Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

borka

Őstag
Szia Anita.
Látod nem is kell az asztalra ütnöd csak Kriszával kellene felvenni a kapcsolatot és többet itt lenni a fórumon. Már két napja nem láttunk!!!
 

dg

Őstag
Úgy tűnik, ősztől a lányom egy olyan óvodában kezdheti meg "óvodai tanulmányait", ahol az óvónéni saját, ma már kamasz fia is diabos kiskora óta. Rendkívüli segítőkészségre találtam itt, ami már-már hihetetlennek tűnik azért, mert elég lehangoló tapasztalatok előzték meg!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Úgy tűnik, ősztől a lányom egy olyan óvodában kezdheti meg "óvodai tanulmányait", ahol az óvónéni saját, ma már kamasz fia is diabos kiskora óta. Rendkívüli segítőkészségre találtam itt, ami már-már hihetetlennek tűnik azért, mert elég lehangoló tapasztalatok előzték meg!
Ennek kimondottan örülök, jó olvasni egy pozitív tapasztalatot is.

A mostani DrInfo-ban olvastam a győri Törp Programról, rendezvényről, amelyen az egyik téma az óvodák, iskolák nevelőinek felkészítése, edukálása a diabos gyerkőcök fogadására.
 

borka

Őstag
Úgy tűnik, ősztől a lányom egy olyan óvodában kezdheti meg "óvodai tanulmányait", ahol az óvónéni saját, ma már kamasz fia is diabos kiskora óta. Rendkívüli segítőkészségre találtam itt, ami már-már hihetetlennek tűnik azért, mert elég lehangoló tapasztalatok előzték meg!

Grácia, megfogtad az isten lábát. Szerintem ezerből talán 1-nek sikerül ilyesmibe részesülnie. Nagyon örülök ilyen jó kezekbe kerül.
Sajnos egyáltalán nincs megoldva,hogy minden oviban ,suliban legyen egy olyan személy aki értene a diabhoz, legalább alapfokon.
 

napocska

Őstag
Úgy tűnik, ősztől a lányom egy olyan óvodában kezdheti meg "óvodai tanulmányait", ahol az óvónéni saját, ma már kamasz fia is diabos kiskora óta. Rendkívüli segítőkészségre találtam itt, ami már-már hihetetlennek tűnik azért, mert elég lehangoló tapasztalatok előzték meg!

Ez szuper, így jó kezekben lesz Hanna biztosan! Szerencsére a mi ovinkban is nagy a segítőkészség, bár nincs személyes tapasztalata az óvónéniknek, de igyekeznek, tanulnak, és sokat segítenek.

Múltkor, viszont becsúszott egy apró malőr :eek:. Dani úszás után szépen nekilátott, hogy megmérje a cukrát, ami a többi gyerkőcöt mindig roppantul érdekli. Most néhány vállalkozó szellemű ifjú nem elégedett meg a puszta látvánnyal, hanem kértek ők is a vércseppből, majd megkóstolták azt :???:. Az óvónéni frászt kapott. Az érintett szülők szerencsére nem fogtak nagyon padlót. Megnyugtattam őket, hogy fertőző betegségünk nincs, Danival pedig átbeszéltük a dolgot.
 

dg

Őstag
Mi is nagy szerencseként éljük meg, hogy olyan embereket ismerhettünk meg, akik akarnak és tudnak segíteni, de ez is majdnem kevésnek bizonyult, mivel a törvényi szabályozás nem egy ponton a józan ész ellenében szól. Azért végül minden jól alakult, de nem mondhatnám, hogy könnyű volt megoldani.

Napocska!
A vámpír történeten, őszintén szólva, jót derültem. Ugyanakkor döbbenet, mi minden eszükbe jut a gyerkőcöknek! Általában sokmindent megkóstolnak a gyerekek, a homoktól a szappanon át a körömlakkig, és a "pikánsabb" példákat hagyjuk is, de a vérkóstolás tényleg elég újszerűen hat! Node, legalább a kíváncsiságuk kielégült, és az óvónéni is gazdagabb lett egy tapasztalattal! Amúgy én sem csinálnék ebből nagy ügyet, meg kell beszélni, ahogy tettétek, és kész. És főleg a kis ínyencnek kell elmesélni, hogy máskor ilyet ne tegyen, de ezt az óvónéni biztos megtette.

