Cukorbeteg gyermek

Szia

Én is pont ebben a cipőben járok, elvileg a mostani cégemhez július 1-ig vettek vissza, onnantól megvan a törvény adta lehetőségük, hogy kirúgjanak, május 2.-ától dolgozom élesben, 8 órában, nem tudom hogy fogjuk megoldani. Az ovit sok-sok beszélgetés után sikerült rávennem, hogy ha már tavaly október óta megy nekik a vércukor mérés, pumpakezelés, akkor jövő héttől kezdjük el a délutáni ott alvást is. De mindenképpen 6 órás munkára lenne szükségem, amit tapasztalatom szerint elég nehéz találni. Folyamatos keresésben vagyok...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok,

SOS segítséget szeretnék kérni, Réka amióta délután felkelt 3x hányt, már eleve 3,8 volt a cukra ébredéskor, ez most már 3,0 tart, próbáltam neki adni babapiskótát, kihányta, mézet, azt nem tudom volt-e ideje felszívódni, felfüggesztettem a pumpáját és most fél óránként mérek neki. Mit lehet ilyenkor csinálni, ha semmi nem marad meg benne. Hál istennek nekünk még ilyen nem volt...

Előre is köszi!
Szőlőcukor! Ha az sem, akkor viszont muszáj kórházba menni, ha nem rendeződik a cukra... ha még lejjebb megy annak ellenére, hogy próbál cukros teát inni, szőlőcukrot enni, akkor induljatok. Tudom, hogy ez nagyon rossz, de ezzel nem szabad játszani. Én is kerültem már így kórházba felnőtt létemre, egy gyereknél még jobban rezeg a léc ilyenkor. A kórházban is csak infúziót kap, de azt csak ott tudják adni neki. Sajnos a cukrosoknak ez a fajta betegség a legrosszabb. De bízom benne, hogy a pumpa leállításával rendeződik ez magától is!!
 
Szőlőcukor! Ha az sem, akkor viszont muszáj kórházba menni, ha nem rendeződik a cukra... ha még lejjebb megy annak ellenére, hogy próbál cukros teát inni, szőlőcukrot enni, akkor induljatok. Tudom, hogy ez nagyon rossz, de ezzel nem szabad játszani. Én is kerültem már így kórházba felnőtt létemre, egy gyereknél még jobban rezeg a léc ilyenkor. A kórházban is csak infúziót kap, de azt csak ott tudják adni neki. Sajnos a cukrosoknak ez a fajta betegség a legrosszabb. De bízom benne, hogy a pumpa leállításával rendeződik ez magától is!!

Szia,

Köszi, pont most hozattam a férjemmel, de azóta megint hányt, megint kapott 1 kanál mézet és elküldtem őket a gyerekorvoshoz, előtte mértem és 4,1 volt, az már egész jó... talán megússzuk!
 

zsuzsa

Új tag
Umbra mi az esti meleg italt amíg szükség volt rá, kisebb volt, szójatejjel oldottuk meg. Nekünk tej helyett nagyon bevállt, jó hatású a cukorra, úgy értem hogy nem dobja meg, és aztán hypozik hajnalban mint ahogy azt tejtől tenné, a kicsinek aki most tíz hónapos neki is azt adok a reggelihez, mert tejet még nem adhatok, meg nem is akarok, és nagyon szeretik. Ebbe is keverhetsz kakót, vagy Inka kávét, reggelihez, estére simán meglangyosítva is adhatod. alacsony cukorra valamit még adni kell mellé, mert nagyon kevés, 2,1 gr szh van 1 dlben, tehát még egyen mellé valamit ha alkacsony a cukra, mert nem úgy hat mint a rendes tej, nem dobódik tőle a cukor. Ugyanez egyébként a rizs tej is, azt még mi nem próbáltuk csak javasolták, de drágább is, és nekünk a szójatej elsőre nagyon bevált.
 

umbra08

Aktív tag
Umbra mi az esti meleg italt amíg szükség volt rá, kisebb volt, szójatejjel oldottuk meg. Nekünk tej helyett nagyon bevállt, jó hatású a cukorra, úgy értem hogy nem dobja meg, és aztán hypozik hajnalban mint ahogy azt tejtől tenné, a kicsinek aki most tíz hónapos neki is azt adok a reggelihez, mert tejet még nem adhatok, meg nem is akarok, és nagyon szeretik. Ebbe is keverhetsz kakót, vagy Inka kávét, reggelihez, estére simán meglangyosítva is adhatod. alacsony cukorra valamit még adni kell mellé, mert nagyon kevés, 2,1 gr szh van 1 dlben, tehát még egyen mellé valamit ha alkacsony a cukra, mert nem úgy hat mint a rendes tej, nem dobódik tőle a cukor. Ugyanez egyébként a rizs tej is, azt még mi nem próbáltuk csak javasolták, de drágább is, és nekünk a szójatej elsőre nagyon bevált.

