Cukorbeteg gyermek

zsuzsa

Új tag
Sziasztok lányok!
Banális problémámra szeretnék segítséget kérni.
Betelt a vércukor naplónk, hol lehet ilyet venni, vagy kitől lehet kérni? Jókor telt be, mert amúgy is újat akartam kezdeni a pumpával, de nincs másik. A férjem azt mondja hogy az ambulancián kellett volna kérnem a kontroll alkalmával, de nem is gondoltam ott akkor rá, annyi minden járt a fejembe, és az asszisztansnő sem kérdezte meg, hogy anyuka van még lap benne, nincs szükség másikra. Vagy ilyet az ember gyereke már el se várjon?
 

zsuzsa

Új tag
köszi Kata én is így gondoltam, mert tegnap kérdeztem gysztárba, meg segédeszközboltban de nem volt, azt se tudták mit keresek. ezek után gondoltam majd a kh.-ba kérdezem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsuzsa!
Kérjetek cukorbeteg igazolványt is, mert azt nem szoktak maguktól adni. Hasznos lehet akkor, ha hosszabb útra mentek, és ne történjen ilyen, de elkóborol a gyerek. A hátuljára a címet is fel lehet írni, az elején pedig az inzulin fajtája van, meg a szülő (értesítendő) telefonszáma. Még a gyerkőc is ürül neki, mer olyan, mintha bankkártálya lenne, hiszen az ő adatai vannak rajta.
Kata
 

Gandi

Új tag
Sziasztok lányok!
Banális problémámra szeretnék segítséget kérni.
Betelt a vércukor naplónk, hol lehet ilyet venni, vagy kitől lehet kérni? Jókor telt be, mert amúgy is újat akartam kezdeni a pumpával, de nincs másik. A férjem azt mondja hogy az ambulancián kellett volna kérnem a kontroll alkalmával, de nem is gondoltam ott akkor rá, annyi minden járt a fejembe, és az asszisztansnő sem kérdezte meg, hogy anyuka van még lap benne, nincs szükség másikra. Vagy ilyet az ember gyereke már el se várjon?
Szia!
Nem tudom milyen pumpátok van de nekem a pumpás cég szokta küldeni ha elfogy szólok nekik és küldenek.Az asszisztens nőtöl meg ilyet ne is várj.
 

zsuzsa

Új tag
Sziasztok!
Metronicos pumpánk van, és valóban a cég adott egy naplót, az osztályon is kaptunk egyet, olyat amilyet eddig is használtunk, de az a pumpához nem jó. A céges nagyon jó, de egy hónapig elegendő, mert egy nap egy oldal, de azt mondták ha kérek mindíg fogok kapni, akár havonta is, csak én nem szeretek kérni, jó lett volna ha valahol én be tudom szerezni, ha mondjuk lehetne gysz tárba kapni, és vehetne az ember akár kettesével is. Akinek nem kell az úgyse venné, akinek meg szükséges hozzájuthatna a helyi patikában, nem kellene havonta bemenni érte az ambulanciára,vagy a céget keresni.
 

Gandi

Új tag
Sziasztok!
Metronicos pumpánk van, és valóban a cég adott egy naplót, az osztályon is kaptunk egyet, olyat amilyet eddig is használtunk, de az a pumpához nem jó. A céges nagyon jó, de egy hónapig elegendő, mert egy nap egy oldal, de azt mondták ha kérek mindíg fogok kapni, akár havonta is, csak én nem szeretek kérni, jó lett volna ha valahol én be tudom szerezni, ha mondjuk lehetne gysz tárba kapni, és vehetne az ember akár kettesével is. Akinek nem kell az úgyse venné, akinek meg szükséges hozzájuthatna a helyi patikában, nem kellene havonta bemenni érte az ambulanciára,vagy a céget keresni.
Szia Zsuzsa!
Szerintem ezen ne izgulj nyugottan hívd fel őket és kérj többet akkor nem kell havonta hívogatni őket. Nekünk például a 1/2 éves szerelék mellé adtak annyi naplót is ami arra az időre elég.
 

