Babázhatok

zsuzsa

Új tag
Most látogattam újra a fórumra, és örömmel láttam mennyien gondoltatok ránk, nagyon szépen köszönjük mindenkinek a gratulációkat, és jókívánságokat.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Most látogattam újra a fórumra, és örömmel láttam mennyien gondoltatok ránk, nagyon szépen köszönjük mindenkinek a gratulációkat, és jókívánságokat.
Én is szeretnék gratulálni a kisöcsihez, nagy boldogságot a két fiúhoz! Nálunk is két fiú van és hihetetlen, micsoda klassz testvérek, mennyit tudnak együtt játszani (naphosszat autóznak együtt!). És kívánom, hogy ne legyen testvérféltékenység! :)
 

tímeácska

Őstag
Bogesz! Mi újság Veletek? Hogy vagy? Mesélj egy kicsit, hogyan telnek napjaid babavárósan ebben a nagy hőségben? Cukraid hogy alakulnak, min kellett, mikor és mennyire változtatnod? Nagyon kíváncsi vagyok! :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Zsuzsa és Poe!

Egy kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel gratulálok a kis jövevényekhez. :)
 

g_andi

Tag
Kedves Zsuzsa és Poe!Szeretnék gratulálni a picikhez ezzel a kis verssel,és sok-sok örömet kívánok Nektek!

Azért mert szerettek<O:p></O:p>
jöttem a világra,<O:p></O:p>
Lettem új fénycsillag,<O:p></O:p>
szülők boldogsága.<O:p></O:p>
Szeressetek mindíg<O:p></O:p>
ilyen szeretettel,<O:p></O:p>
A kincsetek vagyok,<O:p></O:p>
pici kincs,de ember<O:p></O:p>


Megjöttem itt vagyok, éppen körülnézek, S egy ismerős szempárt megismerni vélek.<O:p></O:p>
Hívogató élmény, érzem, hogy közeleg, Segítsetek kérlek hadd menjek közelebb.<O:p></O:p>
S egy halk szavú asszony meghallván a vágyam, Apa pocakjára odafektet lágyan.<O:p></O:p>
Hogy míg átöleli piciny hasonmását, boldogan hallgassam szíve dalolását.<O:p></O:p>
Meleg tenyerével símogatja bőrőm, ha elszenderednék, most Ő lenne az őrőm.<O:p></O:p>
Megpihen a test és ünnepel a lélek, Gondolatban Anya festett ilyen képet.<O:p></O:p>
Olyan jó így együtt feküdni az ágyban, Mama pocakjában ilyen álmot láttam.<O:p></O:p>
Békés biztonságban indul földi létem, Hálásan köszönöm csendes születésem.<O:p></O:p>
 

bogesz

Új tag
Bogesz! Mi újság Veletek? Hogy vagy? Mesélj egy kicsit, hogyan telnek napjaid babavárósan ebben a nagy hőségben? Cukraid hogy alakulnak, min kellett, mikor és mennyire változtatnod? Nagyon kíváncsi vagyok! :)
szia! jól esik az érdeklődés,köszönöm! jól vagyunk,most a 28.héten járunk! a cukraim hál'istennek 10 alattiak,ami engem ismerve nagyon jó! a bébi Soma, korának megfelelő méretű nem nagy,mindene tökéletes ahogy a dokit idéztem.cukrom nekem is mint a "normális" kismamáknak a 25. héttől igényelt változtatást, én a bázist emeltem 120%-osan 24 órában! úgy néz ki ez bevált! a meleg annyira nem visel meg,én itthon vagyok a 6.héttől,bent kibírom. a vérnyomásommal sincs probléma,kicsit a bokám bedagadt abba a 40'C-ba,de olyankor felpócoltam,pihentettem,most olyan mint volt! hízni nagyon nem hízok,6-7 kg-nál tartok szerencsére! és még van kb.2és fél hónapom!a tegnapi 4d-s képünk!SOMA BABA 004.jpg
 

tímeácska

Őstag
szia! jól esik az érdeklődés,köszönöm! jól vagyunk,most a 28.héten járunk! a cukraim hál'istennek 10 alattiak,ami engem ismerve nagyon jó! a bébi Soma, korának megfelelő méretű nem nagy,mindene tökéletes ahogy a dokit idéztem.cukrom nekem is mint a "normális" kismamáknak a 25. héttől igényelt változtatást, én a bázist emeltem 120%-osan 24 órában! úgy néz ki ez bevált! a meleg annyira nem visel meg,én itthon vagyok a 6.héttől,bent kibírom. a vérnyomásommal sincs probléma,kicsit a bokám bedagadt abba a 40'C-ba,de olyankor felpócoltam,pihentettem,most olyan mint volt! hízni nagyon nem hízok,6-7 kg-nál tartok szerencsére! és még van kb.2és fél hónapom!a tegnapi 4d-s képünk!Csatolás megtekintése 7566

