként.


Kíváncsi vagyok hogy Magyarországon ez mikor fog forgalomba kerülni. Sztem Kata a Roche is már azon dolgozik, hogy a Spirit után egy mégnagyobbat újjítson.... egy olyan hasonló távvezérlésű kütyűt, mint a cikkben. :) Én személyszerint egy olyannak örülnék ami méri a cukit és ahhoz adagolja az inzulint. Zsinor ide zsinor oda.... Azt már úgyis megszoktam :)
 

PindurBocs

Új tag
Ezek tudhatnak valamit, lehet hogy mégis hamarosan választások lesznek? Vagy mi van?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Kedves Kata, az ilyen dolgokban sajnos én is elég pesszimista vagyok, de ne legyen igazunk!

Akárhogy is lesz, jó hogy már felmerült. Végülis nem jár alanyi jogon, hiszen van egy jövedelemkorlát, de legalább azoknak nagy segítség lenne. Azt mindenképpen látni kéne akármelyik és nem csak rövidtávon gondolkodó politikusnak, hogy hosszútávon többet spórol azon, ha egy jobb terápiával egészségesebb és munkaképes emberekkel számol és nem csupán majd rohan a problémák után és költhet egy csomó pénzt a szövödményekre.

A másikra: szerintem nagyon jó ötlet és én csak magamból indulok ki, hogy miért nem akartam jó sokáig ezt a pumpát. Ha nincs direkt összekötetés talán többen elfogadnák. Valóban megvan a veszélye, hogy az ember otthon felejti, de a bázis ezen is beállítható, meg én speciel csak egyszer hagytam otthon a pent is 15 év alatt, de akkor is visszafordultam érte és nem volt gond.

Amúgy szerintem a Roche és a Medtronic is folyamatosan költ K+R-re, szóval biztos náluk is lesz ilyen szerkentyű hamarosan.
Nem hiszem, hogy a beépített vércukormérő egyenesen a testen lévő pumpából kapná az adatot, mivel amilyen mélyre megy a kanül, az ugyanúgy, ahogy a Medtronicos szezornál, inkább szöveti cukrot, mint vércukrot mér, az pedig nem ugyanaz.
Csak kényelmi ok állhat emögött: 2 in 1! Minden a "több dolgot egyben" felé megy, így ezt is integrálták.
A húgom mesélte, hogy Írországban egy svéd diabetikával dolgozik együtt és neki pl. akkora a vércukormérője, mint egy pendrive...

Szóval én bizakodom, bár már ez a mostani pumpa is szuper! De azért ebben is éljen az innováció!:)
 

zsuzsa

Új tag
Mi is csak bizakodni, remélni tudunk, és mindíg várjuk az új híreket, mert jó lenne ha 3 év múlva mikor új pumpát kapunk, már valami ilyesmit is lehetne választani, nálunk az idő nekünk dolgozik, még kicsik vagyunk mármint Tibus még csak 4 éves, övé a jövő és ha 5 év múlva is, vagy még később ő még az életét egyre könnyebbé téve élheti cukorbetegen is, ezeknek az eszközöknek, fejlesztéseknek köszönhetően. Ő lehet hogy még alkalmazni fogja valamelyiket. Folyamatosan azon gondolkozunk, hogy anyagilag hogyan tudnánk neki ezt biztosítani, a jövőre nézve, valami olyasmiben gondolkozunk, hogy valamilyen biztosítás fórmájában gyűjtenénk neki, amit később a kezelésére tudna fórdítani, mint a lakáskassza, csak most nem a lakására, hanem az egészségére takarékoskodnánk.
 

PindurBocs

Új tag
Mi is csak bizakodni, remélni tudunk, és mindíg várjuk az új híreket, mert jó lenne ha 3 év múlva mikor új pumpát kapunk, már valami ilyesmit is lehetne választani, nálunk az idő nekünk dolgozik, még kicsik vagyunk mármint Tibus még csak 4 éves, övé a jövő és ha 5 év múlva is, vagy még később ő még az életét egyre könnyebbé téve élheti cukorbetegen is, ezeknek az eszközöknek, fejlesztéseknek köszönhetően. Ő lehet hogy még alkalmazni fogja valamelyiket. Folyamatosan azon gondolkozunk, hogy anyagilag hogyan tudnánk neki ezt biztosítani, a jövőre nézve, valami olyasmiben gondolkozunk, hogy valamilyen biztosítás fórmájában gyűjtenénk neki, amit később a kezelésére tudna fórdítani, mint a lakáskassza, csak most nem a lakására, hanem az egészségére takarékoskodnánk.


Esetleg egészségpéntári befizetésként is lehet gyűjteni, igaz azt csak ilyen dolgokra lehet felhasználni, de ha erre akartok neki előre takarékoskodni, akkor talán jó lehet ez is!

