Filmajánló

dg

Őstag
Íme egy film, amit talán érdemes megnézni azoknak, akik a sci-fi műfaját kedvelik.

Ma (máj. 29), m2, 21:55 - kor.

A faun labirintusa

Mexikói-spanyol-amerikai sci-fi (2006) (115')

Spanyolország, 1944. A polgárháború véget ért, de a hegyekben még harcolnak a gerillák. Carmen kislányával, Oféliával új férjéhez, a hideg, kegyetlen és autoriter Vidal kapitányhoz költözik, aki Franco seregében szolgál. Ofélia nem szenvedheti az új életét, így a ház mögött felfedezett rejtélyes labirintusba menekül. Pán - védelmezője és vezetője - , egy mesebeli figura ,meggyőzi arról, hogy ő valójában egy mágikus királyság rég elveszett hercegnője. Hogy az elveszett igazságot megtalálja, Oféliának három próbát kell kiállnia, olyanokat, melyekre senki nem készítette fel.

Az izgalmas és lenyűgöző képi világú film 3 Oscar-díja mellett az Amerikai Filmakadémia Fantasztikus filmek számára rendezett versenyében elnyerte e legjobb külföldi filmnek járó díjat és a BAFTA legjobb filmnek járó díját is.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Nem véletlenül húzták le a kritikusok!

Hát akkor belevágok: Angyalok és démonok (agyalok és morgok)

színes magyarul beszélő amerikai thriller, 140 perc, 2008
16 éven aluliak számára nem ajánlott

rendező: Ron Howard
író: Dan Brown
forgatókönyvíró: Akiva Goldsman
operatőr: Salvatore Totino
jelmeztervező: Daniel Orlandi
vágó: Daniel P. Hanley, Mike Hill

szereplő(k):
Tom Hanks (Robert Langdon)
Ewan McGregor (Camerlengo Patrick McKenna)
Ayelet Zurer (Dr. Vittoria Vetra)
Stellan Skarsgard (Richter)
Pierfrancesco Favino (Ernesto Olivetti)
Nikolaj Lie Kaas (Mr. Gray / Assassin)
Armin Mueller-Stahl (Cardinal Strauss)
Thure Lindhardt (Chartrand)

A professzorok sem élnek mind nyugodt életet. Robert Langdon (Tom Hanks) ugyan könyvek között érzi a legjobban magát, különleges tudományára azonban az egyetemeken kívül is szükség van. Régi kódexek tanulmányozása közben merül fel benne a gyanú, hogy új életre kelt egy középkori, titkos testvériség. Az illuminátusok a történelem leghatalmasabb földalatti szervezete volt - aki viszont kapcsolatba kerül vele, esetleg a titkait próbálja kifürkészni, az életével játszik. De Langdon kutakodásai során egy másik, talán még hatalmasabb ellenséggel is kénytelen szembe nézni: a társaság ősi ellenségével, a katolikus egyházzal. Az illuminátusok pokolgépe már élesítve van, ezért a professzor kénytelen Rómába repülni, hogy megkeresse. Egy rejtélyes olasz nő (Ayelet Zurer) és több száz éves szimbólumok segítségével száguld a bomba nyomában. Lepecsételt kripták, sötét katakombák, elhagyott katedrálisok és a világ legjobban őrzött páncélszekrénye sem állíthatja meg.

Csak fanyalogni tudok, Tom Hanks nagyszerű színész, a téma is jó. A film mégis üres, semmi!!! Ha valaki ingyen meg tudja nézni, ne hagyja ki, ha szereti a krimit (egyszer így megéri), de moziban ne költs rá pénzt!!! ez van. A zenéje viszont jó :) - hosszas gondolkodás után ennyi pozitívumot sikerült találnom.
 

blaci

Őstag
Hát akkor belevágok: Angyalok és démonok (agyalok és morgok)

...

Csak fanyalogni tudok, Tom Hanks nagyszerű színész, a téma is jó. A film mégis üres, semmi!!! Ha valaki ingyen meg tudja nézni, ne hagyja ki, ha szereti a krimit (egyszer így megéri), de moziban ne költs rá pénzt!!! ez van. A zenéje viszont jó :) - hosszas gondolkodás után ennyi pozitívumot sikerült találnom.

Köszönöm az "ajánlót", én biztos megnézem...ezek után tényleg kíváncsi vagyok rá... - ;)
Üdv.,
Laci

Ui.: Sőt, ezt mindenképpen látnom kell... - :rolleyes::mrgreen:
 

blaci

Őstag
Hát akkor belevágok: Angyalok és démonok (agyalok és morgok)

...

Csak fanyalogni tudok, Tom Hanks nagyszerű színész, a téma is jó. A film mégis üres, semmi!!! Ha valaki ingyen meg tudja nézni, ne hagyja ki, ha szereti a krimit (egyszer így megéri), de moziban ne költs rá pénzt!!! ez van. A zenéje viszont jó :) - hosszas gondolkodás után ennyi pozitívumot sikerült találnom.

