Insulinpumpa

Évike88

Új tag
Kedves Erika! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!kicsit megnyugtattál.szerintem nekem is úgy lehet mint a kislányodnál..a hasamban és talán a fenekemben lenne hely a szúrásnak(bár ott még sosem próbáltam)én 6éve vagyok cukorbeteg és mindig a hasamba adtam.szerencsére ez eddig jól működött, nem látszik rajta.néha megpróbálkoztam a combommal de elég kellemetlen volt utána..nemhiszem, hogy egy nagyobb tű jót tenne neki.viszont nemrég eszembe jutott, hogy még régebben volt rajtam egy oylan gép ami folyamatosan méri a cukromat csak nem írja ki(most enm jut ezsembe a neve:D).Azt is ugyanúgy kellett hordanom mint egy pumpát. kicsit azért tartok tőle:(...nem vagyok szégyenlős és minden ismerősöm tudja hogy cukros vagyok,de attol talán betegebbnek tűnnék:(..és ennyi idősen nem a legjobb érzés.De ahogy mndtátok egy próbát mindenképpen megér:)!
Lenne ég egy kérdésem.Nagyjából mennyi ideig tart megkapni egy pumpát onnantól, hogy bezséltem az orvosommal?


Szia!!

Szerintem ettől senki nem tűnik betegebbnek,a legtöbbször észre sem veszi senki,hiszen be tudod rakni zsebbe vagy tokba.Nekem is van olyan tokom ami olyan mintha egy kicsike mobiltartó lenne.Nekem 3 éve van pumpám,akkor voltam 17 és kifejezetten imádtam akkor is és azóta is,ha egy mód van rá már nem válok meg tőle,csak ha szükséges lesz(terhesség,szülés).
Mondjuk tőlem el akarják venni,mert a a hemoglobinA1c értékem nem lett jobb,de annyit elértem vele,hogy nem fekszem 1-2 havonta kórházban ketoacidózissal,ami nálam nagyon nagy szó.Sokkal jobban érzem magam mióta pumpás vagyok és imádom,hogy strandon nem kell futkosnom,hogy jaj be kell adjam az inzulint,mert rajtam van a pumpa,tudom csökkenteni a bázist ha kell,ha ettem akkor meg csak beállítom,hogy mennyit adjon be és nincs rá gondom.

Évike
Animas IR1200
 

blaci

Őstag
Szia Sani!
Azt szeretném kérdezni, hogy az Animas pumpád 0,025 E beállítását a gyakorlatban használtad már?
Csak azért vagyok rá kíváncsi, mert ez annyira kicsi mennyiség (tényleg finom beállítás) hogy nem igazán látom a használhatóságát a mindennapokban, főleg felnőttek esetében. Gyerekeknél még talán… De akkor viszont felmerül bennem a kérdés, hogy a többi gyártó miért nem használja ezt a funkciót, ill. beállítási lehetőséget? Szerintem ezzel nem sokan bíbelődnek(-nének) nap mint nap. Ha csak ez a különbség a többi készülék és az Animas között akkor majdnem mindegy hogy ki melyiket használja…persze csakis szerintem, ha választanom kéne nálam nem ez lenne a szempont.
Én így látom, többiek esetleg…? Mi a véleményetek erről?

Kedves Évike! Szia. Látom neked is ilyen pumpád van, leírnád hogy neked mi a véleményed erről, mivel használod ezt a készüléket. Köszi előre is!
(Bocsi hogy nem privát üzenetet írtam, de talán másokat is érdekelhet a dolog, főleg ha éppen a pumpa használata mellett dönt és választani szeretne, én csak kíváncsi vagyok…) ;):roll::-D

