Bkv, Volán, Máv, hajó, repülő és amit akartok

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Én már jártam így a londoni Lutoni, görög Sitia, és francia Biarritz repülőtereken... Nagybátyám pilóta... :D Csak volt, hogy néha a reptereken kívül nem láttam sok minden mást... :rohog:

Jaja, van az a furcsa szokás, hogy 2 órával az indulás elôtt a reptéren kell lenni... nehogymár véletlen lekéssük és ottragadjunk valahol :D
 

somcsika

Aktív tag
Budapest-Treviso (Velence) 1 óra repcsivel. Szeptemberben a WIZZ-AIR-el egy útra a repjegy minden költséggel együtt 2990 Ft volt. De láttam már ennél olcsóbbat is. Ha belegondolok, hogy M.o-n is vannak olyan dolgozó emberek akik 1 órát vagy annál többet utaznak csak oda a munkahelyükre, akkor ez nem is olyan borzasztó.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jaja, van az a furcsa szokás, hogy 2 órával az indulás elôtt a reptéren kell lenni... nehogymár véletlen lekéssük és ottragadjunk valahol :D
Nem olyan régen még a 2 óra sem volt elég, többen a megszigorított motozások miatt lekésték a repülőjüket.
 

tímeácska

Őstag
Budapest-Treviso (Velence) 1 óra repcsivel. Szeptemberben a WIZZ-AIR-el egy útra a repjegy minden költséggel együtt 2990 Ft volt. De láttam már ennél olcsóbbat is. Ha belegondolok, hogy M.o-n is vannak olyan dolgozó emberek akik 1 órát vagy annál többet utaznak csak oda a munkahelyükre, akkor ez nem is olyan borzasztó.
No, hamarosan el is kezdhetjük a következő minitali szervezését? Az út, az ár oké, időpontot kéne egyeztetni. :dr_31:
Sajnos a holnapi napom már foglalt... Így csak a vasárnap lenne oké... :cool::D:rohog::rohog::rohog:
 

KisPeter

Új tag
Nem olyan régen még a 2 óra sem volt elég, többen a megszigorított motozások miatt lekésték a repülőjüket.

Az durva volt, én akkor utaztam Angliába meglátogatni a barátnőm. Tiszta káosz és zűrzavar uralkodott. Szerencsére én elértem a repülőt, vagyis megvárta az utasokat. Azt hiszem már vége a szigorításnak. ;)
Ha nem viszel magaddal nagy bőröndöt akkor nem is kell 2 órával kint lenned. Max egy órával, ami elég praktikus.:) Azt hallottátok, hogy már elkezdték újjá építeni a repteret, vagyis hozzáépítenek egy új részt azt hiszem. Jó lesz már kicsit modernizálni, mert Budapest eléggé központi helyen van és egyre több turista és üzlet ember jár erre. Mit szóltok ehhez a nagy hóhoz? Olyan jó lenne kicsit melegebb helyen Karácsonyozni. :hurra:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az durva volt, én akkor utaztam Angliába meglátogatni a barátnőm. Tiszta káosz és zűrzavar uralkodott. Szerencsére én elértem a repülőt, vagyis megvárta az utasokat. Azt hiszem már vége a szigorításnak. ;)
Ha nem viszel magaddal nagy bőröndöt akkor nem is kell 2 órával kint lenned. Max egy órával, ami elég praktikus.:) Azt hallottátok, hogy már elkezdték újjá építeni a repteret, vagyis hozzáépítenek egy új részt azt hiszem. Jó lesz már kicsit modernizálni, mert Budapest eléggé központi helyen van és egyre több turista és üzlet ember jár erre. Mit szóltok ehhez a nagy hóhoz? Olyan jó lenne kicsit melegebb helyen Karácsonyozni. :hurra:
Akkor te a szerencsések közé tartozol. Bár a tájékoztatás szerint mindenkit megvártak, ha motozás miatt késett, de egy fórumon lehetett olvasni, hogy bizony ez nem volt minden esetben így.
A szigorítást azért vezették be, mert egy EU-s minősítésen megbukott a mi kis repterünk. A minősítést még nem szereztük vissza, viszont Balkánhoz hasonlítottak minket, mármint a repteret a személyzettel együtt.
Az új szárny építéséről olvastam, már rág itt lett volna az ideje. Ha minden igaz, ez is csak tavaszra lesz kész, de lehet, hogy tavasszal majd közlik, hogy csak ősszel, legfeljebb nem mondják, hogy melyik ősz.
 

