Cukorbeteg gyermek

umbra08

Aktív tag
Ez olyan borzasztó és kiábrándító. Az egyik napban még éled a hétköznapi emberek életét és egy nap alatt akorát fordul veled a világ, hogy szinte beleszédülsz. :mad:Levegő után kapkodsz, üvölteni tudnál. De aztán az első sokk után megrázod magad és és hétköznapok visznek magukkal, közben azt gondolod, hogy kibirom. DE MEDDIG???:( Aztán egy idő után úgy érzed, hogy elfogy az erőd és tehetetlen vagy. És megint az kérdezed, hogy meddig még? Nincs éjjeled és nincs nappalod, hogy ne gondolj rá, milyen lenne ha nem lenne. És megint üvöltenek a fejedben a kérdések, hogy miért, miért ő ... stb.:(:(:(
Még a mai napig is erősen kell kapaszkodnom a körhintán, hogy ki ne repüljek belőle:rolleyes:

Mintha csak helyettem fogalmaztál volna Zsuzsi!
 

poe

Őstag
Teljesen igazad van Poe - mint sokszor - így kell hozzá állni a dolgokhoz, különben megbolondulunk!! Egyike vagy a fórumozóknak, ha nem lennél itt a tanácsaiddal, segítőkészségeddel, akkor nekünk is nehezebb lenne!

De! Egy szülőnek mindig nehezebb, meg kell küzdeni a lelki dolgokkal is, hogy látja a kisgyermekét, aki tulajdonképpen elszenvedi ezt az egészet. Annál nincs borzasztóbb érzés, amikor kiveszed a kisgyereket a kiságyából és remeg a kezeidben, mert rosszul érzi magát a hipó miatt. Rosszul van, mert te épp több inzulint adtál neki, mert épp nagyon magas volt és te gyorsan le akartad hozni. Vagy egyszerűen nem érted, hogy épp miért mértél épp olyan magas cukit, amikor te azt hiszed, hogy mindent jól csináltál.
Én a tanulásban és a munkában is próbáltam maximumot hozni. Precízen dolgoztam, tudtam, hogy egy+egy az kettő, és most pedig akármilyen jól akarom végezni a "dolgom" , rengeteg alkalommal nem sikerül és ezzel a kicsi gyerekem életével játszom. Biztos vagyok benne, hogy ha én lettem volna cukorbeteg, már rég túl lennék az egészen és beletörődnék, élném az életem. Nem tudom, hogy Poe neked van-e már családod, de ha még nincs, mihelyt megszületik a gyermeked és a kezedbe fogod, rá fogsz jönni, érezni fogod, hogy én miről beszéltem.... majd emlékezz erre.

Na jó, megyek cukit mérni. Poe!! Nem ám megharagudni, sem piszkálni, sem összeveszni nem akartam veled, csak így késő este kicsit beszélgetni egy baráttal, akit sajnos személyesen még nem ismerek. :cool:
Csak kiírtam a gondolatom.

Jó éj!
Umbra

Nyugi, nem haragszom.
Szerintem teljesen természetes és érthető a reakciód, az aggodalmad, a "görcsölésed". Nyilván a legjobbat szeretnéd a gyermekednek és ezért meg is teszel mindent. Nem azt mondom hogy könnyű, de ha "ráfeszülsz" a témára, attól nem lesz jobb. Nem javulnak a vc eredmények, ideges vagy, a gyerek is az (a vc miatt is és ammiatt is, hogy érzi rajtad).... Szóval én úgy gondolom, hogy ez nem jó senkinek.
Most nehogy azt hidd, hogy osztom az észt és húdekönnyű nekem, mert nekem mindig jó eredményei vannak. Egy fenét. Én is elszúrom sokszor, van hogy a cérna is elszakad, káromkodok és a pokolba kívánom az egészet... :mad: Aztán ha lenyugodtam igyekszem megkeresni a megoldást. Mert azt csak nyugodtan lehet. ;)

Gyerekem egyébként még nincs. Majd nyáron. Nem is egy... :)
 

somcsika

Aktív tag
Gyerekem egyébként még nincs. Majd nyáron. Nem is egy... :)


Hoppá, hoppá. :o:hurra:
Egyszerre több is? Mennyi az a nem is egy?
Gratuálok hozzá(juk) és kívánom, hogy minen úgy alakuljon ahogyan ti szeretnétek.
A fejleményekről pedig csak remélni tudjuk, hogy beszámolsz majd.
 

umbra08

Aktív tag
Nyugi, nem haragszom.
Szerintem teljesen természetes és érthető a reakciód, az aggodalmad, a "görcsölésed". Nyilván a legjobbat szeretnéd a gyermekednek és ezért meg is teszel mindent. Nem azt mondom hogy könnyű, de ha "ráfeszülsz" a témára, attól nem lesz jobb. Nem javulnak a vc eredmények, ideges vagy, a gyerek is az (a vc miatt is és ammiatt is, hogy érzi rajtad).... Szóval én úgy gondolom, hogy ez nem jó senkinek.
Most nehogy azt hidd, hogy osztom az észt és húdekönnyű nekem, mert nekem mindig jó eredményei vannak. Egy fenét. Én is elszúrom sokszor, van hogy a cérna is elszakad, káromkodok és a pokolba kívánom az egészet... :mad: Aztán ha lenyugodtam igyekszem megkeresni a megoldást. Mert azt csak nyugodtan lehet. ;)

Gyerekem egyébként még nincs. Majd nyáron. Nem is egy... :)

Azt a mindenit!! Nem semmi, gratulálok!!!!!! :cool:
:hurra: De jóóóó!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hű, Poe, ennyien ritkán rajonganak körül :D, tessék lubickolni :hurra:
Na majd, ha meg lesz a végeredmény, körülzsongunk, mint a méhek ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az enyém pedig a hepatitis védőoltás után.:mad:
De "állítólag" nincs hozzá köze.

http://alternativgyogymodok.hu/maga...ekkori-vedooltasok-es-a-cukorbetegseg-kozott/
Pedig van, tiszta sor. tagadják, naná, hogy tagadják, ugyanúgy, mint Csernobil után, hogy az akkor koraterhesek (2 hónapnál fiatalabb terhesség) babáinál később agytumor alakult ki. Nekem nem egy ismerősöm babája halt meg 4-5 éves kora előtt, és bizony ez visszavezethető volt a csernobili robbanás időszakára. (Én akkor voltam 5 és fél hónapos terhes, szerencsére.)
 

poe

Őstag
Á, a kölkökkel nem merek talira menni... Félnék, hogy szétszedtek... :) ;)
Lubickolás, öröm, bódottág van amúgy. :D
 

poe

Őstag
Védőoltáshoz:
Én úgy gondolom (magánvélemény), hogy a diab manifesztálódásához lehet köze, azaz olyan gyerekeknél, akiknél valamikor, valamitől kialakulna az 1-es típusú diabetes (nagy rá a hajlam), épp ez hozza elő. Ez magyarázná azt, hogy a statisztikák miért nem mutatják ki, ha feltételezzük, hogy ezek a gyerekek később pl egy betegség után diabosok lettek volna...
De ez csak elmélkedés.
 
Oldal tetejére