Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

tubi

Aktív tag
szia!
persze, hogy meghatározott a CH mennyisége - de nem mindegy, hogy egy szúrással mondjuk a reggeli, tízórai, ebéd, és az uzsi mennyisége dől el, vagy csak a reggelié és a tízóraié. Mennyire hagyja a doki, hogy állítgassátok az inzulint? Az sztem baj, hogy éhes, ezt nem szabadna, akkor több inzulin kell és hagyni kell enni. egy ekkora gyerek, ha egészségesen eszik, akkor anniyt egyen, amennyit akar. Ha többet akar, addig kell emelni az inzulint, amíg lefedi a CH-szükségletét. amúgy CH-mentes kajákat is adhatsz neki, nem tudom, mit eszik meg már. szóval én biztos nem hagynám sem éhezni, sem elszállni a cukrait.
de azt tudnod kell, hogy nem mindenkit lehet tökéletesen beállítani, viszont mindent meg kell tenni érte. ha az egyik terápia nem jön be, meg kell próbálni másikat. de az biztos, hogy hagyni kell, hogy annyit egyen, amennyit akar, a megfelelő kereteken belül persze. de ezt M3-mal sztem nem lehet olyan felxibilisen... nálunk fordítottja a baj, hogy néha egyszerűen nem akar annyit enni, mert nincs türelme.
valóban nem jó az ingadozás, ilyen kicsi, fejlődő gyereknél sem a magas, sem az alacsony értékek nem jók. a magasat mondjuk 12 felettire értem, a mi dokink azt mondta, 6 és 12 felett jó, más dokik szerint 4 és 10 legyen, de lényeg, hogy 4 alá azért ne és 10 felett se nagyon. A folyadék önmagában nem határozza meg a vércukrot! az én fiam aránylag keveset iszik, de ennek nincs köze a cukrához. alapvetően kell egy kis gyereknek a sok folyaédk, nem kifejezetten a cukor miatt.
a fiam egész napos bölcsis, egy év után találtunk olyan bölcsit, ahol mérik a cukrát, beadják a déli inzulint és külön főznek neki. és még el is viselik, hogy néha olyan kergebirka ;)
Nálunk a szuri nem ügy, nem kell lefogni hozzá. Sztem ez Rajtad is múlik, hidd el, megérzi, hogy Te nem vagy biztos Magadban, pl. mert sajnálod őt. Tégy úgy, mintha ez ugyanolyan része lenne az életeteknek, mint az öltözködés. nem kellemes, de meg kell tennni, ennyi.
hova jártok gondozóba?
 

tubi

Aktív tag
amúgy egyáltalán nem baj, hogycsak vizet iszik! miért kellene egy kisgyereknek mást innia? nálunk kifejezetten nem iszik mást, csak vizet, vagy hideg teát. vannak diétás szörpök, porok, de én nem javasolnám, minek hozzászoktatni az édes lötyikhez? még a gyümölcslevekben is sokszor mindenféle van, de minek? egyen a gyerek gyümit, vagy gyümipürét. sztem csak akkor szükséges ez, ha a gyerek mást tényleg nem inna meg. de hidd el, ha szomjas, iszik majd.
 