Szia Nofre!
Megnéztem a filmet!;):D

Saját vélemény:
A történet érdekes, izgalmas, több helyen megható és elgondolkodtató elemekkel, ezért mindenképpen többet vár tőle az ember, vagyis amit kapunk az valóban kevés. Mivel a történet érdekes, lehet elolvasom a könyvet…hátha. Elég kiszámítható a sztori, de azért a hangulat kellemes volt számomra, szeretem az ilyen történeteket, és mondhatni, hogy pörgött is a film. Egyébként maga a film nem annyira rossz, de nekem a Da Vinci kód sokkal jobban tetszett. Kicsit hiányoltam is belőle a Da Vinci kódból ismert tudományos elméletek garmadáját. Itt csak futkároznak egyik templomból ki, a másikba be… Voltak benne viszont kellemes poénok. Langdonnak (Tom Hanks) volt egy-két remek beszólása, és az sem volt semmi ahogy a bíborosok megérkeznek a Conclavéra, cigiznek, kameráznak, mobiloznak...és mindeközben az ő dolguk (lenne) védeni az egy milliárd hívet és a több ezer éves egyházat a modern kor kihívásaival szemben…ugye. Na, persze. A helyszínek nem voltak rosszak, de hát Rómát nem is lehet úgy bemutatni, hogy az rossz legyen. Az a város egyszerűen gyönyörű! A színészek közül Ewan McGregor játszott a legjobban. Szóval a film azért jobb lett mint amire számítottam. (mivel felkészültem a legrosszabbra)
Az sem lepett meg, hogy a Vatikánt éppen egy bennfentes fenyegeti, miután manapság az illuminátusok (ha ugyan léteznek egyáltalán), véleményem szerint, legfeljebb az angol font, és más országok nemzeti valutáján spekulálnak, nem pedig a katolikus egyház megdöntésén. Mondjuk, a főpapok is ezt teszik már jó rég óta, meg emellett csakis az előmenetelükkel vannak elfoglalva a világmegváltás, vagy éppen a hívek lelki üdvössége helyett. Bocsi, még tudnék írni, most akadtam ki, inkább visszafogom magam.
Szóval:
Kedves Nofre, ezer hála, amiért beajánlottad a filmzenét! Ez kötelező! Ha a filmet nézni nem is, ezt hallgatni élmény, köszi még egyszer. A zene egyszerűen frenetikus! Hans Zimmer megint egy klasszikust hozott össze, a Da Vinci kód egy-egy jellemző motívuma is felcsendül a filmben. A zene nekem is bejött, azt nagyon eltalálták, különösen annál a bíborosnál, akit megégetnek a templomban. Ott valósággal borsódzott a hátam…

Ha másért nem is, ezért ajánlom! Szerintem ez a film (is), az "egyszer nézős" kategóriába tartozik. A film egyszeri kikapcsolódásnak azért nem olyan rossz, annak aki szereti a krimiket, persze 16 éven felül! Nálam: 5/10 (a zene miatt)
Üdv.,
Laci

Ui.: Ja, igen! Még valami. Nagyon hosszúúúúúúú… (kb. 140 perc)
 

tímeácska

Őstag
Én úgy irigyellek Titeket, hogy van időtök és lehetőségetek filmet nézni, ill. tévét... Időm még csak-csak lenne, nem sok, de azért lenne, na, de ilyen népsűrűség mellett tévé elé jutni... Még az is menne, na, de hogy én azt nézhessem, amit szeretnék... Nah, ezt képtelenség kivitelezni! Olyannyira, hogy azt sem tudom, az új TV-nek milyen távirányítója van... Pedig 4 hónapja már meg vanik... :rolleyes:
 

dg

Őstag
Én úgy irigyellek Titeket, hogy van időtök és lehetőségetek filmet nézni, ill. tévét... Időm még csak-csak lenne, nem sok, de azért lenne, na, de ilyen népsűrűség mellett tévé elé jutni... Még az is menne, na, de hogy én azt nézhessem, amit szeretnék... Nah, ezt képtelenség kivitelezni! Olyannyira, hogy azt sem tudom, az új TV-nek milyen távirányítója van... Pedig 4 hónapja már meg vanik... :rolleyes:


Egyik barátnőm mondta, hogy a távirányító egy kisebb fajta hatalom! :D

Megboldogult lánykoromban imádtam moziba járni. Sajna, ez a múlt. Filmet nézni legfeljebb este tíz után szoktam (bár mostanában hulla vagyok, és ez nem jön össze). De olyankor a siserehad jó esetben durmol, és ott a jó kis éjszakai csend. És bizony, jobb megoldás nem lévén, vettem magamnak egy tévét...:p
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szia Nofre!
Megnéztem a filmet!;):D

:) Sejtettem, hogy ha megnézed, mindenki valósághû képet fog kapni :) imádom a kritikáidat!!! Ha másért nem is, de az ilyen mondatokért feltétlen fogok még sok-sok filmet ajánlani :D
Laci a lehetô legjobban fogalmazta meg az én mondanivalómat is, amire mondhatjuk lustaságomban és csalódottságomban képtelen voltam... A da Vinci Kód miatt voltam rossz véleménnyel (kár, hogy nem fordítva jelentek meg).