Én nem vagyok pumpás, nem használtam soha, ilyen készüléket csak a fórumos talikon láttam élőben. Valószínű nekem nem is lesz mostanában…de ez már egy másik történet lenne…
 

napocska

Őstag
Nektek strandoláskor nem ázik le a tappancs? Dani ma kb. egy órát lubickolt, és úgy lejött, hogy ihaj. Ma a karjára tettem, az mégis kevesebbet lesz a vízben, mint a combja, de lehet, hogy holnap is kanülcsere lesz fürcsi után. :(
 

christina

Őstag
Nektek strandoláskor nem ázik le a tappancs? Dani ma kb. egy órát lubickolt, és úgy lejött, hogy ihaj. Ma a karjára tettem, az mégis kevesebbet lesz a vízben, mint a combja, de lehet, hogy holnap is kanülcsere lesz fürcsi után. :(

Ez engem is érdekel, mert a Balcsiból biztos nem tudom majd Gergőt kirángatni egyhamar! :D
 

riza9

Új tag
Kedves Évi! nekem még lenne kérdésem..
már volt szó a" belövőkről" , képet is láttam de kicsit félelmetesnek tűnnek nekem:D..már említettétek, hogy lehet 30-45°ban is beheleyezni a tűt.Ebben az esetben miylen belövőket lehet használni? láttam már képeket az inset 30ról de magyarul semmi nincs róla.Van ez a fajta itthon?Vagy ha nem akkor miylen másfajta van?
Említetted, hogy hamarosan új pumpád lesz és Animast szeretnél.Létezik már itthon egy újabb változata is vagy csak az 1200-as?
előre is köszönöm!
 

lizzi

Őstag
nem tudom ti milyen szerelékeket használtok ,de én már voltam vele gyógyfürdőben is órákig ,meg kádban is áztattam magam ,de még sosem ázott le
lehet ,hogy ez is a fertőtlenitőtől is függ,meg a bőrünktől is talán?
 

napocska

Őstag
Köszi, Lizzi!! Lehet, hogy dörzsölődött a medence oldalához, mert a kis combján volt, és nagy volt a hancúr. Remélem, ma sikeresebbek leszünk :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nektek strandoláskor nem ázik le a tappancs? Dani ma kb. egy órát lubickolt, és úgy lejött, hogy ihaj. Ma a karjára tettem, az mégis kevesebbet lesz a vízben, mint a combja, de lehet, hogy holnap is kanülcsere lesz fürcsi után. :(

Ez engem is érdekel, mert a Balcsiból biztos nem tudom majd Gergőt kirángatni egyhamar! :D

Én gyógyszertárból beszereztem úgynevezett filmtapaszt. Ez alatt nem ázik le a kanül. Ez a filmtapasz alkalmas izzadékony embernek, vagy férfiaknak, akik egy kissé pelyhesebbek az átlagtól, és nem tapad tökéletesen a tapasz.

Amit én használok, az a Tegaderm 6*7-es. Van a Medtronicnak is, annak más a neve, de ugyanazt a célt szolgálja. A trénertől kérdezzétek meg, hogy tudna eljuttatni hozzátok.

Ez a filmtapasz lélegző, de teljesen vízálló anyagból van, és garantáltan nem ázik fel 3-4 napig.
 

Évike88

Új tag
Szia Sani!
Azt szeretném kérdezni, hogy az Animas pumpád 0,025 E beállítását a gyakorlatban használtad már?
Csak azért vagyok rá kíváncsi, mert ez annyira kicsi mennyiség (tényleg finom beállítás) hogy nem igazán látom a használhatóságát a mindennapokban, főleg felnőttek esetében. Gyerekeknél még talán… De akkor viszont felmerül bennem a kérdés, hogy a többi gyártó miért nem használja ezt a funkciót, ill. beállítási lehetőséget? Szerintem ezzel nem sokan bíbelődnek(-nének) nap mint nap. Ha csak ez a különbség a többi készülék és az Animas között akkor majdnem mindegy hogy ki melyiket használja…persze csakis szerintem, ha választanom kéne nálam nem ez lenne a szempont.
Én így látom, többiek esetleg…? Mi a véleményetek erről?