Cipócska

Új tag
szia!
persze, hogy meghatározott a CH mennyisége - de nem mindegy, hogy egy szúrással mondjuk a reggeli, tízórai, ebéd, és az uzsi mennyisége dől el, vagy csak a reggelié és a tízóraié. Mennyire hagyja a doki, hogy állítgassátok az inzulint? Az sztem baj, hogy éhes, ezt nem szabadna, akkor több inzulin kell és hagyni kell enni. egy ekkora gyerek, ha egészségesen eszik, akkor anniyt egyen, amennyit akar. Ha többet akar, addig kell emelni az inzulint, amíg lefedi a CH-szükségletét. amúgy CH-mentes kajákat is adhatsz neki, nem tudom, mit eszik meg már. szóval én biztos nem hagynám sem éhezni, sem elszállni a cukrait.
de azt tudnod kell, hogy nem mindenkit lehet tökéletesen beállítani, viszont mindent meg kell tenni érte. ha az egyik terápia nem jön be, meg kell próbálni másikat. de az biztos, hogy hagyni kell, hogy annyit egyen, amennyit akar, a megfelelő kereteken belül persze. de ezt M3-mal sztem nem lehet olyan felxibilisen... nálunk fordítottja a baj, hogy néha egyszerűen nem akar annyit enni, mert nincs türelme.
valóban nem jó az ingadozás, ilyen kicsi, fejlődő gyereknél sem a magas, sem az alacsony értékek nem jók. a magasat mondjuk 12 felettire értem, a mi dokink azt mondta, 6 és 12 felett jó, más dokik szerint 4 és 10 legyen, de lényeg, hogy 4 alá azért ne és 10 felett se nagyon. A folyadék önmagában nem határozza meg a vércukrot! az én fiam aránylag keveset iszik, de ennek nincs köze a cukrához. alapvetően kell egy kis gyereknek a sok folyaédk, nem kifejezetten a cukor miatt.
a fiam egész napos bölcsis, egy év után találtunk olyan bölcsit, ahol mérik a cukrát, beadják a déli inzulint és külön főznek neki. és még el is viselik, hogy néha olyan kergebirka ;)
Nálunk a szuri nem ügy, nem kell lefogni hozzá. Sztem ez Rajtad is múlik, hidd el, megérzi, hogy Te nem vagy biztos Magadban, pl. mert sajnálod őt. Tégy úgy, mintha ez ugyanolyan része lenne az életeteknek, mint az öltözködés. nem kellemes, de meg kell tennni, ennyi.
hova jártok gondozóba?


Tubi!
írtam Neked privátban, nézd majd meg, ha időd engedi!
További szép napot!

Cipócska
 

Cipócska

Új tag
Húha, akkor valamit rosszul csináltam:))) nincs időm nyugodtan megnézni, hogy hogyan is működnek itt a dolgok!
Mindjárt próbálom újra!
REmélem: sikerül!!
 

umbra08

Aktív tag
Szia Cipócska,

Mi is csak vizet iszunk, illetve reggel meleg gyümölcsteát - legtöbbször édesítés nélkül, ritkán kis fruktózt vagy xillitet teszek bele.
Én még a kisfiam születése előtt elhatároztam, hogy nem fogok neki adni mindenfajta cukros löttyöt, üdítőt. Pedig akkor még nem sejthettem, hogy cukorbeteg lesz. Ha nem lenne diabos, akkor is csak vizet vagy teát inna.
Vegyél neki színes műanyag üvegeket (pl. Kubu citromos, almás, stb víz), öntsd ki belőle az eredeti innivalót és tegyél bele neki vizet. Hátha érdekes lesz számára és inni fogja. Ez az üveg egyébként olyan, hogy nem folyik kifelé belőle, nagyon szeretem. Ha kicsit már használt és úgy érzem nem tudom sterilen elmosni, kap másikat.
Hogy kedvet csináljak neki az iváshoz, naponta többször adok neki mondjuk szívószállal. Váltogatom a nap folyamán, hogy érdekes legyen neki. Hol színes üveg, hol szívószál, hol az én kávés bögrém. Érdekes neki, hogy abból iszik, amiből anya is.

A lelki gondjaidat (pl. odaszalad a hűtőhöz) megértem, ettől én is nagyon szenvedek, pedig mi pumpásak vagyunk, "elvileg bármennyit ehetünk". Na jó, nem így van, mert ha magas a cuki, én is kénytelen vagyok neki mondani, hogy most nem ehetsz, vagy csak később, vagy ezt a kenyeret nem, hanem csak a tiédet, stb.
Valaki enne a családban, de a fiamnak most épp nem lehet, szóval nehéz ez, nagyon nehéz. Nem is tudja ezeket a dolgokat átérezni az olyan ember, akinek egészséges a gyereke, akinek soha nem kell a gyerekének azt mondania, hogy most nem ehetsz, vagy nem ennyit, vagy ezt nem, hanem csak azt....
 

agness

Új tag
Sziasztok!

A szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni, egy kérdőív kitöltésének formájában. A téma a folyamatos glükózmonitorozás. Jelenleg is használókat, használatot tervezőket, az eszközzel ismerkedőket, az eszközről még sose hallókat, régóta és nemrégóta cukorbetegeket, egyszóval mindenkit szeretnék megkérni, hogyha van pár perce akkor töltse ki a kérdőívemet: http://appi.bme.hu/survey/index.php?sid=88796&lang=hu

Előre is köszönöm!
Ági
 

tubi

Aktív tag
Szia Cipócska,

Mi is csak vizet iszunk, illetve reggel meleg gyümölcsteát - legtöbbször édesítés nélkül, ritkán kis fruktózt vagy xillitet teszek bele.
Én még a kisfiam születése előtt elhatároztam, hogy nem fogok neki adni mindenfajta cukros löttyöt, üdítőt. Pedig akkor még nem sejthettem, hogy cukorbeteg lesz. Ha nem lenne diabos, akkor is csak vizet vagy teát inna.
Vegyél neki színes műanyag üvegeket (pl. Kubu citromos, almás, stb víz), öntsd ki belőle az eredeti innivalót és tegyél bele neki vizet. Hátha érdekes lesz számára és inni fogja. Ez az üveg egyébként olyan, hogy nem folyik kifelé belőle, nagyon szeretem. Ha kicsit már használt és úgy érzem nem tudom sterilen elmosni, kap másikat.
Hogy kedvet csináljak neki az iváshoz, naponta többször adok neki mondjuk szívószállal. Váltogatom a nap folyamán, hogy érdekes legyen neki. Hol színes üveg, hol szívószál, hol az én kávés bögrém. Érdekes neki, hogy abból iszik, amiből anya is.

A lelki gondjaidat (pl. odaszalad a hűtőhöz) megértem, ettől én is nagyon szenvedek, pedig mi pumpásak vagyunk, "elvileg bármennyit ehetünk". Na jó, nem így van, mert ha magas a cuki, én is kénytelen vagyok neki mondani, hogy most nem ehetsz, vagy csak később, vagy ezt a kenyeret nem, hanem csak a tiédet, stb.
Valaki enne a családban, de a fiamnak most épp nem lehet, szóval nehéz ez, nagyon nehéz. Nem is tudja ezeket a dolgokat átérezni az olyan ember, akinek egészséges a gyereke, akinek soha nem kell a gyerekének azt mondania, hogy most nem ehetsz, vagy nem ennyit, vagy ezt nem, hanem csak azt....

az ivászatos dolgok pont így mennek nálunk is :) szerencsére Ricsi meg sem issza a gyümileveket, eddig még meg sem próbálta, nem érdekli :) de alapvetően ő sem sokat iszik, én is váltogatom a módszereket. pl együtt csináljuk a teát, öntögetjük egyik pohárból a másikba :) szerintem nagyon jól teszed, hogy nem is adsz neki semmi mást! valahogy így kellene felfognod a többi kajás dolgot is - ugyanúgy gondolkozunk, én fel voltam készülve még a cukor előtt, hogy nem fogok neki adni semmi hülyeséget, nyalókát, stb., ha nem lenne cukros, akkor sem hagynám kunyerálni, elfogadni nem egészséges dolgokat. mondjuk 1-2 ropi így is belefér. szóval gondolj arra, hogy ennél már csak egy kicsit nehezebb, hogy a cukra miatt mondasz nemet. az meg, hogy más eszik, hát egyen, ő meg majd megérti, hogy nem mindig, bármit ehet. nem mondom, hogy könnyű, de én azt gomdolom, hogy hacsak nem egekben vana cukra, akkor egyfalat ezaz (nem cukros dologra gondolok, persze) nem árt meg. ha pl. ő már evett és én ebédelek és odajön kunyizni, először mindig mondom neki, hogy nem kunyizunk, de ha nagyon szeretne, egy falatot mindenből kaphat, igyekszem inkább a husiból, zöldségből adni neki. nem szabad a totális tiltást látnia, mert akkor később lázadásból úgyis bezabál :)
 

