Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
félre értettetek! nem az a baj,hogy mindenki kiírja magából én is ezt teszem,mert ti megértitek a problémáimat! a baj az,hogy ilyenkor megilyedek,megilyedek,hogy ez velem is bármikor előfordulhat. 27 év cukor után,már én sem tartozom fiatalok közé,első babával 32 évesen! hál' istennek a babucival semmi probléma,uh.szerint korának megfelelő méretekkel rendelkezik,most a 24.hétnél tartunk! mozogni is mozog ELEGET!
Valamiért azt hittem, hogy 24-25 lehetsz, látod, milyen kis fiatalos vagy :D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én csak az oly sokszor elhangzott és elcsépelt aranyigazságot tudom neked írni, hogy "két terhesség sem egyforma". HIába akartam az első terhességemnél szerzett tapasztalatokra építeni a másodiknál, szinte semmiben sem tudtam :) Persze nagyvonalakban igaz ez a 20. hét után emelkedik az inzulin igény, a 35. hét után meg csökken, de szerintem hetekben is és mennyiségileg is lehetnek nagy eltérések. Ésatöbbi. Ahogy Mantanya írta, a lényeg, h mindig menj a cukrod után :D
Eremit, én is egyet értek az előttem szólókkal! Nem számít, mikor indul fel meg mikor stagnál, a lényeg, hogy Te kezeld le jól. Egy dolog lehet fontos, de az nem most: a 36. hét előtt nem jó, ha hirtelen sokat kell csökkenteni az inzulinon, az jelenthet rosszat, ezt csak azért írom, mert erre figyelni kell. Kb a 30. hét után fontos erre figyelni, mert ez a lepény idő előtti öregedését jelezheti és ezért ellenőrizni kell ez esetben a lepényt. Normális esetben a 36. hét után bármikor elindulhatnak a hipók és az alacsony cukrok, tehát ekkor bármikor el lehet kezdeni csökkenteni az inzulinokat, az már élettani úgymond, csak a 36. hét előtt fontos figyelni erre.
 

mantanya

Aktív tag
pont az a nehéz ebben, hogy TUDOD, hogy ez örökre szól! nem mondhatod magadnak, hogy csak ezt az X időt bírjuk ki (ha most nekem azt mondanák, "csak" tíz év, sokkal, de sokkal jobban érezném magamat!!!).

Teljesen igazad van!!! Ez benne a szörnyű, hogy nem látod a végét....
 

pumpás

Őstag
Gazdagné Acsay Zsuzsának az az Tibus anyukájának is Gratulálunk...

 

eremit

Új tag
Még ilyen édes gyerekeket! Gratulálok én is a szülőknek, és jó egészséget!

Köszönöm a válaszokat! Megyek én a cukrom után, megyek én, csak hát ott van az emberben, hogy a fene enné meg, most meg megint mi baja van... Szerencsére nem annyira durva kitérések vannak, no meg a vércukormérés lehetősége sokat segít a helyzeten. Igyekszem majd odafigyelni, hogy minden rendben legyen. Köszi még egyszer!

Nekem azért jó, hgy van ez a fórum, mert sorstársakkal van tele - ki más is lenne itt?! -, s éppen ezért ha felmerül egy kérdés, akkor tapasztalati cáfolatot vagy épp megerősítést lehet nyerni. (Még akkor is, ha nincs két egyforma terhesség és két ugyanolyan cukorbetegség.)

Megijedni semmitől sem szabad. Mert ha már valami megtörént, az ijedséggel és az azzal együtt járó extra feszültséggel már úgysem lehet mit kezdeni. Kezelni kell a helyzetet, és amennyire lehetőség van rá, higgadtnak maradni - még ha ez nem is mindig olyan könnyű! Mindenesetre remek, hogy itt vagytok, és időt is szakítotok ránk, kezdőkre :)
 

lizzi

Őstag
félre értettetek! nem az a baj,hogy mindenki kiírja magából én is ezt teszem,mert ti megértitek a problémáimat! a baj az,hogy ilyenkor megilyedek,megilyedek,hogy ez velem is bármikor előfordulhat. 27 év cukor után,már én sem tartozom fiatalok közé,első babával 32 évesen! hál' istennek a babucival semmi probléma,uh.szerint korának megfelelő méretekkel rendelkezik,most a 24.hétnél tartunk! mozogni is mozog ELEGET!
Bogesz nem kell erre folyton gondolni csak reálisan kezelni és elfogadni és meglátod mennyi erőt ad majd a kisbabád!!!!én minden tekinteteben még idősebb vagyok nálad és szövődményeim is vannak és köszönjük jól vagyunk:)!!!!vannak nehezebb napok de túléljük és csináljuk tovább!!!
 

umbra08

Aktív tag
Kedves Zsuzsa!

Gratulálunk! Mi is kívánunk nagyon sok boldogságot és jó egészséget babának, mamának és az egész családnak!!

Tökmag és Umbra
 
Oldal tetejére