Cukorbeteg gyermek

umbra08

Aktív tag
Jajjj....szegény! Bár lehet, hogy ti az újabbat használjátok, de én már egyik 77 E-s ujjszúrót sem venném a kezembe.

Szia Tubi!

Egy véleményen vagyok Christinával, én sem venném a kezembe. Azaz vettem, megböktem vele a sajátomat nemrégen.
Szerintem a Multiclix a legjobb, végezz pár tesztet magadon összehasonlításként, melyik bökő fáj jobban. Szerintem adj még egy esélyt a Multinak.

Cukimérés: Mi is nagyon sokszor mérünk. 24 óra alatt 10-12x, de ha minden OK (ami ritkán van), akkor esetleg megállunk 8-nál, de mondom, ez nagyon ritkán van.
Jajj, a doki nem tudja! Egy ilyen kisgyerek még nem tudja mondani, hogy valami gond van. Muszáj nekik ennyiszer mérni.
(Nekünk 2 napja 1,5-ös cukink volt, borzasztó volt!!)
 

tímeácska

Őstag
Multiclix: én kipróbáltam a legfinomabb beállítást az ujjain (kéz) és sokkal tovább vérzett, mint a sima 77E-s szúróval, szóval maradtunk annál...

Nekem hihetetlenül vékony (vacak) bőröm van... Ha ugyan úgy teszem oda az ujjamhoz bármelyik ujjszúrót, mint pl. Máténak, akkor 5 perc múlva is vérzik még... De ha csak éppenhogy hozzáérintem a Multiclixet az ujjamhoz (tehát egyáltalán nem nyomom hozzá a végét, éppen csak hozzáér!), akkor pontosan 1 kis vércsepp jön, nem vérzik össze-vissza! Próbáljátok meg Ti is ilyen óvatosan, hátha... ;)
 

tubi

Aktív tag
Nekem hihetetlenül vékony (vacak) bőröm van... Ha ugyan úgy teszem oda az ujjamhoz bármelyik ujjszúrót, mint pl. Máténak, akkor 5 perc múlva is vérzik még... De ha csak éppenhogy hozzáérintem a Multiclixet az ujjamhoz (tehát egyáltalán nem nyomom hozzá a végét, éppen csak hozzáér!), akkor pontosan 1 kis vércsepp jön, nem vérzik össze-vissza! Próbáljátok meg Ti is ilyen óvatosan, hátha... ;)
ok, megpróbálom :)
 

tubi

Aktív tag
megint én és megint kérdezek ;) le tudnátok írni egy átlagos nap étrendjét 1-2 éves gyereknek? nekem főleg az a bajom, hogy a 3 főétkezésből 2 kenyér, szeretném változatosabbá tenni, de a kórházban azt mondták, tejterméket ne nagyon... szóval nálunk reggeli és vacsi kenyér sonkával, sajttal, zöldséggel, tízórai és uzsi valamilyen gyümi (néha azért becsempészek túrót, joghurtot ;) ), utóvacsi tápszer. ebédre valamilyen zöldséges husi krumplival, rizzsel. néha vacsira adok tojásrántottát, mert az CH-mentes :) egyéb ötlet a kenyér helyett? virslit ne írjátok, mert azt még mi sem nagyon eszünk. ami abban van, háááááááát....
 

tímeácska

Őstag
megint én és megint kérdezek ;) le tudnátok írni egy átlagos nap étrendjét 1-2 éves gyereknek? nekem főleg az a bajom, hogy a 3 főétkezésből 2 kenyér, szeretném változatosabbá tenni, de a kórházban azt mondták, tejterméket ne nagyon... szóval nálunk reggeli és vacsi kenyér sonkával, sajttal, zöldséggel, tízórai és uzsi valamilyen gyümi (néha azért becsempészek túrót, joghurtot ;) ), utóvacsi tápszer. ebédre valamilyen zöldséges husi krumplival, rizzsel. néha vacsira adok tojásrántottát, mert az CH-mentes :) egyéb ötlet a kenyér helyett? virslit ne írjátok, mert azt még mi sem nagyon eszünk. ami abban van, háááááááát....

