Babázhatok

jendrassik

Új tag
Sziasztok! No voltam dokinal. azt mosndta,h elo magzat sejtheto es kimelo eletmodot folytassak. Felirt egy huvelykapszulat ami utrogestan neven fut. Ti szedtetek ezt? befolyasolta a cukraitokat? ezta 12. hetig szedni kell es utana nem kell mast szendi. mi a tapasztalatototk ezzel? Egy kicsit meglepodtem mert azt mondta,h a 12. heten menjek legkozelebb ultrahangra holott tudja ,h az elozo nem maradt meg es mind a 3 terhessegnel vereztem( a kisfiamnal is).a lenyeg,h azert elmegyek ultrahangra a 8. heten.varom tapasztalatotokat e skoszonoma szurkolast!
 

eremit

Új tag
Nem gondoltam, hogy szükséges hüvelykapszula, sőt én azt gondolnám, hogy a 12. hétig nem is lehet semmi ilyet. De az orvos biztos ért hozzá, és tudja, hogy miért kell ez a kúp. Elméletileg tényleg nem indokolt a 12. hétig újra UH-ra menni, de az előzmények ismeretében csak ajánlott lenne... Szerintem jól teszed, ha a 8-9. héten elmész orvoshoz megint.
 

jendrassik

Új tag
Sziasztok! A kapszulat a verzesek miatt irta fel mert nalam mindig ez van es ez arra van, segitse amegtapadast es a mehlepeny fejlodeset.( igy ertettem) irtatok,h Dr. Hruby Ervin-hez jartok vagy jartatok. tudnatok elerhetoseget irni es higy hogy lehet hozza bejelentkezni? milyen arom dolgozik? errol is irjatok ha kerhetem mert nem mindegy. nagyon koszonom! :) szep estet!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok! A kapszulat a verzesek miatt irta fel mert nalam mindig ez van es ez arra van, segitse amegtapadast es a mehlepeny fejlodeset.( igy ertettem) irtatok,h Dr. Hruby Ervin-hez jartok vagy jartatok. tudnatok elerhetoseget irni es higy hogy lehet hozza bejelentkezni? milyen arom dolgozik? errol is irjatok ha kerhetem mert nem mindegy. nagyon koszonom! :) szep estet!
Szia! A hüvelykapszula nagyon jó (Eremit: ez hormon, progeszteron, ami a megtapadást segíti, általában hüvelykapszulában adják és csak a 12. hétig van értelme progeszteront "szedni", te a gombaölő hüvelytablettákra gondolhattál, azokat nem szokták adni), biztosan segíteni fog! Hrubyhoz így tudsz bejutni, ha felhívod a klinika központi számát: 2660473 és itt keresed Hruby Ervint. Lehet, hogy nem lesz egyszerű elsőre, de ha nem műt, nem vizitel, akkor el szokták tudni érni így (szerda déltől tuti rendel az alagsorban, ha nincs sürgős szülés, akkor tutira el lehet érni így is) és ha majd beszélsz vele, akkor ad időpontot és akkor ő majd megadja a mobilját. Nekem sokszor könnyebb volt így elérni, mint mobilon.

Én nem értek egyet azzal, hogy nincs szükség a 12. hét előtt UHra, talán látni kéne a szívhangot legalább egyszer... főleg egy cukros nőnél ez nagyon fontos, főleg egy előző vetélés és hogy most volt vérzés is nagyon fontos lenne legalább 1 szívhangot hallani, ha eljön az ideje (a klinikán ezt a 8-10. hetek között szokták csinálni).

Ja, árat kérdeztél. Ez Hrubynál nem ilyen előre megszabott valaim, ismerek olyan nőt, aki semmit nem adott neki, barátnőm és én is 50 ezret adtunk neki szülés után egyszer, közben egyszer sem...
 

tímeácska

Őstag
Nincs -e véletlenül valakinek felesleges Milumil pepti plus 2 tápszere???
Szívesen átvenném !!!

