Insulinpumpa

orsika

Új tag
Ha rá szeretném venni a vonakodó gyerekemet a pumpára, valószínű nyáron, suli után próbálnám meg. Akkor ugye nem látja senki, csak a család... És ha jól tom, akkor van 2 hónap a kipróbálásra. Hátha ezalatt megkedvelné.
Én úgy hallottam, hogy ezt szokták is ajánlani, a gyerkőc miatt, meg hogy a szülő is nyugodtabb legyen...

Én különben minden hezitálónak azt ajánlom, olvassa el BOR ERIKA internetes könyvét. (felnőttekre gondolok), nekem ez segített a döntésben. Attól pedig abszolút nem kell félni, hogy kényelmetlen a viselése a pumpának, vagy hogy nehéz megszokni, mert higgyétek el, én néha el is felejtem hogy nem vagyok egészséges... Hatalmas a szabadság, de azért oda kell figyelni... Mondom én ezt, 1,5 hónapos pumpa múlttal...
 

pusimelu

Őstag
Szerintem egy 11 éves gyermek már van elég nagy hogy csak jót akarnak neki.A szülőnek kell egy egészséges határozottság a gyermeke felett szerintem.Nem egy olyan feltűnő dolog,én láttam és engem jobban zavar ,hogy az előadás közepén szúrnom ,és ennem kell mert idő van.Egészen biztos meg lehetne kedveltetni a gyermekkel a pumpát.
 

Mrobi

Új tag
Szia Timeácska!
Patriknak meséltem a kissrácról akiről írtál, és azt mondta ha van netes elérhetősége és felveszi őt MSN-re, akkor szivesen megosztja vele a tapasztalatait a pumpával kapcsolatban. Ő március óta pumpás, és hát mindannyian tudjuk aki kapcsolatban vagyunk a pumpával, hogy ez a látszólagos kötötség mekkora szabadsággal jár. Ja és még (nem) mellékesen az eredményei is látványosan jobbak.
 

tímeácska

Őstag
Szia Timeácska!
Patriknak meséltem a kissrácról akiről írtál, és azt mondta ha van netes elérhetősége és felveszi őt MSN-re, akkor szivesen megosztja vele a tapasztalatait a pumpával kapcsolatban. Ő március óta pumpás, és hát mindannyian tudjuk aki kapcsolatban vagyunk a pumpával, hogy ez a látszólagos kötötség mekkora szabadsággal jár. Ja és még (nem) mellékesen az eredményei is látványosan jobbak.

Huhh, Robi, ez nagyon jó ötlet! Ma már nem, de holnap mindenképpen utána érdeklődöm az elérhetőségének! Köszi, köszi, köszi Patrik!!! Na, jó, és Robi Neked is!;-)
 

gretta

Új tag
Szia Timeácska!
Patriknak meséltem a kissrácról akiről írtál, és azt mondta ha van netes elérhetősége és felveszi őt MSN-re, akkor szivesen megosztja vele a tapasztalatait a pumpával kapcsolatban. Ő március óta pumpás, és hát mindannyian tudjuk aki kapcsolatban vagyunk a pumpával, hogy ez a látszólagos kötötség mekkora szabadsággal jár. Ja és még (nem) mellékesen az eredményei is látványosan jobbak.

sztem is jó ötlet. hátha mint egyidős kisrácok nagyobb ráhatással bírnak egymásra. ki tudja, lehet már a félelmek mögött a csajok is közrejátszanak és hát lehet az efféle aggályt nem a szülőkkel osztanák meg leghamarbb.
hiába még csak 11 éves, de ilyenkor már megmozdul bennük valami. a mai fiatalok, túl gyorsan akarnak nagyfiúk lenni....
ehhez igazodni kell :)



<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">
</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

gretta

Új tag
Szerintem egy 11 éves gyermek már van elég nagy hogy csak jót akarnak neki.A szülőnek kell egy egészséges határozottság a gyermeke felett szerintem.Nem egy olyan feltűnő dolog,én láttam és engem jobban zavar ,hogy az előadás közepén szúrnom ,és ennem kell mert idő van.Egészen biztos meg lehetne kedveltetni a gyermekkel a pumpát.

