Cukorbeteg gyermek

borka

Őstag
Egy kis segítségre lenne szükségem:
nem tudjátok, hogy a Volán buszra milyen kedvezmény jár a kísérőnek?
Mert a vonatra tudom, hogy 90 %-os, de a buszra?

Ugyan annyi!!

Bővebben is van valahol? mert ez egy kis részlet, és érdekesnek bizonyult! Köszi, hogy megosztottad!

Egyenlőre csak ennyi hangzott el,de lehet,hogy valamikor megjelenik írásban is bővebben a Gyula-i Diabétesz napról valami.
Sándor
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, ezzel nagyon egyetértek. Én pont a napokban kaptam egy megkeresést, hogy vigyem el a gyerekemet egy intézménybe, ahol szinte biztos, hogy meg tudják gyógyítani!!!! Tudom, hogy mi is, akárcsak Okináék, valamilyen szinten orvosi csodának számítunk, hiszen az én kisfiam születése óta cukorbeteg! De nagyon nem értek egyet az ilyen beugratós dolgokkal. Lehet, hogy egy évvel ezelőtt még ugrottam volna rá, de szerencsére, azóta nagyon sokan, nagyon sok mindent megtanítottak a cukorbetegséggel, illetve a kezelésével kapcsolatban.
Én is csak azt tudom mondani, hogy igen, vannak nehéz napok-éjszakák, de minden reggel egy új nap, egy új kezdet, hogy jobb legyen, mint a tegnap volt!:cool:
A leginkább azokat a mamákat féltem, akik még "frissek" ebben a témában. Őket még el lehet vinni a csalánosba.
Borzasztóan haragszom, hogy mindig vannak lelketlen emberek, akik elviszik a csalánosba a minden szalmaszálba kapaszkodó szülőket, disznó módon kihasználják a kiszolgáltatottságukat, és tájékozatlanságukat. Lenyúlják a pénzüket.
Olyan jó lenne mindenkit megóvni a keserű csalódástól.
 

vikibaba

Új tag
Kata én ezen már annyit gondolkodtam,és ha csak egy olyan gyerekröl hallottam volna valaha hogy ezáltal kigyógyult a cukorbetegségböl még a házunkat is eladnák csak egészséges legyen.... És igen szerintem is rossz visszagondolni mindenkinek az elsö napokra mert borzaszto trauma...Itt egy páran ismerenek azok tudják hogy az én fiamnak olyan magas cukrot mértek mire kiderült hogy mia baj hogy csoda hogy életben van és nem károsodott az agya.Ugyanis 72 volt a cukra és még félig észnél volt...vagyis inkább ilyen félkomás állapotban,de akkor már csak inni volt hajlando és valoszinü ez volt a szerencsénk...De tul kell lépni rajta,élni kell értük néha belefér hogy az ember ugy érzi feladja nem csinálja tovább mert akárhogy csinálod nem jo,de aztán kibögöd magad és megrázod és mindent megteszel érte,értük...ez legalábbis az én személyes véleményem tapasztalatom..

uristen.72?????????az én lányom már 31-nél kómában volt.ez szó szerint egy csoda.:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o
 

umbra08

Aktív tag
Igen ö egy csodás nagyfiu mostmár majdnem hat éves.....És mindennap hálát adok hogy velünk van

Igen, a 72 nagyon durva, hála isten, hogy minden OK a kisfiaddal, aki most már tényleg nagyfiú! :D
Ne haragudj Okina, ha már leírtad, nincs időm a hozzászólásokban visszakeresni, de milyen idősen lett a nagyfiú diabos? Penes vagy pumpája van? Hogy viseli ezt az egészet, ami a cukorbetegséggel jár? Jók a cuki értékei? Írsz pár szóban magatokról?

üdv
Umbra
 

okina78

Új tag
Igen, a 72 nagyon durva, hála isten, hogy minden OK a kisfiaddal, aki most már tényleg nagyfiú! :D
Ne haragudj Okina, ha már leírtad, nincs időm a hozzászólásokban visszakeresni, de milyen idősen lett a nagyfiú diabos? Penes vagy pumpája van? Hogy viseli ezt az egészet, ami a cukorbetegséggel jár? Jók a cuki értékei? Írsz pár szóban magatokról?

