Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
Szia Sani!!! Örülök, hogy látlak!!!
Nem egészen a kérdésedre válaszolok... De hasonló... Máténak nyár elején, ahogy jöttek a melegek, csökkenteni kellett a bázisán... Átlagban minden órából 0,1 E-t kellett visszavenni. Ami érdekes, hogy a bólusokhoz nem kellett nyúlni... Pedig, úgy lenne a logikus. Most jelen pillanatban nem tudom, hogy kellett e emelni, mert pár napja (igazság szerint, amióta rossz idő van -lehet, én tehetek a rossz időről???:mrgreen:) nem vagyok otthon... Magamnál nem kellett -eddig- bázist állítani... Viszont 2-3 kg-t fogytam, lehet éppen annyit, amennyivel emelni kellett volna az inzulint?!?!?!
 

tímeácska

Őstag
...És mi lenne, ha Cukit vinném Kiscsigu helyett?! Kiscsigu úgyis csak össze, meg vissza...:rolleyes: Majd azt mondjuk, hogy egy kicsit megnőtt Máté, és közben kissé meglányosodott...:mrgreen::mrgreen::lol::lol: És ha már úgyis ott lenne, úgysem mondanák Neki azt, hogy viszlát, hátraarc... :cool: Úúúgyis olyan bájosan, és szépenkérően tudok nézni... Ha akarok...:twisted::mrgreen::mrgreen: :lol:
Nos, Cuki, Szentendrén lesz a következő Pumpa Klubos rendezvény. Jönnél?! Lenne kedved?!;-)
 

cuki

Új tag
Kedvem lenne persze, de Mátét semmi áron nem szeretném kitúrni a jó kis progiból.
És az nem akadály, hogy Cukinak méég csak nincs is pumpája?? De szivesen részt vennék egy ilyen fejtágitáson. Hátha lesz nekem is egyszer pumpim és nem fogok félni a kanül betevésétől... De hogyan kell erre jelentkezni?? Regisztrálni kell valahol??? És mi a progi? Mikor kezdődik? Hol pontosan?
 

tímeácska

Őstag
Kedvem lenne persze, de Mátét semmi áron nem szeretném kitúrni a jó kis progiból.
És az nem akadály, hogy Cukinak méég csak nincs is pumpája?? De szivesen részt vennék egy ilyen fejtágitáson. Hátha lesz nekem is egyszer pumpim és nem fogok félni a kanül betevésétől... De hogyan kell erre jelentkezni?? Regisztrálni kell valahol??? És mi a progi? Mikor kezdődik? Hol pontosan?

Hááát, igazság szerint, nem túrnád ki Mátét... Ugyanis, nem állt szándékomban elvinni... Mert Ő még nem igazán értékeli az efféle talikat... Tavaly novemberben is elvittem, és, hát, végül is, szeretem én a játszótereket...:mrgreen::mrgreen:
Szentendrén lesz, hát, Kata 5 főt regisztrált, de ugye nem szeretném vinni Kiscsigut...:rolleyes: Így marad 1 hely (?)... A progi? Valami séta is lesz... Pontosan nem is tudom...:rolleyes: Holnap átküldöm a meghívót...;) 14:00-kor kezdődik, ez tutkó! Szentendrén lesz, a tali a Skanzen bejáratánál... Valami ilyesmi rémlik... De majd holnap átkldöm a meghívcsit!;-) Meg még beszélek majd az egyik fő-fővel... Hátha...:rolleyes::mrgreen: Egyébként nem baj, hogy nincs pumpeszod... (Majd lesz!;-))(Egyébként Meli és Zsu is jönnek... Nekik sincs kütyüjük;-)) Kanült vigyek majd Neked is, ha jössz?!;-)
 

cuki

Új tag
Hááát, igazság szerint, nem túrnád ki Mátét... Ugyanis, nem állt szándékomban elvinni... Mert Ő még nem igazán értékeli az efféle talikat... Tavaly novemberben is elvittem, és, hát, végül is, szeretem én a játszótereket...:mrgreen::mrgreen:
Szentendrén lesz, hát, Kata 5 főt regisztrált, de ugye nem szeretném vinni Kiscsigut...:rolleyes: Így marad 1 hely (?)... A progi? Valami séta is lesz... Pontosan nem is tudom...:rolleyes: Holnap átküldöm a meghívót...;) 14:00-kor kezdődik, ez tutkó! Szentendrén lesz, a tali a Skanzen bejáratánál... Valami ilyesmi rémlik... De majd holnap átkldöm a meghívcsit!;-) Meg még beszélek majd az egyik fő-fővel... Hátha...:rolleyes::mrgreen: Egyébként nem baj, hogy nincs pumpeszod... (Majd lesz!;-))(Egyébként Meli és Zsu is jönnek... Nekik sincs kütyüjük;-)) Kanült vigyek majd Neked is, ha jössz?!;-)