engem is mindig jobban zavart, hogy szúrni kell, enni kell.... Még szerencse hogy már viszonylag régi emlék :) Neked mikor lehet ez csak emlék?? Azon vagy?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tímeácska!
Az anyukával kapcsolatban aki pumpát szeretne a gyerkőcének, a gyerkőc viszont diab táborba szeretne menni, ahhoz szólnék hozzá. A gyerkőc az gyerkőc, ráadásul ő cukorbeteg. De az anyuka a gondozó, aki a legjobbat szeretné a gyerekének. Az anyukának is segíteni kellene, hogy bátrabban elegendje a gyerekét a diab táborba. Elképzelhető, hogy ha az anyuka "engedményt" ad, vagyis lazábban fogja fel a dolgot, akkor a kissrác sem fog annyira idegenkedni a pumpától. A kissrác ismerve az anyuka "keménységét", lehet, hogy a pumpáról is úgy vélekedik, hogy amit az anya akar, az egy kemény dolog lehet, és hát neki már nem is kell. Lehet, hogy itt már a serdülő kor előtti "csak azért is, meg csak azért se" szindróma áll fenn.
Tehát én mindenképpen nyitnék az anyuka felé is. Ha az anyukánál látszik az alkalmazkodás, szerintem önmagától, erőltetés nélkül megindul az érdeklődés a srácnál a pumpa iránt.
Mrobi ötletét nagyon jónak tartom, hogy azonos korú srácok felvegyék egymással a kapcsolatot. Patrik szava 100x többet ér, minden szülői ráhatásnál.
 

Mira

Új tag
Sziasztok!
A kissráccal kapcsolatban szerintem is sokat jelent, ha van kapcsolata más pumpás gyerekekkel, hiszen a gyerekek között sokkal jobban működik a kommunikáció és a bizalom, mint addig ismeretlen felnőttekkel. A nyári szünetben-ha már kicsit nyitottabb a gyermek- szerintem össze kellene hozni egy képviselővel, és ki kellene, hogy próbálja a pumpát. Fontos, hogy ne kötelezőnek érezze a váltást, hanem egy új lehetőségnek, és arról kellene meggyőzni, hogy próbálja ki, legyen saját tapasztalata, ismerje meg, hogy milyen érzés viselni és lássa, hogy nem egy félelmetes, nehezen kezelhető szerkezetről van szó. Mindezt ezt úgy, hogy tudja, ha neki nem tetszik és nem érzi magát biztonságban mellette, akkor nem kötelező ezt választania, de később, mint lehetőség, vissza lehet rá térni.
 

tímeácska

Őstag
Köszi a segítő válaszokat!
Kata! Azt hiszem, nem jól fogalmaztam... Nem csak az anyuka nem akarja elengedni a kissrácot táborba, de szerintem /és az anyuka szerint is/, ha elengedné sem akarna elmenni nélküle a gyerek!
Ma mindenképpen eljuttatom a gyerkőchöz Patrik MSN címét... Nagyon kíváncsi leszek a fejleményekre!;-)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi a segítő válaszokat!
Kata! Azt hiszem, nem jól fogalmaztam... Nem csak az anyuka nem akarja elengedni a kissrácot táborba, de szerintem /és az anyuka szerint is/, ha elengedné sem akarna elmenni nélküle a gyerek!
Ma mindenképpen eljuttatom a gyerkőchöz Patrik MSN címét... Nagyon kíváncsi leszek a fejleményekre!;-)

Na végre eljutottam idáig, ennyit dolgozni egy nap!!!
Szóval én akkor tényleg félreértettem, azt hittem az anyuka nem engedi a srácot a táborba. Írtad, hogy nagyon erős a "köldökzsinór". Pedig ennek a köldökzsinórnak gyengülnie kellene, legalábbis annyira igen, hogy egy 11 éves gyerkőc szvesen lemenjen egydül egy táborba. Persze érthető mindkettőjük szempontja, hiszen a diab nem egy olyan betegség, amit csak úgy félre lehetne tenni. Erőltetni nem lehet. A fő dilemma, a gyerkőccel megbarátkoztatni a pumpát.
 

