Babázhatok

szandimon

Új tag
Sziasztok!

A 36. héten UH leletemen: "testszerte 3mm-es subcutan". A 33. héten még nem volt ilyesmi. A doki rögtön azt mondta, h a baba teste ödémás és h ez a cukorbetegségem miatt van. 4.8 majd 5.5-ös HgA1c-im voltak a terhesség alatt. Most az utolsó trimeszterben szinte napokig nem megy a cukrom 10 fölé...
Mit tudtok erről? Volt valakinek ilyesmi? ELmúlhat ez még?
Persze ezzel a babával is toxémiás vagyok, hetek óta ödémás a kezem és a lábam, napi 10 szem gyogyit szedek a magas vérnyomásomra.... ettől vajon nem lehet? Bár az első babánál is volt tox, de ez a subcutan nem....
Köszi!!
 

mantanya

Aktív tag
Sziasztok!

A 36. héten UH leletemen: "testszerte 3mm-es subcutan". A 33. héten még nem volt ilyesmi. A doki rögtön azt mondta, h a baba teste ödémás és h ez a cukorbetegségem miatt van. 4.8 majd 5.5-ös HgA1c-im voltak a terhesség alatt. Most az utolsó trimeszterben szinte napokig nem megy a cukrom 10 fölé...
Mit tudtok erről? Volt valakinek ilyesmi? ELmúlhat ez még?
Persze ezzel a babával is toxémiás vagyok, hetek óta ödémás a kezem és a lábam, napi 10 szem gyogyit szedek a magas vérnyomásomra.... ettől vajon nem lehet? Bár az első babánál is volt tox, de ez a subcutan nem....
Köszi!!

Szóval nekem is mértek ilyet, csak már nem tudom, hanyadik héten. Valahogy az utolsó trimeszterben, talán a 32-34. Sajna nem találom a papírt, de majd jobban kirámolok... Szóval Bulcsúnál is mértek, és ez nem "húzódott" vissza. Macrosomia. Ez volt az egyik fő ok, amiért a 36. héten megcsászároztak. Persze nem akarlak ijesztgetni!!! És kioktatni sem, de ha még nem hallottál ilyenről:

"A macrosomia (nagy magzat) definíciója évről évre és szerzőről szerzőre változik. A nagy magzat határértéke hol 4000 g, hol 4500 g, hol 5000 g. Gyakran megkülönböztetik a nagy magzatot a diabéteszes és nem-diabéteszes anyákban – a diabéteszes anyák esetében alacsonyabban van a macrosomia határa. Általában a nem diabéteszes anyák 5-7%-ának magzata nagyobb 4000 g-nál, és 1%-ának nagyobb 4500 g-nál.
A macrosomia leglényegesebb eleme a magzat fejének, mellkasának és törzsének különböző arányú növekedése a diabéteszes és nem diabéteszes anyák esetében egyaránt a várandósság korának előrehaladtával. A 36-38. hétig a magzat feje általában nagyobb, mint a törzse. A 36. és 40. hét között azonban a mellkas, has és a vállak relatív növekedése lassan meghaladja a fej növekedését. Ez különösen igaz a diabéteszes anyák magzataira, ahol a glukózszubsztrátok szintje magasabb az anya és a magzat szervezetében is. Hosszabb várandósság esetén és a diabéteszes anyák babái esetében a baba törzse valószínűleg jobban növekszik, és a nem diabéteszes anyákhoz babáihoz képest nagyobb és más eloszlású a lerakódott zsírréteg."
 

bogesz

Új tag
minden RENDBEN!!!!!!!!:hurra::hurra: A drágámnak egy perc nyugta nem volt ,alig bírták lemérni! tökéletes 6,5 cm ,de az enyém!!!!!!!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

A 36. héten UH leletemen: "testszerte 3mm-es subcutan". A 33. héten még nem volt ilyesmi. A doki rögtön azt mondta, h a baba teste ödémás és h ez a cukorbetegségem miatt van. 4.8 majd 5.5-ös HgA1c-im voltak a terhesség alatt. Most az utolsó trimeszterben szinte napokig nem megy a cukrom 10 fölé...
Mit tudtok erről? Volt valakinek ilyesmi? ELmúlhat ez még?
Persze ezzel a babával is toxémiás vagyok, hetek óta ödémás a kezem és a lábam, napi 10 szem gyogyit szedek a magas vérnyomásomra.... ettől vajon nem lehet? Bár az első babánál is volt tox, de ez a subcutan nem....
Köszi!!
Pont tegnap jutottál az eszembe!
A macrosomia nem mindig függ a vércukor tényleges értékétől. A diabétesz maga is okozhat macrosomiát, hiába vannak jó cukraid :( Nem tehetsz róla. Ha nem jók valakinek a cukrai, akkr biztosan macorosomiás lesz a baba, ha jók valakinek a cukrai, akkor minél régebbi cukros, annál nagyobb eséllyel lesz így is macrosomiás a baba. Nem lehet, mit tenni, ezért veszélyes a cukorbetegség és terhesség. Mert kiszámíthatatlan, nem elég, hogy jó cukrunk legyen sajnos. A toxémiát sajnálom.
De miért nem szülsz már, ha nagy a baba? Neki már jó lenne kint! Meddig várnak? Nincs baja, ne aggódj, de ilyenkor már jobb kivenni minél hamarabb, hogy ne is legyen. Főleg egy toxémia mellett...
 