Szia Zsuzsa, köszönöm a válaszod! A rizstejet már más is javasolta, vettem is, csak annyira édes, illetve drága is.
10 hónapos babádnak 3 éves koráig ne adj tehéntejet, dokik ezt tanácsolják.
 

umbra08

Aktív tag
Umbra mi az esti meleg italt amíg szükség volt rá, kisebb volt, szójatejjel oldottuk meg. Nekünk tej helyett nagyon bevállt, jó hatású a cukorra, úgy értem hogy nem dobja meg, és aztán hypozik hajnalban mint ahogy azt tejtől tenné, a kicsinek aki most tíz hónapos neki is azt adok a reggelihez, mert tejet még nem adhatok, meg nem is akarok, és nagyon szeretik. Ebbe is keverhetsz kakót, vagy Inka kávét, reggelihez, estére simán meglangyosítva is adhatod. alacsony cukorra valamit még adni kell mellé, mert nagyon kevés, 2,1 gr szh van 1 dlben, tehát még egyen mellé valamit ha alkacsony a cukra, mert nem úgy hat mint a rendes tej, nem dobódik tőle a cukor. Ugyanez egyébként a rizs tej is, azt még mi nem próbáltuk csak javasolták, de drágább is, és nekünk a szójatej elsőre nagyon bevált.

A szójáról régebben azt hallottam, hogy kisfiúnak ne adjuk, mert női nemi hormonokat tartalmaz és 6 éves kor alatt nem ajánlott. Nem tudom, nem értek hozzá, dokit kellene erről megkérdezni. Na, majd meg is fogom.
 
Ez jónak tűnik! Drukkolok!

Hát nem úsztuk meg, 8x hányt este 8-ig, be kellett mennünk a kórházba, szegény apa volt, aki vele ment, mert addigra már nálam is elkezdődött ez a hányós hasmenéses dolog, aztán persze apa is rosszul lett a kórházba, de tegnap délelőtt váltottuk egymást, infúziót kapott Réka és tegnap már mindent meg tudott enni, így haza engedtek minket, viszont aceton volt a pisijében. Ez nem akkor van, hogyha sokáig magas a cukra? Ma már hál'istennek nem volt, reggel néztem neki, de nem akar enni, mindig azt mondja, hogy ki fogja hányni, nem is tudom mit adjak neki, egész nap 3 körül volt a cukra, most délutánra ment fel neki 5,1 -re. Levettem a bázisát 80%-ra, lehet, hogy még kell állítanom rajta, ha nem eszik?!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kriszmisz, sajnálom a kórházat, de legalább hamar kijöttetek :) (a fiam szalmonellával 2 hetet töltött bent 2 évesen)
Nyugodtan vedd még lejjebb a bázisát, amíg nem eszik! Nem baj, ha nem eszik, csak igyon! Ne erőltesd, a lényeg, hogy nem hányta már ki, ez javulás, az étvágy meg arrébb van. Az sem baj, ha 1 hétig nem eszik, csak igyon, igyon sokat. Az én diabetológusom mindig azt mondja, hogy ilyenkor legyen 8-10 között a cukrunk inkább, minthogy hipó legyen, mert azt ilyen állapotban nehezebb kezelni és nem árt pár napig a magasabb cukor. Úgyhogy vedd még lejjebb, 50%-ra nyugodtan, de lehet, hogy még veheted lejjebb. De talán 1-2 nap és helyreáll az étvágy is! Nektek is jobbulást felnőtteknek! A tesó nem kapta el?
 
Kriszmisz, sajnálom a kórházat, de legalább hamar kijöttetek :) (a fiam szalmonellával 2 hetet töltött bent 2 évesen)
Nyugodtan vedd még lejjebb a bázisát, amíg nem eszik! Nem baj, ha nem eszik, csak igyon! Ne erőltesd, a lényeg, hogy nem hányta már ki, ez javulás, az étvágy meg arrébb van. Az sem baj, ha 1 hétig nem eszik, csak igyon, igyon sokat. Az én diabetológusom mindig azt mondja, hogy ilyenkor legyen 8-10 között a cukrunk inkább, minthogy hipó legyen, mert azt ilyen állapotban nehezebb kezelni és nem árt pár napig a magasabb cukor. Úgyhogy vedd még lejjebb, 50%-ra nyugodtan, de lehet, hogy még veheted lejjebb. De talán 1-2 nap és helyreáll az étvágy is! Nektek is jobbulást felnőtteknek! A tesó nem kapta el?