Lehet, hogy én értettem félre... De kenyér helyett jó alternatíva lehet a kiflikarika, fogpiszkálóval rábökdösött sokmindennel - amit amúgy is tennél a kenyérre.
Vagy esetleg ha van időd, a pogácsa is tök bejött régen Máténál - mondjuk, most is... :D Nagyobb darab pogira gondoltam, olyan fél zsemle nagyságúra, ugyan úgy kettévágva, mint a zsömi, megpakolva finomsággal - Máté nagy kedvencei közé tartoznak a túrókrémek - akár kőrözött -, na, ezeken a pogikon valami fantasztikusak! Én csak hallomásból tudom, hogy finik mert nekem még soha nem jutott úgy elkészítve... Nekem csak a készítés közben csurrant-cseppent valami kis ízelítő... :D Aztán a gofri vált még be ínyenceimnél... Azt is lehet reggelire-vacsira, de leginkább, ha a kölkökön múlna, mindkettőre minden nap... :D Meg a mini-lángos... Tejföllel, sajttal meg snidlinggel -, vagy csak fokhagymával...:dr_104::dr_104::dr_104:
 

tímeácska

Őstag
Lehet, hogy én értettem félre... De kenyér helyett jó alternatíva lehet a kiflikarika, fogpiszkálóval rábökdösött sokmindennel - amit amúgy is tennél a kenyérre.
Vagy esetleg ha van időd, a pogácsa is tök bejött régen Máténál - mondjuk, most is... :D Nagyobb darab pogira gondoltam, olyan fél zsemle nagyságúra, ugyan úgy kettévágva, mint a zsömi, megpakolva finomsággal - Máté nagy kedvencei közé tartoznak a túrókrémek - akár kőrözött -, na, ezeken a pogikon valami fantasztikusak! Én csak hallomásból tudom, hogy finik mert nekem még soha nem jutott úgy elkészítve... Nekem csak a készítés közben csurrant-cseppent valami kis ízelítő... :D Aztán a gofri vált még be ínyenceimnél... Azt is lehet reggelire-vacsira, de leginkább, ha a kölkökön múlna, mindkettőre minden nap... :D Meg a mini-lángos... Tejföllel, sajttal meg snidlinggel -, vagy csak fokhagymával...:dr_104::dr_104::dr_104:

Jah, és a tócsit - tócsnit - berétet - cicegét ki ne felejtsem már a sorból... :dr_104::dr_104::dr_104: Meg a bundáskenyeret... :dr_104::dr_104::dr_104: :D:D
 

umbra08

Aktív tag
Lehet, hogy én értettem félre... De kenyér helyett jó alternatíva lehet a kiflikarika, fogpiszkálóval rábökdösött sokmindennel - amit amúgy is tennél a kenyérre.
Vagy esetleg ha van időd, a pogácsa is tök bejött régen Máténál - mondjuk, most is... :D Nagyobb darab pogira gondoltam, olyan fél zsemle nagyságúra, ugyan úgy kettévágva, mint a zsömi, megpakolva finomsággal - Máté nagy kedvencei közé tartoznak a túrókrémek - akár kőrözött -, na, ezeken a pogikon valami fantasztikusak! Én csak hallomásból tudom, hogy finik mert nekem még soha nem jutott úgy elkészítve... Nekem csak a készítés közben csurrant-cseppent valami kis ízelítő... :D Aztán a gofri vált még be ínyenceimnél... Azt is lehet reggelire-vacsira, de leginkább, ha a kölkökön múlna, mindkettőre minden nap... :D Meg a mini-lángos... Tejföllel, sajttal meg snidlinggel -, vagy csak fokhagymával...:dr_104::dr_104::dr_104:

Húúú, miket írsz Timi, ti ilyen fincsi dolgokat esztek??? Pogácsa, lángos, gofri?????
Nekem borzasztó tapasztalataim vannak a pogácsával és lángossal kapcsolatban. Olyan cukikat produkálnak (lángost 1x próbáltuk, pogit többször), hogy csak na!! Dobnak órák múlva!
Gofri??? Na, kell majd beszélgetnünk a talin, kíváncsi vagyok, hogyan csinálod. Én még a diab előtti időben csináltam gofrit, azóta nem.