tímeácska

Őstag
Zsuzsa!
Szerintem is kérjél a pumpa cégtől naplót! Én is kértem még plusszba, és kaptam! :) Egyébként én is hiányolom, hogy ilyen cuccokat nem lehet venni gyógyszertárban, vagy gyógyászati segédeszköz boltban! Pedig, lehet, lenne rá kereslet... Itt nem csak a naplóra gondolok, hanem mondjuk a szerelékekre, és a kanülökre is! Mert ha elfogy, akkor csak a következő fél évi adag terhére tudok szerezni... Pedig, ha meg lennék szorulva, megvenném, 2700 Ft/db áron is! De hát nem lehet... Ezt mondjuk nem értem, miért van így, hogy csak a forgalmazótól lehet megvenni, de csak a fél éves mennyiséget, támogatással. Ha én úgy látnám jónak, hogy többet használjunk, vagy jópár sikertelen bökést sikerül csinálnom, akkor ne kelljen azon aggódnom, hogy a készletünk nem lesz elég... Mi "csak" a fél éves adagra kapunk támogatást, úgy, mint a tesztcsíkoknál, mondjuk... De ha elfogy a csík, akkor teljes áron megveszem, és kész... Onnantól kezdve ratam áll, hogy megveszem-e 100% áron, vagy sem... Vagy nem jól gondolom?! :)
 

gabibaba

Aktív tag
Kedves Régi tagok!

Sajnos kb. egy hónapja derült ki a fiamról, hogy 1-es típusú cukorbeteg. Azóta sem sikerült beállítani a vércukrát, pedig ő már nagy, 14 éves, sokat mozog (és még többet is mozogna, csak a rendszeres délutáni hipok miatt nem tud edzésre menni), rendkívül fegyelmezett. Azt mondták, hogy egyelőre nem ehet még tejterméket, semmi diab.édességet sem, ezeket teljesen betartja. Igen 'egészségesen' táplálkozik, csak barna kenyér, rengeteg főzelék, gyümölcs, durumtészta, Graham-liszt...

Mennyi ideig tart szerintetek egy beállítás?
Én már kezdem elveszíteni a türelmemet, és a heti kontrollokon az 'ilyenkor már jobb szokott lenni', meg a 'kicsit bonyolult eset vagy' és 'nem következetesen működsz' megjegyzések sem tesznek jót a lelki világának.

Előre is köszönöm!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Gabibaba!
A türelmedet nem szabad elveszíteni. Sajna azt nem lehet megmondani, hogy egy beállítás mennyi ideig tart, mert ez nagyon egyénfüggő. Vannak nagyon jó egyensúlyban lévő diabosok, és vannak labilis cukorbetegek. A labilitás változó, néha nagyon jó periódusok vannak, máskor meg a legnagyobb odafigyelés ellenére is vannak ingadozások. Minél több gyakorlatot szereztek a diabbal kapcsolatban, annál jobban egyensúlyba lehet hozni az anyagcserét. Az tény, hogy egy frissen felfedezett cukorbetegnél nagyon mérvű a labilitás, hiszen a szervezetnek hozzá kell szoknia a kívülről beadott inzulinhoz. Ez lehet néhány hét, de hónapokat is igénybe vehet. Tehát fontos a türelem, mert így könnyebben ki tudjátok ismerni a betegséget.
Sok jó eredményt kívánok nektek.
Kata
 