És ha már a titkoknál tartunk: bizti kiröhögtök, de nekem a nemzet aranya (1-2) nagyon bejött, imádom a kutatásos-titkos-leleplezôs-agyforgatós-történelmi? - na jó AMERIKAI filmeket.
 

blaci

Őstag
:) ...imádom a kritikáidat!!! Ha másért nem is, de az ilyen mondatokért feltétlen fogok még sok-sok filmet ajánlani :D

...

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Köszönöm, köszönöm! Már csak ezért is megérte...;):roll::roll::roll:
Várom és majd igyekszem, igyekszem... - ;):roll::grin::grin::grin:
 

dg

Őstag
:)

És ha már a titkoknál tartunk: bizti kiröhögtök, de nekem a nemzet aranya (1-2) nagyon bejött, imádom a kutatásos-titkos-leleplezôs-agyforgatós-történelmi? - na jó AMERIKAI filmeket.


Az első részét én is láttam, és biza' nekem is bejött! :D
 

blaci

Őstag
:) ...És ha már a titkoknál tartunk: bizti kiröhögtök, de nekem a nemzet aranya (1-2) nagyon bejött, imádom a kutatásos-titkos-leleplezôs-agyforgatós-történelmi? - na jó AMERIKAI filmeket.

Ugyan, dehogy!;) Én is szeretem az ilyen filmeket(is).;):grin::grin::grin:
 

dg

Őstag
Apocalypto

Amerikai kalandfilm (2006) (139')
Jaguár Mancs törzse békében él a Közép-Amerikai dzsungelben. A férfinak gyönyörű felesége és kisgyermeke van. Egyik nap maja harcosok támadják meg a falut, sok embert lemészárolnak, sokat rabszíjra fűznek. Köztük van Jaguár Mancs is, akinek a családját még sikerült egy mély üregben elrejtenie. A maják a városukba viszik a foglyokat, hogy föláldozzák őket az Isteneknek, akik elfordultak tőlük. Ám Jaguár Mancsnak sikerül megszöknie, és sebesülten ugyan, de megpróbál hazajutni a családjához, a szerelméhez. Ekkor azonban dühös maja harcosok csoportja veszi őt üldözőbe...
"Olyan pörgős, akcióval teli kalandfilmet akartam készíteni, melyben egyre fokozódik a feszültség - magyarázza Mel Gibson, a rendező. Izgatott az ötlet, hogy a történetet vizuálisan kell elmesélni, a közönséget a legbensőbb érzelmi szinteken kell megszólítani. Ugyanakkor nem lehet elmenni amellett, hogy provokatív párhuzamot lehet vonni a maja civilizáció és a jelenkori társadalmunkban fennálló káosz között, mint amit - többek között - a környezetrombolás, a járványok, a túlzott fogyasztás és a politikai korrupció jelent. Fontos volt számomra, hogy ezt a párhuzamot megjelenítsem, mert ezek a ciklusok újra és újra megismétlődnek."

Ez a film hétfőn éjjel volt látható a TV-ben, egyébként lehetetlen időpontban -- sajnos. Bár meglehetősen durva jelenetek vannak benne, így szemlélve viszont érthető az éjfél utáni kezdés.

Mel Gibsonnak vannak melléfogásai. Ez nem tartozik közéjük, érdemes megnézni a filmet!

Rendkívül izgalmas film, sokszor lélekzetellálítóan. Egyáltalán nem tűnik a maják ábrázolása, a szokásaik filmes megjelenításe túlzónak. És ugyan személyes sorsok bemutatása mellett nyerhetünk betekintést a kultúrájuk sajátságaiba, áthatóan látszik a lényeg lényege. Nagyon jó mértékben alapoz a történet arra a mögöttes tudásra, amit még töri órán, innen-onnan megtudhattunk erről a korról.

Ezen felül tetszik a témaválasztás: egy valós, letűnt kor, amit nemigen filmesítettek meg eddig (tudtommal). Végül is, örvendetes, hogy letűnt. Eddig is borzongató volt belegondolni az emberáldozatok korába, de most látva... hát... elrettentő.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Csodálatos, gyönyörû film otthonunkról, a FÖLDRÔL

HOME

A napokban megnyílt szabad letöltésre a híres légifotós, Yann Arthus Bertrand gyönyörű új filmje otthonunkról, a Földről. A bemutató már most is látható. Azért ingyenes (tévék, mozik számára is), hogy minél többen láthassák csodálatos, de egyszem otthonunkat, és átérezhessék sérülékenységét. Ha még olvasnál róla...