Tubi, mi is gyakran ugyanazt esszük reggelire és vacsira. Ami fix, reggelire kenyér, sonkával, sajttal. 2-3x próbáltam neki kakaót adni reggelire (jó minőségű kakaó, ici-pici fruktózzal édesítve ), de iszonyatos mennyiségű bólus kellene hozzá, mindig magas cukikat produkált a kenyérrel együtt, így azt abba hagytuk.
Az a tapasztalatom, hogy ha vacsira kenyeret adok, az bezavar az éjszakába, dobja vagy tartósan magassá teszi a cukikat, úgyhogy nem szeretek kenyeret adni vacsira, pedig sok ideig azt adtam.
Mostanság akkor eszik vacsira kenyeret, ha nincs más. Vagy ebédről marad vagy vacsira külön főzök, csak ezzel meg az a baj, hogy szegénykém mindig húzza a kezem, hogy vele foglalkozzak, szóval sok időt vesz igénybe.
Sokszor eszünk mi is tojásrántottát, virslit mi eszünk, persze "jó minőségű, drága" ??? juhbeles vagy bécsi, frankfurti virslit.

Tegnap vacsira például rakott kelkáposztát csináltam, nagyon ízlett babának és apukájának is. Azt gondoltam mai ebédnek, de nem maradt belőle..... :)

Tízórai és uzsi nálunk is gyümi, legtöbbször alma, de gyakran banán is (vagy mindkettő egyszerre). Bár a dokink a banánról letiltott vagyis azt mondta, hogy kevesebbszer együnk.
Sokáig mi uzsira (diab kezdete után hónapokig) joghurtot és túrót ettünk, gyümölccsel turmixolva.

Lefekvés előtt tápszer. Most a Törp Programon javasolták nekem, hogy turmixoljak bele a tápszerbe kekszet. Nos, vasárnap óta a tápszerbe belekeverek 1db Korpovit kekszet. Tapasztalatot még nem tudok mondani, mert hol 14, hol 2,8 volt az éjszakai cukink (éjfél), majd pár hét után többet tudok.
 

umbra08

Aktív tag
Vacsira még példák:
lecsó
spagetti (bár ez lehet, hogy felelős az akkori éjszakai magas cukiért),
paprikáskrumpli :))
halrudacskák
pogácsa múlt héten vmikor , dédi sütötte (cuki szerintem tőle éjjel tőle 16!!!),
fasírt (nagyon kevés zsömlével)
hurka (már elfogyott, télen ettünk)
sült husi hasábburgonya (nem olyan régóta eszünk krumplit)
... ha nem meleg kaja, akkor szendvics
 

tubi

Aktív tag
Timi, engem is meglepett, amit írtál, mert nekünk is tiltólistán van a pogi, a lángos az meg még sokkal jobban!!! gofri, palacsinta detto. túl magas GI-sek :( látom, Umbra is hasonlóan meglepődött. Timi, Te ezt már a pumpás időszakban adod Máténak, ugye? vagy előtte is? mi ugye fix inzulinon vagyunk (még?), úgyhogy nem is nagyon tudok változtatni az inzulinon úgy, hogy igazodjon a napi menühöz.

hát sztem én nem tudok napi kétfélét főzni... régen az volt, hogy mélyhűtőztem, sokat főztem Ricsinek egyszerre, aztán ment a mélybe. délben-este onnan ettünk, csak most az a gond, hogy fogalmam sincs, miben mennyi van valamiből, mert akkor még nem mértem-számoltam... Umbra - akkor Tökmag megeszi a napi két főtt kaját?
 

erica75

Aktív tag
Timi, engem is meglepett, amit írtál, mert nekünk is tiltólistán van a pogi, a lángos az meg még sokkal jobban!!! gofri, palacsinta detto. túl magas GI-sek :( látom, Umbra is hasonlóan meglepődött.