Szuper hírek, köszönöm! Örülök, hogy minden rendben, és külön köszönet, hogy láthatom Somát is! Igazán jól sikerült kép - és baba! :D
 

szandimon

Új tag
Sziasztok!

Volt-e valamelyik babátoknál csökkent izomtónus, kellett-e tornára hordanotok? Arra lennék kíváncsi, h ez összefügghet-e a cukorbetegséggel, mert nekem sajna mind a két gyermeknél ezt diagnosztizálták.
Köszi előre is a válaszokat!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Volt-e valamelyik babátoknál csökkent izomtónus, kellett-e tornára hordanotok? Arra lennék kíváncsi, h ez összefügghet-e a cukorbetegséggel, mert nekem sajna mind a két gyermeknél ezt diagnosztizálták.
Köszi előre is a válaszokat!
Nálunk Nimródnak volt (van :() ilyen problémája, Brúnónak volt nagyon enyhe hypotoniája 1 éves kora előtt, de az elmúlt és igazából Brúnót nem nagyon tornáztattuk, Nimródnak ellenben a mai napig szüksége van rá, de most már tudjuk, hogy ez az asperger miatt van, Brúnónál meg alkati volt, mivel meglátta Apát egyszer a gyógytornász és nevetve mondta, hogy látva apát, nem csodálkozik azon, hogy mindkét gyereknél kellett a torna 1 éves koruk előtt. Ez alkati kérdés vagy valamilyen oxigénhiányos állapot következménye - na ez az oxigénhiány maga lehetne a cukorbetegség miatt, mert ez még méhen belül szokott történni, de általában mégsem jellemző a cukrosokra ez, ellenben a toxémiásoknál az enyhe oxigénhiány gyakori, pont ezért veszélyes a toxémia, de ennek nincs köze a cukorhoz. Szóval lehet alkati, lehet enyhe oxigénhiány, de mindegy, mert így is úgy is tornásztatni kell és nem lesz gond :) (lehet más betegségeknek is a jele, de azok általában súlyosabbak, mint amilyen Nimródnál is volt és más jelei is vannak).
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

Volt-e valamelyik babátoknál csökkent izomtónus, kellett-e tornára hordanotok? Arra lennék kíváncsi, h ez összefügghet-e a cukorbetegséggel, mert nekem sajna mind a két gyermeknél ezt diagnosztizálták.
Köszi előre is a válaszokat!

Boginál ilyen probléma nem volt, annak ellenére, hogy koraszülött baba volt. Tehát, nekem az a véleményem, hogy önmagában nem a cukorbetegség velejárója a csökkent izomtónus! Valami más tényezőnek kellett közrejátszania, a toxémia viszont valóban lehet a hypotonia oka, vagyis a relatív oxigénhiányos állapot, vagy a nem kielégítő keringés (toxémia nélküli hypertonia).
És természetesen ott van még lehetőségként a Molli által is említett alkati tényező is...!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Boginál ilyen probléma nem volt, annak ellenére, hogy koraszülött baba volt. Tehát, nekem az a véleményem, hogy önmagában nem a cukorbetegség velejárója a csökkent izomtónus! Valami más tényezőnek kellett közrejátszania, a toxémia viszont valóban lehet a hypotonia oka, vagyis a relatív oxigénhiányos állapot, vagy a nem kielégítő keringés (toxémia nélküli hypertonia).
És természetesen ott van még lehetőségként a Molli által is említett alkati tényező is...!
Engem eddig mindegyik neurológus megnyugtatott, hogy semmi köze a cukromnak a gyerekeim hypotóniájához, meg semmilyen cukros anyának nincs köze a gyereke hypotóniájához. Amikor valaki meséli, hogy hypotón a babája, szinte mindig kiderül, hogy vagy valamilyen alkati tényező van (pl tipikus, hogy mindegyik testvérnek van) vagy kiderül, hogy toxémiás volt az anyuka terhesség alatt vagy egyértelmű oxigénhiányos sztorit mesél (pl kéken született a baba, vajúdás közben leesett a szívhang, sürgős császár lett, mert rossz szívhang volt stb stb).
 