umbra08

Aktív tag
az ivászatos dolgok pont így mennek nálunk is :) szerencsére Ricsi meg sem issza a gyümileveket, eddig még meg sem próbálta, nem érdekli :) de alapvetően ő sem sokat iszik, én is váltogatom a módszereket. pl együtt csináljuk a teát, öntögetjük egyik pohárból a másikba :) szerintem nagyon jól teszed, hogy nem is adsz neki semmi mást! valahogy így kellene felfognod a többi kajás dolgot is - ugyanúgy gondolkozunk, én fel voltam készülve még a cukor előtt, hogy nem fogok neki adni semmi hülyeséget, nyalókát, stb., ha nem lenne cukros, akkor sem hagynám kunyerálni, elfogadni nem egészséges dolgokat. mondjuk 1-2 ropi így is belefér. szóval gondolj arra, hogy ennél már csak egy kicsit nehezebb, hogy a cukra miatt mondasz nemet. az meg, hogy más eszik, hát egyen, ő meg majd megérti, hogy nem mindig, bármit ehet. nem mondom, hogy könnyű, de én azt gomdolom, hogy hacsak nem egekben vana cukra, akkor egyfalat ezaz (nem cukros dologra gondolok, persze) nem árt meg. ha pl. ő már evett és én ebédelek és odajön kunyizni, először mindig mondom neki, hogy nem kunyizunk, de ha nagyon szeretne, egy falatot mindenből kaphat, igyekszem inkább a husiból, zöldségből adni neki. nem szabad a totális tiltást látnia, mert akkor később lázadásból úgyis bezabál :)

Ropiról jut eszembe! Sajnos mi azt nem ehetünk! 1-2x fordult elő, hogy vendégségben kért ropit és mindig magas cukival végződött! 16-18! Pedig csak pár szálat evett. Szóval, mi félünk a ropitól.
 

tubi

Aktív tag
sztemn ez nem jelenti azt, hogy nem ehet ropit, hanem ki kell tapasztalni, mennyi inzulinnal lehet kiváltani. egy-két szál, nem tudom, hány gram lehet, 75%-a CH, ráadásul gyors, szóval sztem ki lehet okoskodni vmi olyat, hogy pl 3 szál ropi az x egység inzulin. egyszer kipróbálhatod, adsz neki ismert cukorra 3 szálat, megnézed, mennyire megy fel, és mennyi inzulin viszi vissza normálisra. aztán legközelebb a ropi/inzulin arány ismeretében adhatsz neki többet is. mi így csináltuk a lángossal, fogalmam nem volt, mennyit evett, csak kb-ra mértem meg kismérleggel, vettem 40-45%-nak, aztán 5 napon át kísérleteztünk vele, mert Ricsi mindegyik este azt vacsizott :) elég jól el lehet találni, asszem, a legkirívóbb egy 11-es cukor volt. a pumpával az a jó, hogy sokkal jobban le lehet követni az ilyen gyors CH-kat is.
 

Cipócska

Új tag
Köszi Umbra, Tubi a válaszaitokat!
Próbálok gép elé jutni és írni, de nagyon be vannak osztva az óráink. Este meg behullok az ágyba, hogy gyorsan aludjak a következő mérésig.
A szúrások nálunk nehezek, két ember kell hozzá: az egyik lefogja, a másik szúr. Nem ül még mozdulatlanul, még nem érti, h nem szabad mozogni.
Nekem nem is ezek a szúrások a legborzasztóbbak az egészben! Hanem az, hogy az ember mindent úgy csinál, ahogy meg van írva, aztán a vc.
értékek meg szinte kiszámíthatatlanok. Egy-egy elszállt értéknél én is "elszállok" idegileg, lelkileg - amúgy se tudtam visszanyerni régi életkedvemet, még
5 hónap után se. A kisfiam időnként nagyon nyűgös, talán az ingadozó értékektől? Vagy mert fáradt? Hisz reggel ébreszteni kell az inzulin beadás miatt.
Néha azt se tudom, mi a baja: csak nyafog, sír, elmondani még nem tudja mit érez)))) Nekem meg megszakad a szívem, és persze nem tudok haladni a dolgommal itthon. Pedig ugye főzni kell, számítani a Ch-kat, és időre kész kell lenni, mert néha hipozik délben, akkor azonnal evés. És arról nem is beszélve, hogy kellene levegőre vinni, játszótérre, gyerekek közé. Ez felemészti minden energiámat és türelmemet; és beárnyékolja az általam annyira, de annyira várt babanapokat! Csak túlélek minden napot, pedig olyan szép időszak lehetne ez! Igyekszem én most megélni a szépségeit, de most ebből van kevesebb....
Az inzulin adagokat csak minimálisan (fél egység) változtathatom. Nagyon jó evő a kisfiam, jó erőben van. Nem is kellene már több kiló, nem kövér, de jó húsban van. Enne néha többet, néha a hűtőben kutat. Elmagyarázni még nem tudom neki, túl kicsi még hozzá)) Néha igyekszem összehozni a családi étkezést, akkor általában sírás van, mindig mást akar enni, mint az ő adagja. Nagyon nagy türelem kell hozzá, ezt egy kívülálló nem is látja, érzi. Azt sem értik, hogy miért olyan nagy probléma egy ilyen kicsi diabos gyerek? Na, ez egy másik téma.....