Nálunk így alakul az étrend:
reggel ébredés után 1,5 dl tej ( már nem issza meg a tápszereket egy ideje), majd jöhet nálunk is a kenyér-felvágott-sajt. Most elég gyakran eszik paradicsomot, retket, uborkát hozzá.
tízórai: gyümölcs, vagy diabos joghurt, esetleg gyümölcs túróval keverve
ebéd: főtt kaja (itt szinte mindent megeszik), csak ekkor tudok adni neki mondjuk palacsintát, fánkot, lángost.
uzsonna: gyümölcs, vagy joghurt
vacsi: itt ha marad az ebédből főtt kaja, akkor azt, ha nem, akkor tejbegríz, tejberízs, de Beni ilyenkor is meg tudja enni a kenyeret, és nincs vészesen magas cukor; majd már az ágyban még lecsúszik 1 dl tej, kakaó (ez Milupa Lp Drink, közgyógyra felírható, és nem dobja a cukrot, legalábbis nálunk).

Gyümölcsök közül is szinte mindent eszik, bár a banán mostanában elég rendesen emeli, úgyhogy itt az eperszezor, cseresznye...
Gofrit én nem próbáltam, a pogácsa pedig nálunk is órák múlva is okoz meglepetést.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehet azt megoldani, hogy gyerkőc kint a kertben eszik 2-3 szem epret. Nem egy nagy mennyiség, de hogy tudok hozzá inzulint számolni???? Saccolni kell? Mert ilyenkor nincs az, hogy veszem a mérleget, és mérek, mert már toporog, és szorongatja a kezében, és mire észreveszem, már a szájában az eper:D, és ugye sok inzulint sem akarok adni, nehogy hipó legyen.
 

napocska

Őstag
Szerintem mérj meg 2-3 szem epret, és legközelebb már tudod, hogy hány gramm szénhidrát lehet benne.
A pogi, lángos, gofri, palacsinta és társai szerintem akkor nem lesz olyan magas GI-jű, ha teszünk bele teljes kiőrlésű lisztet is. Monjduk 500 g lisztből 100-150 g barna kiszt, a többi fehér. Bólust pedig gondolom úgy lenne érdemes adni hozzájuk, mint a pizzához, egy részét gyorsban, a többit elhúzódóan.
 

tubi

Aktív tag
az eperben 7 gr van, egy szem kb 10 g, 3 szemmel kb 2 g CH-t visz be, ami nem olyan sok... szóval sztem egyszerűen számold bele a köv kajájába, mert úgyis lassan emel cukrot (alacsony a GI-je). vagy amikor ezsik, mérd meg neki, ha alcsony, akkor sztem belefér, ha magasabb, én csak akkor korrigálnék inzulinnal (ha lehetne, de mi ugye nem tudunk...).
 

lizzi

Őstag
tubi Ricsi nem eszi meg a zabkását ,tejben vízben?ez is jó lenne vacsinak vagy akár reggelire is
van egy jó pogi receptem:[URL="http://http://www.nosalty.hu/juhturos_pogacsa_5._-_burgonyas_recept_40448
 

tubi

Aktív tag
szia Lizzi,
na most be kell valljam, hogy sosem főztem még zabkását ;) korábban kölespehelyből (dm-es), gyümipüréből és tápiból csináltam neki pépet, amit imád, de sajnos ezek nagyon gyors CH-k :( Te hogy készíted a zabkását?

köszi apogireceptet! a cukor helyett fruktóz is mehet, ugye?
 

tubi

Aktív tag
Nálunk így alakul az étrend:
reggel ébredés után 1,5 dl tej ( már nem issza meg a tápszereket egy ideje), majd jöhet nálunk is a kenyér-felvágott-sajt. Most elég gyakran eszik paradicsomot, retket, uborkát hozzá.
tízórai: gyümölcs, vagy diabos joghurt, esetleg gyümölcs túróval keverve
ebéd: főtt kaja (itt szinte mindent megeszik), csak ekkor tudok adni neki mondjuk palacsintát, fánkot, lángost.
uzsonna: gyümölcs, vagy joghurt
vacsi: itt ha marad az ebédből főtt kaja, akkor azt, ha nem, akkor tejbegríz, tejberízs, de Beni ilyenkor is meg tudja enni a kenyeret, és nincs vészesen magas cukor; majd már az ágyban még lecsúszik 1 dl tej, kakaó (ez Milupa Lp Drink, közgyógyra felírható, és nem dobja a cukrot, legalábbis nálunk).

Gyümölcsök közül is szinte mindent eszik, bár a banán mostanában elég rendesen emeli, úgyhogy itt az eperszezor, cseresznye...
Gofrit én nem próbáltam, a pogácsa pedig nálunk is órák múlva is okoz meglepetést.