szandimon

Új tag
Igen, nálam volt toxémia mindkét gyereknél. S noha az elsőnél hamarabb jelentkezett, és a baba is hamarabb jött, 140/90 feletti vérnyomásértékeim alig voltak, csak a végén. A másodiknál viszont hetekig kinlódtam a 140/90-150/100 as értékekkel. Lehet ez az oka, h Szandinál csak a mászás késésekor derült ki a gyenge izomtónus, míg Ádi még csak 3 hónapos, de hason fekve nem emeli a fejét, ha ülésbe húzzák, szintén nem, és a kúszást sem tudják kiváltani nála. Nagyon rossz ezt látni. :(
Molli Dévényes tornára jártatok, vagy sima gyógytornára??? A sima gyógytornára várni kell a szabadságolások miatt, javasolták, h keressek Dévényest.....
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen, nálam volt toxémia mindkét gyereknél. S noha az elsőnél hamarabb jelentkezett, és a baba is hamarabb jött, 140/90 feletti vérnyomásértékeim alig voltak, csak a végén. A másodiknál viszont hetekig kinlódtam a 140/90-150/100 as értékekkel. Lehet ez az oka, h Szandinál csak a mászás késésekor derült ki a gyenge izomtónus, míg Ádi még csak 3 hónapos, de hason fekve nem emeli a fejét, ha ülésbe húzzák, szintén nem, és a kúszást sem tudják kiváltani nála. Nagyon rossz ezt látni. :(
Molli Dévényes tornára jártatok, vagy sima gyógytornára??? A sima gyógytornára várni kell a szabadságolások miatt, javasolták, h keressek Dévényest.....
Mindkettőre jártunk... heti 1 dévény és heti 1 olyan gyógytorna, ahol megtanították a gyakorlatokat, így minden este fél-háromnegyedórás torna volt, amit én csináltam. Brúnót elkezdtük csak dévényeztetni, amikor észrevettük, hogy kicsit ő is hypotón (hátranyaklott a feje még 3-4 hónaposan is, de fél évesen kezdtük a dévényt, akkor már tudott forogni magától, tehát nem volt elkésve ő, csak gyenge volt picit - teszem hozzá, ma olyan, mint egy izomgombóc és borzasztó ügyes és roppant erős). A dévénnyel kapcsolatban nekünk mindkét gyereknél rossz tapasztalatunk van - de nagyon nagyon fontos, hogy ez egyéni dolog, nekünk speciel nem jött be. Azért, mert túlságosan ellenálltak (vagy a tornász volt rossz!!!! ugyanaz volt mindkétszer) és annyira görcsösen sírtak, hogy blokkolta őket a dévény. Brúnót úgy leblokkolta, hogy 2 hónapig tornásztatták és ebben a 2 hónapban nem kezdett el semmit sem csinálni, teljesen leállt minden mozgásfejlődéssel, amint abbahagytuk a tornát, 2 hét múlva hirtelen behozta a lemaradást és Nimródnál is így volt, mindig akkor indult meg, amikor kimaradtak valamiért a dévényes alkalmak (csak akkor még nem tűnt ez fel), tehát arra kell figyelni, hogy mennyire görcsös a gyerek a torna alatt, ha nagyon nagyon durván sír, akkor nem szabad erőltetni, pedig megpróbál szépen meggyőzni erről minden dévényes, hogy az erős sírás semmi rossz hatással nincs rá, de azóta vagy 5 gyógytornásszal beszéltem, aki több gyereket is tud, akit blokkolt a dévény pont emiatt. De a 90%-nak hatalmas segítség, szóval nem leszólni szeretném, hanem csak azt akarom, hogy légy résen, figyeld Ádit, hogy hogy viseli és ha brutálisan sír, ha a többedik alkalmat is végig üvölti szó szerint, akkor ne erőltesd, mert az árthat. Nekünk a játékos tornák jöttek be, mi a Gézengúz alapítványhoz jártunk, de ez csak pesten van, de hasonlók vannak nálatok is, pl a Korai Fejlesztőt érdemes lenne megkérdezni, hogy mit tudnak a környéketeken javasolni. Ezek a játékos tornák otthon végezhetőek és az a lényege (a dévénnyel ellentétben), hogy a gyerek maga is élvezze, mert így lehet a legjobban stimulálni az idegrendszert (ezért blokkolt minket a dévény és nem stimulált, mert túlságosan ellenálltak a gyerekeim, hiába, az én vérem mindkettő :p) és kedves kis mondókás játékokat kell otthon csinálni, néha kell venni valamilyen eszközt is, nekünk pl ez kimaradt valamiért (asszem Nimó utálta az eszközöket, így nem erőltették). A későbbiekben, ha fennállna még a probléma 2 éves kora után is, akkor tudok mondani más helyeket, amik kisebb csodával értek fel nálunk, pedig játékos tornáról van szó szintén és a gyerekem imádja a mai napig. És ami fontos: ne aggódj egy percig sem, olyan időben vagytok, hogy ennél jobb nem is lehetne :D Akit 3 hónaposan elkezdenek tornáztatni, annak semmi, de semmi baja nem lesz soha!
 