Ha rögtön megnéznéd a komplett filmet: HOME PROJECT

 

napocska

Őstag
Apocalypto

Amerikai kalandfilm (2006) (139')
Jaguár Mancs törzse békében él a Közép-Amerikai dzsungelben. A férfinak gyönyörű felesége és kisgyermeke van. Egyik nap maja harcosok támadják meg a falut, sok embert lemészárolnak, sokat rabszíjra fűznek. Köztük van Jaguár Mancs is, akinek a családját még sikerült egy mély üregben elrejtenie. A maják a városukba viszik a foglyokat, hogy föláldozzák őket az Isteneknek, akik elfordultak tőlük. Ám Jaguár Mancsnak sikerül megszöknie, és sebesülten ugyan, de megpróbál hazajutni a családjához, a szerelméhez. Ekkor azonban dühös maja harcosok csoportja veszi őt üldözőbe...
"Olyan pörgős, akcióval teli kalandfilmet akartam készíteni, melyben egyre fokozódik a feszültség - magyarázza Mel Gibson, a rendező. Izgatott az ötlet, hogy a történetet vizuálisan kell elmesélni, a közönséget a legbensőbb érzelmi szinteken kell megszólítani. Ugyanakkor nem lehet elmenni amellett, hogy provokatív párhuzamot lehet vonni a maja civilizáció és a jelenkori társadalmunkban fennálló káosz között, mint amit - többek között - a környezetrombolás, a járványok, a túlzott fogyasztás és a politikai korrupció jelent. Fontos volt számomra, hogy ezt a párhuzamot megjelenítsem, mert ezek a ciklusok újra és újra megismétlődnek."

Ez a film hétfőn éjjel volt látható a TV-ben, egyébként lehetetlen időpontban -- sajnos. Bár meglehetősen durva jelenetek vannak benne, így szemlélve viszont érthető az éjfél utáni kezdés.

Mel Gibsonnak vannak melléfogásai. Ez nem tartozik közéjük, érdemes megnézni a filmet!

Rendkívül izgalmas film, sokszor lélekzetellálítóan. Egyáltalán nem tűnik a maják ábrázolása, a szokásaik filmes megjelenításe túlzónak. És ugyan személyes sorsok bemutatása mellett nyerhetünk betekintést a kultúrájuk sajátságaiba, áthatóan látszik a lényeg lényege. Nagyon jó mértékben alapoz a történet arra a mögöttes tudásra, amit még töri órán, innen-onnan megtudhattunk erről a korról.

Ezen felül tetszik a témaválasztás: egy valós, letűnt kor, amit nemigen filmesítettek meg eddig (tudtommal). Végül is, örvendetes, hogy letűnt. Eddig is borzongató volt belegondolni az emberáldozatok korába, de most látva... hát... elrettentő.

Nekem is nagyon tetszett, bár rettenetesen véres film. Hatására azt éreztem, hogy kb. akkora jelentőséggel bírok, mint egy hangya. Durva volt átélni, hogy egy emberélet mennyire a véletlenek, külső erők játéka lehet...
 

dg

Őstag
Az élet szép

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD vAlign=top align=middle width="1%">








</TD><TD vAlign=top width="98%">színes magyarul beszélő olasz filmdráma, 122 perc, 1997

rendező: Roberto Benigni
forgatókönyvíró: Roberto Benigni, Vincenzo Cerami
zeneszerző: Nicola Piovani
operatőr: Tonino Delli Colli
vágó: Simona Paggi



szereplő(k):
Roberto Benigni (Guido Orefice)
Nicoletta Braschi (Dora)
Giorgio Cantarini (Giosué)
Giustino Durano (Zio)
Sergio Bustric (Ferruccio Orefice)
Marisa Paredes (Madre di Dora)




</TD></TR><TR><TD vAlign=top align=left colSpan=2>
1938-ban járunk, amikor a szeretetreméltó, álmodozó Guido - a növekvő rasszizmus és szűklátókörűség közepette - beleszeret visszafogott tanárnőjébe, Dorába. A csodaszép lány azonban egy helyi náci tiszt menyasszonya, Guidot pincérként látjuk viszont az eljegyzésen. Mindent elkövet, hogy a lányt bánatos jövőjétől eltérítse ... Meseszerű szerelmi történet kezdődik.

Öt év múlva Guido és Dora házasok és született egy fiuk, Giousé is. A politikai légkör egyre romlik, végül Guidot, aki félzsidó, táborba viszik családjával együtt. Az apa, hogy túlélhesse a borzalmakat, és hogy fiát minél jobban megkímélje, azt találja ki, hogy az egész, ami körülveszi őket tulajdonképpen egy nagy játék, amelyben a rabok a versenyzők és az őrök a játékvezetők. Benigni az önfeláldozás, a szeretet és a védelmezés filmjét készítette el. Komikusi képességei és chaplini stílusa igen élvezetessé teszik az alkotást, amely mindazonáltal megrázóan drámai módon mutatja be a fáradhatatlan emberi lélek küzdelmeit.


