Insulinpumpa

bogex

Új tag
elég bonyinak hangzik így elsőre a fémkanül, de jó kis képet írtál róla... Szóval, lényeg a lényeg: ha ez segít neked akkor majd megszokod. inkább ezt mint a pent.... Én így vagyok vele. De hátha visszatérsz a megszokott kerékvágásba és akkor jöhet újra a régi jól bevált Roche kanül

De rendik vagytok hogy naponta cserélitek a kanült. Nem fogy el akkor nagyon gyorsan a támogatott dobozok???
 

bogex

Új tag
Látom, éppen csípésról meg szúrásról van szó. Erre szerettem volna rákérdezni: pár hete feltűnt, hogy inzulinbeadáskor (bólus) csíp a kanül környéke, illetve feszül a bőröm. Megigazgattam a kanült, és persze azóta volt több csere is, de utána is éreztem. Mit javasoltok, mit tegyek?

Különben jól megy a "pumpázás". Egy hét múlva megyek az első pumpás HgbA1c-mérésre, egy héttel utána pedig megtudom az eredményt. Izgatottan várom! :)


biztos jobb lesz a hgA1c-d mint az utolsó :) mi is kíváncsiak vagyunk. maga az inzulinbeadást elviekben nem kellene érezd. biztos amikor belőtted a kanült nem a " megfelelő" helyre került. ki kell próbálni ás helyen is... hova szoktad szúrni? a pocidba?
 

tímeácska

Őstag
elég bonyinak hangzik így elsőre a fémkanül, de jó kis képet írtál róla... Szóval, lényeg a lényeg: ha ez segít neked akkor majd megszokod. inkább ezt mint a pent.... Én így vagyok vele. De hátha visszatérsz a megszokott kerékvágásba és akkor jöhet újra a régi jól bevált Roche kanül

Hát, én is remélem, hogy ha majd a régi kerékvágásban leszek :)-D), akkor minden a régi lesz... Bár, ez a régi is nálam olyan relatív... :rolleyes: Meg minden relatív nálam... :rolleyes::mrgreen:
 

Erzsébet

Új tag
Látom,hogy sok kisgyerek már pumpás.De én még mindig azon aggódom,hogy kiszedheti magából,csak mert érdekli.Szóval nekem tetszik,de aggódom.
 

tímeácska

Őstag
Látom,hogy sok kisgyerek már pumpás.De én még mindig azon aggódom,hogy kiszedheti magából,csak mert érdekli.Szóval nekem tetszik,de aggódom.

Mátém 3 évesen lett pumpás, és Zsuzsa kisfia, Tibus is kb. ennyi idősen, és Ildikó kisfia, Péter is elég kicsi volt még. Hihetetlen, hogy mennyire nem zavarja a kicsiket! De ez még úgyis a próbaidő alatt kiderül, emiatt elég csak akkor aggódni, amikor valóban nem tolerálja magán a gyerek! Addig kár is ezen rágódni!;-)
Egyébként a pumpának feltétele 1 év diabetes tartam... (bár, itt már írhatnám a kb. 1 év tartamot is... Van, amikor hamarabb is odaadják a pumpát...).
Az minden esetre jó dolog, hogy szimpatizálsz a pumpával! Nézzél körül a neten, és itt a fórumon is, sok hasznos infót fogsz találni!
 

Erzsébet

Új tag
Úgy hallottam,hogy sok pénzbe kerül beruházni rá.De ezek szerint volna egy ingyenes próbaidőszak is?Mert akkor tényleg nem aggasztó,ha van lehetőség kipróbálni.Persze az is lehet,hogy mire eltellik az egy év diab,addigra már ő is nagyobb és talán ne szereli szét...
 

tímeácska

Őstag
Úgy hallottam,hogy sok pénzbe kerül beruházni rá.De ezek szerint volna egy ingyenes próbaidőszak is?Mert akkor tényleg nem aggasztó,ha van lehetőség kipróbálni.Persze az is lehet,hogy mire eltellik az egy év diab,addigra már ő is nagyobb és talán ne szereli szét...

Nekünk a pumpára, az első fél éves szerelékekkel együtt 138 ezer forint körül kellett fizetni. Fél éves szerelékek ára 37 ezerbe kerül. Tényleg nem olcsó, de nekünk nagyon bejött a pumpa, megérte...
Igen, a pumpás cégek 2 hónap teljesen térítésmentes időre odaadják a készüléket, és minden kütyüt biztosítanak hozzá arra az időszakra! És természetesen ez a 2 hónap próbaidő SEMMILYEN!!! kötelezettséggel nem jár! Ha Te a 2. hónap után visszaadod, hogy köszönöm, mégsem kérem, akkor egyszerűen visszaadtad, és ennyi!
És valóban... 1 év múlva Dávid már 1 évvel idősebb lesz... ;-) Micsoda logikám van... :lol::lol::lol:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Látom,hogy sok kisgyerek már pumpás.De én még mindig azon aggódom,hogy kiszedheti magából,csak mert érdekli.Szóval nekem tetszik,de aggódom.