Kedves Évike! Szia. Látom neked is ilyen pumpád van, leírnád hogy neked mi a véleményed erről, mivel használod ezt a készüléket. Köszi előre is!
(Bocsi hogy nem privát üzenetet írtam, de talán másokat is érdekelhet a dolog, főleg ha éppen a pumpa használata mellett dönt és választani szeretne, én csak kíváncsi vagyok…) ;):roll::-D

Én nem vagyok pumpás, nem használtam soha, ilyen készüléket csak a fórumos talikon láttam élőben. Valószínű nekem nem is lesz mostanában…de ez már egy másik történet lenne…


Szia!!

Hogy érted,hogy mivel használom a készüléket??
Egyébként különbség,hogy garanciát vállalnak arra,hogy a készülék vízálló.A másik különbség a szerelék.Az inset egyedülálló belövő.A többi cégnek a belővöje,ha jól tudom az egy kütyü amibe belerakod a tűt és úgy használod.Itt egybe van építve a belövő a tűvel,amit egyszer használsz és kész.Nincs gond,hogy elfelejted magaddal vinni a belövőt,csak tűt vittél,mert a kettő egy és ugyanaz itt.

Évike
 

Évike88

Új tag
Kedves Évi! nekem még lenne kérdésem..
már volt szó a" belövőkről" , képet is láttam de kicsit félelmetesnek tűnnek nekem:D..már említettétek, hogy lehet 30-45°ban is beheleyezni a tűt.Ebben az esetben miylen belövőket lehet használni? láttam már képeket az inset 30ról de magyarul semmi nincs róla.Van ez a fajta itthon?Vagy ha nem akkor miylen másfajta van?
Említetted, hogy hamarosan új pumpád lesz és Animast szeretnél.Létezik már itthon egy újabb változata is vagy csak az 1200-as?
előre is köszönöm!


Szia!!

Én úgy tudom,hogy az nincs itthon,amit 30-45 fokos szögben kell bebökni azt neked kell,amit én használok az 90 fokban megy be.Itt egy kép róla.
http://www.diabetesexpress.ca/product_info.php/products_id/645?osCsid=894ff228e8
Ez a belővő van 6 és 9mm-es változatban és 60 vagy 90 cm-es zsinórral.Sok jó egyéb tartozék is van,nekem a zsinorfeltekerő a kedvencem és vettem egy fedlapot is,hogy ne sérüljön a pumpa.
Egyébként sok funkciót leírnak itt ami különlegessé teszi:
http://www.medtrust.hu/animas_funciok.htm
Az én kedvencem a nyújtott bólus.

Évike
 

Évike88

Új tag
nem tudom ti milyen szerelékeket használtok ,de én már voltam vele gyógyfürdőben is órákig ,meg kádban is áztattam magam ,de még sosem ázott le
lehet ,hogy ez is a fertőtlenitőtől is függ,meg a bőrünktől is talán?




Te milyen szereléket használsz és milyen fertőtlenitőt??
Mondjuk én kicsit izzadékony is vagyok és az sokszor rosszabb mint a fürdés.
Nekem is van mikor leázik,de inkább csak termálvízben.Ott mondjuk mindig néznek,hogy miért van rajtam és miért van a pumpám a medence szélén?? :D
 

blaci

Őstag
Szia!!

Hogy érted,hogy mivel használom a készüléket??

...

Évike

Szia Évike!
Izé..., hát szóval úgy értem hogy mivel Te is ilyen készüléket használsz, vagyis az Animas pumpát.;):D Te használtad már a 0,025 E beállítást a gyakorlatban? Az fura nekem (így pen használat mellett) hogy ez annyira kis mennyiség, nem tudom hogy ez a mindennapokban tényleg használható-e, vagyis hogy valaki használja-e ezt, szóval szükség van ennyire finom beállításra?
Üdv.,
Laci
 

Évike88

Új tag
Én gyógyszertárból beszereztem úgynevezett filmtapaszt. Ez alatt nem ázik le a kanül. Ez a filmtapasz alkalmas izzadékony embernek, vagy férfiaknak, akik egy kissé pelyhesebbek az átlagtól, és nem tapad tökéletesen a tapasz.

Amit én használok, az a Tegaderm 6*7-es. Van a Medtronicnak is, annak más a neve, de ugyanazt a célt szolgálja. A trénertől kérdezzétek meg, hogy tudna eljuttatni hozzátok.