</TD></TR></TBODY></TABLE>



Csodálatos film, érdemes megnézni!
Egyszerre sírtam és nevettem. Azt gondolom, valóban méltó alkotás arra, hogy Oscar-díjjal jutalmazzák.
Különlegessége, hogy sikerrel visz humort abba a korszakba, ahová az leginkább nem való.
Nézzétek meg!

DVD-n elérhető.
 

blaci

Őstag
Én három friss filmet ajánlanék :) :

Benjamin Button különös élete - Brad Pitt, Cate Blanchett
Magával ragadó, elgondolkodtató...feltétlenül megnézni!!!

A szabadság útjai - Leonardo Dicaprio, Kate Winslet
Szomorkodós, "magamraismerek" film a kapcsolatokról...Kate Winslet szerintem óriási benne.

Slumdog Millionaire
A Golden Globe-on több díjat nyert Indiai-Amerikai film. Hozzám közel állnak a keleti és Indiai filmek...és Bollywoodi filmgyártás lassan a Hollywoodi-val lesz egyenértékű...sajnos fogalmam sincs mikor kerül honi mozikba... (itt ajánlanám a Mongol című mongol filmet is :D..akit érdekel egy ilyen kevéssé ismert ország őstörténete...vagy hallott Dzsingisz Kán-ról... :razz:)

Köszönöm az ajánlót, megnéztem az első filmet.;):grin:
Szóval:

Benjamin Button különös élete
(The Curious Case of Benjamin Button)
amerikai romantikus, fantasy, dráma – 2008

rendező: David Fincher
író: F. Scott Fitzgerald
forgatókönyvíró: Eric Roth, Robin Swicord
zeneszerző: Alexandre Desplat
operatőr: Claudio Miranda
díszlettervező: Victor J. Zolfo
jelmeztervező: Jacqueline West
producer: Ceán Chaffin, Kathleen Kennedy, Frank Marshall
maszk: Greg Cannom
látványtervező: Donald Graham Burt
vágó: Kirk Baxter, Angus Wall

szereplő(k):
Brad Pitt (Benjamin Button)
Cate Blanchett (Daisy)
Julia Ormond (Caroline)
Elias Koteas (Gateau)
Jason Flemyng (Thomas Button)
Tilda Swinton (Elizabeth Abbott)
Jacob Tolano (Martin Gateau)
Joeanna Sayler (Caroline Button)
Fiona Hale (Mrs. Hollister)
Taraji P. Henson (Queenie)
Jared Harris (Mike)


Tartalom:
Bejamin Button (Brad Pitt) különös körülmények között született - és még különösebb élet jutott neki. Amikor ismeretlen kezek későbbi nevelőszülei küszöbére helyezik pólyáját, egy aggastyán újszülöttet bíznak a sorsra. A fiú csöpp, de nyolcvan éves. Őszen, kopaszon, meggörnyedve jár iskolába, ám ahogy telik az idő, izmai ruganyosabbá, bőre simábbá, arca mosolygósabbá válik. Számára visszafelé járnak az órák. Csak egy barátja van: egy a kislány, aki meglátja a vén ifjoncban a lehetetlen szépségét - és kitart mellette élete végéig.
A Benjamin Button különös élete egy lenyűgöző történet egy férfiról, az élet öröméről, a halálról, a megtalált szerelemről, és arról, hogy van ami az időn is túlmutat, és örök...