mantanya

Aktív tag
Pont tegnap jutottál az eszembe!
A macrosomia nem mindig függ a vércukor tényleges értékétől. A diabétesz maga is okozhat macrosomiát, hiába vannak jó cukraid :( Nem tehetsz róla. Ha nem jók valakinek a cukrai, akkr biztosan macorosomiás lesz a baba, ha jók valakinek a cukrai, akkor minél régebbi cukros, annál nagyobb eséllyel lesz így is macrosomiás a baba. Nem lehet, mit tenni, ezért veszélyes a cukorbetegség és terhesség. Mert kiszámíthatatlan, nem elég, hogy jó cukrunk legyen sajnos. A toxémiát sajnálom.
De miért nem szülsz már, ha nagy a baba? Neki már jó lenne kint! Meddig várnak? Nincs baja, ne aggódj, de ilyenkor már jobb kivenni minél hamarabb, hogy ne is legyen. Főleg egy toxémia mellett...

Igen, igaza van!!!!!!!!!!!!! Mármint elfelejtettem írni, hogy ha jók a cukraid, akkor Te nem tehetsz semmiről! Mármint tényleg nekem is jó cukraim voltak, mégis...
És az is igaz, hogy miért nem szakítják meg a terhességet? Nálam ez sokat vetett a latba és nem is vártak a 36. hétnél tovább.
 

mantanya

Aktív tag
Sziasztok!

A 36. héten UH leletemen: "testszerte 3mm-es subcutan". A 33. héten még nem volt ilyesmi. A doki rögtön azt mondta, h a baba teste ödémás és h ez a cukorbetegségem miatt van. 4.8 majd 5.5-ös HgA1c-im voltak a terhesség alatt. Most az utolsó trimeszterben szinte napokig nem megy a cukrom 10 fölé...
Mit tudtok erről? Volt valakinek ilyesmi? ELmúlhat ez még?
Persze ezzel a babával is toxémiás vagyok, hetek óta ödémás a kezem és a lábam, napi 10 szem gyogyit szedek a magas vérnyomásomra.... ettől vajon nem lehet? Bár az első babánál is volt tox, de ez a subcutan nem....
Köszi!!

Elfelejtettem kérdezni, hogy becsültek súlyt nálad? Mondjuk nem mindig lövik be, az biztos, de megközelítőleg... Nekem Babót 4700 grammra becsülték a 36. héten és 4250 -el született. Ugye az sem mindig jó (!), ha nagy a baba, még ha a nagyszülők örülnek is neki, hogy lesz miből leadni... És nem akarlak rémisztgetni, sőt, azért írom le, mert nekem is voltak ebbéli tapasztalataim. Ne parázz, a doki biztos tudja, mi jó neked és a babának!!! Biztos rendben lesz minden!!:D
 

szandimon

Új tag
Köszi lányok!
Persze a macrosomiára gondoltam egyből. Csak olyan nehezen akarom elfogadni, h az én betegségem miatt, amire annyire próbálok figyelni, a babával baj lehet...Az elsőnél semmi ilyesmi nem volt :(
A doki egyáltalán nem ijedt meg... csak úgy megjegyezte, h ez a cbetegség miatt lehet... És valóban, eddig a kis kobak is a felső határon volt, most a kis kobak már nem nőtt olyan mértékben, mint a többi része, teljesen összevág azzal, amit beidéztél Mantanya :(
Miért kell emiatt minél hamarabb kivenni? Csak a méretnövekedés miatt, vagy lehet a babával is valami probléma? Itt a klinikán nincs súlybecslés.
Azt mondta az orvos, h a 37. hétig gondolja, h kihúzzuk, az vasárnap. Illetve azt mondta, h ha valami van, akkor nem várunk. De ő a vérnyomásomra gondolt, meg a fehérjére a vizeletben. Sajna tegnap már az is volt. Mindenezek mellett be sem fektettek, csak papíron... Remélem, tényleg tudja mikor kell közbelépni, mi már eléggé kivagyunk.
Köszi, h vagytok, egész du az interneten olvasgattam, de semmi megnyugtatót nem találtam, csak itt :)
 

lizzi

Őstag
Szandimon!én a kórházban egy szobában voltam olyan anyukával aki nem volt cukros és mindhárom gyereke macrosomiaval született ,szóval az ő génjei ezt hordozták,és mindhárom egészséges ma is, szóval csak semmi pánik!!!
nekem is magas volt a vérnyomásom és fehérjeürítésem is volt-van ,és mindezek ellenére Karola egészséges!engem is a betöltött 37. héten császároztak ,remélem téged sem hagynak már sokáig :)és akkor megnyugodsz,én szurkolok nektek nagyon-nagyon!!!!
méregesd otthon a vérnyomásod és ha magas a gyógyszerek mellett is akkor kórház!!!!
 

szandimon

Új tag
Már kórházban vagyok :( De a doki a normál szülésben gondolkodik. Pedig úgy látom, inkább a császár dominál nálatok, ha vkinek problémája van. (Mantanya, Lizzi) Pedig olyan dagadt a lábam, h alig tudom felemelni, nem bízok magamban. Szorítsatok!!
 

mantanya

Aktív tag
Már kórházban vagyok :( De a doki a normál szülésben gondolkodik. Pedig úgy látom, inkább a császár dominál nálatok, ha vkinek problémája van. (Mantanya, Lizzi) Pedig olyan dagadt a lábam, h alig tudom felemelni, nem bízok magamban. Szorítsatok!!

