H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Köszönöm kérdésed nofre! :D
Délelött voltam egy kicsit olyan, mint aki megivott két felest. ;) Egy picit kótyagos volt a fejem, és érzem mindkét vállamban az oltás helyét, de semmi komoly. A szúrás helye egyáltalán nem piros, nincs begyulladva.
A csoporttársaim és a tanár most várnak, hogy történik-e velem valami :rolleyes: (én kaptam meg elsőként a csoportból az oltást) és utána ők is beadatják az oltást.

Nálam még ilyesmi sem volt, szerencsére... A csoporttársak igazán kedvesek, hogy így tesztelnek...:rolleyes::D
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kedves Gyuri bácsi,

Igen, ingyen kaptam az oltást.
(Itt minden cukorbetegséghez kapcsolódó felszerelés...
cukormérő...tesztcsík...tű...stb...ingyen jár.- A dobozdíj
nem jellemző. :)
Egyelőre. :?

Hát igen, ez nagyon emberi, remélem nálunk is lesz majd egyszer jobb a helyzet!
 

borka

Őstag
Kedves Gyuri bácsi,

Igen, ingyen kaptam az oltást.
(Itt minden cukorbetegséghez kapcsolódó felszerelés...
cukormérő...tesztcsík...tű...stb...ingyen jár.- A dobozdíj
nem jellemző. :)
Egyelőre. :?

Ezek után minden kétséget kizáróan utazunk ;):lol: lányok csomagoljatok :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Ma bementem a DM-be, kerestem a HiGeen kézfertőtlenítőt, de nem találtam egy darabot sem. :( Azt mondta a pénztáros, hogy elkapkodták, mint a cukrot. Bradoman kézfertőtlenítő kendőt vettem egyelőre.
Amikor vettem, a polcon látszott, hogy több sorban sorakozott a fertőtlenítő, és én az utolsó 4-ből vettem egyet.
Viszont a praktikum miatt kerestem én is kendőt, azt viszont nem találtam, illetve csak a hagyományos nyári frissítő kendőt. Hiányoltam is, hogy nincsenek ilyennel felkészülve.

A Rossmanban viszont láttam csomagban szájmaszkot, talán 10 db van egy zacsiban. Én azért nem vettem, mert nekem van otthon, és a munkahelyünk is fog osztogatni. Talán érdemes lenne még azt is beszerezni. Ha gyakran fogunk látni ilyet, akkor nem tűnik cikisnek. Az orvosi rendelőkben biztosan nagyon hasznos, és talán az egyetlen védőfelszerelés. A reptérre én feltétlenül vinni fogom.
 

rgyörgy

Új tag
Igen, ingyen kaptam az oltást.
(Itt minden cukorbetegséghez kapcsolódó felszerelés...
cukormérő...tesztcsík...tű...stb...ingyen jár.- A dobozdíj
nem jellemző. :)
Egyelőre. :?

A két influenzaoltást mi is térítésmentesen kapjuk. Vc mérőt ebbe a hónapba tervezem cserélni, nem lesz túl olcsó. Gyógyszerekért is nagyon sokat kell fizetni. Bízom benne, előbb utóbb beköszönt a béke az egészségügyben, és megindulunk kifelé a gödörből.
 

bogesz

Új tag
Tegnap én is megkaptam az oltást! Semmit nem vettem észre,csak a helye fáj,nem inkább feszít! Most legalább izmosnak látszom!ja,egyébként még a tű helyét sem látni!
 

tímeácska

Őstag
A Rossmanban viszont láttam csomagban szájmaszkot, talán 10 db van egy zacsiban. Én azért nem vettem, mert nekem van otthon, és a munkahelyünk is fog osztogatni. Talán érdemes lenne még azt is beszerezni. Ha gyakran fogunk látni ilyet, akkor nem tűnik cikisnek. Az orvosi rendelőkben biztosan nagyon hasznos, és talán az egyetlen védőfelszerelés.

Mint már azt írtam régebben, az én táskámban mindig van 3-4 db. szájmaszk... :cool: Orvosi rendelőbe nem vagyok hajlandó enélkül belépni! Sem a kézfertőtlenítő nélkül... :cool: Ez a legkevesebb amit a babáért, és magamért megtehetek!
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Ma bementem a DM-be, kerestem a HiGeen kézfertőtlenítőt, de nem találtam egy darabot sem. :( Azt mondta a pénztáros, hogy elkapkodták, mint a cukrot. Bradoman kézfertőtlenítő kendőt vettem egyelőre.