Vélemény:
Gyönyörű, fantasztikus film, nem is csak egy film, inkább alkotás. Tele érzelmekkel, jobbnál-jobb idézetekkel. Nagyon mélyen, az ember szívének a legmélyén cincálja az érzelmeket. Olyan érzés, mintha a sebeket szaggatná...függetlenül attól, hogy vannak vagy nincsenek lelki sebek a nézőben. Nyugodtan ki merem jelenteni, hogy az egyik legjobb film amit valaha is láttam. Az eleje elég sokkoló volt, mikor kiderült, hogy visszafelé éli az életét, onnantól kezdve engem abszolút elkapott, és lekötött. Megrázó, de mégis magával ragadó film. Nagyon érdekes volt a történet, igazán nem mindennapi, nagyon el lett találva. A színészek remekelnek benne. Brad Pittet tényleg nagyon jól megfiatalítják. A maszkokkal csodát csináltak! Miközben néztem a filmet, többször eszembe jutott, ez Oscart érdemelne! Aztán amikor megnéztem milyen díjakat kapott, láttam meg is kapta!:mrgreen:
Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire a befolyása alá kerülök majd, hogy ennyire a lelkemig fog hatolni ez a kiváló alkotás! A zene nagyon szép volt, jól illett a történethez, meg fogom még hallgatni. A sztori hatalmas, olyan jó, hogy szavakban szinte nem is lehet kifejteni! Az ötlet, hogy valaki fordítva éli le az életét elsőre kissé abszurdan hangozhat. De a filmben nagyon jól megoldották, hogy ez a néző fejében meg se forduljon, mert annyira részletesen és hihetően ábrázolták magát Buttont és az életét is! Ehhez persze kellettek a varázslatos effektek, amiknek köszönhetően nagyon élethű öreg Brad Pittet kaptunk!
Fura dolog, hogy mostanában én is sokat gondolok az elmúlásra, a halálra. Talán ezért volt számomra ennyire megható a film, mert én sosem tudtam ezekről a dolgokról így, összefoglalva beszélni, de ez az alkotás helyettem is megfogalmazta az érzéseimet és gondolataimat.
Vannak óriási filmek, amik szórakoztatnak, és vannak óriási filmek, amik elvarázsolnak, elragadnak és elgondolkoztatnak, mint ez is. Iróniájával időnként megmosolyogtat, máskor könnyeket csal szemünkbe, akár az élet. Ez a film egyszerűen csak elmesél nekünk egy gyönyörű történetet emberekről, és nekem pont ezért tetszik. Megszűnt a külvilág arra a 2 és fél órára számomra és én ezt várom egy filmtől. Teljesen elfelejtettem minden gondomat, és csak Benjamin Buttonra koncentráltam. Nagyon szeretem az ilyen filmeket, mert nekem meggyőződésem, hogy a filmművészet lényege nem csak a valóság bemutatása, hanem pont annak elfeledtetése egy rövid időre. Persze a másik dolog is nagyon fontos feladata, lényege a filmművészetnek. Mégpedig a kikapcsolás mellett a szemek felnyitása. Kicsit hosszú, de engem egy percig sem untatott! Imádom azokat a filmeket amiket ha megnézek, még napokig a fejemben vannak. Ez egy ilyen film volt!
Cate Blanchett valami zseniális volt, az biztos. Imádom őt látni a képernyőn, már a megjelenésével nyomban felépít valami szikrázó, varázslatos légkört. Olyan, mint a zenében a fuvola. Tuti siker! Kár, hogy Cate-et nem jelölték ezért az alakításért Oscarra.
Kiemelném még a Daisy balesete előtti lánc-folyamatot, nagyon jól végigvezették, a "mi történt volna ha...." eseményeket, kis tanmese a véletlenek szerepéről az életben. Láthattunk már hasonló motívumot más filmekben, de valahogy mégis ütött...
Összességében megkedveltem ezt a filmet és azt mondom, hogy sokkal több, mint három Oscart érdemelt volna! Szép volt, sokszor szomorú, de azért humor is volt benne. Így jó, ahogy van. Szerintem ebből is kultfilm lesz! Nálam: 9/10

Egy dologban viszont biztos lehet mindenki - a film végére majdnem három órával öregebb lesz…:rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Díjak és jelölések:
BAFTA-díj (2009) - Legjobb látványtervezés: Donald Graham Burt, Victor J. Zolfo
BAFTA-díj (2009) - Legjobb vizuális effektusok
BAFTA-díj (2009) - Legjobb smink és maszk
Oscar-díj (2009) - Legjobb látványtervezés: Victor J. Zolfo, Donald Graham Burt
Oscar-díj (2009) - Legjobb vizuális effektusok
Oscar-díj (2009) - Legjobb smink és maszk: Greg Cannom
BAFTA-díj (2009) - Legjobb film jelölés: Kathleen Kennedy, Ceán Chaffin, Frank Marshall
BAFTA-díj (2009) - Legjobb rendező jelölés: David Fincher
BAFTA-díj (2009) - Legjobb operatőr jelölés: Claudio Miranda
BAFTA-díj (2009) - Legjobb adaptált forgatókönyv jelölés: Eric Roth
BAFTA-díj (2009) - Legjobb jelmeztervezés jelölés: Jacqueline West
BAFTA-díj (2009) - Legjobb vágás jelölés: Angus Wall, Kirk Baxter
BAFTA-díj (2009) - Legjobb filmzene jelölés: Alexandre Desplat
BAFTA-díj (2009) - Legjobb férfi alakítás jelölés: Brad Pitt
Golden Globe díj (2009) - Legjobb rendező jelölés: David Fincher
Golden Globe díj (2009) - Legjobb filmzene jelölés: Alexandre Desplat
Golden Globe díj (2009) - Legjobb színész - drámai kategória jelölés: Brad Pitt
Golden Globe díj (2009) - Legjobb film - drámai kategória jelölés
Golden Globe díj (2009) - Legjobb forgatókönyv jelölés: Eric Roth, Robin Swicord
Oscar-díj (2009) - Legjobb film jelölés: Ceán Chaffin, Frank Marshall, Kathleen Kennedy
Oscar-díj (2009) - Legjobb rendező jelölés: David Fincher
Oscar-díj (2009) - Legjobb operatőr jelölés: Claudio Miranda
Oscar-díj (2009) - Legjobb női mellékszereplő jelölés: Taraji P. Henson
Oscar-díj (2009) - Legjobb adaptált forgatókönyv jelölés: Eric Roth, Robin Swicord
Oscar-díj (2009) - Legjobb jelmeztervezés jelölés: Jacqueline West
Oscar-díj (2009) - Legjobb hang jelölés
Oscar-díj (2009) - Legjobb vágás jelölés: Angus Wall, Kirk Baxter
Oscar-díj (2009) - Legjobb filmzene jelölés: Alexandre Desplat
Oscar-díj (2009) - Legjobb férfi alakítás jelölés: Brad Pitt