Cipócska
 

Cipócska

Új tag
amúgy egyáltalán nem baj, hogycsak vizet iszik! miért kellene egy kisgyereknek mást innia? nálunk kifejezetten nem iszik mást, csak vizet, vagy hideg teát. vannak diétás szörpök, porok, de én nem javasolnám, minek hozzászoktatni az édes lötyikhez? még a gyümölcslevekben is sokszor mindenféle van, de minek? egyen a gyerek gyümit, vagy gyümipürét. sztem csak akkor szükséges ez, ha a gyerek mást tényleg nem inna meg. de hidd el, ha szomjas, iszik majd.

nem akarom mindenféle löttyel itatni, de adnék neki frissen facsart gyümölcslevet. Vagy 100 %-os gyümölcslevet, amikor hozza a hűtőből és élénken bólogat, hogy abból kér! Láttam mi minden van a diétás szörpben, hát azt inkább nem!!! Azt mondták, hogy a magas cukorérték jól korrigálható sok folyadékkal, ezért is próbálkozom....
 

Cipócska

Új tag
Szia Cipócska,

Mi is csak vizet iszunk, illetve reggel meleg gyümölcsteát - legtöbbször édesítés nélkül, ritkán kis fruktózt vagy xillitet teszek bele.
Én még a kisfiam születése előtt elhatároztam, hogy nem fogok neki adni mindenfajta cukros löttyöt, üdítőt. Pedig akkor még nem sejthettem, hogy cukorbeteg lesz. Ha nem lenne diabos, akkor is csak vizet vagy teát inna.
Vegyél neki színes műanyag üvegeket (pl. Kubu citromos, almás, stb víz), öntsd ki belőle az eredeti innivalót és tegyél bele neki vizet. Hátha érdekes lesz számára és inni fogja. Ez az üveg egyébként olyan, hogy nem folyik kifelé belőle, nagyon szeretem. Ha kicsit már használt és úgy érzem nem tudom sterilen elmosni, kap másikat.
Hogy kedvet csináljak neki az iváshoz, naponta többször adok neki mondjuk szívószállal. Váltogatom a nap folyamán, hogy érdekes legyen neki. Hol színes üveg, hol szívószál, hol az én kávés bögrém. Érdekes neki, hogy abból iszik, amiből anya is.

A lelki gondjaidat (pl. odaszalad a hűtőhöz) megértem, ettől én is nagyon szenvedek, pedig mi pumpásak vagyunk, "elvileg bármennyit ehetünk". Na jó, nem így van, mert ha magas a cuki, én is kénytelen vagyok neki mondani, hogy most nem ehetsz, vagy csak később, vagy ezt a kenyeret nem, hanem csak a tiédet, stb.
Valaki enne a családban, de a fiamnak most épp nem lehet, szóval nehéz ez, nagyon nehéz. Nem is tudja ezeket a dolgokat átérezni az olyan ember, akinek egészséges a gyereke, akinek soha nem kell a gyerekének azt mondania, hogy most nem ehetsz, vagy nem ennyit, vagy ezt nem, hanem csak azt....

