Adókedvezmény Diabetes betegeknek

borka

Őstag
Sziasztok! Szeretném kérdezni,hogy vállalkozók is igénybe vehetik a kedvezményt? Válaszotokat köszönöm!


A Dr Info egészségmagazin utolsó számának az 5. oldalán pontosan le van írva a feltett kérdésedre a válasz.
A lapot megrendelheted az Adminisztrátornál.
Persze nem csak emiatt az 1 cikk miatt,hanem nagyon sok érdekes olvasmányt találsz még benne.
 

kisosku

Új tag
adókedvezmény cukorbetegeknek

A napokban akartam érvényesíteni az adókedvezményt, de azt válaszolták, hogy az év második felétől már nem lehet II-es csoportú betegeknek csak az inzulinosoknak, ha valaki biztosat tudna kérem segítsen, hogy így van-e!
 

misamaci

Aktív tag
A napokban akartam érvényesíteni az adókedvezményt, de azt válaszolták, hogy az év második felétől már nem lehet II-es csoportú betegeknek csak az inzulinosoknak, ha valaki biztosat tudna kérem segítsen, hogy így van-e!

Az adókedvezményre jogosító BNO-k felsorolását a 335/2009 (XII.29) Korm. rendelet melléklete határozza meg. A rendelet hatályos változata a Komplex jogtárban megtalálható. II. tip diabnál az E1100-E1170 közti BNO kódok jogosítanak adókedvezményekre, az E1180 és E1190 kódok esetén tényleg nem vehető igénybe a kedvezmény, de csak ezeknél.

335/2009 (XII.29) Korm. rendelet (Komplex jogtár)

APEH tájékoztató a 2010-es adókedvezményről
 

kriszty83

Új tag
Adókedvezmény

Sziasztok! Érdeklödni szeretnék az adókedvezménnyel kapcsolatban , hogy akkor is igényelhetö visszamenöleg , ha az elmult 5évben nem összefüggő munkaviszonnyal rendelkeztem.Voltam álláskeresési járadékon, és rendelkezésre állási támogatáson is. Ha valaki tudna nekem segiteni azt nagyon szivesen venném, elöre is köszönöm üdv:kriszty
 

misamaci

Aktív tag
Sziasztok! Érdeklödni szeretnék az adókedvezménnyel kapcsolatban , hogy akkor is igényelhetö visszamenöleg , ha az elmult 5évben nem összefüggő munkaviszonnyal rendelkeztem.Voltam álláskeresési járadékon, és rendelkezésre állási támogatáson is. Ha valaki tudna nekem segiteni azt nagyon szivesen venném, elöre is köszönöm üdv:kriszty

Ez a kedvezmény nem munkaviszonyhoz kötött, hanem a betegséghez ... minden olyan hónapra igénybe vehető, amikor a rendeletben felsorolt betegségek valamelyike fennáll (mivel nem csak cukorbetegség esetén vehető igénybe, bár minket inkább ez érdekel), ha az adott évben volt befizetett jövedelemadód.
 

kitta75

Új tag
Sziasztok! Érdeklödni szeretnék az adókedvezménnyel kapcsolatban , hogy akkor is igényelhetö visszamenöleg , ha az elmult 5évben nem összefüggő munkaviszonnyal rendelkeztem.Voltam álláskeresési járadékon, és rendelkezésre állási támogatáson is. Ha valaki tudna nekem segiteni azt nagyon szivesen venném, elöre is köszönöm üdv:kriszty



Szia !
Igen figyelembe veheted akkor is ha nem összefüggő munkaviszonnyal rendelkeztél. A lényeg az ,hogy olyan jövedelemnél lehet figyelembe venni ahol SZJA-t vontak a brutto béredből ,és persze volt annyi fizetendő SZJA-d amivel szemben érvényesiteni tudod a rád vonatkozó kedvezményt.
Ha gondolod szivesen segitek / könyvelő vagyok/ ,de tudnom kéne hozzá a pontos adatokat.
 

gabibaba

Aktív tag
2011-ben nyilatkozni kell a személyi kedvezményről.
Ha nem ad a munkáltató ilyen nyilatkozatot, tudtok letölteni az APEH honlapjáról.
 

mako007

Új tag
Az után érdeklődnék az adóvisszatéritéssel kapcsolatban,hogy milen törvény szabályozza,a visszamenőlegességet,tehát,hogy öt évre visszamenőleg tudjam visszaigényelni az adójóváirást??
Előre is köszi a választ.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az után érdeklődnék az adóvisszatéritéssel kapcsolatban,hogy milen törvény szabályozza,a visszamenőlegességet,tehát,hogy öt évre visszamenőleg tudjam visszaigényelni az adójóváirást??
Előre is köszi a választ.
Szia Mako007, hosszadalmas lenne mindent leírni, meg belinkelni, de ha ebben a topikban visszalapozol, minden fontos információt megtalálsz.
Nem lesz egyszerű menet, mert minden évre külön kell önellenőrzést csinálnod, de ne hagyd veszni a pénzt, ami téged megillet.
A jövőre vonatkozóan pedig a munkáltatódnál feltétlenül add le az orvosi igazolást, így nem kell év végén visszaigényelni, hanem minden hónapban jóváírják a jussodat, ami a 2011-es évben 3.900,-Ft/hó.
 

mako007

Új tag
Szia Mako007, hosszadalmas lenne mindent leírni, meg belinkelni, de ha ebben a topikban visszalapozol, minden fontos információt megtalálsz.
Nem lesz egyszerű menet, mert minden évre külön kell önellenőrzést csinálnod, de ne hagyd veszni a pénzt, ami téged megillet.
A jövőre vonatkozóan pedig a munkáltatódnál feltétlenül add le az orvosi igazolást, így nem kell év végén visszaigényelni, hanem minden hónapban jóváírják a jussodat, ami a 2011-es évben 3.900,-Ft/hó.