üdv
Umbra
Szia! 15 honaposan lett diabos,majdnem egy évig penesek voltunk aztán kaptunk pumpát.Nagyon jol viseli,sokkal érettebb nagyobb felelösség tudata van mint a kortársainak.Nem mondom néha van egy kis hiszti hogy ö most nem akar tűt cserélni vagy akkor enne amikor magasabb a cukra és nem ehet de viszonylag tényleg jol viseli.Ami lényeg és én mindig betartom mivel van két kisebb tesoja és ha azok ettek,vagy esznek milor ö nem ehet akkor mindig megigérem neki hogy ö is megeheti amikor jo lesz a cukra.És ezt mindig be is tartom.Mostanában elég jok a cukrai de az elsö idöket mi is megszenvedtük ugyanugy ahogy Ti vagy mindenki...Nekünk az elején brutál cukraink voltak pennel,délelött hipo amit délután rendszerint somogyi követett mérhetetlen magas cukrokkal....Most csak akkor van magasabb cukrunk általában ha tű probléma van amugy a legmagasabb 12 volt mostanában.
 

tímeácska

Őstag
Mátém nem akar hízni... 1 hét alatt 2 orvos is megjegyezte, hogy milyen sovány lett Mátém... Pedig eszik ez a gyerek rendesen, sőőőőt, de tavaly július óta 0,5 kg-t bírt magára rángatni (a mázlista!:D:rohog::rohog::o)!
Ja, hogy nem kellett volna ismét 8 cm-t nőnie fél év alatt???:o:o:o:p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mátém nem akar hízni... 1 hét alatt 2 orvos is megjegyezte, hogy milyen sovány lett Mátém... Pedig eszik ez a gyerek rendesen, sőőőőt, de tavaly július óta 0,5 kg-t bírt magára rángatni (a mázlista!:D:rohog::rohog::o)!
Ja, hogy nem kellett volna ismét 8 cm-t nőnie fél év alatt???:o:o:o:p
Szerintem te várod sodrófával az a gyerököt, oszt nyújtod a lelkemet. ;)
Vagy...., komolyan veszi, és betartja a koczkahas tervét, amit Vizidezodortól lesett el. :D :rohog::dr_31:
 

tímeácska

Őstag
Szerintem te várod sodrófával az a gyerököt, oszt nyújtod a lelkemet. ;)
Vagy...., komolyan veszi, és betartja a koczkahas tervét, amit Vizidezodortól lesett el. :D :rohog::dr_31:

Mijazasodrófa??? :o:o:o:p:D:rohog::rohog::rohog:

Egyébként komolyan veszi a koczka has a'la Vizidezodor, mert azóta felüléseket csinál, meg fekvőtámaszozik... :cool::cool::):) Koczka is van már, de egyelőre még az egész hasa 1 nagy koczka...:D:D:rohog::cool::dr_31:;)
 
acrapid és inzuletard ingyen

Kedves Itteni Barátok!

Maradt még pár bontatlan doboz acrapidom, meg inzuletardom, mivel áttettek a novorapidra, és a lantusra. Bárkinek rászoruló, csak postaköltség ellenében szívesen átadom, ha tudok segíteni ezen, bármely rászorulónak!

Esetleg, D cont partnerba való vércukormérő csíkot elfogadok, mert kevés a havi három doboz.

Akinek kell, írjon nekem privát, és megbeszéljük!

puszi mindenkinek! :)

Moncsi
 

umbra08

Aktív tag
Szia! 15 honaposan lett diabos,majdnem egy évig penesek voltunk aztán kaptunk pumpát.Nagyon jol viseli,sokkal érettebb nagyobb felelösség tudata van mint a kortársainak.Nem mondom néha van egy kis hiszti hogy ö most nem akar tűt cserélni vagy akkor enne amikor magasabb a cukra és nem ehet de viszonylag tényleg jol viseli.Ami lényeg és én mindig betartom mivel van két kisebb tesoja és ha azok ettek,vagy esznek milor ö nem ehet akkor mindig megigérem neki hogy ö is megeheti amikor jo lesz a cukra.És ezt mindig be is tartom.Mostanában elég jok a cukrai de az elsö idöket mi is megszenvedtük ugyanugy ahogy Ti vagy mindenki...Nekünk az elején brutál cukraink voltak pennel,délelött hipo amit délután rendszerint somogyi követett mérhetetlen magas cukrokkal....Most csak akkor van magasabb cukrunk általában ha tű probléma van amugy a legmagasabb 12 volt mostanában.

