Cukorbeteg gyermek

selifo

Új tag
A Nyírségi Diabétesz Gyermekekért és Fiatalokért Egyesület 2011 március 4-én farsangot rendez. Mindenkit szeretettel várunk. (Esély Centrum, Nyíregyháza, Tiszavasvári ut 41 sz)
 

selifo

Új tag
Bocsi az előbb elnéztem a naptárt a helyes időpont a Nyírségi Diabétesz Gyermekekért és Fiatalokért Egyesület Farsangjára 2011. március 5-e. Mindenkitől elnézést kérek a tévedésért.
 

tímeácska

Őstag
Szeretném a cukorbeteg kisgyermeket nevelők figyelmét felhívni a soron következő "Törp program" keretén belül szervezett családi edukációs hétvégére!
Mi már részt vettünk egy ilyen hétvégén, így egészen jó szívvel merem ajánlani Mindenkinek ezt a programot!
Szuper diabetes gondozó team, kiváló szakemberekkel!
Jelentkezési határidő: 2011. május 1! Az első 20 jelentkezést beérkezési sorrendben tudják elfogadni, úgyhogy, HAJRÁ-HAJRÁ-HAJRÁ!
Részletek: http://www.macosz.hu/meghivo-csaladi-edukacios-hetvege.html
 

umbra08

Aktív tag
Szereléket kell rendelnem. Eddig csak a Quick-Set szereléket használtuk, csak a comb külső felébe szúrtuk.
Tervezem, hogy jó időben majd, amikor kevés ruha lesz Tökmagon, nem lesz olyan macerás, sok ruhás az öltözködés, karba fogom szúrni, talán így a bilire szoktatás is könnyebb lesz.

Szóval, látom van még a Silhouette és a Sure-T szerelékek. Javasolnátok-e, hogy váltsak szerelék típust (bár a Quick-Set bevált és könnyen tudom le-fel csatlakoztatni).
Karba esetleg másik fajtát használjak? Tapasztalatok, kisgyerekes anyukák? Köszi
 

umbra08

Aktív tag
Szereléket kell rendelnem. Eddig csak a Quick-Set szereléket használtuk, csak a comb külső felébe szúrtuk.
Tervezem, hogy jó időben majd, amikor kevés ruha lesz Tökmagon, nem lesz olyan macerás, sok ruhás az öltözködés, karba fogom szúrni, talán így a bilire szoktatás is könnyebb lesz.

Szóval, látom van még a Silhouette és a Sure-T szerelékek. Javasolnátok-e, hogy váltsak szerelék típust (bár a Quick-Set bevált és könnyen tudom le-fel csatlakoztatni).
Karba esetleg másik fajtát használjak? Tapasztalatok, kisgyerekes anyukák? Köszi
 

erica75

Aktív tag
Szia!
Mi is Quick-Set-et használunk. Szúrjuk a karjába, combjába, sőt, most már a csípőjébe is. Eddig egyik hellyel sem volt probléma. Szerintem kérd ki az orvosotok tanácsát is. Én nem váltanék, ha ez bevált nektek. Próbáld ki, és meglátod, kitapasztalod.
 

umbra08

Aktív tag
Szia!
Mi is Quick-Set-et használunk. Szúrjuk a karjába, combjába, sőt, most már a csípőjébe is. Eddig egyik hellyel sem volt probléma. Szerintem kérd ki az orvosotok tanácsát is. Én nem váltanék, ha ez bevált nektek. Próbáld ki, és meglátod, kitapasztalod.

Szia Erika!
Igen, nagyon afelé hajlok, hogy maradok a jól bevált szereléknél. Holnapig eldöntöm,
Nem fáj esetleg jobban a karban nekik? Olyan csöpp karjuk van babócáknak, azért a combi husisabb.
Azért gondoltam, hogy a ferdét kipróbálom, az nem megy ugye talán olyan mélyre.
Beni megérzi, amikor a karjába szúrod? Megrezzen, elkapja vagy hasonló? Nyilván mondani még nem tudja, Tökmag sem. :)
 

erica75

Aktív tag
Szia Umbra!
Szerintem nem fáj jobban, vagy semennyire (?). Ezt igazán nem tudom, mert ugye nem beszélnek még. De nem is rántja meg a karját, még nem is szisszen.
Szerintem várj vele, hátha a "nagyobbak" jobban meg tudják mondani, hogy mit éreznek.;)
 

christina

Őstag
Nem fáj esetleg jobban a karban nekik? Olyan csöpp karjuk van babócáknak, azért a combi husisabb.