Nekünk Milupa SOM lett felírva, meg Milumil Pepti (nem a Pepti plus 2)... A SOM is tejmentes, szója alapú... Ha érdekel, szólj! ;) Még recepten vannak, nem váltottuk ki, egyelőre nincs rá szükségünk!
 

tubi

Aktív tag
Timi, mennyit eszik ezekből Bogi? azért kérdem, mert Ricsi korábban pepti 2-t evett és a mi dokint teljesen le akarta állítani róla, amire én mondtam, hogy legalább este ehessen, mert anéélkül nem alszik el. erre azt mondta, milumil 3-t adjunk neki. a lényeg a GI-jén van, hogy ne dobja meg hirtelen a cukrát. szóval az a kérdésem, hogy ezeket a tápszereket a Blatniczky ajánlotta és írta fel Boginak, és mi alapján választotta ki? kaptatok szakorvosi javaslatot is, ami alapján a házidoki felírhatja? szeretnék olyan tápit adni Ricsinek, ami a cukra, meg egyéb szempontból is a legjobb, tejcsit amíg lehet, nem adnék. Köszi és bocs, hogy kicsit eltérítettem a témát ;)
 

tímeácska

Őstag
Timi, mennyit eszik ezekből Bogi? azért kérdem, mert Ricsi korábban pepti 2-t evett és a mi dokint teljesen le akarta állítani róla, amire én mondtam, hogy legalább este ehessen, mert anéélkül nem alszik el. erre azt mondta, milumil 3-t adjunk neki. a lényeg a GI-jén van, hogy ne dobja meg hirtelen a cukrát. szóval az a kérdésem, hogy ezeket a tápszereket a Blatniczky ajánlotta és írta fel Boginak, és mi alapján választotta ki? kaptatok szakorvosi javaslatot is, ami alapján a házidoki felírhatja? szeretnék olyan tápit adni Ricsinek, ami a cukra, meg egyéb szempontból is a legjobb, tejcsit amíg lehet, nem adnék. Köszi és bocs, hogy kicsit eltérítettem a témát ;)

Igen, Blatniczky javasolta a Peptit, illetve a teljesen tehéntejmentes (mindenben!) diétát, a még meglevő inzulintermelő sejtek védelmének érdekében! Így azt reméli, hogy akár 3-4 hónapig is ki lehet húzni a remissziós fázist, de a pumpáig (október első hete...) feltétlen ez lenne a szerencsés állapot!
Viszont nem ezeket adom Boginak, hanem szójaitalt! Az Alpro-családnak van UNSWEETED változata, nem vészes az íze (inkább kicsit ízetlen, nincs semmilyen rossz íze!), Bogi az első pillanattól issza, minden probléma nélkül, így a tejtermékek megvonásából fakadó fehérje-hiányt pótolni lehet vele, és 100 ml-ben mindösszesen 0,2 g (!) CH van, gyakorlatilag bármikor ihatja, mennyiségi megkötés nélkül! És fehér... :D:D:D
Az ára a Budai gy.kórház környékén 600 Ft/liter volt (Rózsadomb...:p), a Tescoban ugyan ez 412 Ft! Egyelőre úgy döntöttünk, had igya "kedvére", akár naponta 2-3 alkalommal (2-szer kapja egyébként, reggel és este)...
 

tímeácska

Őstag
kaptatok szakorvosi javaslatot is, ami alapján a házidoki felírhatja? szeretnék olyan tápit adni Ricsinek, ami a cukra, meg egyéb szempontból is a legjobb, tejcsit amíg lehet, nem adnék. Köszi és bocs, hogy kicsit eltérítettem a témát ;)

Szakorvosi javaslatot Blatniczky nem adhatott, csak gasztoenterológus adhat... De semmi gond, el kell menni gasztós dokihoz, és nyíltan, őszintén el kell Neki mondani, miért szeretnél tehéntejmentes (tehéntejfehérje) mentes tápszert adni Ricsinek, szerintem megértő lesz a doki... Én is ezt fogom csinálni, de a veszprémi gasztós szabin van...
Egyébként háziorvos is felírhatja (mindenféle gasztrós javaslat nélkül!!!), de csak általános támogatással, így a Pepit 1200 Ft körül van! Ha sikerül gasztróssal beszélned, illetve elintézni a szakorvosi javaslatot, akkor a házi doki 90% támogatással felírhatja, vagy közgyógyra is... Ha már úgyis van közgyógyigazolványuk, ugye... :(
Ha közgyógyra szeretnéd majd íratni, akkor viszont ugyan úgy, mint legelőször, a háziorvostól kell kérni egy igazolást, amit az önkormányzathoz kell bevinni, hogy a következő közgyógykeret megállapításánál és a kártyára jóváírásra kerülésnél (ez negyedévenként történik) már figyelembe vegyék a plusz költséget, amit a tápszer jelent! Addig pedig óvatosa, nehogy túllépd a közgyógykeretet...!
 