Viszont minden elismerésem, hogy Dani önállóan méri a cukrát! Mióta? (Most mennyi idős is pontosan?) És aztán megmutatja az óvónéninek az értéket? Vagy csak Te nézed át otthon az eredményeket? Hogy csináljátok?

Hanna egy pár hónappal ezelőtt komoly érdeklődést mutatott, hogy önállóan mérje a cukit, de ez nem ment sokáig. Egyik napról a másikra megunta és nem foglalkozik vele. (Azt gondolom, hogy egész egyszerűen kipróbálta, mert kíváncsi volt, aztán úgy döntött, bíbelődjön vele anya! :D)
 

christina

Őstag
Pont a napokban írtam Katának, hogy felrakom a fórumra az ovikeresés viszontagságait.
Szívesen venném tőletek is a történeteket, kinek-hogyan sikerült az ovi vadászat.
 

napocska

Őstag
Viszont minden elismerésem, hogy Dani önállóan méri a cukrát! Mióta? (Most mennyi idős is pontosan?) És aztán megmutatja az óvónéninek az értéket? Vagy csak Te nézed át otthon az eredményeket? Hogy csináljátok?

Dani most hét éves. Kb. egy éve egyedül menedzseli a cukormérést :). Úgy beszéltük meg, hogy úszás után, ha 4-5-6 körüli az érték, akkor minden OK, ha 3, egyen egy szőlőcukrot, és hozzá egy kekszet, ha ne adj isten 3 alatt, akkor mindezek mellett még szóljon az óvónéninek is. Szerencsére ilyen még nem fordult elő. Általában 4 körül van a cukra úszás után.
 

napocska

Őstag
Mi is nagy szerencseként éljük meg, hogy olyan embereket ismerhettünk meg, akik akarnak és tudnak segíteni, de ez is majdnem kevésnek bizonyult, mivel a törvényi szabályozás nem egy ponton a józan ész ellenében szól. Azért végül minden jól alakult, de nem mondhatnám, hogy könnyű volt megoldani.

Milyen törvényi szabályozás?
Nekünk annyiban volt kedvezőbb a helyzetünk, hogy Dani már középsős volt, amikor kiderült a diab. Lehet, ha felvételkor is diabos lett volna, akkor inkább másik gyereket választanak helyette. A túljelentkezés ugyanis sokszoros mindig.
Hogy fogjátok megoldani az étkezést? Mi visszük a teljes napi kaját ételhordóban.
 

erzsébet2

Új tag
idézet GRATULÁLOK, HOGY ILYEN ÜGYES A KISFIAD, REMÉLEM A DÁVID IS HAMAR MEGTANULJA MAJD, EGYELŐRE MÉG AZT SEM ÉRZI HOGY MIKOR ÉHES.
 

dg

Őstag
Dani most hét éves. Kb. egy éve egyedül menedzseli a cukormérést :). Úgy beszéltük meg, hogy úszás után, ha 4-5-6 körüli az érték, akkor minden OK, ha 3, egyen egy szőlőcukrot, és hozzá egy kekszet, ha ne adj isten 3 alatt, akkor mindezek mellett még szóljon az óvónéninek is. Szerencsére ilyen még nem fordult elő. Általában 4 körül van a cukra úszás után.


Igazán ügyesek vagytok! Gratulálok!
Remélem, mikor a lányom ennyi idős lesz, neki is ilyen szépen fog menni, mint nektek!
 

dg

Őstag
Milyen törvényi szabályozás?
Nekünk annyiban volt kedvezőbb a helyzetünk, hogy Dani már középsős volt, amikor kiderült a diab. Lehet, ha felvételkor is diabos lett volna, akkor inkább másik gyereket választanak helyette. A túljelentkezés ugyanis sokszoros mindig.
Hogy fogjátok megoldani az étkezést? Mi visszük a teljes napi kaját ételhordóban.