Nem fáj jobban.;)

Most nem fogsz szeretni az őszinteségemért, és ne is haragudj meg érte kérlek. Csak építő jelleggel írom, hogy hátha változtatni tudlak kicsit. Ne stresszelj ennyit, és ennyire Tökmag dolgain. Mindenki a legjobbat szeretné a gyermekének, hidd el én sem vagyok érzéketlen anya. De úgy érzem sokszor túlságosan is aggódsz a dolgokon, amit Tökmag megérez ám rajtad. Ne hidd ám, hogy a husis babakar vékonyabb, mint az én nagyobbacska fiam vékony karja.:) Viszont ha sokáig csak a combját használod, akkor kialakulhatnak az inzulincsomók és akkor csak a karja marad. Kezd el a karját is használni, és váltogasd a helyeket. Bal láb, jobb láb, jobb kar, bal kar.....mi így megyünk körbe-körbe. Ha valahol kicsit csomósabbnak érzem, vagy nem tetszik valamiért, akkor azt a testrészét egy-két körből kihagyom olyankor.
 

erica75

Aktív tag
Nem fáj jobban.;)

Most nem fogsz szeretni az őszinteségemért, és ne is haragudj meg érte kérlek. Csak építő jelleggel írom, hogy hátha változtatni tudlak kicsit. Ne stresszelj ennyit, és ennyire Tökmag dolgain. Mindenki a legjobbat szeretné a gyermekének, hidd el én sem vagyok érzéketlen anya. De úgy érzem sokszor túlságosan is aggódsz a dolgokon, amit Tökmag megérez ám rajtad. Ne hidd ám, hogy a husis babakar vékonyabb, mint az én nagyobbacska fiam vékony karja.:) Viszont ha sokáig csak a combját használod, akkor kialakulhatnak az inzulincsomók és akkor csak a karja marad. Kezd el a karját is használni, és váltogasd a helyeket. Bal láb, jobb láb, jobb kar, bal kar.....mi így megyünk körbe-körbe. Ha valahol kicsit csomósabbnak érzem, vagy nem tetszik valamiért, akkor azt a testrészét egy-két körből kihagyom olyankor.

Igen, ez így van pontosan, ahogy írod. :)Tényleg nem szabad ennyire stresszelni, mert nem Tökmagnak lesz rossz, hanem neked.
Ugye nekem Benedek születése óta cukorbeteg, és én is így paráztam az elején, hogy fájni fog, meg rossz neki......
(Akkor az én okos doktornénim azt mondta, hogy próbáljak ki mindent magamon. Érdemes rászánni azt az egy szereléket. Szúrd be úgy magadnak, ahogy neki teszed. Meglátod, hogy szinte semmi fájdalommal nem jár.;))
 

manocs

Új tag
Nekem volt Quick-Set is, most Silhouette.t használok, mert sikerült néhányszor magamba görbítenem a kanült (nem fájt, csak inzulint sem adott). Nem fáj jobban a belövése, csak a belövő néz ki kicsit ijesztőbben.
Milyen jó, hogy én már tudok beszélni :rohog:
A tesztelést magadon én is nagyon ajánlom:cool:! Meg fogsz tőle nyugodni, pláne, ha hozzágondolod azt is, hogy ezt is meglehet szokni, mint a gyantázást :D
Már többször meséltem: nálunk a férjem tesztelte magán. 12 órát rajta is volt.:cool: Azóta sem érti, hogy mit tudok én ezen szenvedni.
 

umbra08

Aktív tag
Igen, ez így van pontosan, ahogy írod. :)Tényleg nem szabad ennyire stresszelni, mert nem Tökmagnak lesz rossz, hanem neked.
Ugye nekem Benedek születése óta cukorbeteg, és én is így paráztam az elején, hogy fájni fog, meg rossz neki......
(Akkor az én okos doktornénim azt mondta, hogy próbáljak ki mindent magamon. Érdemes rászánni azt az egy szereléket. Szúrd be úgy magadnak, ahogy neki teszed. Meglátod, hogy szinte semmi fájdalommal nem jár.;))

Persze, kipróbáltam, múltkor is 2 napig éltem egy elrontott szerelékkel. Combomba szúrtam, minden egyes vetkőzésnél "éreztem, hogy ott van". Volt, hogy elfelejtettem, toltam le a nadrágot :D , beleakadt a naciba...
Nem mondom, hogy nem éreztem, de nem volt vészes. Olyan volt, mint szuri után a helye, pici fájdalom.
 

umbra08

Aktív tag
Igen, ez így van pontosan, ahogy írod. :)Tényleg nem szabad ennyire stresszelni, mert nem Tökmagnak lesz rossz, hanem neked.
Ugye nekem Benedek születése óta cukorbeteg, és én is így paráztam az elején, hogy fájni fog, meg rossz neki......
(Akkor az én okos doktornénim azt mondta, hogy próbáljak ki mindent magamon. Érdemes rászánni azt az egy szereléket. Szúrd be úgy magadnak, ahogy neki teszed. Meglátod, hogy szinte semmi fájdalommal nem jár.;))

Egyébként most szerintem nem "parázom", csak a lehetőségek közül ki szeretném (mások tapasztalata alapján) választani a legjobbat.
 
Oldal tetejére