Ok, nagyon szivesen résztvennék egy ilyen kis programon. Háááta kanül..., nos ha hoznál azt megköszönném, mert majd jó nagyot sóhajtok és kipróbálom. Várom a meghivót és köszönöm a lehetőséget. Mit kell vinni magammal???
 

tímeácska

Őstag
Ok, nagyon szivesen résztvennék egy ilyen kis programon. Háááta kanül..., nos ha hoznál azt megköszönném, mert majd jó nagyot sóhajtok és kipróbálom. Várom a meghivót és köszönöm a lehetőséget. Mit kell vinni magammal???

Okés, akkor még holnap értekezünk, miután beszéltem a fő-fő-vel...;-) A többit utána!;-)
 
Kiváncsi vagyok valamire:
Én amióta cukros vagyok, minden évben ősszel, ill. tavasszal inzulin adagot kell változtatni. Ősszel növelni, tavasszal meg csökkenteni. Ez ugye pennél - úgy- ahogy - egyszerű menet volt. Most éppen ott tartok, hogy ma csak 16.30-kor ettem először, ill. vittem be ch-t tartalmazó ételt. Ma megemeltem 0,025 E-gel egy két időpontban a bázis adagot, ill. holnap megint szigorú vc kontroll, ellenőrzés, hogy jóra emeltem-e, és utána meg majd a délutáni, éjszakai étkezéseket - mármint estit - fogom kihagyni.
Nálatok is előfordul ez a dolog?
Különben ilyenkor 2-3 kg-ot hízok is, tehát biztosan ez is közre játszik a megnövekedett inzulin igényemnek.
Kiváncsian várom a válaszokat!
A tavaszi-őszi változtatás nálam is megvan. Ha jól tudom, ez az inzulinigény változás természetes jelenség, alapvetően nem a hízás okozza, persze a mértkében szerepe lehet. Nekem kb. 10-20 %-kal kell változtatnom ilyenkor és alapvetően a bázist, a bólus nem változik. Most ősszel a hűvös idő ellenére eddig még nem kellett emelni az adagokon, sőt most a napokban valamiért :confused: éppen csökkentenem kell.
Én úgy szoktam csinálni, hogy ha pár napig látszólag indokolatlanul magasabb vércukrokat mérek, akkor átmeneti bázist állítok be, pl. 110 %-ot. Ilyenkor gyakrabban mérek és ha kell, módosítom az átmeneti bázist. Általában 2-3-4 nap alatt kiderül, hogy mi a megfelelő bázis beállítás. Viszont étkezést kihagyni emiatt nem szoktam, esetleg alkalmanként kicsit kevesebb ch-t viszek be.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ok, nagyon szivesen résztvennék egy ilyen kis programon. Háááta kanül..., nos ha hoznál azt megköszönném, mert majd jó nagyot sóhajtok és kipróbálom. Várom a meghivót és köszönöm a lehetőséget. Mit kell vinni magammal???

Na Cuki, akkor úgy készülj, hogy Kiscsigut bizományba adjuk, és téged a hónunk alá csapunk, és mint leendő pumpást beprotezsálunk a nagyoknál.

Csigu, én pedig beszélek Bogival, hogy helycserés támadást hajtunk végre. Mivel valami sétáról is szó volt, így ne a kisestélyidet vedd fel. Kényelmes cipellő és farmer.
 

tímeácska

Őstag
Na Cuki, akkor úgy készülj, hogy Kiscsigut bizományba adjuk, és téged a hónunk alá csapunk, és mint leendő pumpást beprotezsálunk a nagyoknál.

Csigu, én pedig beszélek Bogival, hogy helycserés támadást hajtunk végre. Mivel valami sétáról is szó volt, így ne a kisestélyidet vedd fel. Kényelmes cipellő és farmer.De azért felülre, ha kérhetném, azé' vegyél majd fel valamit... Egy pólót?!:rolleyes: :lol::lol::lol: -Bocsi, nem bííírtam kihagyni...:mrgreen::mrgreen::twisted: -Formábanvantímeácska:mrgreen:

Őőő... Más nem jut eszembe... Pardonn... Fejembe...
-Nagyonformábanvantímeácska:mrgreen::mrgreen:-
 

Magdika

Új tag
Sziasztok!