A Bradoman is nagyon jó! Sokan nem szeretik az illatát, én meg egyenesen imádom! :cool::oops:
Nálunk az oviban ÁNTSZ előírás, hogy a gyerekek kézmosó szappanjába kézfertőtlenítőt kell keverni... Kifejezetten olyat tesznek bele, ami ha szembe belekerülne (pl. arcmosásnál), vagy véletlen lenyelné valamelyik lurkó, nem ártalmas! Hát, amennyi taknyos gyerkőc van... De ezzel még nem lehet kiküszöbölni (csak egy kis %-ban) a cseppfertőzéssel terjedést... Mert, ha rádtüsszent/köhög a gyerkőc... Annyi neked kézfertőtlenítős szappan... :rolleyes:
 

tímeácska

Őstag
Máté is megkapta mindkét oltást (Fluval AB, Fluval P). Még csütörtökön kapta meg, semmi gondot nem jelentett Nála! Sára és Ádám a suliban fogják megkapni, még a héten. Kispapa kedden kapja... Ezek a galádok (is) kivárták, hogy előbb megnézik, hogyan reagál Máté az oltásokra... Megmarad-e... Szó szerint ezt mondták a nyavalyások! :cool: Úgyhogy, Judit, Mátém meg a család fehér egere... :-D:cool::rolleyes:
 

agicza

Új tag
Akkor mindenkit várok a reptéren... kufferrel...anélkül...családdal vagy sem...
Hűvös az idő...meleg ruhát és esőkabátféléket hozzatok.
:D:wink::p
 

tímeácska

Őstag
Lányok !!!!!! bundagugy ,nylon kabát és mehetünk.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Köszönjük Ágicza:wink:

Nekem ezzel csak az a problémám, hogy (már) egyik sem jön rám... Illetve, eddig sem jöttek rám, mindig úgy kellett felvenni őket, de már nem férek/férünk beléjük... :roll: :-D Azért, még mehetünk?! :mrgreen:
Jujj, tök jó! Most gondoltam bele, hogy nekem csak 1 repülőjegyet kellene fizetnem, pedig ketten vagyok! :-D:mrgreen::rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem ezzel csak az a problémám, hogy (már) egyik sem jön rám... Illetve, eddig sem jöttek rám, mindig úgy kellett felvenni őket, de már nem férek/férünk beléjük... :roll: :-D Azért, még mehetünk?! :mrgreen:
Jujj, tök jó! Most gondoltam bele, hogy nekem csak 1 repülőjegyet kellene fizetnem, pedig ketten vagyok! :-D:mrgreen::rolleyes:
Csiguka, én amikor pocakosodtam, igencsak hideg szelek fújtak, és vettem olyan igazi test-rózsaszínű nagymama bugyugót, aminek a szára a combom közepéig, a korcája meg pocakom tetejéig ért. Állítom, hogy a legpraktikusabb darab, de szerintem a kismama boltokban már lehet megfelelő gatyókákat kapni.
Szóval gatya gond nincs, meleg fuszekli van, tehát megyünk.

Ágicza, úgy tűnik egy egész repülőt megtöltünk. :mrgreen:
 

tímeácska

Őstag
Csiguka, én amikor pocakosodtam, igencsak hideg szelek fújtak, és vettem olyan igazi test-rózsaszínű nagymama bugyugót, aminek a szára a combom közepéig, a korcája meg pocakom tetejéig ért. Állítom, hogy a legpraktikusabb darab, de szerintem a kismama boltokban már lehet megfelelő gatyókákat kapni.
Szóval gatya gond nincs, meleg fuszekli van, tehát megyünk.

Ágicza, úgy tűnik egy egész repülőt megtöltünk. :mrgreen:

Most akkor menjek egy test-rózsaszín színű nagymama bugyogóban, meg fuszekliban?! :shock: Nem lesz az így egy kicsit hiányos(nak mondható) öltözék?! :mrgreen::rolleyes::cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Most akkor menjek egy test-rózsaszín színű nagymama bugyogóban, meg fuszekliban?! :shock: Nem lesz az így egy kicsit hiányos(nak mondható) öltözék?! :mrgreen::rolleyes::cool:
Te eccerű, hát felül is felruházzalak? Kabát, pulcsi, nadigrág, kesztyű, orrtyű, sapenka. Ja, és persze hócipő. :twisted::roll:
 

tímeácska

Őstag
Te eccerű, hát felül is felruházzalak? Kabát, pulcsi, nadigrág, kesztyű, orrtyű, sapenka. Ja, és persze hócipő. :twisted::roll:

Jaaaa... Hogy így értetted...:rolleyes::rolleyes::rolleyes: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Kabát: még bele bírom magam préselni, csak sajnálom szegény zippzárt rajta, előbb-utóbb megadja magát...:rolleyes::cool:
Pulcsi: kispapáét lenyúlom... :cool::mrgreen:
Nadrág: na, abból van kismama nadrágom... :cool:
Kesztyű: Mátém elhagyta az ÉN kesztyűm egyik felét... :cool::rolleyes:
Orrtyű: még nem próbáltam... De abból talán nehezebb kihízni, mint a nadrágból... :mrgreen:
Sapka: ha jót akartok röhögni, feltehetem azt is... :rolleyes::D:D
Hócipő: az teli...:cool::rolleyes::D:D:D
 

agicza

Új tag
Ágicza, úgy tűnik egy egész repülőt megtöltünk. :mrgreen:[/QUOTE]


Nem mondhatni legalább,hogy a kirándulás érdeklődés hiányában elmarad.
:D:D:D

Borka hozza a magokat nekem. :D

Timi lesz az Egyet fizet kettőt kap akció. ;)

Kata jön hogy legyen más ingatag cukrú is itt... :D

Szóval bővítenem kell a konyhám ... házam ... autónk...
 
Oldal tetejére