Ha egy szép és szomorú estét akarsz, akkor mindenképp nézd meg…! Széplelkűeknek pedig kötelező.:rolleyes::mrgreen:

Üdv.,
Laci

Ui.: A film dvd-n elérhető. Megjelenés dátuma: 2009.06.09.
 

dg

Őstag
Végszükség
(John Q.)
Egyéb címek: John Q - Végszükség
amerikai krimi, dráma - 2002

Rendezte: Nick Cassavetes
Főszerepben: Gabriela Oltean, Denzel Washington, Robert Duvall, James Woods, Ron Annabelle, Anne Heche, Eddie Griffin,
Ray Liotta

Tartalom:
Mennyit ér egy szív? John Q. mindent odaadna azért, hogy fia új szívet kaphasson. Mike-nak sürgős szívátültetésre van szüksége, ám a munkanélküli férfi társadalombiztosítása nem terjed ki a gyerek kórházi kezelésére, az orvosok viszont nem kezdhetik meg a műtétet, amíg az apa nem fizet. John Q. világéletében becsületes ember volt. Ám a becsülete most azt kívánja, hogy eddig elképzelhetetlen eszközökhöz folyamodjon. Pisztolyt szerez. Lezárja az intenzív osztály kijáratát, túszul ejti az egész kórházi részleget, és fegyverrel kényszeríti az orvosokat: végezzék el az életmentő műtétet. A rendőrség csak egy szokásos túszszedési esetet lát az ügyben, és bevetésre indul. John Q. azonban a fiáért harcol. Életet akar menteni. Akár mások élete árán is…vagy a saját élete árán…

Vélemény:
Ez nagyon komoly film. Hihetetlen jó színész ez a Denzel srác! Túszul ejt mindenkit, még a nézőt is. Belegondolni is alig lehet hogy mi miatt történnek ezek a dolgok, továbbá az is igaz hogy egyik országtól sem várhatjuk el, hogy erején felül cselekedjék ilyen vagy hasonló sajnálatos helyzetben...de legalább erejéhez mérten, azt azért illene.
Nagyon tetszett, hatalmas film! A borzasztó az benne, hogy valóságos. Hát tényleg ez a szörnyű valóság...de attól még a film szuper. A történet arról szól ami az egyetlen komoly dolog a Földön, aminek értelme van! Hogy realitása mennyi, az már más kérdés...sajnos.
Nagyon elgondolkodtató film, én kicsit kiszámíthatónak tartom, de mégis megfogott. El kell az embereknek gondolkodniuk a mondanivalóján, mert valahogy így néz ki az egészségügy. Aki egészséget akar, annak legyen pénze, akinek meg pénze nincs… Valahogy olyan érzésem volt hogy ez is - mint minden - tiszta politika meg üzlet.
Szóval minden kiszámíthatósága ellenére kiszámíthatatlanul hatott rám. Nagyon tetszett, mélyen megrázott, elgondolkodtatott, felháborított és elszomorított, bár sokan szembesülünk nap mint nap hasonló dolgokkal és nem csak az egészségügyben, hanem mindenhol…itt nálunk is. A film vége azért természetesen Hollywood-i lett, de hát ez így is van rendjén.
Méghogy nem lehet pénzért egészséget venni!!! Dehogynem!

Kellemes időtöltést és gondolkodást a filmhez.
Üdv,
Laci

Ui.: A film elérhető dvd-n. Megjelenés dátuma: 2003. március 25.


Megnéztem a filmet!

Nagyon jó mozi, én is szívből ajánlom mindenkinek!

Azon túl, amit Laci írt róla, nemigen akad hozzáfűznivaló.
Izgalmas, elgondolkodtató és kegyetlenül reális.
Eddig se vágytam Amerikába, ezután se fogok.
És persze, bőven van mit leképezni a sztoriban kis országunkra vonatkoztatva is!
 

dg

Őstag
A tökéletes trükk
(The Prestige)
amerikai, brit dráma, thriller, fantasy - 2006

Szereplők: Christian Bale, Hugh Jackman, Michael Caine, Scarlett Johansson, Andy Serkis, David Bowie, Piper Perabo
Rendező: Christopher Nolan
Írók: Christopher Nolan, Jonathan Nolan

