Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. Szülés után az inzulinadagom a szülés előttinél is kevesebb lett egy pár napig. Aztán elkezdtek romlani az értékeim, növeltem az inzulint, kb. most szülés előtti az állapot.... a baj nem is ez..... hihetetlen cukraim vannak.... 21,8 és 18 és 17...... számomra ezek döbbenetes értékek. Általában előtte volt hipo.... ugyanazt eszem rá, mint eddig.... mégis ezek a durva értékek.... lehet, h eddig soha nem volt Somogyim, most meg már van????? Egyik pillanatról a másikra? :( :(
Ez valszeg a toxémia miatt van, ez hetekig is eltarthat, erről többet tud neked mondani itt a fórumon Tubi, ő volt hasonló helyzetben. Bár neki szülés után rögtön is magasak voltak, de ez tudom, hogy eltart sokáig és a másodiknál nekem is szülés utáni napokban alig kellett inzulin, szerintem ez hormonális dolog, de a toxémia még okozhat gondokat a gyermekágy alatt végig, vérnyomásod pl rendben van?
 
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol induljak el plusz vércukormérő csík ügyében? Egyszerűen nem elég a havi 3, mivel naponta legalább 8-10-szer mérek. Állítólag lehet igényelni ebben az esetben többet, de nem találtam semmit az OEP honlapján, s hátha ti tudtok erről valamit...

Szia,

Mivel ez hosszú ügyintézés, én inkább vettem... Az egyik internetes árveréses oldalon (talán tesz-vesz) vettem 4 dobozzal 1100 Ft-ért darabját. Mondjuk ez novemberben volt, gondolom most drágább. De jó volt a szavideje, és így csak párszáz Ft volt közte az árkülömbség, s egy héten belül megkaptam.... Tudom nem hivatalos, de gyors és hatásos...
 

bogesz

Új tag
nem tudom "Ficánka",hogy bírja!? én, a leendő anyja folyamatosan megvagyok fázva,most kaptam antibiotikumot is,ja és olyan migrénem volt tegnap azt hittem ott maradok,reggelre sem múlt el,most már bevettem egy algopirint és láss csodát volt-nincs! én hülye ezt már tegnap is megtehettem volna de olyan para vagyok!:dr_32:
 

tímeácska

Őstag
nem tudom "Ficánka",hogy bírja!? én, a leendő anyja folyamatosan megvagyok fázva,most kaptam antibiotikumot is,ja és olyan migrénem volt tegnap azt hittem ott maradok,reggelre sem múlt el,most már bevettem egy algopirint és láss csodát volt-nincs! én hülye ezt már tegnap is megtehettem volna de olyan para vagyok!:dr_32:

Ne aggódj Bogesz, alkalomszerűen bevett Algopyrin nem árt a babának! Sajnos, nekem is kellett szednem, és volt, hogy még jócskán az első trimeszterben, lázcsillapítás céljából!
Aztán antibiotikum-hegyeket is kellett szednem, vesegyulladás és arcüreg- homloküreg gyulladás miatt. De semmi gondot nem okozott Bogimnak. Ilyenkor az előny-kockázatot is mérlegelik az orvosok, hidd el, biztosan nem árt Ficánkádnak az antibio! Csak nyugi! Egyébként, az arra hajlamos egyéneknél a várandósság fokozott fertőzéshajlamot okozhat - akár felső légúti, akár gomás vagy bőrgyulladások formájában is! Kihatással van az állapot az immunrendszerre is!
És nyugi, nyugi, nyugi, minden oké lesz! ;)
 