Azokra a szempontokra gondolok, amik alapján, túljelentkezés esetén, rangsorolják a gyerekeket. Az egészség egyáltalán nincs benne. Például most hallottam egy olyan esetet, hogy egy kislány nyitott szájpaddal született, és itt a városban az egyetlen logopédus, aki speciálisan ehhez ért, nem a körzetes ovijukban dolgozik, hanem másik oviban. Egyértelmű, hogy abba az oviba kellene járnia, ahol az illető logopédus dolgozik, ám semmiféle szabályozás nem áll az ilyen esetek mellé. Csak az intézményvezetők belátásán és hozzáállásán múlik a dolog, viszont, ha egy körzetest elutasítanak a nem körzetes miatt, akkor rákoppinthatnak a vezető fejére a jogszabályok miatt. Illetve, a szülő némi ügyeskedésre szorul...

Hanna délután nem lesz oviban. Egyelőre úgy tervezem, hogy ott ebédel és aztán hozom haza. Ha ez nem fog beválni, akkor itthon ebédel majd. Egyébként csak hipó csomagról, édesítőszerről kell gondoskodni. A heti menüt majd mindig átnézem, és az óvónénivel megbeszéljük.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pont a napokban írtam Katának, hogy felrakom a fórumra az ovikeresés viszontagságait.
Szívesen venném tőletek is a történeteket, kinek-hogyan sikerült az ovi vadászat.
Osztán hol az iromány? Én tudom, de én csak szűkösen. Bővebben, és mindannyian tudni szeretnénk, hátha esetleg még hasznos tipp is születik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amikor Denit írattam az általánosba, akkor a sulisoknál is nagyon szigorúan vették a körzet szerinti iskolába való beíratást. Csak a tagozatoknak megfelelően lehetett más iskolát választani, így tudtam Denit a sport tagozatú suliba íratni (úszott, később búvárkodott).
Ugyanilyen kitételekre lenne szükség az oviknál is, hogy a speciális gondozást igénylő gyerkőcöket felvegyék az ilyen irányultságú (tagozatú) intézményekbe. Ha ez megoldható egy rajztagozatnál, vagy egy sport tagozatnál, akkor miért okoz gondod ez egy egészségügyi vonatkozásban? És ez szerintem fontosabb lenne.
 

napocska

Őstag
Azokra a szempontokra gondolok, amik alapján, túljelentkezés esetén, rangsorolják a gyerekeket. Az egészség egyáltalán nincs benne.

Értem. Hát, igen, megint sikerült egy szabályozást olyanra alkotni, hogy az, akiért létrejött, -vagyis az ember- legyen a legutolsó szempont. Érdekes, hogy milyen gyakran így alakul. Még szerencse, hogy vannak, akik túl tudnak emelkedni a korlátokon, és segítenek megoldani a nehézségeket.
 

christina

Őstag
Osztán hol az iromány? Én tudom, de én csak szűkösen. Bővebben, és mindannyian tudni szeretnénk, hátha esetleg még hasznos tipp is születik.

Kedves Kata!
Igazad van, nem volt iromány, mert nem volt rá időm.
(Majd rájösz ha meglátod. Túl hosszú lett):p
Ezért a blogomban van. Akit érdekel megnézheti.
Nem foglalom itt a helyet. ;)
 

gabibaba

Aktív tag
Az egy nagy baj, hogy nem egészen tiszta a cukorbetegség mibenléte azoknak, akik nem élnek benne, és ezért nagyon félnek tőle ('hipozik és jól elájul és akkor mi lesz'). Van egy kedves ismerős gyerek, akit mindenhová vittek oviban meg suliban kirándulni, programokra, erdei isibe, amíg 'csak' vérzékeny volt, mióta cukorbeteg is, azóta nem viszik, mert hű, cukorbeteg.
 
Oldal tetejére