H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mindenkinek van valamilyen véleménye, "húz" valamelyik irányba, és eszerint hiszi, vagy nem hiszi el egy cikk tartamát, valódiságát.
De kérlek benneteket, hogy vakon ne higgyetek minden interneten, médiában megjelenő cikknek, még akkor sem, ha a cikk szerzője azt állítja, hogy bizonyítékai vannak. Egy cikkíró bármit leírhat, és ha azt írja, hogy bizonyítékai vannak, akkor ki ellenőrzi, hogy az valóban bizonyítva van? És ezernyi ember elhiszi, hogy bizonyítva van, pusztán azért, mert látta leírva. A hitelességhez azért több kell, mint egy leírt mondat.

A cikkek, akár tv, akár internet vagy nyomtatott sajtó, a maga verzióját mindig felnagyítva tálalja a közönség elé. Nekünk kell tudni szelektálni.

Én nem először írom le, hogy én ilyen esetben csak a felét hiszem el. De nekem akár a fele is elegendő, ahhoz, hogy eldöntsem, hogy melyik verziót gondolom igazabbnak, és annak is melyik felét valósabbnak.

Hogy témánál maradjunk, ez alapján pedig el tudom dönteni, hogy igénybe veszem-e az oltást vagy sem. Mivel ez nem kötelező, hanem kérhető oltás, így meg is van a lehetőségem, hogy döntsek. Nem is kell követni. Engem sem befolyásol, hogy más beadatja magának, sőt, nem is szeretném lebeszélni róla, hiszen lehet, hogy én döntök rosszul.
Az én kezemben éppúgy nincs a döntésem mellett bizonyíték, mint más kezében. Amik eddig a médiában megjelentek, azok nem bizonyítékok (egyik oldalról sem), hanem félelemre okot adó hírek, de akár nevezhetjük pánikkeltésnek is.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
De kérlek benneteket, hogy vakon ne higgyetek minden interneten, médiában megjelenő cikknek, még akkor sem, ha a cikk szerzője azt állítja, hogy bizonyítékai vannak. Egy cikkíró bármit leírhat, és ha azt írja, hogy bizonyítékai vannak, akkor ki ellenőrzi, hogy az valóban bizonyítva van? És ezernyi ember elhiszi, hogy bizonyítva van, pusztán azért, mert látta leírva. A hitelességhez azért több kell, mint egy leírt mondat.
Ezért írtam le, hogy mik azok, amiket biztosan tudok, hogy nem igazak a belinkelt cikkekben, hátha ezzel is felhívom a figyelmet arra, hogy pusztán első olvasatra miket találtam csak én, amik nem voltak igazak és akkor ki vagyok én.

Kata, én spec egyetértek azzal, ha te nem adatod be magadnak. A helyedben én sem tenném, teljesen egészséges vagy, ezt az orvosok is mondják, hogy teljesen egészséges, jó immunrendszerű embereknek felesleges félniük. Az, hogy egy cég kötelez elvileg rá, az másért van, nem akarja, hogy pénzkiesése legyen, ha sokan elkapnák és a fél cég 5 napig otthon maradna... De nem titkolják és nyilván érthető üzleti megfontolás.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezért írtam le, hogy mik azok, amiket biztosan tudok, hogy nem igazak a belinkelt cikkekben, hátha ezzel is felhívom a figyelmet arra, hogy pusztán első olvasatra miket találtam csak én, amik nem voltak igazak és akkor ki vagyok én.
Molli, én nagyon örülök, hogy leírtad a te álláspontodat, főleg azért, mert rólad tudom, hogy látsz a sorok között, és ki tudod szűrni a magad, és a családod számára fontos, de főleg szükséges információt.

Azt hiszem, így kettőnk példája a legjobb támpont ahhoz, hogy mindenki a saját szervezete ismeretében döntsön, ne pedig a média egyoldalú, valamelyik irányba húzó le,- vagy rábeszélő hadjárata alapján. És ne is a szomszéd, vagy az ország másik csücskében lakó ismeretlen ráhatása alapján döntsünk.

Mindenkinek: Ne felejtsük el, a média igenis vagy le,- vagy rábeszélni akar valamire. De mindegyik oldal figyelmen kívül hagyja, hogy akiknek célozza az üzenetét, azok nem egyformák, nem egyforma betegséggel, életvitellel, korral, állapottal.
Azt se felejtsük el, hogy a média csak hírvivő eszköz, mögötte van a mozgató rugó, mindegy melyik oldalt képviseli, a le,- vagy rábeszélő oldalt.

Aki önmagát, és a családját ismeri, és felelősen gondolkodik, annak a média hasznos segítség lehet.
Rajtunk pedig a cukorbetegség és az esetleget társbetegségek révén nagy felelősség van.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Olvastátok a legfrisseb Cukorbeteg Élet magazint? Dr. Falus Ferenccel van interjú benne, az orsz.tisztifőorvossal. Elmondta, hogy a mexikói járvány idején készült adatokból tudja, hogy a 109 halottból 71.3% volt 24-50 év közötti (kb 78 ember), ebből 37% volt cukorbeteg, azaz kb 29 ember. És valamivel több nő halt meg, mint férfi. Ezek nagyon durva adatok, a sima influenza nem a 24-50 év közöttiekre veszélyes általában és nem öl meg ilyen nagy számú cukrost sem.
Remélem, lesz még ilyen összesítés a többi országból is, arra is kíváncsi lennék.
 