Szia Umbra!
sajnos ezekkel a Kubus üvegekkel az a gond még most, hogy kiszívja a vizet, aztán a nyakába csorog, mert nem nyeli le, inkább csak móka az egész)) A szívószállal való ivás még nem megy, nem jött még rá.... azért nem adom fel))

Olvasgatom itt a fórumon a korábbi bejelentkezéseidet; nálatok is voltak nehéz napok, nehéz helyzetek, megoldhatatlannak tűnő feladatok, ingadozó értékek. Emlékszel még, hogy kb. mikorra rendeződtetek? Hány évesen értik meg a gyerekek, hogy ezt most nem szabad, csak később; ne ilyet egyél, hanem olyat stbb..?
Megszokják vagy folyton harcolni kell? Persze sok-sok szeretettel és türelemmel)))

Cipócska
 

Cipócska

Új tag
sztemn ez nem jelenti azt, hogy nem ehet ropit, hanem ki kell tapasztalni, mennyi inzulinnal lehet kiváltani. egy-két szál, nem tudom, hány gram lehet, 75%-a CH, ráadásul gyors, szóval sztem ki lehet okoskodni vmi olyat, hogy pl 3 szál ropi az x egység inzulin. egyszer kipróbálhatod, adsz neki ismert cukorra 3 szálat, megnézed, mennyire megy fel, és mennyi inzulin viszi vissza normálisra. aztán legközelebb a ropi/inzulin arány ismeretében adhatsz neki többet is. mi így csináltuk a lángossal, fogalmam nem volt, mennyit evett, csak kb-ra mértem meg kismérleggel, vettem 40-45%-nak, aztán 5 napon át kísérleteztünk vele, mert Ricsi mindegyik este azt vacsizott :) elég jól el lehet találni, asszem, a legkirívóbb egy 11-es cukor volt. a pumpával az a jó, hogy sokkal jobban le lehet követni az ilyen gyors CH-kat is.



Ropit még nem ettünk. Viszont az nagy kérdés számomra, hogy egy vendégség alkalmával mi az, ami kikerülhet az asztalra? Mi az a nasi, aminek nincs, vagy csak alig van CH tartalma?
Másik kérdésem: tudja valaki, hogy mostanság lehet-e genetikai vizsgálatot végezni a diabéteszre vonatkozóan? Azt hallottam, hogy Angliába küldenek vért és azt vizsgálják..... engem azért érdekelne, hogy mi okozta?! Ezt nekünk nem mondták, amikor kiderült.... csak fogadjuk el és kész! És "Anyuka, miért sír még mindig?" Hja persze, biztos tudja milyen érzés, amikor a 13 hónapos édes kis manókádról kiderül, h diabos???!!!!

Várom válaszaitokat,
Addig is minden jót!

Cipócska
 

poe

Őstag
Szia!

Az én gyerekeim nem diabosak (én az vagyok) így csak az edukátorképzőben és a fórumon tanultak, illetve a saját magam kezelésében és a diab táborokban szerzett tapasztalatok alapján tudok hozzászólni.
Nasi: elsősorban gyümölcs, zöldségféle (akár valami mártogatóssal). esetleg sajt, sonka, virsli (kis katonákat is lehet készíteni), később, ha már ehet csonthéjasok.
Az kiváltóokról:
HA belegondolsz, van ennek tényleges jelentőssége? Változtat valamin, ha megmondják, hogy pl. gy fertőzés miatt manifesztálódott a diab? (Ha nem lett volna ez a feltételezett fertőzés, akkor lehet fél, vagy egy év múlva kiváltja valami más.) Fontos az, hogy ne vádold magad, magatokat. Ez így alakult, együtt kell élnetek vele és az a feladatotok, hogy a lehető legtöbbet hozzátok ki belőle. Manapság már olyan szinten van a diab kezelése, hogy akár élsportoló is lehet belőle (hallottam egy evezősről - talán ausztrál - akinek verseny közben egy komplett orvosi team programozta a pumpáját a partról). ;)
Hidd el, ezen a gyászreakción mindenki átesik valamilyen formában, fel kell dolgoznunk a sokkot. A terápiában eredményesnek lenni, továbblépni azonban csak úgy lehet, a elfogadod ezt a helyzetet (szándékosan nem betegséget írok!).
Szóval kitartás, hajrá! Ha gáz van itt vagyunk, kérdezz nyugodtan, amiben tudunk segítünk. :dr_31:
 

