Legutóbbi tartalom: jnekata

  1. J

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok!! Még élek....kicsit csapkodnak ugyan a fejem fölött a hullámok,de hát ez van....Olvaslak Titeket, de írásra bizony régen adtam a fejem. Most megosztom veletek a legfrisebb "élményeimet". A hétvégén itt voltak a gyerkőcök. Pannika egy hete sikeresen eltörte a bal felkarját, 2 napig...
  2. J

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok Mindannyian! Még megvagyok, olvaslak is Titeket rendszeresen, de mostanában nem ültem hosszabb időre a gép elé... Most is csak "életjelt" adok, meg nagyon szép napot kívánok Nektek!!!! Szeretettel: Kata
  3. J

    Cukorbeteg gyermek

    Köszönöm, Kata a bíztatást! A hétvége jól eltelt, de azért korántsem zökkenőmentesen!! Minden "előírás" pontos betartása mellett is magas értékeket mértünk szombat délután, este, éjjel. Az okáról fogalmam sincs! Inkább esésre számítottam, mert nagyon sokat ugráltak kint a gyerekek a kutyával...
  4. J

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Régen szólaltam meg, de folyamatosan olvaslak Titeket. Ez a téma nekem még túl "izgalmas". Bevallom, néha szorongást okoz, hogy tudok-e minden helyzetben jól reagálni? Ma jönnek a kicsik. Sajnos Panka betegsége óta ritkábban vannak itt hoszabb időt, mert még túl nagy mindenkiben...
  5. J

    Diabeteses gyermek lelki világa...

    Hát, ez van, Lányok!! Nem öröm, de sajnos nem tehetünk semmit, csak reménykedhetünk, hogy az orvostudomány még alkot valami nagyot, amivel az életüket könnyebbé teszi!!! Sziasztok, most el kell köszönjek!! További szép napot Nektek!! Kata
  6. J

    Diabeteses gyermek lelki világa...

    Kedves Zsu! Kétfelé főzni a diabos diéta szempontjából talán tényleg nem olyan bonyolult, csakhogy nálunk pl. még egy sima ételízesítő, és még ezer dolog szóba sem jöhet, tehát teljesen más alapanyagokból szabad csak használni. Kedves Grácia! Nálunk a megkóstolás sem lehetséges a...
  7. J

    Diabeteses gyermek lelki világa...

    Az a világ legtermészetesebb dolga szerintem, hogy ennyi figyelmesség mindenkiben legyen!!!!
  8. J

    Diabeteses gyermek lelki világa...

    Szia Kata! Remélem is, hogy csak bennem van ilyen szívszorító érzés, benne nincs!!! Otthon könnyebb a helyzet, hiszen mindenki azt eszi többnyire, amit a két gyerek is ehet. Nincs külön ebéd számukra, de azért előfordul az asztalon olyan étel is, ami számukra tiltott. Ezt teljesen...
  9. J

    Diabeteses gyermek lelki világa...

    Kedves Zsu! Abban teljesen egyetértek Veled, hogy "nem szabad rángatni az alvó oroszlán sörényét", tehát a környezet toleranciájára van szükség. Csakhogy a természetes életmenetben folyamatosan szembesülnie kell a számára érvényes gátakkal, és azzal, hogy mások számára nincsenek ilyen gátak...
  10. J

    Diabeteses gyermek lelki világa...

    Sziasztok! A témával kapcsolatban bőséges személyes tapasztalattal rendelkezem!! Ilyen szempontból a lisztérzékenység még rosszabb, mint a diab, mert ott rengeteg a teljesen TILTOTT élelmiszer. Hozzá sem nyúlhat két kisunokám, de a harmadik igen. A kettőnek ezt tudomásul kellett vennie. Az...
  11. J

    Vércukormérők

    Nagyon köszönöm a segítséget!!! Szép estét Nektek!! Kata
  12. J

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Grácia és Kata! Sajnos azt meg nem mondom, hogy milyen inzulint kap Pannika /nem is gondoltam, hogy vannak különbségek inzulinok között/, de majd rákérdezek. A GI-vel kapcsolatban: azt tudom, hogy a lányom figyel arra is, de jómagam e téren még sok önképzésre szorulok!!! Meg is kezdem a...
  13. J

    Vércukormérők

    Sziasztok! Na, most meg itt vagyok!! Lenne kérdésem. Van egy öreg néni az utcánkban, akinek kellene vc mérő készülék. A lehető legolcsóbb, mert nagyon kevés a nyugdíja, de a közgyógyellátását most vonták meg éppen a hiányzó 260 Ft /!!!/miatt. Olcsó, de azért megbízható, és főleg egyszerűen...
  14. J

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Grácia! Valójában tudatosan talán nem is figyeltük, hogy milyen a változás frontok idején, de feltűnő különbség nem volt, mert az "kiabálna" azonnal. De jó lesz megfigyelni a konkrét időpontokban...
  15. J

    Cukorbeteg gyermek

    Nem is tudom, mit lehet erre mondani??? Minden esetre megdöbbentő ez a hozzáállás. Biztos mindez csupa "szeretetből", merthogy sajnálja az ember fia azt a szerencsétlen kisgyereket... Csakhogy a következményekre nem gondol a nagymama?? Lehet, hogy adott pillanatban eget rengető baj nem történik...
Oldal tetejére