zsuzsa

Új tag
Túl vagyok az első munkanapomon. Nagyon jó érzés volt újra dolgozni menni, reggel 8 ra. A reggeli elválás Tibustól borzasztó volt, barátnőm levizsgázott belőle, mindent tudott, de akkor is, nagyon rossz volt, a munkahelyemig könnyeztem, de aztán lekötött a munkám, vagy 10 sms-t kaptam éppen mennyi a cukra mit csinál, egész nap jó volt a cukra, még jobban kezellte mint én, mert nálunk ki tud sírni dolgokat, ha nem vagyok ott, teljesen másképp viselkedik, azt eszi és azt csinállja amit mondanak, semmi gond nincs vele, a játszmáival csak minket tüntet ki. Igazából most látom, hogy ha valakiben megvan a hajlandóság, semmi gondot nem jelent a pumpát kezelni, jó hogy itt csak 5 gyerek van, az oviban meg 20, de ezt ovó nénik is ilyen simán tudnák csinállni.
Tényleg muszály idejében elszakítani azt a bizonyos köldökzsinórt, és szabadságot önállóságot biztosítani, bízni kell bennük, mert nagyon okosak, ügyesek, és tudják mi a dolguk.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Túl vagyok az első munkanapomon. Nagyon jó érzés volt újra dolgozni menni, reggel 8 ra. A reggeli elválás Tibustól borzasztó volt, barátnőm levizsgázott belőle, mindent tudott, de akkor is, nagyon rossz volt, a munkahelyemig könnyeztem, de aztán lekötött a munkám, vagy 10 sms-t kaptam éppen mennyi a cukra mit csinál, egész nap jó volt a cukra, még jobban kezellte mint én, mert nálunk ki tud sírni dolgokat, ha nem vagyok ott, teljesen másképp viselkedik, azt eszi és azt csinállja amit mondanak, semmi gond nincs vele, a játszmáival csak minket tüntet ki. Igazából most látom, hogy ha valakiben megvan a hajlandóság, semmi gondot nem jelent a pumpát kezelni, jó hogy itt csak 5 gyerek van, az oviban meg 20, de ezt ovó nénik is ilyen simán tudnák csinállni.
Tényleg muszály idejében elszakítani azt a bizonyos köldökzsinórt, és szabadságot önállóságot biztosítani, bízni kell bennük, mert nagyon okosak, ügyesek, és tudják mi a dolguk.

Zsuzsa!
Nagyon ügyesek vagytok, és nagyon örülök, hogy ilyen flottul mentek a dolgok. Ez egy tökéletek kezdeti köldökzsinór lazítás volt. Csak így tovább ügyesen.

Annak idején, amikor én mentem vissza dolgozni, nem is tudom mit éreztem. Vegyesen jót és rosszat, de így utólag tudom, hogy ez így volt természetes.
 

gretta

Új tag
Túl vagyok az első munkanapomon. Nagyon jó érzés volt újra dolgozni menni, reggel 8 ra. A reggeli elválás Tibustól borzasztó volt, barátnőm levizsgázott belőle, mindent tudott, de akkor is, nagyon rossz volt, a munkahelyemig könnyeztem, de aztán lekötött a munkám, vagy 10 sms-t kaptam éppen mennyi a cukra mit csinál, egész nap jó volt a cukra, még jobban kezellte mint én, mert nálunk ki tud sírni dolgokat, ha nem vagyok ott, teljesen másképp viselkedik, azt eszi és azt csinállja amit mondanak, semmi gond nincs vele, a játszmáival csak minket tüntet ki. Igazából most látom, hogy ha valakiben megvan a hajlandóság, semmi gondot nem jelent a pumpát kezelni, jó hogy itt csak 5 gyerek van, az oviban meg 20, de ezt ovó nénik is ilyen simán tudnák csinállni.
Tényleg muszály idejében elszakítani azt a bizonyos köldökzsinórt, és szabadságot önállóságot biztosítani, bízni kell bennük, mert nagyon okosak, ügyesek, és tudják mi a dolguk.

gondolom milyen nehéz lehetett az elszakadás! én már előre félek tőle, ha majd egyszer vissza kell mennem :) pedig dolgozni is nagyon jó volt anno, de itthon lenni a kicsivel az teljesen más dolog...
és Tibus hogy viselte az első napot? volt esti élménybeszámoló? egyszer sem sírt utánad?
 