Bia00

Új tag
Akkor te a szerencsések közé tartozol. Bár a tájékoztatás szerint mindenkit megvártak, ha motozás miatt késett, de egy fórumon lehetett olvasni, hogy bizony ez nem volt minden esetben így.
A szigorítást azért vezették be, mert egy EU-s minősítésen megbukott a mi kis repterünk. A minősítést még nem szereztük vissza, viszont Balkánhoz hasonlítottak minket, mármint a repteret a személyzettel együtt.
Az új szárny építéséről olvastam, már rág itt lett volna az ideje. Ha minden igaz, ez is csak tavaszra lesz kész, de lehet, hogy tavasszal majd közlik, hogy csak ősszel, legfeljebb nem mondják, hogy melyik ősz.
Már visszaszerezte a minősítést Ferihegy - itt van róla egy hír :cool:
Szóval azért annyira nem borús a helyzet, meg az új terminál is jól halad állítólag, és nem mondtak késést, inkább elégedettnek tűntek a tempóval a nyilatkozatok. Persze ez mindig a végén derül ki... Mondjuk, ha fapadossal utazik az ember, akkor azt úgyis az egyes terminálról teszi, azt meg nem érinti az építkezés. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Már visszaszerezte a minősítést Ferihegy - itt van róla egy hír :cool: :)
Köszönöm a friss infot, én még leragadtam a nyári állapotoknál.
Bár van itt egy mondat, ami lehet, hogy egy kissé "megsürgette" minősítés visszaadását: "Ferihegyi repülőtér, biztonsági ellenőrzés - megkegyelmeztek az ellenőrök", ez a kép alatt van.
 
Most fogok először Ferihegyről repülni, de rengeteg rossz információt hallok a kijutásról, személyzetről és árakról. Eddig csak sármellékről utaztam repülővel, de ott teljesen meg voltam elégedve az ellátás és a személyzet minőségével, kicsit nehezen tudom elhinni, hogy ilyen vészes legyen a helyzet, bár a leminősítés végképp elszomorított. Azért is fura nekem mert a wrboldala praktikus és áttekinthető volt számomra (jegyvásárlás és információ szempontjából), és az új portálról is biztató és kellemes cikkeket olvastam, ami ha tényleg így fog működni feltornázhatja a reptér szinvonalát.

Szóval arra lennék kiváncsi mivel érdemes kijutnom ferihegyre ha felértem budapestre, menyivel előbb érdemes odaérkezni, és mire ügyeljek az utazással és átvizsgálásokkal kapcsolatban?
 
A budapesti tömegközlekedés az elsők között szerepel Európában. (Ehhez az is hozzájön, hogy nálunk található a kontinens leghosszabb, egyterű villamosa is :)Megszervezett, de ez nem érinti azt, hogy környezetbarát is. Leginkább az átszállási lehetőségekre, menetrendere vonatkozik ez. Én is kerültem érdekes szituációba - 3-as Metró lefulladt a Ferenc körúton, az egész állomást elöntötte a fekete füst, az orromig sem láttam, és így kellett elhagynunk a terepet.
Szép dolog lehet karácsonykor más kultúrát meglátogatni, de én inkább maradok. Itt van az otthonom, itt tudok teljesen kikapcsolódni, és sokat pihenni. Meg ugye karácsonykor minden zárva van, csak az utcákon nézelődhetnék. Pár nap alatt meg nem is lehet bejárni egy fővárost.
 