tubi

Aktív tag
ha csak reggel-este kap a gyerkőc inzulint, akkor magas cukornál tényleg szinte csak a várakozás hat, meg ha itatod, (meg ha a következő kajából visszaveszel), de ennél azért sokkal jobb lenne, ha 6 óránként kapna inzulint, vagy főleg a pumpa. a 100%-os gyümilevek sajnos tényleg nagyon gyorsan emelik a cukrát. de amúgy miért nem vagy kibékülve a vízzel, teával? sztem ha néha alacsony a cukija, nyugodtan adhatsz neki kimért mennyiségű facsart gyümilevet. tudod, mennyiből nyomod ki, legalább pontosan tudod, mennyi a CH-ja. próbáld ki, mondjuk ha adsz 3 CH-nyit, hogy emeli meg. de azt hiszem, jobban jársz, ha nem szoktatod ilyesmihez, mert amíg nagyon pici, nehéz lesz megmagyarázni, hogy egyszer miért lehet, máskor miért nem.
 

tubi

Aktív tag
a nagy nyílású üvegből való ivás sztem még egy ideig nem fog menni, ne forszírozd, felelsleges, majd rájön magától, a szívószál detto ugyanez. mennyit iszik amúgy?
sztem a megértés nehéz kérdés, alapvetően fizikailag kell az elején eltüntetni előle mindent, mert amit elér, meg is akarja szerezni, ez normális. az rossz, ha mindig éhes, ezt nem lehet sokáig csinálni, át kell állítani a terápiát. nálunk akkor is kunyizik a pocok, ha nem éhes :)
 

tubi

Aktív tag
őszintén? én nem vinném vendégségbe, hacsak nem akarsz kész harcot folytatni, magyarázkodni, stb. a többiek nem fogják érteni, mi miért van, kérdezgetnek, miközben Te hót ideg leszel attól, hogy mik vannak kirakva és a gyerek persze mindent meg akar kóstolni. mi nem is megyünk olyan helyre, ahol terülj-terülj aszatlkám van. majd. addig olyan helyre megyünk és akkor, amikor nincs nasiztatás. én kifejezetten megkérem a gyerekes barátnőimet, hogy ne rakjanak ki nasit (sztem ez amúgy sem normális, aztán jön a para, hogy kisfiam, miért nem eszel rendesen ebédet - na vajon miért???). sajt, sonka, virsli, ubi, ilyenek, de én ezt nem tudom elképzelni, hogy a többiek szívesen eszik.
a kiváltóokok: a genetikai teszt semmit sem fog erről mondani. mivel én is cukros vagyok, elég sokat olvastam erről gyerekvállalás előtt, kapcsolatban voltam a genetikai kutatás magyarországi képviselőjével is. örökölhető a hajlam, mint más, autoimmun betegség esetén is, vagy mutációval is kialakulhatnak azok a genetikai változatok, amelyek hajlamosítanak. de a hajlam maga nem elég, valamilyen kiváltó tényezőnek lennie kell ahhoz, hogy el is induljon az autoimmun reakció. úgy tűnik, bizonyos vírusok, vagy más, külső hatások elleni védekezés közben a szervezet "tévedésből" megtámadja a saját Béta-sejtjeit is. addig pusztítja azokat, amíg mindet ki nem írtja. de CSAK ha valakinek ez a hibás immunválasz bele van kódolva a génjeibe. aki genetikailag nem hajlamos, azt hiába fertőzi meg ugyanez a vírus.
a mi vérmintáinkat Finnországba vitték, ott Ricsinek alacsony kockázatot állapítottak meg, 2-3 hónap múlva mégis cukros lett... a genetikai viszgálat valószínűleg azt mutatná, hogy a gyerekedben megvan valamelyik már ismert genetikai változat, de hogy konkrétan mi hozta ki, azt nem tudják megmondani.
én 10 évesen lettem cukros, volt egy kissrác, akivel pár évvel korábban közösen voltunk egy kétes higiéniai táborban és a srácot 2 héttel utánam diagnosztizálták (ugyanabban a kórházban feküdtünk). de ez is csak egy lehetséges változat, lehet véletlen egybeesés.
szóval nincs értelme nagyon tudni. ez egy olyan dolog, amibe sok energiát ölhetsz, de azt hiszem, van elég bajunk ilyenkor az elején, olyanba kell és érdemes energiát rakni, amivel javítasz a helyzeten, a gyereked életminőségén. ez sajnos nem olyan téma.
 
Oldal tetejére