Mire Ő felnőtt lesz, addigra már az őssejtterápia is biztos működni fog!:)

A pivát üzenetem megkaptad?:confused: Volt már gond vele, azért kérdezem:???:
 

zsuzsa

Új tag
Valami ilyesmire gondoltunk, vagy életbiztosításra, amit mondjuk 18 évesen felvehetne, és arra fórdítja amire szükséges, majd meglátjuk. A prividet megkaptam, köszi.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezek tudhatnak valamit, lehet hogy mégis hamarosan választások lesznek? Vagy mi van?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Kedves Kata, az ilyen dolgokban sajnos én is elég pesszimista vagyok, de ne legyen igazunk!

Jó lenne, ha nem lenne igazunk, de ez a Karsai annyi mindenbe belenyúlt már eredménytelenül.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kíváncsi vagyok hogy Magyarországon ez mikor fog forgalomba kerülni. Sztem Kata a Roche is már azon dolgozik, hogy a Spirit után egy mégnagyobbat újjítson.... egy olyan hasonló távvezérlésű kütyűt, mint a cikkben. :) Én személyszerint egy olyannak örülnék ami méri a cukit és ahhoz adagolja az inzulint. Zsinor ide zsinor oda.... Azt már úgyis megszoktam :)

Ezt a név nélküli kütyüt nem találtam semmilyen formában a neten, és furcsállom, hogy nem nevesítették, de még a gyártó, vagy forgalmaző cégről sincs info.

A Roche most tesztel egy teljesen új pumpát, annyit tudok róla, hogy többet tud, mint amit mi el tudnánk képzelni. Sajna többet én sem tudok. Abból kiindulva, hogy a Spirit mennyivel többet tud, mint a HTron-Plus, szerintem az új pumpa már kutyát is fog sétáltatni.
 

pusimelu

Őstag
Nekem zsinórral is jó lesz csak már legyen.Ahol az alapvető egészségügyi ellátás nincs meg ,ott nem hiszem ,hogy hamar elérhető lesz a új típusú pumpa ,de soha nem tudhatjuk..
 

bogex

Új tag
Ezt a név nélküli kütyüt nem találtam semmilyen formában a neten, és furcsállom, hogy nem nevesítették, de még a gyártó, vagy forgalmaző cégről sincs info.

A Roche most tesztel egy teljesen új pumpát, annyit tudok róla, hogy többet tud, mint amit mi el tudnánk képzelni. Sajna többet én sem tudok. Abból kiindulva, hogy a Spirit mennyivel többet tud, mint a HTron-Plus, szerintem az új pumpa már kutyát is fog sétáltatni.


sejtelmes :) Az én fantáziám elég nagy, sokmindent eltudok képzelni. Mégis azt szeretném ha már végre teljesen jó anyagcserét lehetne beállítani a pumpával állandó számolgatás, méricsgélés nélkül.... De ez nem panaszkodás akart lenni. Én is teljesen elégedett vagyok a Roche Spiritjével és nagyon örülök hogy cukorbetegség terén már ide fejlődött a tudomány. nem is tudom mihez kezdenénk magunkkal ha még a 20 évvel ezelőtti terápiát kellene alkalmaznunk. És ahogy Kata te is írtad, lehet 20 év múlva ez a fajta terápia lesz már elavult :) Ki tudja mit hoz a jövő??!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
sejtelmes :) Az én fantáziám elég nagy, sokmindent eltudok képzelni. Mégis azt szeretném ha már végre teljesen jó anyagcserét lehetne beállítani a pumpával állandó számolgatás, méricsgélés nélkül.... De ez nem panaszkodás akart lenni. Én is teljesen elégedett vagyok a Roche Spiritjével és nagyon örülök hogy cukorbetegség terén már ide fejlődött a tudomány. nem is tudom mihez kezdenénk magunkkal ha még a 20 évvel ezelőtti terápiát kellene alkalmaznunk. És ahogy Kata te is írtad, lehet 20 év múlva ez a fajta terápia lesz már elavult :) Ki tudja mit hoz a jövő??!!

Amilyen gyors ütemben halad a fejlesztés, biztos vagyok benne, hogy 20 év múlva jót elmélkedünk a mai valóságon.

Csakhogy nem a technikai fejlődéssel állunk hadilábon, hanem ezt a technikát körülvevő orvosi-finanszírozási-támogatási "melléktermékkel".