lizzi

Őstag
Szandimon!
Karolával is jártunk Dévény tornára 1 évig.Én 5 hónapos korában vittem el csak úgy magamtól Dévényre és aztán neurológushoz is.Karola is szinte végigüvöltötte az órákat de mindig szinte már aznap csinált valamit miután hazajöttünk ,szóval nekünk bevállt ,bár az elején nagyon nehéz volt nézni ahogy sír és tiltakozik....de aztán mindig arra gondoltam ,hogy ezt muszály ,hogy később ne legyen gond belőle és jót akarunk neki ,akkor már elviselhetőbb volt.Mi 2 Dévényeshez jártunk mindkettő szuper szakember ,szóval szerencsénk is volt!1 éves korig javasolták nekünk a Dévényt aztán TSMT-re is elmentünk és azt itthon csináltuk nagy nehezen pár hónapig ,de aztán amint elindult Karola(15,5 hónaposan)és visszamentünk kontrollra a neurológushoz ,ő mondta ,hogy nagyon szépen behozott minden lemaradást és nincs már szükség rá!Ha van rá lehetőséged próbáld ki a Dévényt aztán majd látod ,hogy ér-e valamit és hogyan bírjátok?Az biztos ,hogy én egy percig sem sajnálom ,hogy ezt az 1 évet rászántuk ,mert Karola iszonyatosan bátor és erős kislány és nagyon ügyes ,az unokatesóihoz képest akik 6 és 4 évesek ő a legbátrabb és mindenhová felmászik ,szépen ugrik ,stb. szóval megérte:)
Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok!
 

mantanya

Aktív tag
Sziasztok!

Volt-e valamelyik babátoknál csökkent izomtónus, kellett-e tornára hordanotok? Arra lennék kíváncsi, h ez összefügghet-e a cukorbetegséggel, mert nekem sajna mind a két gyermeknél ezt diagnosztizálták.
Köszi előre is a válaszokat!

Nálunk a harmadik gyerkőcnél volt... De nem hiszem, hogy a cukorbetegségem miatt. Inkább a 36. héten végzett császár és egy kis oxigánhiány okozhatta. Nem voltunk nagyon lemaradva, inkább a gyerekdoki javasolta, hogy nézessük meg, mert ártani nem árthat. Hát, mi elmentünk Dévényesre, de nagyon nem jött be. Mint egy fadarabot, úgy kezelte a gyereket, szegénykém pedig torkaszakadtából, belelilulva ordított és nézett rám, hogy segítsek. Na, mi itt abba is hagytuk. Én nem bírtam nézni. Az volt bennem, hogy lehet, jót teszek a testével, de a lelke??? Mondom, nálunk nem jelentkeztek problémák, inkább csak "megelőzés" céljából jártunk (volna). Persza igaz, amit Molli ír, hogy valószínűleg egy "rossz" tornászt fogtunk ki, aki ennyire minkadarabnak tekintette a gyereket. Aztán jártunk sima gyógytornára, 2 hetente 1x, ott is sírdolgált, de nem ordított és a gyógytornász is végig kommunikált vele... Szóval ez az én tapasztalatom...
És hogy ki, mivel, mennyivel van lemaradva, ez annyira változó. Nekem mindhárom gyerek más-más időpontokban kezdett el dolgokat. De mindegyik felült, felállt, elindult... Nem kell siettetni, mindent a maga kis tempójába. Persze, ha kóros a dolog (és ezt egy szülő úgyis észreveszi), nem szabad hagyni, de ne essünk pánikba, ha a játszótéren sok kismama dicsekszik, hogy bezzeg a porontya már...
 
Oldal tetejére