és a reggeli tej nem emeli nagyon a cukrát? én eddig nem is mertem kipróbálni a tápszert sem reggelire... ez az lp drink csak kakaós ízben van? néztem a neten, simát nem találtam... azt olvastam, hogy ez valójában fehérjeszegény, ez nem baj? mert nem szeretnék tőle semmit megvonni, amúgy is olyan kicsike... milyen a diabos joghurt? házi, vagy abc-ben veszed? én házilag próbáltam már többször natúr joghurtba gyümit tenni, de úgy tűnik, túl savanyú neki. a túrót imádja gyümivel!!!
 

tubi

Aktív tag
társaságba járás - Ti hogy oldjátok meg? nekem az a két barátnőm, akikkel összejárunk, szinte állandóan nasiztatják a gyerekeiket, semmi "komoly", csak alma, meg kölesgolyó, de ugye nekünk az sem fér bele két kaja között, meg abszurdnak tartom, hogy leméricskéljem, mennyit eszik Ricsi (korábban ilyen helyzetekben általában teletömte aszáját és biztonságba helyezett mindkét mancsába még 3-4 almaszeletet ;)). vegyem ki a kezéből, mielőtt megeszi és mérjem le - na ne! ez persze inkább az otthoni játszásnál gáz, mert a játszótéren könnyebben "eloszlanak" a gyerekek, nem olyan feltűnő, hogy esznek.
 

erica75

Aktív tag
és a reggeli tej nem emeli nagyon a cukrát? én eddig nem is mertem kipróbálni a tápszert sem reggelire... ez az lp drink csak kakaós ízben van? néztem a neten, simát nem találtam... azt olvastam, hogy ez valójában fehérjeszegény, ez nem baj? mert nem szeretnék tőle semmit megvonni, amúgy is olyan kicsike... milyen a diabos joghurt? házi, vagy abc-ben veszed? én házilag próbáltam már többször natúr joghurtba gyümit tenni, de úgy tűnik, túl savanyú neki. a túrót imádja gyümivel!!!

Beninek nem emeli a reggeli tej a cukrát. Bár nálunk érdekes volt az elején (ő születése óta cukorbeteg), hogy a tápszereket is meg tudta inni, bár ki kellett kalkulálni, hogy melyik napszakban, mennyi inzulin szükséges hozzá.
Most már nem issza meg egyiket sem, ezért írta fel nekünk a háziorvos az lp drinket. Nem tudom, hogy van e más ízben, majd rákérdezek.
A joghurtot én a Lidl-ben vásárolom. Diat néven találod, 250 gr-os kiszerelésben van, és 100 gr-ban 8,5 gr ch van. Kimondottan cukorbetegeknek ajánlják. Nekünk is a dietetikus mondta, hogy ezt nyugodtabban adhatom, mint a sima joghurtokat.
De mi is próbálkozunk néha a sima joghurtokkal, amibe beleteszek gyümölcsdarabokat is. Több-kevesebb sikerrel.
 

tubi

Aktív tag
A joghurtot én a Lidl-ben vásárolom. Diat néven találod, 250 gr-os kiszerelésben van, és 100 gr-ban 8,5 gr ch van. Kimondottan cukorbetegeknek ajánlják. Nekünk is a dietetikus mondta, hogy ezt nyugodtabban adhatom, mint a sima joghurtokat.
De mi is próbálkozunk néha a sima joghurtokkal, amibe beleteszek gyümölcsdarabokat is. Több-kevesebb sikerrel.
akkor ez egy natúr joghurt? vagy gyümölcsös és még felturbózod? azt gondoltam, ha natúr joghurtba teszek gyümit, annál "diétásabb" már nem lehetne... vagy mégis?
 

nagytniki

Új tag
Én is szoktam diétásat venni, de a legtöbbször készítem a natúr joghurt+gyümi változatot, és teszek bele édesítőt és így nagyon szereti. Van, hogy Steviával készítem, van, hogy sima folyékony édesítővel, van, hogy ez is, az is kerül bele!:) Magában tényleg savanykás lenne.
 
Oldal tetejére