Tartalom:
Rupert Angier (Hugh Jackman) kezében minden átváltozik. Ő a századfordulós London egyik legtehetségesebb, leghíresebb bűvésze. De csak az egyik. Mert Alfred Borden (Christian Bale) legalább olyan különleges trükkökre képes, és ugyan olyan nagy sikereket arat, mint vetélytársa. Vetélkedésük egyre vadabb, egyre veszélyesebb trükkök bemutatására sarkallja őket. Már nem is a hírükről vagy a szakmai büszkeségükről van szó: az életüket és mások életét kockáztatják, hogy bebizonyítsák, többre képesek. Amikor Alfred egy nap egy lenyűgöző mágikus mutatvánnyal áll a közönség elé, Rupert kétségbeesetten próbálja kitalálni, hogy mi lehet a titka. Bármennyire is próbálkozik azt megfejteni, nem sikerül, így már ő maga is kezdi azt hinni, hogy a trükk nem is szemfényvesztés.

Vélemény:
Azt hiszem ismét bővült a kedvenc filmjeim listája... Imááááádom! Az egész egy nagy bűvésztrükk! Hihetetlenül ütőképes vagy inkább tökéletes, eseménydús, csavaros, a film minden perce izgalmas, a végén meg szóhoz se jutottam... Még napok múlva is gondolkodtam rajta!!! Szóval káprázatos az egész mű úgy, ahogy van. Zseniálisan felépített forgatókönyv, fantasztikus időkezelés, jól kidolgozott karakterek, kitűnő párhuzamok-ellentétek, mindezt megfűszerezve a legzseniálisabb szereplőgárdával, és megidézve a klasszikus hollywoodi filmek hangulatát. Misztikus és mindig új, váratlan fordulattal elkápráztató izgalmas film, fantasztikus sztárparádéval! A színészi játékra egy szavunk sem lehet. Christopher Nolan előtt le a kalappal, eszméletlen hogy mennyire jó rendező. A XIX. század végi show bizniszen át beszél a filmipar elkorcsosulásáról, és két más eszmeiségű bűvész perspektívájából olyan tanmesés erkölcsi játszmát rak elénk, hogy csak na! Szerintem ez egy felejthetetlen alkotás, mindenképpen érdemes megnézni. Nem egy "egyszer-nézős" mozi.
A tökéletes trükk három részből áll: az ígéretből, a közönségnek szóló szándékkifejezés valami nagyszerű mutatványról; a fordulatból, a mutatványos előkészülete a nagy dobásra, a beetetés; a megoldásból, ami maga a szemfényvesztés, az illúzió.
A történet a múlt századforduló Londonjában kezdődik, ahol a bűvészek a kor legnagyobb sztárjai. Két fiatal bűvész van feljövőben: a feltűnő és kifinomult Rupert Angier (Hugh Jackman), aki mellesleg a közönség kedvence, és az egyszerű Alfred Borden (Christian Bale), aki igazi géniusz, de hiányzik belőle az a képesség, hogy lebilincselje nézőközönségét. Eleinte barátság és egymás munkája iránti tisztelet van közöttük, de mikor a legnagyobb dobásnak szánt trükkjük rosszul sül el, egy életre ellenséggé válnak - legfőbb vágyuk az lesz, hogy a másikat legyőzzék. Minden trükk és minden fellépés egyre fokozza a versenyt közöttük, míg gyűlöletük végül nem ismer határokat. Még az újonnan felfedezett elektromosságot és a briliáns tudós, Nikola Tesla segítségét is felhasználják versengésükben, fittyet hányva arra, hogy közben környezetükben mindenkit életveszélybe sodornak. Itt már életről-halálról szól a játék. Aki másnak vermet ás,......! Hatalmas! Tanulságos történet az emberi hiúságról és arról hogy vajon meddig mehetünk el, de a legfontosabb, a végén feltehetjük a kérdést, vajon megérte-e? Érdemes elgondolkodnunk ezen! Főleg a mai világban…
A film sok meglepetéssel szolgál, elejétől a végéig. Az utolsó filmkockák nagyon izgalmasak. Szerintem nagyon jó film és a néző csak a végén tud meg mindent, én is csak amikor minden lelepleződött, akkor jöttem rá, hogy miért is ilyen jó ez a film! A vége az nagyon ott volt! Nálam: 9/10
Ráadásul ez a film szép emlék Nikola Teslának, aki (bár megérdemelte volna, mint tudjuk ő találta fel a váltóáramot) nem kapta meg a Nobel-díjat.
Üdv.,
Laci

Ui.: DVD-n elérhető a film. Megjelenés dátuma: 2007. május 8.

U.Ui.: Vigyázat mert csalnak!!!! - ;):roll::D:D:D

Ezt is megnéztem!

Mit is mondhatnék??? Szuper!
Aki teheti, nézze meg!
Lebilincselő, az első perctől az utolsóig.
És valóban ott a nagy kérdés: mi mennyit ér?
Túl a tanulságon, szerintem átlépi az őrület határát. Sokszor kegyetlen és döbbenetes!
 
Oldal tetejére