Gratula a jó cukikhoz és ahhoz, hogy még két kisebb gyerkőcöt nevelsz!!
Ügyi vagy! Felnézek rád!
 

ildikó

Új tag
Mátém nem akar hízni... 1 hét alatt 2 orvos is megjegyezte, hogy milyen sovány lett Mátém... Pedig eszik ez a gyerek rendesen, sőőőőt, de tavaly július óta 0,5 kg-t bírt magára rángatni (a mázlista!:D:rohog::rohog::o)!
Ja, hogy nem kellett volna ismét 8 cm-t nőnie fél év alatt???:o:o:o:p

8 cm????? Hogy tudod nadrággal követni?????
Péter is baromi sokat eszik, mindig enne, de ő meg nem nő, nem is hízik. Lehet, hogy most kezdi feltölteni magát, aztán nekiáll pikk-pakk megnőni. Ő a legkisebb a csoportban.
 

tímeácska

Őstag
8 cm????? Hogy tudod nadrággal követni?????
Nehezen... Ámbár, van egy jó oldala is a dolognak: egy lyukas gatyája sincs... Mert még azelőtt kinövi őket, hogy kiszaggatná! :D:rohog::rohog:
Péter is baromi sokat eszik, mindig enne, de ő meg nem nő, nem is hízik. Lehet, hogy most kezdi feltölteni magát, aztán nekiáll pikk-pakk megnőni. Ő a legkisebb a csoportban.
Máté meg a legmagasabb... De ne aggódj, majd megnő Péter is! :cool: Én például éppen most azt szeretném, ha Bogi soha nem nőne meg...:D:D
 

napocska

Őstag
Kedves diabos-gyerekesek!

Írjátok le legyetek szívesek, hogy a ti gyereketek hányszor eszik egy nap, és mennyi szénhidrátot eszik egy-egy étkezésre kb.
Köszönöm előre is!
 

christina

Őstag
Mi 6x eszünk. Reggeli 20, tízórai 20-30, ebéd 30-40, uzsi 10-20, vacsi 30-40, pótvacsi 10-20 gr CH. Napi 120-170(Úristen!) CH étvágytól függően. Most így kiszámolva meglepő adatok. Nem nagyon számolgattam a napi össz.mennyiséget. Persze azt sem tudom, hogy egy 5 éves gyereknek mennyit kellene enni.
 

linus

Tag
Mi 4x eszünk. Reggeli 20-25 gr ch, ebéd 30 gr ch, uzsonna 10-15 gr ch, vacsora 25-30 gr ch.
Holnaptól bölcsödét kezdünk, szóval számítok rá hogy kedvet kap a tízóraihoz. :)
 

kitta75

Új tag
Szandi 6-8 -szor eszik egy nap. Reggeli 30gr ,tizórai 1 -20gr ,tizórai 2 -10 gr /gyümi/ ,ebéd 40 gr , uzsi 1 -10 gr ,uzsi 2- 10 gr ,vacsi 40 gr ,utóvacsi 10 gr /ha jó a cuki/ ,ő 9 éves ,és heti 3szor úszik .
 

somcsika

Aktív tag
Mi 6x eszünk. Reggeli 20, tízórai 20-30, ebéd 30-40, uzsi 10-20, vacsi 30-40, pótvacsi 10-20 gr CH. Napi 120-170(Úristen!) CH étvágytól függően. Most így kiszámolva meglepő adatok. Nem nagyon számolgattam a napi össz.mennyiséget. Persze azt sem tudom, hogy egy 5 éves gyereknek mennyit kellene enni.

Uristen, Szandi hivatalosan 135-170 g-ot eszik, (35-20-60-20-40) attól függően, hogy van-e kisétkezése vagy sem, (azok 20-20 g-osak) 15 éves és újra sportol.:hurra: Edzés napokon ez változ(hat).
 

tímeácska

Őstag
Mátém a maga 7 évével, 29,5 kilójával és 135 centijével reggelire 30, tízóraira 20, ebédre 30-40 (inkább 40), uzsonnára 20, vacsira 30-40 (inkább 40) g szénhidrátot eszik... Ez összesen 130-150 g Ch.
Általában hétvégenként nem uzsonnázik, de olyankor a vacsija több, akkor 50-60 g Ch-t fal fel!:)
 
Oldal tetejére