A mai napom apró öröme...

És így mennyi CH volt egy szeletben? Receptet lehet kérni?;)

Hát azt, hogy egy szeletben mennyi van, azt nem tudom, mert én úgy szoktam, hogy az egészet nézem és abból mérem ki Rékának amennyit ehet uzsira (általában akkor tortázunk), úgyhogy az egész torta 1168 g volt és ebben volt 162 g CH, ami szerintem nem sok.
A recept:
Piskóta: 6 tojás, 6 ek nyírfacukor, 6 ek süteményliszt (110 g)
Csokikrém: 250 ml tejet felfőzünk 2 ek. liszttel (50g), 10 dkg vajat 10 dkg fruktózzal kikeverünk, a kettőt összekeverjük és 1 ek canderel kakaót (15g) adunk hozzá.
Marcipánmassza: 200 g mandulát finomra őrölünk és 400 g nyírfacukorral összekeverjük, vizet adunk hozzá, amíg megfelelő állagú nem lesz + az ételfesték.
A marcipánból csináltam a piros részét, de annyira nem tetszett, mert nem tudtam annyira finomra őrölni a mandulát, hogy a marcipán olyan egynemű legyen, ne legyen szemcsés (sztem ez látszik is), úgyhogy csináltam fondantot.
Fondant: 75 g marshmallow, 140 g nyírfacukor és 1-1,5 ek víz. + még az összegyúrásnál nem tudom mennyi nyírfacukrot vett fel, de azért csináltam, mert azzal nem kell számolni, mondjuk nem olcsó, de egyszer-egyszer elmegy.
Rékának anno szintén ilyen tortát csináltam, csak marcipánbevonat nélkül, akkor csináltattunk neki Micimackós ostyalapot egy cukrász barátunkkal. Én ezt a csokikrémet nagyon szeretem, abszolút nem lehet érezni rajta, hogy diabetikus.

Bocsi, azoktól, akiket nem érdekelt és lehet, hogy nem ebbe a topicba való.
 

gandika

Új tag
Tegnap leányzómmal kimentünk a kutyamenhelyre, kutyust sétáltatni és nagyon jól érezte magát Andika is, és a kutyázás, az együtt töltött idő igazán kellemes volt.A cukrai is jók voltak,hogy adtam neki a 2 órás séta közben és utána plusz szénhidrátokat.A másik jó és vicces dolog a kisebbik leányzómmal kapcsolatos.Krisztikém reggel puculta a vöröshagymát, én megkérdeztem tőle:-Krisztikém mit fözzünk a hagymából?
Erre ő ezt felelte:-Csikehusit.
 

tímeácska

Őstag
Nem csak a mai napom öröme, de pár napot együtt tölthettem Zgyuszi és Fukszmulder nevű tarsainnak! És végre megismerhettem Fokszmuldert... Nem volt egyszerű megismerni (ugye, ugye, kis Ravasz...:D:rohog:), de végül is csak sikerült! :D:D

Gyuszi! HOME, SWEET HOME!;):cool::hurra:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem csak a mai napom öröme, de pár napot együtt tölthettem Zgyuszi és Fukszmulder nevű tarsainnak! És végre megismerhettem Fokszmuldert... Nem volt egyszerű megismerni (ugye, ugye, kis Ravasz...:D:rohog:), de végül is csak sikerült! :D:D

Gyuszi! HOME, SWEET HOME!;):cool::hurra:

Hurrá!!! :hurra:
Nem kicsit örülök neki (Neked)!
Én pedig nagyon-nagyon örülök nektek :hurra: és persze gratula mind hármótoknak a zokoslevélhez :D
No meg üdv a csapatban :dr_31:
Ja, hogy most másnak meg likadik a zoldala, hát én ennek is nagyon tudok örülni, Víghan elvagyok ezzel az érzéssel. ;)
 

tímeácska

Őstag
Én pedig nagyon-nagyon örülök nektek :hurra: és persze gratula mind hármótoknak a zokoslevélhez :D
No meg üdv a csapatban :dr_31:
Ja, hogy most másnak meg likadik a zoldala, hát én ennek is nagyon tudok örülni, Víghan elvagyok ezzel az érzéssel. ;)

Na, csak hogy ne likadjon senkinek az oldala, le fogom írni a történtet és a történéseket. Elsősorban azért, hogy mások is tanulhassanak az ügyből...
De ígérem, hogy holnap megírom, miről is van szó. Most megyek, és kipihenem a hétvége "fáradalmait", hiszen nekem ma ért véget az eseménysorozat... Az az eseménysorozat, ami másoknak szerencsére csak vasárnapig tartott! :p
Na, ez így még titokzatosabb lett... :rohog:
 
Oldal tetejére