A számolgatást pedig valószínű sokáig nem tudjuk kikerülni, hiszen a gép utasításra dolgozik. Egy kis előrelépés az a szenzoros mérés, ami már össze van kötve a pumpával, vagyis a beadandó inzulint a mért cuki alapján számolja ki. Úgy tűnhet, hogy számol helyettünk, valójában ez is csak egy előzetes program alapján dolgozik. És minden program vezérelt kütyünél, itt is szükség van kontroll mérésre, és számolásra is. Azonkívül a pumpába a CH/inzulin arányt programozod be, e szerint számol. De mi van, az alacsonyabb vagy magasabb GI-vel, a gyors kajálással, vagy nyámmogással, a különböő ételek felszívódási sebességével (plzsíros kaja). Ha ezeket neked minden érkezés előtt be kell programozni a kütyübe, akkor annyi időt és enrgiát fordítasz a programozásra, mintha kaja előtt gyors fejszámolást végeznél, és a megfelelő dózis a megfelelő nyújtásban adagolnád. Mert azt senki ne mondja, hgoy előre be tudja programozni, hogy péntek délután elmegy a haverokkal sörözni, és bepakol az arcába egy csomag ropit.

Szóval a kütyü számolásával nem az a baj, hogy technikailag nem tudná megcsinálni, hanem hogy nem tudja, mikor, mit, miből kell számolnia.

A szenzoros mérésnek az egyik nagyon nagy "fegyvere", hogy egy alacsony, ill mgas értéket be lehet programozni, és riaszt, amikor ezen határértékeken kívül esik a cuki. Ezzel a módszerrel a cukimérés felét, kétharmadát ki lehetne váltani. Amikor pedig riaszt, akkor lehet számolni, vagy korrigálni.
Ez nekem is tetszene, ha a pumpa mérne is és riasztana, de nem szívesen bíznám a számolást a kütyüre. Még a riasztás mellett is végeznék kontroll mérést.

Egy alapvető funkciót viszont beleraknék. Mégpedig, hogy a bólus után 1,5 órával (vagy amennyit egyszer előre beállítok) figyelmeztessen, hogy hahó, cukimérés idő!!! Be lehet ugyan állítani az órát, de 3 gombnyomás, meg léptetés, meg számolás, hogy hány óra hány perckor telik le a 1,5 óra, szóval nekem bonyi.

Na jól belehúztam, megint én írtam a legtöbbet.
 

poe

Őstag
Egy alapvető funkciót viszont beleraknék. Mégpedig, hogy a bólus után 1,5 órával (vagy amennyit egyszer előre beállítok) figyelmeztessen, hogy hahó, cukimérés idő!!! Be lehet ugyan állítani az órát, de 3 gombnyomás, meg léptetés, meg számolás, hogy hány óra hány perckor telik le a 1,5 óra, szóval nekem bonyi.

A Medtronic Paradigm tudja ezt, bolus adás után után feljön vc mérés figyelmeztetés az utóljára használt idővel, ezt elvetheted, elfogadhatod, ill az időtartamot félórás lépcsőben változtathatod. ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Medtronic Paradigm tudja ezt, bolus adás után után feljön vc mérés figyelmeztetés az utóljára használt idővel, ezt elvetheted, elfogadhatod, ill az időtartamot félórás lépcsőben változtathatod. ;)

Köszi az infot, ez máris egy pont előny a Medtronic javára. És ez nem is egy bonyolult funkció, de annál hasznosabb.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bezony hasznos, a penes időszakban rendre elfelejtettem az étkezés utáni méréseket...

Szóval akkor te használod is. Én tényleg elfelejtem, és így gyakran hiányzik az "utáni" mérés, a következő pedig már sokszor a következő "előtti"-je. Na ezt jól leírtam, de biztos értitek. Egyszer a számtangépem képernyő pihijére ezt írtam: "Cuki mérés!!!" Mit gondoltok bevált??? Talált, sűllyedt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kíváncsi vagyok hogy Magyarországon ez mikor fog forgalomba kerülni. Sztem Kata a Roche is már azon dolgozik, hogy a Spirit után egy mégnagyobbat újjítson.... egy olyan hasonló távvezérlésű kütyűt, mint a cikkben. :) Én személyszerint egy olyannak örülnék ami méri a cukit és ahhoz adagolja az inzulint. Zsinor ide zsinor oda.... Azt már úgyis megszoktam :)

No fiúk, lányok, itt van a távvezérelt pumpa. És neve is van: OmniPod. ha a képet kinagyítjátok, akkor lehet látni gombokon lévő piktogramot, hogy méri a cukit is, és még azt is be lehet írkálni, hogy hány g CH-t raktál be a bendődbe. Ebből egyenesen következik a számtangépre való átvitel. Mit tudhat, ami még nem látszik. Gyanítom, hogy ez nem kerül el hozzánk, maradunk a madzagosnál.
 

Csatolások

  • OP_FINAL_sm.jpg
    OP_FINAL_sm.jpg
    315 KB · Olvasás: 21
Oldal tetejére