tímeácska

Őstag
Ja, igen... Amit még írni akartam...
Blatniczky doktor határozott álláspontja az, hogy diabéteszes családtaggal "rendelkező" baba 3 éves kor alatt semmiféle tehéntejfehérje származékot ne kapjon, de ha lehet, még 3 éves koron túl se! A Milumil, új nevén Milupa Pepti nevű tehéntejfehérjét nagy fokban hirolizált formában tartalmazza, így biztonsággal adható diabétesz-prevenciós jelleggel is! Egészen újszülött kortól adható, későbbiekben az életkornak megfelelő változata adható!
Van más tehéntejmentes (fehérje-mentes) tápszer is, de a Sinlac-ot gasztroenterológiai diagnózis hiányában (hacsak nem igazoltan tehéntej-allergiás a gyermek), a házi gyermekorvos a baba 1 éves koráig írhatja csak fel általános receptre! Utána csak gasztroenterológus javaslatára írhatja csak háziorvos!
Még a Milpua SOM nevű szójaalapú tápszert javasolták diabétesz-prevenciós célzattal, ez még hidrolizált formában sem tartalmaz tehéntejfehérjét, ez a tápszer szójából készül! Igaz, hogy a Pepti végülis tartalmaz tehéntejet, de a FEHÉRJE a lényeg a prevenció miatt, mivel a tehéntejfehérje is hasonlóan nagy fehérje, mint az inzulin (C-peptid [ez voltaképpen fehérje, és "megszólalásig hasonlít" az inzulinra]), és az immunrendszer esetlegesen tévesen a tehéntejfehérjét inzulinnak érzékelve megindítja az autoimmun-folyamatot, amiben a béta-sejteket is elpusztítja...
Tehát, nem a teljes tehéntejmentesség a lényeg, hanem "csak" a tehéntejfehérje-mentes diéta! Tehát, ha egy élelmiszer tejcukrot (laktózt) tartalmaz, diabétesz-megelőző diétában biztonsággal alkalmazható!
(Dióhájban leírva, remélem érthető volt a lényeg;))
 

tubi

Aktív tag
köszi a választ!!! :):):)
mikor írsz magatokról és hol???? nagyon kíváncsi vagyok ám!!! :)
amikor Ricsi 1 éves volt és kiderült, hogy a háziorvos azután már csak szakorvosi javaslatra írhatja fel a peptit, felhívtam a tűzoltó utcai klinikán dolgozó főgasztróst, akinél 2 hónaposan voltunk Ricsivel hasbántalmak miatt és akkor még ő is azt mondta, hogy tejmentes legyen minden, DE: mivel szerinte nincs adat arra vonatkozóan, hogy a gyerkőc 1 éves kora után is javasolt lenne a tejmentes étkezés (cukorbetegségre való hajlam esetéről beszélünk ugye), ezért ő nem adott ki 1 éves kora után igazolást. felhívtam a Körnert is, ő ugyanezt mondta. aztán amikor nem sokkal ezután megkaptuk a genetikai teszt eredményét (=Ricsinek nagyon kicsi (0,5 %) esélye van arra, hogy cukros legyen), akkor azt a javaslatot kaptuk, hogy nyugodtan kezeljük úgy, mint egy átlagos gyerkőcöt... el is kezdtük bevezetni a tejtermékeket (tejet még nem), de a tápszere továbbra is pepti 2 volt! ekkor 14 hónapos volt. nagyon remélem, hogy nem emiatt lett cukros, de már mindegy...
szóval nem tudom, milyen gasztróshoz fordulhatnék ilyen ügyben. de most inkább az a fontos, amit Te is írtál, hogy tápszer legyen, de ne sok CH-val. viszont a szójától félek, mert erre is azt mondják, hogy allergizál... amúgy mi azt a javaslatot kaptunk, igyon rizstejet, mert annak kisebb a GI-je... csak nem hinném, hogy rászokna az ízére, mert nagyon más! így most Milumil-t kap.
 