Már nagyon régen szóltam hozzá - és olvastam is a fórumot - amit nagyon sajnálok. De csak hozzátok tudok fordulni, hisz Ti vagytok érintettek a dologban.
Kiváncsi vagyok valamire:
Én amióta cukros vagyok, minden évben ősszel, ill. tavasszal inzulin adagot kell változtatni. Ősszel növelni, tavasszal meg csökkenteni. Ez ugye pennél - úgy- ahogy - egyszerű menet volt. Most éppen ott tartok, hogy ma csak 16.30-kor ettem először, ill. vittem be ch-t tartalmazó ételt. Ma megemeltem 0,025 E-gel egy két időpontban a bázis adagot, ill. holnap megint szigorú vc kontroll, ellenőrzés, hogy jóra emeltem-e, és utána meg majd a délutáni, éjszakai étkezéseket - mármint estit - fogom kihagyni.
Nálatok is előfordul ez a dolog?
Különben ilyenkor 2-3 kg-ot hízok is, tehát biztosan ez is közre játszik a megnövekedett inzulin igényemnek.
Kiváncsian várom a válaszokat!
Szia Sani!
Én 48 éve vagyok diabéteszes, azóta inzulinos, jelenleg Lantusz és Apidra Penes. A tapasztalatod, hogy a hideg évszakokban tobb inzulint kell adjál természetes. A meleg évszakokban többet is mozgunk, és az inzulin is gyorsabban szívódik fel. Ezt egyébként télen is megfigyelheted, egy jó meleg fürdő után ami legalább 20 percig tart. Figyelgesd csak továbbra is, sok mindent megtapasztalsz még. Remélem te és a korodbeli fiatal diabéteszesek megélitek a végleges gyógyulást.
Ugye nem haragszol, hogy figyelgetlek, és néha írok nektek? Nem vagyok pumpás, de régi "motoros" vagyok. 1954-ben születtem és 1960-ban diagnosztizálták a diabeteszem.
Üdvözlettel Magdika
 

Sani

Új tag
Kedves Magdika!

Örülök, hogy válaszoltál - reagáltál arra, amit írtam. Biztosan nagyon sokan nagyon sokat tanulhatnának tőled...
Én 22 éve vagyok cukros és hát tényleg sok mindent megéltem és sok mindenre rájöttem, megtapasztaltam. ---persze félek egy kicsit a váratlan és - egy ideig - megmagyarázhatatlannak tűnő eseményektől, reakcióktól, de azért próbálok ésszerűen normoglikémiás vcszintet produkálni.
Én is Apidrát adok magamnak...ill. a pumpám azt adagol.
Milyen sokat változott a világ, főleg, nekünk cukorbetegeknek!...csak amióta én vagyok az, teljesen más az orvosok, emberek hozzáállása a betegséghez ma, mint régen...--> ami szerintem egy állapot, nem betegség, csak kezelni kell tudni ;)
 

Zsu77

Új tag
Szia Sani!
Én 48 éve vagyok diabéteszes, azóta inzulinos, jelenleg Lantusz és Apidra Penes. A tapasztalatod, hogy a hideg évszakokban tobb inzulint kell adjál természetes. A meleg évszakokban többet is mozgunk, és az inzulin is gyorsabban szívódik fel. Ezt egyébként télen is megfigyelheted, egy jó meleg fürdő után ami legalább 20 percig tart. Figyelgesd csak továbbra is, sok mindent megtapasztalsz még. Remélem te és a korodbeli fiatal diabéteszesek megélitek a végleges gyógyulást.
Ugye nem haragszol, hogy figyelgetlek, és néha írok nektek? Nem vagyok pumpás, de régi "motoros" vagyok. 1954-ben születtem és 1960-ban diagnosztizálták a diabeteszem.
Üdvözlettel Magdika