zsuzsa

Új tag
Szia Gabibaba!
Tudom mit érzel én ezt csinálltam végig a 3 éves fiammal, és szerintem mindnyájan átmegyünk ezen, csak úgy ahogy víghkata is mondta valakinél ez könyebben megy, valakinek már a kh.-ban jó értékei lesznek, és stabilan mozog a cukra. Sajnos mi sem a szerencsések közé tartoztunk, csak mi a fiatal kora miatt, nagyon kicsi volt még, és soha semmire nem reagállt egyformán. Pokoli egy év van mögöttünk. Azzal vígazstaltak, hogy 5 éves kora körűl majd könnyebb lesz, kb 14 éves koráig, és akkor majd minden kezdődik előlről a serdülőkorral. Sajnos ti most épp ezt a második labilis időszakot élitek amikor a szervezetében észrevétlenűl is rengeteg válltozás következik be, hormonok stb.. és a cukrokat, rengeteg minden befolyásolja a szh on kívűl, idegrendszer pszichás állapot, frontok, stb.. nagyon nem egyszerű, és talán egy kicsit kiismerhetetlen, én mindíg azt mondom, tökéletesen soha nem fogjuk kiismerni. Egyszer valahol olvastam, hogy nem csak az inzulintermelés hiánya a gond, hanem az a bizonyos egyensúly es felborúl amelyet a szervezet adig fenntartott, és ezt az inzulin kívülről való meserséges pótlásával nem tudjuk visszaadni, az egyensúly végérvényesen felborúlt. Ezt nehéz kiismerni, és újra teremteni amennyira lehet. NE KESEREDJ EL! Nem szabad. Mondom én aki folyamatosan csak keseregtem. De hidd el vége lesz a kezdeti nehézségeknek, és bár az élet soha nem lesz olyan mint azelőtt, de egyre jobban megtanúltok alkalmazkodni az új körűlményekhez, és egyre jobban együtt fogtok tudni élni vele. Nagyon együtt érzek veled, de a lelkedet ne engedd megtépázni, idétlen megjegyzésektől a rendelésen, nekik aztán nagyon tudni kellenne, hogy mimegy ilyenkor végbe egy család életébe, és a cukorbeteg szervezetébe, de ezzel egy rendelésen nem foglalkoznak, csak az értékekkel. Fel a fejjel, kitartás.
 

tímeácska

Őstag
Gabibaba!
Türelmedet nem "érdemes elveszíteni" a kontollokon tett megjegyzések miatt!!! Mi is kaptunk hasonló, kedves, és bíztató megjegyzéseket... Nem szabad, hogy ez befolyásolja a Te, ill. Ti hozzállásotokat! Mi is állandóan azt hallgattuk, hogy milyen macerás a kisfiam, mennyi problémát jelent a dokinak, és mennyi ideje már, hogy cukros, de nem "áll be a cukra...". Mi kb. 3-4 hónapja átmentünk egy másik orvoshoz, ahol viszont meg vannak velünk elégedve, minden a "nagykönyv" szerint működik. Igaz, közben pumpát kapott ezen az új helyen, de már eleve az egy kellemes változás volt, hogy "emberként kezeltek minket"!!! Ez a legfontosabb!!! Életem egyik legjobb döntése volt, hogy orvost cseréltünk!! Nektek pedig kitartást kívánok, és ne adjátok fel SOHA! És ne engedjétek, hogy a számotokra kellemetlen megjegyzések befolyásolják a kezelést, és a hozzáállást!!!
 

tímeácska

Őstag
Úgy érzem, itt fontos megjegyeznem az előző üzenetemmel kapcsolatban, hogy NEM az orvos-váltásra szeretnélek rábeszélni...!!! Legyetek egy kis türelemmel, de csak épp' annyira, amennyire Te, vagyis Ti úgy érzitek, hogy türelmesnek kell lennetek! ;-)
 

gabibaba

Aktív tag
Köszönöm a válaszokat és a biztatásokat is. Az az igazság, hogy már felmerült az orvosváltás (orvosnézegetés) gondolata, de ezt sem akarjuk elkapkodni, még próbálkozunk. Közeleg a karácsony, már nem is hiszem, hogy bárki fogadna, meg hátha.... Én már 'elfogadtam' a helyzetet, a gyerek is alakul, de a mozgás, edzés, bicajozás nagyon hiányzik neki, állandóan morog, hogy vissza akarja kapni a régi életét.
 