bogesz

Új tag
Ne aggódj Bogesz, alkalomszerűen bevett Algopyrin nem árt a babának! Sajnos, nekem is kellett szednem, és volt, hogy még jócskán az első trimeszterben, lázcsillapítás céljából!
Aztán antibiotikum-hegyeket is kellett szednem, vesegyulladás és arcüreg- homloküreg gyulladás miatt. De semmi gondot nem okozott Bogimnak. Ilyenkor az előny-kockázatot is mérlegelik az orvosok, hidd el, biztosan nem árt Ficánkádnak az antibio! Csak nyugi! Egyébként, az arra hajlamos egyéneknél a várandósság fokozott fertőzéshajlamot okozhat - akár felső légúti, akár gomás vagy bőrgyulladások formájában is! Kihatással van az állapot az immunrendszerre is!
És nyugi, nyugi, nyugi, minden oké lesz! ;)
köszi,kicsit megnyugodtam! A 4 hónapból ami eltelt,talán ha 1 -et nem voltam beteg,de az sem volt folyamatos!
 

lizzi

Őstag
Bogesz miért nem próbálsz ki valamilyen természetes szert?persze csak akkor ha már jobban vagy és megelőzésképpen!!
én most fokhagyma tinktúrát szedek ,Karola meg propoliszosat kap ,nekünk bevállt!
 

szandimon

Új tag
Ez valszeg a toxémia miatt van, ez hetekig is eltarthat, erről többet tud neked mondani itt a fórumon Tubi, ő volt hasonló helyzetben. Bár neki szülés után rögtön is magasak voltak, de ez tudom, hogy eltart sokáig és a másodiknál nekem is szülés utáni napokban alig kellett inzulin, szerintem ez hormonális dolog, de a toxémia még okozhat gondokat a gyermekágy alatt végig, vérnyomásod pl rendben van?

Most már rendben van a vérnyomásom, gyogyit sem szedek. Nem tudom mi lehet, az 1. babánál nem volt ez a kilengés. Napról napra kísérletezek, és állítgatom az inzulinadagom. Úgy érzem, mint akinek alig kellett inzulin a szülés után, de most meg fokozatosan romlok. Az 1. babánál meg épp az rémlik, h szoptatás alatt állandó alacsony cukraim voltak, nem voltak magasak, és a szopi befejeztével emelni kellett az inzulinadagom is. Erre számítottam most is....
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Most már rendben van a vérnyomásom, gyogyit sem szedek. Nem tudom mi lehet, az 1. babánál nem volt ez a kilengés. Napról napra kísérletezek, és állítgatom az inzulinadagom. Úgy érzem, mint akinek alig kellett inzulin a szülés után, de most meg fokozatosan romlok. Az 1. babánál meg épp az rémlik, h szoptatás alatt állandó alacsony cukraim voltak, nem voltak magasak, és a szopi befejeztével emelni kellett az inzulinadagom is. Erre számítottam most is....

Nekem fordítva volt, az elsőnél tök magasak voltak a cukraim, több inzulint adtam, mint terhesen... aztán a másodiknál pedig alig adtam inzulint és így is hipóztam állandóan. Ha amúgy jól vagy, a heged rendben van, nincs valami betegséged, akkor ne foglalkozz ezzel, ennyire másképp reagál még egy ember is két terhességre!
 

tímeácska

Őstag
DE MIKOR ÉHGYOMRIT NÉZNEK? AKKOR HOLNAP REGGEL EHETEK MIELÖTT MEGYEK?:hurra:

Éhgyomrinak a vércukor meghatározásánál van jelentősége - de nem egy már eleve diabosnál! Ilyenkor, ha az általános laborkérő beutalón szerepel a vizsgálati paraméterek között a cukor, akkor is ehetünk előtte (mármint, a cukrosok), de jelezzük a laborban, hogy kb. mennyi ideje ettünk, mert az inzulinbeadás miatt muszáj volt enni, vagy éppen hypo miatt. Általában - már bocsánat - nyivákolni szoktak, hogy de hát éhgyomorra kellett volna jönni, de ilyenkor - is - legyünk magabiztosak és határozottak, hogy ha tetszik nekik, ha nem, akkor is muszáj volt enni, mert diabéteszesek vagyunk! Ilyenkor még azzal szoktak "fenyegetőzni", hogy nem tudják elvégezni a vizsgálatot, jöjjünk vissza éhgyomorra egy következő időpontban... De akkor se menjünk el, és jelezzük, hogy LEHET nem éhgyomorra is levenni a vért, legfeljebb megjegyzésként írják rá a laboreredményre - és ezt megtehetik, sőt, meg kell tenniük! -, hogy postprandiális vércukor (pp vc)
Szóval, holnap nyugodtan mehetsz vérvételre evés után! ;) Ha meg reklamálnak, add meg nekik a telefonszámomat... :D:rohog:
 