Annabella

Új tag
Azt hallottam, hogy a légúti megbetegedésben szenvedők is a veszélyeztettek csoportjába tartoznak. akkor végül is veszélyes a betegekre is (ami nem meglepő) meg a fiatal egészséges felnőttekre is.
 

Annabella

Új tag
1 évvel a vírus megjelenése után a Középső országrész fertőzött. Mivel különböző területeken bukkan fel, nehéz megmondani, mikor "volnul végig" az országon.
 

dg

Őstag
Küszöbön áll a döntéshozatal: oltassuk-e be magunkat és gyermekeinket vagy sem? Teljesen tanácstalan vagyok.
Ha arra gondolok, hogy oltás esetén magától az oltástól bajunk lesz, kétségbe esek. Ha arra gondolok, hogy nem oltatjuk be magunkat és az influenzától lesz bajunk, akkor is kétségbe esek. Őrület.
Ti mit döntötök? Hogy vélekedtek? Nagyon érdekelne a kisgyerekesek véleménye is.
 

rgyörgy

Új tag
Küszöbön áll a döntéshozatal: oltassuk-e be magunkat és gyermekeinket vagy sem? Teljesen tanácstalan vagyok.
Ha arra gondolok, hogy oltás esetén magától az oltástól bajunk lesz, kétségbe esek. Ha arra gondolok, hogy nem oltatjuk be magunkat és az influenzától lesz bajunk, akkor is kétségbe esek. Őrület.
Ti mit döntötök? Hogy vélekedtek? Nagyon érdekelne a kisgyerekesek véleménye is.

Kizárólag magamról írok.
Én mindenkép beolttatom magam, mivel a vakcina nem élő vírusokat tartalmaz.
Az oltásnak sokkal kevesebb a szövődménye, mint a betegségnek. Gyerekkoromba egyetlen védőoltást nem kaptam meg, mert még nem létezett, a paralízis elleni. Hároméves koromba lebénult a balkezem, szerencsém volt, mert egy év után az egyik ujjam meg tudtam mozdítani, beindult a gyógyulási folyamat. A lányom, aki’60-ban született, ő már védett lett, mert feltalálták a szabin oltóanyagot. Azóta teljesen eltűnt nálunk ez a betegség, még az oltás mellékhatásáról sincs info.
 

dg

Őstag
Köszönöm a tanulságos válaszodat!

Természetesen senkitől nem várom, hogy helyettem döntsön, pusztán az érdekel, ki hogyan dönti el magában a saját dilemmáját -- ha van.

Én általában véve védőoltás pártoló vagyok. Talán valamivel most is jobban hajlok a védőoltás beadása felé, mint a mellőzése felé. Valószínűleg a mérleg nyelve akkor fog eldőlni, mikor holnap beszélek a diabetológusunkkal és hamarosan a házi gyerekorvosunkkal is. Mindkettejükben bízom mind emberileg, mind szaktudásuk tekintetében.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszönöm a tanulságos válaszodat!

Természetesen senkitől nem várom, hogy helyettem döntsön, pusztán az érdekel, ki hogyan dönti el magában a saját dilemmáját -- ha van.

Én általában véve védőoltás pártoló vagyok. Talán valamivel most is jobban hajlok a védőoltás beadása felé, mint a mellőzése felé. Valószínűleg a mérleg nyelve akkor fog eldőlni, mikor holnap beszélek a diabetológusunkkal és hamarosan a házi gyerekorvosunkkal is. Mindkettejükben bízom mind emberileg, mind szaktudásuk tekintetében.
Én pénteken voltam a diabon és egyértelműen javasolták a védőoltást. Volt az oviban egy járványügyis nő előadást tartani erről az új vírusról és ott is elhangzott, hogy ez a vakcina elvileg pont ugyanolyan, mint a sima influenza elleni oltás, csak ebben ez a törzs van, de az eljárás, amivel készítik, ugyanaz. Mi 2 éve oltatjuk magunkat a sima ellen, szóval mi oltjuk magunkat. Sajnos a picit még nem lehet (15 hós), de a nagyot már igen. Mi most is betegek vagyunk éppen, az oviból eddig 3 betegséget hozott haza Nimród (2 göthösség és egy skarlát) és a legutóbbi göthöt én is elkaptam, nagyon levett a lábamról és Brúnó is beteg 4 hete majdnem, egyik náthából a másikba, szóval én most picit kiveszem az oviból a nagyot és megvárom, hogy meggyógyuljunk, csak akkor kaphatunk oltást, legközelebb csak utána megy már oviba.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Én is oltáspárti vagyok! Szerkesztôségünk általában megkapja az oltást - lekopogom: én már évek óta nem voltam influenzás, a H1N1-es védoltást is megkapjuk. Közeli családtag lett beteg nálunk (testvérem lánya - 23 éves) szegény nagyon megszenvedte a H1N1 vírust, viszont nôvérem (45 éves) nem kapta el...
 
Oldal tetejére