tímeácska

Őstag
Szia Gabibaba!
Kezelőorvosotaokkal együtt pedig ki kéne találnotok valamit, hogy a gyerkőc tudjon sportolni! A testmozgás "rovására" nem kell-lene, hogy menjen a diabétesz! Össze lehet egyeztetni a testmozgást a diabbal! Sőt, véleményem szerint össze is kell!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Gabibaba!
Sokszor a legjobb ötletek, változások maguktól jönnek, és csak utólag jön rá az ember, hogy valami pozitív irányban történt, és iagazán nem is tett érte "semmit". Ez leginkább akkor következik be, amikor az ember nyugodt, elfogadja a helyzetét, környezetét, és ehhez nagyban hozzájárul az, hogy azonos sorsú emberek között van. Sokszor tényleg elég az, ha meghallgatnak, vagy te meghallgatod a társaid sorsát, küzdelmét a betegsége kezelésében, jelen esetben a többi szülő mindennapjait, akik mindent megtesznek a gyermekük fejlődéséért. Ez teljesen ellentétes azzal a rideg hozzáállással, amit nagyon sokszor lehet hallani, tapasztalni a rendelőkben, várókban.
Hidd el, eljön az az idő, amikor a fiad is úgy fogja érezni, hogy visszakapta a régi életét. Pontosabban nem fog a betegsége miatt akkora hátrányt érezni, mint most. Ez a betegség a negatívuma mellett pozitívumot is ad. Mégpedig új barátok, kapcsolatok létrejötte. Azonkívül a diab annak ellenére, hogy egy komoly betegség, szerintem elmondható, hogy sokkal egyészségesebbek vagyunk a nem diabos társainknál. Amire nagyon oda kell figyelni, az a szövődmények elkerülése. A mai cukorbetegeknek jó esélyük van ennek elkerülésére a modern tecnikai eszközökkel. Sajnos ez nem mondható el a 40-50 éve cukorbetegeknél, akiknél még a cukor önellneőrzésére sem volt lehetőség, ráadásul szinte bújkálniuk kellett a betegségük miatt. Mégis elég erősek voltak ahhoz, hogy "talpon" maradjanak. A rendelőkben, és egyéb közösségi helyeken tett érzéketlen, és bántó megjegyzéseket át lehet vészelni, ha tudod, hogy van egy csoport, mint pl ez a fórum, ahol együttérzést tapasztalsz, és feltétlen segítséget többektől. Sokszor már az is "segítség", ha olvasod mások írásait, olyan, mintha neked írták volna, és akkor is hozzászólhatsz, ha nem közvetlenül neked címezték az írást, hiszen te (fiad) is ebbe a csapatba tartozol.
Fel a fejjel: Kata
 

napocska

Őstag
Sziasztok!
Tegnap sajnos Danit elkapta egy jó kis kruppos megfázás, éjszaka Rectodelt kúpot kellett adnunk, aminek a használati utasításában szerepel az is, hogy cukorbetegeknél felboríthatja az anyagcserét. Hogy a kúptól, vagy a betegségtől volt-e, nem tudom, de másnap reggeli után két órával 20 lett a cukra. Délben adtam pluszban Actrapidot, megemeltem a Mixtard mennyiségét, és drukkolok, hogy ma már ne szálljunk el ennyire. Szerintetek ilyenkor az Actrapidot be lehet adni akár délelőtt és délután is, vagy meg kell várni a delet? Mi jelenleg kétszeri Mixtardon vagyunk, és ilyen helyzetekre van Actrapidunk. Nem tudom, mennyire lehet ezzel pluszban korrigálni. Akinek van tapasztalata ez ügyben, kérném, segítsen!
Mindenkinek jó cukrokat, vírus- és egyéb nyavalyamentes napokat kívánok!
Üdvözlettel
Kriszta
 

tímeácska

Őstag
Szia Napocska!
Az Actrapidnak kb. 6 órás hatástartama van. Mivel a Mixtardban is van rövid hatású inzulin, így én azt javaslom, óvatosan bánj az Actrapiddal, főleg, hogy Ti csak 2-szer adott Mix-en vagytok, így nem igazán van tapasztalatotok az Actrapiddal! Kezelőorvosotokkal mindenképp' beszéljétek meg, hogy mikor, mennyi mmol/l-re mennyit, stb. adhatsz a gyerkőcnek. Ez így sokkal biztosabb lesz, mint az, hogy esetlegesen egy téves, de jó indulatú itteni javaslat alapján nagyobb gondotok lenne...
 

moncsi

Új tag
S.o.s.

A kisfiam 4 hónapja diabos, mostanában nagyon ingadozik a vércukra, hiába adom az előírt ch mennyiséget, olykor fölugrik 12-13ra. Lehet, hogy leteltek a "mézeshetek" és most állítani kéne az inzulinadagon?
 
Oldal tetejére