judit.63

Új tag
Üdvözlök Mindenkit!
Nemrég regisztráltam magam Nálatok :), mert úgy gondolom tudnátok tanácsot adni a problémám megoldásában.
Egy hónapja jutottam arra a sorsra, hogy folyamatos vércukor önellenőrzést és inzulin-szurit kell magamon végeznem.
Mivel még dolgozom (szerencsére), ezért a munkahelyemen elég nagy gondot okoz ennek a megvalósítása, mert nem tudok elvonulni a kíváncsi tekintetek elől. Pár kolléga éppen akkor toppan be hozzám, amikor éppen lekezelem magam.
Ezt még sajnos nem tudom elég rugalmasan kezelni, mert úgy gondolom talán nem tartozik senkire...
Köszönöm, hogy meghallgattatok!
 

poe

Őstag
Szia Judit!

Szerintem ne csinálj ebből gondot. Eleinete valószínű mindenki így van vele (én legalábbis így voltam), de aztán rutinná válik, életed részévé és fel sem fog tünni. Gondolj bele egy fordított szituba. Te megbotránkoznál? Ugye nem. Max megkérdezik, hogy mit csinálsz, azt meg felhasználhatod arra, hogy elhints némi infot a cukorbetegségről, mert a nem érintettek kb semmit nem tudnak róla. Az egyébként sem baj, ha tudják, hogy diabos vagym ha netán lenne egy komolyabb hypo, tudjanak segíteni.
Szóval max fordíts hátat az ajtónak és ha bejön valaki, kérj egy perc türelmet. :-D
 

bogex

Új tag
ti hogyan kezelitek a hypokat? ki mire esküszik? És ha egy hypo 3 napig okozhat még magas cukrokat akkor honnan tudjátok, hogy az a magas cukor valamelyik hypo következménye??? ( vagy valami más áll a háttérbe..)és mi van akkor ha sorozatosan hypozik az ember? hogy lehet így beállítani egy jó bázist? várni kell egy 3 hipomentes napra és csak utána belenyulni a bázisba?

Judit,
eleinte biztos zavaró a soa k kérdő és bámészkodó tekintet, de szokták mondani hogy minden csoda csak 3 napig tart.... Majd megszokják a látványt. ha már te el tudod fogadni azt, hogy neked ezentúl így kell élned utána már nem fog érdekelni, hogy mit gondolnak mások... aki fontosnak tart az elfogad és segít aki pedig nem az meg sem érdemli hogy foglalkozz vele!
mennyi ideig voltál 2 tipus?
én úgy hallottam hogy a gyógyszeresek is előbb utóbb inzulinra kényszerülnek. csak idő kérdése...
2ként milyenek voltak a cukraid?
 

PindurBocs

Új tag
Kedves Pumpahasználók!

Én most szeretnék áttérni inzulinpumpára, mert a "hagyományos" inzulinterápiák nem egyensúlyozták ki az értékeimet. Viszont kicsit tartok a pumpától, nem is annyira attól, hogy állandó kiegészítőm lesz...ezen már túl vagyok, hanem kíváncsi lennék rá, hogy az inzulinpumpára való átállás nem fog-e plusz kilókat is jelenteni?
Hallottam azt is, hogy mivel a pumpával könnyebb eltalálni az inzulinigényt ezért a napi összmennyiség gyakran kevesebb, mint a konzervatív kezeléseknél, így elkerülhető a hiperinzulineria és akár fogyni is lehet, amit csak segít, hogy a magas értékek is ritkábbak.
Kérdésem röviden ennyi: Lehet evvel a szerkentyűvel akár fogyókúrázni is?

Köszönöm előre is mindenki tanácsát: PindurBocs
 

Dina

Új tag
Kedves Tímeácska!
Köszönöm szépen, megkaptam a CD-t a héten, ma már volt is időm megnézni :???:
Tényleg elég egyszerű, és praktikus.
Azom gondolkodom, hogyan tudnám Emmussal megértetni, hogy ne nyomkodja el a gombokat a készüléken. Különös a vonzódása a műszaki cikkekhez, nem menekül meg tőle a fényképezőgép, számítógép, MP3 lejátszó, telefon. Ha a keze ügyébe kerül, tudja jól is használni, de sokszor csak úgy nyomkodja, és ez probléma lehet.

Beszélek az orvosával- meglátjuk.

Nagyon köszi :-D
 
Oldal tetejére