loghzol

Új tag
Én sem vagyok egy nagy utazós, mondjuk azért én már többször utaztam Ferihegyről de nekem eddig teljesen jók voltak a tapasztalataim. Mondjuk a kijutásról abszolút nem tudok nyilatkozni mert mi eddig mindig taxival mentünk, szóval a vonatokról,buszokról nem tudok semmit, ki se tudnék azokkal jutni:p:) Amúgy meg most hogy mindjárt elkészül az új terminál a Skycourt, nagy előrelépést fog jelenteni a magyar repülésben. Kicsit átvesszük a nyugati, fejlett hangulatot a repülőtéren. Egy blogban láttam hogy miként fog kinézni...nagyon-nagyon szép. Amúgy ti hogy szoktátok megnézni a repülőjegy árakat? Minden egyes légitársaságnak egyenként végignézitek az ajánlatait?
 

Rita23

Új tag
Én sem vagyok egy nagy utazós, mondjuk azért én már többször utaztam Ferihegyről de nekem eddig teljesen jók voltak a tapasztalataim. Mondjuk a kijutásról abszolút nem tudok nyilatkozni mert mi eddig mindig taxival mentünk, szóval a vonatokról,buszokról nem tudok semmit, ki se tudnék azokkal jutni:p:) Amúgy meg most hogy mindjárt elkészül az új terminál a Skycourt, nagy előrelépést fog jelenteni a magyar repülésben. Kicsit átvesszük a nyugati, fejlett hangulatot a repülőtéren. Egy blogban láttam hogy miként fog kinézni...nagyon-nagyon szép. Amúgy ti hogy szoktátok megnézni a repülőjegy árakat? Minden egyes légitársaságnak egyenként végignézitek az ajánlatait?

Könyörgöm ez csak 1 terminál ami fejlett lesz az összes többi marad olyan színvonalú amilyen :S Inkább azt mondanám, hogy kettős lesz, mint modern, mármint ha az egész épület együttesre gondolunk!
Kijutni meg már pofon egyszerű, szinte minden megáll ami arra megy például az összes vonat is a nyugatiból, mert szinte mind arra megy és azon is jó a BKV jegy...
 

Bia00

Új tag
Mármint BKV-bérlet érvényes rá, nem? Eddig ha repültem, én mindig vonattal utaztam ki a repülőtérre, sokkal olcsóbb megoldásnak bizonyult, bár értek negatív tapasztalatok. Igazán szervezhetne valami normális közlekedést a reptér vezetősége, vagy valami megoldást találni a problémára, ha már azt akarják, hogy változzon az utazóközönség véleménye a leminősítések után. Az új terminál igazán impozáns, és nyugati színvonalat biztosít első látszatra. Remélem nem csak a külső, hanem a belső is változik :)
A repülőjegy vásárlásnál pedig igen..végignézem az összes légitársaságot, amivel itthonról repülni tudok. Addig nézelődök, amíg nem találom meg a legbarátibb ajánlatot, ez legtöbbször mindig hazai ajánlat szokott lenni.
 

loghzol

Új tag
Könyörgöm ez csak 1 terminál ami fejlett lesz az összes többi marad olyan színvonalú amilyen :S Inkább azt mondanám, hogy kettős lesz, mint modern, mármint ha az egész épület együttesre gondolunk!
Kijutni meg már pofon egyszerű, szinte minden megáll ami arra megy például az összes vonat is a nyugatiból, mert szinte mind arra megy és azon is jó a BKV jegy...

Szerintem a régiek színvonalával semmi baj nincs, csak kicsik voltak a tömeghez képest ami megfordult Ferihegyen! Most lesz egy bazi nagy váró tele boltokkal , meg éttermekkel. Így legalább ha várni kell, mert késik a gép, akkor sem malmozással telik az idő, hanem van tér, lehet sétálni, meg vásárolni. A külföldiek is sokkal jobb szájízzel távoznak, ha nem 3 bolt termékeiből tudnak szuvenírt hazavinni, hanem van választék , kényelmesen elférnek az emberek és nem tömegnyomor van, meg mindig lesz szabad szék ahova le tudnak ülni.
 
Oldal tetejére