Legutóbbi tartalom: Beno

  1. B

    Insulinpumpa

    Kedves Tímeácska! Nagyon sajnálom...,de ezeket már mindenkitől hallhattad. Inkább elmesélem mi volt a családommal régen. Amikor kislány voltam és mentem anyuhoz, hogy rosszul vagyok - ez jelentette azt, hogy hipózom- mindig azt mondta, ő is kíváncsi rá, milyen érzés lehet, mert őneki borzalmas...
  2. B

    Insulinpumpa

    Régen jártam a fórumon és ahogy visszanéztem, láttam, hogy kb. két hete foglalkoztatok az öröklődés témakörével. Nézzétek el nekem, hogy csak most reagálok rá, de szívesen leírom az én történetemet. Jóval azután, hogy cukros lettem az egész családnak (szüleim és nővérem) csináltak genetikai...
  3. B

    Insulinpumpa

    Tímeácska, én a lányod szeretnék lenni! Beférek még a családba?
  4. B

    Mindenkinek - inzulinok

    Kedves Pusimelu! A nyárban az a jó inzulinbeadás szempontjából, hogy sokkal egyszerűbb a dolgod. Nem kell vetkőzni, ruhákat tűrögetni, így még kevesebb feltűnést kelthetsz. Az éttermes dologra nekem az a módszerem -persze, csak, ha közeli ismerőssel megyek, aki megérti-, hogy hasfalba simán...
  5. B

    Beszélgessünk, csak úgy

    Kedves Hypohonder! Köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál. Ez egy kicsit bíztató számomra, bár én is azt vallom, hogy csak emberfeletti kűzdelem árán lehet a szövődményeket teljesen elkerülni. De talán mire kialakulnak ezek a szövődmények, még jobban tudják őket kezelni és nem vezet...
  6. B

    Beszélgessünk, csak úgy

    Hypohonder! Hány év cukorbetegség után kerültél oda? Mennyi ideje stagnál? Tudom, hogy ez nem általánosítható, de azért szükség van egy kis bíztatásra. Kevés olyan emberrel találkoztam eddig, aki nálam régebb óta cukros és nincs szövődménye. Tudom, hogy Te sokkal régebb óta vagy az, ezért vagyok...
  7. B

    Insulinpumpa

    Tímeácska! Én is Sanival értek egyet. Szerintem, ha ilyen jók a cukrai, kicsit érdemes menyugodni, mert ilyen stresszben nehezeb az életet is élni. Nem valószínű, hogy a reggeli mérés után kiugrana a cukra. A kismértékű kiugrást pedig nem baj, ha csak néhány órával később (2-3) veszed észre...
  8. B

    Beszélgessünk, csak úgy

    Kedves Hypohonder! Előbb írtad, hogy nephrológusnál jártál. Megkérdezhetem, hogy talán valami microalbuminuriával vagy más cukorból adódó dologgal kapcsolatban kerültél-e oda? Vagy csak az óvatosság miatt érdeklődtél?
  9. B

    Insulinpumpa

    Nem szeretnék senkit sem megijeszteni, de nekem gyerekkoromban több átaludt hypóm is volt. Most szögezem le, hogy az még a penes korszakban volt, amikor még sertésből kivont inzulint adtam, ami tele volt csúcshatással. Én azt tapasztaltam, hogy gyerekkoromban mélyebben aludtam és soha nem...
  10. B

    Beszélgessünk, csak úgy

    Ez két teljesen különböző dolog. Amiről én írtam, az csak a látásjavító, nem pedig ereket érintő dolog lett volna. Mellesleg a régi cukros dokim, akihez még gyerekkoromban jártam, ellenezte a dolgot, pont azért, mert túl sok időt kell még cukrosan eltöltenem (10 hónapos korom óta vagyok az) és...
  11. B

    Insulinpumpa

    Nekem is sikerült megutálnom már a szőlőcukrot. Ha otthon vagyok mézet eszek helyette. Szerintem még gyorsabb is mint a szőlőcukor. Én ha csak egy darab szőlőcukrot is megettem az egekbe vitte a cukrom, nem tudom, miért volt ez így.
  12. B

    Beszélgessünk, csak úgy

    Én is meg akartam szabadulni a szemüvegemtől lézeres műtéttel. A szemészem előttem hívta fel a legnagyobb lézerközpontot és hallottam, amikor rögtön azt mondták, hog nem lehet, mert kizáró ok, hogy 1-es típusú cukros vagyok. Ezt én hallottam a két fülemmel, pedig az orvosom győzködte őket, hogy...
  13. B

    Levemir inzulin

    Nekem a 23 év alatt ilyen soha nem fordult elő. Addig amíg nem kezdtem el Levemirt adni. Pont kontrollra mentem és látta az orvos a cukraimat, mert első nap még nem hittem el, hogy ez a baj és 2 napig próbálkoztam. Az orvos meg hülyének nézett, hogy megfagyasztottam, amikor a hűtőm mindig 1-esen...
  14. B

    Segítség, cukorbeteg lettem!!

    Szia Gigi! Én is mindig nyersen számolok - inkább saccolok. Lehet, hogy én vagyok túl laza, de én attól, hogy méregettem mindent, sokkal betegebbnek éreztem magam. Még a kaja sem esett jól. Azt csak addig csináld, amíg nem megy saccolásra. Szerintem egy csökkent glükóz toleranciánál nem vétesz...
  15. B

    Mindenkinek - inzulinok

    Én ezt egyáltalán nem tartom soknak és különben is eltér a capilláris érték a vénástól, bár minimálisan. Hemoglobin A1c-t 3 havonta mérnek csak, ha jól tudom, gyakrabban nem is mérhetnek.
Oldal tetejére