tubi

Aktív tag
most olvastam, amit írtál Blatniczky álláspontjáról és ki vagyok akadva!!! ha vele vagyunk kapcsolatban, lehet, hogy Ricsi még most sem cukros!!! mert ha valaki azt mondja nekem, hogy a genetikai teszt eredményétől függetlenül ne adjak tejfehérjét neki, akkor biztos nem adok! de mindenki azt mondta, hogy a bélfal áteresztőképessége 1 éves kor körül megváltozik és emiatt ezután már nem érdemes aggódni emiatt.... nem értem, miért nincs erre kialakítva szakmai protokol... miért van, hogy egyik doki ezt mondja, másik azt. persze sosem tudom meg, miért lett cukros Ricsi ...
 

tímeácska

Őstag
Tubi, meg úgy Mindenki!

Találtam egy príma szója-alapú joghurtot, ami tökéletesen beilleszthető a diabéteszes - de még saját inzulintermeléssel rendelkező - avagy diabétesz-prevenciós tehéntejfehérje-mentes étrendbe!
Ez konkrétan a Joya soya nevű szója alapú termékcsalád natúr joghurtja! 100 ml mindösszesen 2,6 g CH-t tartalmaz, ebből cukor 1,4 g, így a GI-je is igen kedvező! Ezt a szója joghurtot keverem friss gyümivel (akár fagyasztottal is), így a gyerek akár 2 dl-t is megehet (gyümitől függően)! Mert van, amikor a mennyiség is számít! :D
Vannak gyümölcsös szójajoghurtok is, de azokban 11 körüli (barackosban pl.) a CH... Így keverem-kavarom a natúrt... :D Ja, és sárgabarack-lekvárral is Isteni finom (hallod, Christina?!:D)!
Árak... Szerintem nem olyan vészes, Tescoban vettem egy 150 ml-es 200 Ft körül volt, Bogim tízóraira vagy uzsonnára eszik ilyen 1 nap 1 alkalommal, Mátém meg amikor eszébe jut... :D

Közben találtam egy kis bővebb infót: http://www.joya-szoja.hu/
 

tímeácska

Őstag
de most inkább az a fontos, amit Te is írtál, hogy tápszer legyen, de ne sok CH-val. viszont a szójától félek, mert erre is azt mondják, hogy allergizál... amúgy mi azt a javaslatot kaptunk, igyon rizstejet, mert annak kisebb a GI-je... csak nem hinném, hogy rászokna az ízére, mert nagyon más! így most Milumil-t kap.

Rizstej... Én is gondolkodtam rajta, de a kórház közelében csak szójatejet találtam, és mindjárt 0,2 g CH/100 ml paraméterekkel, így nem is keresgéltem tovább mást! Biztosan van rizstej is CH szegény, majd utána járok! :)
Igazából az, hogy a szója allergizál-e, avagy sem, a diab-prevenció szempontjából mellékes... Való igaz, hogy vannak, akik allergiás reakciót mutatnak a szójával szemben, de vannak, akik nem :)! Pl. Bogim teljesen jól tolerálja! Szerintem egy próbát megér! És nem hinném, hogy egy szójaitaltól lesz valaki szójaallergiás, ha így lenne, akkor pl. az újszülött kortól is adható Milupa SOM sem lenne adható babáknak, mert az is szójaalapú! ;)
Ízek... A szójatejnek is elég furi íze van, vagyis, azért furi az íze, mert tulajdonképpen nincs neki :D, de ha Ricsi a Peptit megitta (na, annak aztán van egy furi íze!), akkor a szóját is tutira meg fogja inni! Boginál például csak az számít, hogy fehér legyen... :D:rohog:
 
Oldal tetejére