Az érdeklődés teljesen természetes dolog. A próbaidő alatt meg lehet neki mutatni a kanült, aztán beszúrás után ki lehet venni, és úgy is megnézni. A picik hihetetlenül okosak és értelmesek, és megbízhatóak. Fontos, hogy Te megbízzál benne, akkor elvárhatod tőle, hogy amikor a kanülön keresztül inzulint kap a szervezete, akkor kíváncsiságból nem húzza ki, hiszen már látta. Azt is meg lehet csinálni, hogy egy pumpás gyerekkel, ill. szülővel felveszitek a kapcsolatot, és akkor élőben meg lehet mustrálni a dolgot. Lehet az is, hogy a gyerkőc mereven ellenkezik a pumpás kezelés ellen. Az nagyon fontos, hogy egy gyerkőc nagyon akarja, vágyjon a pumpára, különben egy ráerőltetett dolognak tekintheti, és akkor kíváncsiság nélkül is kiszedheti a kanült. Tehát fontos a gyerkőc érdeklődését felkelteni, és ebbe a kíváncsiság pont belefér.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na, Kata, majd jól megedukáljuk Erzsit is!;-) Bevetem a titkos fegyvert is: Mátét... :-D:mrgreen::cool:

Ja, ja, a legjobb, amikor egymástól jön az info, ugye ezt nevezik az edukációban a "saját élmény előnyének".
Emlékszem, amikor mesélted, hogy Máté, mint egy kis pulikutya követte a dokit a folyosón, és számon kérőn követelte tőle, hogy aznap tegyék fel a pumpát, minek várni másnapig, hiszen az már az Ő PUMPÁ-ja!

Hát kedves Erzsébet, hidd el, a gyerkőc érdeklődése, kíváncsisága, vágya mindennél többet ér. És itt mindegy, hogy 2,5 éves, vagy 3-4-5 vagy mennyi. Én asszisztáltam egy 8 éves fiú pumpás "bevezetéséhez". A bemutatón a gyereket egyáltalán nem érdekelte, hogy miről van szó, rohangált össze-vissza, nem lehetett leültetni. A szülők akarták nagyon a pumpát. Aztán az első pumpás napon a kórházban a 8 éves nagyfiú pocijába beszúrták a kanült, és a gyerkőc szótlanul, mozdulatlanul feküdt az ágyon 2,5 órát. Nem válaszolt a kérdésre, nem történt semmi. Le voltak döbbenve a szülők, hogy ez nem az ő gyerekük, én is alig hittem el. Aztán kivették a kanült, és a gyerek éktelen sírásban tört ki, hogy belé soha többet ne szúrjanak ilyent, neki nem kell pumpa. Azóta is penes.

Ezzel nem elijeszteni akartalak, de tudnod kell, hogy Te akarhatod a legjobb, legmodernebb kezelést, ha a gyereked ellenkezik. Ha egy gyerek nem ismer valamit, akkor valószínű félelem övezi. Bár Nálatok valószínű inkább a kíváncsiság és érdeklődés dominál, ezt kell kihasználni a legjobban. Itt a fórumon nem is tudok egy gyerkőcöt sem, akinek a szülei a pumpa visszaadásán tanakodnának.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen én is így gondolom Kata!Ha nagyobb lesz,megkérdezhetnénk erről őt.Nekem tetszik a pumpa egyébként.

Én megelőzném a dolgot, nem kell várni, hogy nagyobb legyen. Keress rá Te a neten a pumpákra, és "irányítsd" úgy a dolgot, hogy körületted kóbászoljon a gyerkőc. Majd ő felfigyel arra, hogy "mi lehet az, amit anyát úgy leköti?" Aztán te már csak kielégíted az ő kíváncsiságát, és együtt fedezitek fel a pumpa rejtelmeit, és egyáltalán a mibenlétét.
 

tímeácska

Őstag
Emlékszem, amikor mesélted, hogy Máté, mint egy kis pulikutya követte a dokit a folyosón, és számon kérőn követelte tőle, hogy aznap tegyék fel a pumpát, minek várni másnapig, hiszen az már az Ő PUMPÁ-ja!

Nem hogy csak követelte magának a pumpát, de még sírva is fakadt, hogy akkor most Neki nem lesz pumpája??? És ekkor még csak 3 éves volt Mátém... ;-)
 

tímeácska

Őstag
Én megelőzném a dolgot, nem kell várni, hogy nagyobb legyen. Keress rá Te a neten a pumpákra, és "irányítsd" úgy a dolgot, hogy körületted kóbászoljon a gyerkőc. Majd ő felfigyel arra, hogy "mi lehet az, amit anyát úgy leköti?" Aztán te már csak kielégíted az ő kíváncsiságát, és együtt fedezitek fel a pumpa rejtelmeit, és egyáltalán a mibenlétét.

Nekünk, vagyis Máténak biztos, hogy sokat segített a Spirit pumpa virtuális változata a neten... Rengeteg időt töltöttünk el úgy Mátémmal, hogy együtt "adtuk be a bólust", vagy éppen beállítottuk az időt rajta, stb. Ugyan ebben az időben kitaláltuk, hogy "csinálunk Neki is egy pumpát"... Egy játék telefonra (pumpára:mrgreen:) kötöztünk egy zsinórt (szerelék:mrgreen:), és hozzáragasztottuk ragtapasszal (kanül:mrgreen:) a pocakjához... És az én Mátém napokig képes volt így flangálni...:-D És egyszer sem jött ki a kanül...:mrgreen::mrgreen: Hihetetlenül vigyázott rá!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Spirit inzulinpumpa virtuális elérhetőségét már majd egy évvel ezelőtt is reklámoztam. Inzulinpumpa topik (vagyis itt ahol vagyunk) 45. oldal 446-os hozzászólás. Őszintén bevallom, hogy még néha én is prüttyögök rajta, úgymond tesztelem a demot, hogy mennyire valós. Hát 5*-öst adok rá. No prüttyögésre fel.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tyúha!!! Minden napra egy rekord? Most nézzétek meg, mit döntöttünk meg, na nem a tőkét, az egyszerre fórumozók számát.
 
Oldal tetejére