Annyira jó,hogy írsz és írjál minél többet!Kellenek a tapasztalatok nagyon!Bármiről van véleményed,van sok topic,feltétlen írd meg!És persze vannak humor topicok is egy kis jókedvért,ami elengedhetetlen a jó állapot érdekében!;):)
 

tímeácska

Őstag
Hahó, pumpások!
Nálatok hogyan számolják ki a felírandó inzulin mennyiségét?! A napi átlag, az addig oké... Beleszámolhatjuk a 2-3 naponta kicserélt kanül légtelenítését, bár ez elenyésző mennyiség... Aztán 4-6 naponta szerelékcsere (nagykönyv szerinti :rolleyes:), ennek a feltöltésének/légtelenítésének a mennyiségét... Oké, eddig meg is vagyunk... De mi újság az esetleges légbubikkal (vagyis, levegőoszloppal...:rolleyes:)?! Arra mennyit számolnak rá?! Már ha rászámolnak...:rolleyes: Mátémnál csak a napi mennyiséget+szerelék feltöltését számolják... És néha így biza, kevéske az az inzulin... Még jó (micsoda szerencse:mrgreen::rolleyes:), hogy ugyan olyan inzulint fogyasztunk... Így tudunk egymáson "élősködni"... :lol:
 

poe

Őstag
Szia!
Nálam ez nem akkora gond, mivel felénk csak egész doboz inzulint adnak a gyógyszertárban, patront darabra nem. Ha tehát több a mennyiség mint egy doboz, mégha kicsivel is, akkor adnak kettőt. Én úgy szoktam ezt kompenzálni, hogy ha már sokallom, akkor kevesebbet íratok fel. Szvsz meg lehet dumálni a dokival, hogy pl egy fél évig több inzulint írjon fel, hogy legyen otthon tartalék.
Mondjuk épp most volt olyan, hogy jól összetörtem egy patront (kb egy hónapja meg egy másikat), de kunyiztam egyet a rendelőből, így elég volt... :)
 

tímeácska

Őstag
Szia!
Nálam ez nem akkora gond, mivel felénk csak egész doboz inzulint adnak a gyógyszertárban, patront darabra nem. Ha tehát több a mennyiség mint egy doboz, mégha kicsivel is, akkor adnak kettőt. Én úgy szoktam ezt kompenzálni, hogy ha már sokallom, akkor kevesebbet íratok fel. Szvsz meg lehet dumálni a dokival, hogy pl egy fél évig több inzulint írjon fel, hogy legyen otthon tartalék.
Mondjuk épp most volt olyan, hogy jól összetörtem egy patront (kb egy hónapja meg egy másikat), de kunyiztam egyet a rendelőből, így elég volt... :)

Nálunk bontják a dobozt... Szigorún patronoznak... :twisted:
Hűűű, micsoda kalamajkát okoztam a lejárt szav. idejű inzulinnal... Pedig, 2 nappal előtte adta ki a dobozbontogatós gyógyszertár... :rolleyes:
 
Hahó, pumpások!
Nálatok hogyan számolják ki a felírandó inzulin mennyiségét?! A napi átlag, az addig oké... Beleszámolhatjuk a 2-3 naponta kicserélt kanül légtelenítését, bár ez elenyésző mennyiség... Aztán 4-6 naponta szerelékcsere (nagykönyv szerinti :rolleyes:), ennek a feltöltésének/légtelenítésének a mennyiségét... Oké, eddig meg is vagyunk... De mi újság az esetleges légbubikkal (vagyis, levegőoszloppal...:rolleyes:)?! Arra mennyit számolnak rá?! Már ha rászámolnak...:rolleyes: Mátémnál csak a napi mennyiséget+szerelék feltöltését számolják... És néha így biza, kevéske az az inzulin... Még jó (micsoda szerencse:mrgreen::rolleyes:), hogy ugyan olyan inzulint fogyasztunk... Így tudunk egymáson "élősködni"... :lol:
Nálam annyi a szükséglet, hogy a havi mennyiség éppen kiad 1 dobozzal ;). Nagyon furcsának tűnik számomra, hogy egyes orvosok szeinte cseppre pontosan kiszámolják az inzulinszükségletet és nem hajlandók többet felírni. Szerintem ez felelőtlenség, hiszen bármikor szükség lehet több inzulinra akár légtelenítés, akár betegség miatt vagy esetleg el is törhet az ampulla - ilyenkor mit csinál az ember... Az orvosnak vajon érdeke minél kevesebbet felírni?
Ti mennyit számoltok kanül légtelenítésre és szerelékcserére?

A szereléket és a kanült nem egyszerre cserélitek? Az orvos mit szól hozzá? A nyáron pont ezen akadt ki a kezelőorvosom, hogy a pumpások "tömegei" (köztük én is :???:) nem egyszerre cserélnek. Úgyhogy most a parancs szigorúan 3 naponta teljes szerelékcserét ír elő.
 
Oldal tetejére