Szia,

Köszi, most épp ott tartunk, hogy felfüggesztettük a pumpát, meglátjuk meddig éjfélkor úgyis újra mérünk, mert egész este 2,8 és 3,4 között volt a cukra, inni meg csak diab szörpöt hajlandó, na az sem túl egészséges. Most sikerült egy kis mézes teát megitatni vele, de csak azért ivott belőle, mert mondtam neki, hogy az enyém.
Tesó, hát szerintem ő hozta haza a bölcsiből, szombat óta hasmenése volt, ma meg még nem tudjuk, de valószínű holnapra tolódik a nagy dolga. Lehet, hogy már túl van rajta, ő legalább nem hányt.
Réka még biztos nincs jól, olyan büdöseket böfizik, hogy a gyomra nem tudom milyen állapotban lehet, holnap megint hívom a gyerekorvosunkat, hogy ezzel mit lehet csinálni.

Köszönöm még egyszer a jó tanácsokat és az együttérzést!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia,

Köszi, most épp ott tartunk, hogy felfüggesztettük a pumpát, meglátjuk meddig éjfélkor úgyis újra mérünk, mert egész este 2,8 és 3,4 között volt a cukra, inni meg csak diab szörpöt hajlandó, na az sem túl egészséges. Most sikerült egy kis mézes teát megitatni vele, de csak azért ivott belőle, mert mondtam neki, hogy az enyém.
Tesó, hát szerintem ő hozta haza a bölcsiből, szombat óta hasmenése volt, ma meg még nem tudjuk, de valószínű holnapra tolódik a nagy dolga. Lehet, hogy már túl van rajta, ő legalább nem hányt.
Réka még biztos nincs jól, olyan büdöseket böfizik, hogy a gyomra nem tudom milyen állapotban lehet, holnap megint hívom a gyerekorvosunkat, hogy ezzel mit lehet csinálni.

Köszönöm még egyszer a jó tanácsokat és az együttérzést!
Kitartás még nektek, ezek szerint még azért nincs teljesen vége, a nehezén azért már túl vagytok! Ja, akartam írni, a szervezet éhezésétől van ilyenkor aceton a vizeletben, nem a cukortól, nem kell vele foglalkozni! Ilyen betegségnél ez természetes.
 
Sziasztok!
Megint kérdésem lenne hozzátok, a tapasztalataitokról:
Férjem streptoccocus fertőzést kapott a makacsabb fajtából és nekünk a családtagoknak is szednünk kell
antibiotikumot 10 napig.
Viki Maripent kapott 5 napig 3x1 szemet majd 5 napig 3x2 szemet kell adnom neki.
A cukrai a mai napon nem mentek 14 alá, pedig adtam plusz Hum Rapidot, Van valami amivel segíthetek ezen?
Tudom, hogy az antibiotikum nagyon rontja a sejtek inzulin érzékenységét, de hátha van valakinek házi
praktikája, hogyan segíthetek?
Viki 6 éves 4 hónapja diabos reggel 3.5 Hum M3 este 1.5 HM3 délben szükség esetén Hum Rapid.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Megint kérdésem lenne hozzátok, a tapasztalataitokról:
Férjem streptoccocus fertőzést kapott a makacsabb fajtából és nekünk a családtagoknak is szednünk kell
antibiotikumot 10 napig.
Viki Maripent kapott 5 napig 3x1 szemet majd 5 napig 3x2 szemet kell adnom neki.
A cukrai a mai napon nem mentek 14 alá, pedig adtam plusz Hum Rapidot, Van valami amivel segíthetek ezen?
Tudom, hogy az antibiotikum nagyon rontja a sejtek inzulin érzékenységét, de hátha van valakinek házi
praktikája, hogyan segíthetek?
Viki 6 éves 4 hónapja diabos reggel 3.5 Hum M3 este 1.5 HM3 délben szükség esetén Hum Rapid.
Bundáskenyér, ha úgy érzed, hogy kizárólag a maripen viszi fel a cukrát, kérhetsz (én kérnék) másik antibiotikumot. A streppto-ra a penicilin származékok hatásosak, ebből rengeteg van a palettán. Én szedtem különben maripent többször is még gimis koromban, de soha nem mozgatta a cukromat. Ellenben maga a betegség igen, bár, ha jól értem, Viki nem konkrétan beteg. Ha mégis van valami benne (betegség), akkor inkább attól megy fel a cukra. Meg sokminden lehet, ha csak 4 hónapja cukros, akármikor elindulhatnak ilyen időszakok, véletlenül is eshet egybe ilyen gyógyszer szedéssel (akár aktiválhat egy ilyen időszakot), mert valószínűleg még van valami saját inzulinja is Vikinek és amint ez a termelés csökken, ilyesmi időszakokba fogtok belefutni. Ilyenkor egyet tudsz tenni, az inzulinok kititrálásával kell utánamenni, azaz lassan emelgetni az inzulinokat. (akkor is ezt kell csinálni, ha csak a gyógyszer okozza)
 
Oldal tetejére