Szia vighkata !
Köszönöm,igazán hasznos az infód,végig játszom a dolgot,ha már sajnos ebbe a cipóbe járok.
Köszi
 

kitta75

Új tag
Az után érdeklődnék az adóvisszatéritéssel kapcsolatban,hogy milen törvény szabályozza,a visszamenőlegességet,tehát,hogy öt évre visszamenőleg tudjam visszaigényelni az adójóváirást??
Előre is köszi a választ.


Szia mako007!
Ha gondolod szivesen segitek megcsinálni az önellenőrzéseket,könyvelő vagyok és hát nem egyszerű kitölteni a nyomtatványokat. Ha gondolod irj privibe.
Egyébként az SZJA tv. szabályozza az adókedvezményt,és a visszamenőleges korrigálás lehetőségét is.
 

mako007

Új tag
Szia Kitta 75 !
Nagyon rendes Tőled és köszönöm a segítő szándékodat,de tegnap beszéltem az unokám kersztanyjával aki szintén könyvelő és meg csinálja a isszatéritési önellenőrzéseket.
Még egyszer köszi.Szép napot.
Üdv.
 

jutchus

Új tag
Sziasztok!

Én is megkaptam az orvostól a papíromat amelyen az áll,hogy az állapot 2005 nov.-től végleges.ÉS E1190-s kódom van.
Ha jól gondolom akkor 2010-s évre már nem jár nekem az adókedvezmény az új rendelet alapján de 2006,2007,2008 és 2009-re még vissza igényelhetem?

Köszönettel:
Jutchus
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Én is megkaptam az orvostól a papíromat amelyen az áll,hogy az állapot 2005 nov.-től végleges.ÉS E1190-s kódom van.
Ha jól gondolom akkor 2010-s évre már nem jár nekem az adókedvezmény az új rendelet alapján de 2006,2007,2008 és 2009-re még vissza igényelhetem?

Köszönettel:
Jutchus
Én nem tudok új rendeletről, így a 2010-es adóévre is jogosult vagy az adókedvezményre. Mivel visszamenőleg 5 évre lehet önellenőrzést benyújtani, így a 2005-ös évre is igényelheted, hiszen a 2010-es a mostani adóév, az nem visszamenőleges. Sőt, ha jól tudom, a 2005-ös évből nem csak a november és december hónapra, hanem az egész tárgyévre vonatkozik a kedvezmény, de ebben biztosat Kitta tudna mondani.
 

jutchus

Új tag
KAta!

Köszönöm,hogy válaszoltál de misimaci egyik hozzászólásából, ami az előző oldalon van,kiindulva jutottam erre a következtetésre.:(
Most már csak az önellenőrzéssel van gondom az előző évekre.


Az adókedvezményre jogosító BNO-k felsorolását a 335/2009 (XII.29) Korm. rendelet melléklete határozza meg. A rendelet hatályos változata a Komplex jogtárban megtalálható. II. tip diabnál az E1100-E1170 közti BNO kódok jogosítanak adókedvezményekre, az E1180 és E1190 kódok esetén tényleg nem vehető igénybe a kedvezmény, de csak ezeknél.

335/2009 (XII.29) Korm. rendelet (Komplex jogtár)

APEH tájékoztató a 2010-es adókedvezményről
 

kitta75

Új tag
KAta!

Köszönöm,hogy válaszoltál de misimaci egyik hozzászólásából, ami az előző oldalon van,kiindulva jutottam erre a következtetésre.:(
Most már csak az önellenőrzéssel van gondom az előző évekre.



Szia Jutchus!
Szivesen segitek megcsinálni az önellenőrzéseket ,ha gondolod Irj privibe ,hogy a részleteket meg tudjuk beszélni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
KAta!

Köszönöm,hogy válaszoltál de misimaci egyik hozzászólásából, ami az előző oldalon van,kiindulva jutottam erre a következtetésre.:(
Most már csak az önellenőrzéssel van gondom az előző évekre.
Aha, értem, megnéztem a passzust. A kérdés az, hogy 1-es vagy 2-es tip diabos vagy, mert 2009-től a 2-es tip. diabosokra vonatkozóan változtak a jogszabályok.
Valóban figyelmetlen voltam, amikor válaszoltam, hiszen a fejemben szinte csak az 1-es tip diab van, ezért bocsika, remélem nem vezettelek félre.
(Mondjuk azt már megint nem értem, hogy a 2-es tip diabosoktól miért vonnak el minden támogatást?! Számomra a diab az diab.)
 
Oldal tetejére