szandimon

Új tag
Evős!:dr_104: És no parás! ;)
Nekünk - diabosoknak - egyébként sincs olyan vérvétel-vizsgálat, hogy nem evős! ;)

A terhesség alatt nekem is kellett éhgyomorra mennem, egyszerűen nem értik, h a vércukor szempontjából ennek már nálunk nincs jelentősége. Egyébként a pjazsmirigygondozóban is azt mondta a dokim, h számít, h éhgyomri-e a vérvételem, pl. koleszterin szempontjából. Ezt pl. nem tudtam. Mivel nem éhgyomri volt, azt mondta, semmit nem tud kezdeni az értékemmel. Csak h panaszkodjak, a férjem is cukorbeteg, és amikor vastagbéltükrözésre kell mennie, ált. 2 napig nem szabad ennie semmit, és senki nem foglalkozik vele, h ő diabos.... még a vizsgálatban sem veszik előre.... De gondolom, ti most a terhesség esetén beszéltek éhgyomri vérvételről, bocsi, h elkanyarodtam :)
 

Dzerani

Új tag
Szandimon gratula a babához!!

Egy gyors kérdés hozzátok, akik e téren jóval tapasztaltabbak vagytok mint én. Szóval a terhességi tesztek halvány csíkocskákat mutatnak, lehetséges hogy elsőre összejött, DE pl tegnap is esti hypo miatt 16,5 vc-vel keltem és ez kb az előző egy hetem minden napjára igaz volt. 12- 14 reggeli vércukraim voltak, ezek mennyire veszélyesek az első hónapban? Reggel már korrigáltam, de nem tudom mióta volt ilyen magas....

Én általában éhgyomorral szoktam menni vérvételre és utána eszem. az meg, hogy nem vették előre a férjed furcsa, általában előre szoktak venni. Amikor műtötték a szememet akkor is engem vettek előre és nem a 17 évest, mert cukros vagyok, ha nem lettem volna akkor nekem kellett volna várnom a huszonéves fejemmel.:)
 

tímeácska

Őstag
Én általában éhgyomorral szoktam menni vérvételre és utána eszem. az meg, hogy nem vették előre a férjed furcsa, általában előre szoktak venni. Amikor műtötték a szememet akkor is engem vettek előre és nem a 17 évest, mert cukros vagyok, ha nem lettem volna akkor nekem kellett volna várnom a huszonéves fejemmel.:)

Sajnos, ezen a téren sincs sok jó tapasztalatom! Irrigoszkópia vizsgálata volt Máténak, amikor beadatták velem az inzulint (akkor még Mixtard 30 volt, így gyors hatású inzulint is kapott...), csak cukros infúziót "nem volt már idejük" rákötni a gyerekre, mert hívtak a vizsgálatra, és azonnal menni kellett... 1,valahányas cukorral értünk vissza a gyerekosztályra, remekül sikerült a "mutatvány"!:mad:
Aztán a vastagbélműtétjénél is majd' utolsónak rakták be, pedig akkor is Mixtardos volt... Csak Insulatardra meg nem akarták átállítani, azt mondták felesleges lett volna... :mad: Szitu hasonló volt, mint előző sztorimban... :mad:
Most pumpával vagy csak gyors hatású inzulinokkal sokkal egyszerűbb a helyzet, de a "régebbi" illetve premix inzulinokkal nehézkes volt evés (ill. infúzió) nélkül kivédeni egy-egy esetleges hypot!
 
Oldal tetejére