Jajjj, ne aggódj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Minden rendben lesz! Nagyon szorítok! Fel a fejjel, mert babó is megérzi a parát! Bízz magadban! Ott a kórházba már jó kezek közt vagy, csak pozitívan, nem sokára túl leszel a nehezén és a kezedben tarthatod a kicsi manódat. Valahol annyira irigyellek ám!!!!!!!!!! Az, hogy császár vagy normál szülés, biztos tudja a dokid, mit miért... Nekem a lányom is "macrosomiás" volt és őt spontán szültem.

Várjuk ám a fejleményeket!!!!!!!!!!!!
 

Dzerani

Új tag
Sziasztok!

Örülök, hogy rábukkantam erre a fórumra! Próbáltam egy kicsit visszaolvasni, még nem jutottam a végére :)

Idén júniusban leszek 11 éves cukros , bár most a papíromra 111 évet írtak, ahhoz képest egész jól tartom magam :D
Az utolsó két HgA1c-m 4,81 és 5,19 lett szóval zöld utat kaptunk a babához. Eddig csak 2x volt 7 fölötti HgA1c-m, miután kiderült a cukor és egyszer amikor a cukormérőm elromlott. Humalog és Insulatard pároson vagyok. Tavaly kipróbáltuk a Levemirt is ,ami a cukroknak jót tett, de a kilóimnak nem, iszonyatosan vízesedtem tőle, hasonló módon nem bírtam az Actrapidot sem, amit még a pályafutásom elején kaptam, igaz azzal még a cukraim is rosszak voltak. Budapesti vagyok Szt Imrébe járok, régebben a Kerényi Zsuzsa volt a dokim, most meg a Nagy Zsóka, itt ő foglalkozik a terhes cukrosokkal. Már csak egy jó nőgyógyászt kell keresni, aki ért a cukrosokhoz, mert akihez most járok nem igazán van toppon ebben a témában.
Olyan jó olvasni, hogy itt már annyi szép egészséges baba született, ez sok erőt ad.
 

tímeácska

Őstag
Már kórházban vagyok :( De a doki a normál szülésben gondolkodik. Pedig úgy látom, inkább a császár dominál nálatok, ha vkinek problémája van. (Mantanya, Lizzi) Pedig olyan dagadt a lábam, h alig tudom felemelni, nem bízok magamban. Szorítsatok!!

Én is, illetve mi is szorítunk ám! Már alig bírom kivárni a fejleményeket! :D Minden rendben lesz! Nyugi-pihi-kitartás! :cool:
 

bogesz

Új tag
:mad:Tiszta ideg vagyok,vagyis inkább nem értem! milyen cukrok kellenek hogy a fruktozaminom ne csak éppen férjen bele a tartományba? azt hittem lesz vagy 260 nem mértem magasakat,csak egyszer szaladt el egy hipo után,de azonkívül általában 10 alatt vagyok! ha esetleg becsúszik akkor egyből koorigálok,így nem tart sokáig! tehát 3-4,vagy mi, akkor én felborulok!
 

szandimon

Új tag
Örömmel tudatom veletek, hogy ápr. 10-én megszületett Ádámka, 37. hétre császármetszéssel :) 3510g és 52 cm.
A bánatom, h kórházi létünk alatt minduntalan azt hallgattam, h a baba diabetoid baba, diabetoid küllemű, azért gyenge, mert nem voltak oly jó vcértékeim, stb. :( Biztosan lehet is benne valami, már feladtam a tiltakozást. Végülis 37. hétre elég nagy méretű a baba. 1 napig maszkos oxigénre is volt szüksége, persze ez is a cukraim miatt. Emlékeztetek, 4.8 és 5.5ös HgA1cim voltak.... A kislányom anno nem volt diabetoid, vele kicsit magasabb HGA1cim voltak, de 6 alattiak. Talán annyit csináltam másképp, h ott már a 8-10es cukorra is rászúrtam, de a hipók miatt a 2. terhességemnél úgy döntöttem, hogy csak 10 felett szúrok rá, lehet, rosszul tettem.
Mindenesetre Ádámka már jól van, szépen szopizik, és Mantanya, azt hiszem, már értem az Ősanyaságod :) Szülés után valahogy elkapott az az érzet, h milyen kár, h többé nem leszek kismama, és hogy többé nem lesz ilyen pici babám, pedig milyen jó is ez :) :) :)

Köszi mindenkinek a támogatást, és a vállalkozóknak sok sikert, és jó egészséget kívánok!!!
 
Oldal tetejére