Ez a filmtapasz lélegző, de teljesen vízálló anyagból van, és garantáltan nem ázik fel 3-4 napig.


Olyan kérdésem lenne,hogy ez milyen áron van kb?Ez engem is érdekelne,mert van ismerősöm aki úszik és azért neki ez nehézkesebb.
 

Évike88

Új tag
Ezt most találtam:

Név:Tegaderm 6 x 7 cm
ISO:02 03 06 03 03 003
<input value="true" name="dnn:ctr387:ViewGYSE_ISO:ViewGYSE_ISO:ctlTermek:CollapsiblePanelExtender4_ClientState" id="dnn_ctr387_ViewGYSE_ISO_ViewGYSE_ISO_ctlTermek_CollapsiblePanelExtender4_ClientState" type="hidden"> Rendelhetőségi információk megjelenítése
indikáció:kiterjedt ulcus cruris, chronicus sipoly, II-IV. stádiumú decubitus, fekélyek, égési sebek, krónikus diabeteses sebek, tumoros sebek, fertőzött krónikus traumás sebek. Stomával élő részére, amennyiben stomaterápiás eszközzel kielégítően nem látható el. Az orvosi dokumentációban a felírás indokát is rögzíteni kell. Tracheostoma rögzítésére és tracheostoma alaplapként.

jogosultság:sebész, érsebész, gyermeksebész, traumatológus, onkológus, bőrgyógyász, ortopéd, rehabilitációs, fül-orr-gégész szakorvos, vagy javaslatára háziorvos legfeljebb 3 hónapig.

megjegyzés:A felírható kötszer mérete az ellátandó seb, sipoly, fekély méretét meghaladó legkisebb mérető kötszer. Egy kihordási idő alatt a három kötszer csoportból csoportonként egy-egy fajta kötszer írható fel. (Első kötszer csoport: alginat, impregnált lapok; második kötszer csoport: filmkötszer, polimer kötszer, habszivacs, hydrocolloid, hydrogel, sziget kötszer, nedvszívó sebpárna, mull lapok; harmadik kötszer csoport: mull pólya, rugalmas csőháló kötszer, ragtapasz, kötésrögzítő.) Több seb, vagy sipoly, vagy fekély esetén az orvosnak a vényen jelölnie kell, hogy hány sebet, vagy sipolyt, vagy fekélyt lát el a felírt mennyiséggel. Egy vényen csak egyfajta, és azonos stádiumú sebek ellátáshoz szükséges kötszerek rendelhetők. A kötszer választásánál figyelembe kell venni a gyártó használati útmutatóban rögzített előírásait. Sebfelmérő lap kitöltése minden esetben kötelező. A primer varicositasból eredő ulcus cruris esetén, mőtét mérlegelése céljából az illetékes szakorvossal a konzultáció kötelező, és ez dokumentálandó.



Forgalomba hozza:3M Magyarors

<hr> Nettó fogyasztói ár:99,00 Ft
Bruttó fogyasztói ár:119,00 Ft
ÁFA kulcs:20
Támogatás:A termék támogatott
Normatív támogatás:FIX
összege:82,80 Ft
beteg által fizetendő:36,00 Ft
<input value="true" name="dnn:ctr387:ViewGYSE_ISO:ViewGYSE_ISO:ctlTermek:CollapsiblePanelExtender1_ClientState" id="dnn_ctr387_ViewGYSE_ISO_ViewGYSE_ISO_ctlTermek_CollapsiblePanelExtender1_ClientState" type="hidden"> További információk megjelenítése
Ajánlott BNO: A0000 Cholera (Vibrio cholerae 01, cholera biovariáns okozta)
A2690 Erysipeloid k.m.n.
A4190 Septicaemia, k.m.n.
A46H0 Orbánc (erysipelas)
A4980 Egyéb bakteriális fertőzések k.m.n. lokalizációban
A4990 Baktérium fertőzések k.m.n.
A57H0 Lágyfekély
B0000 Ekzema herpeticum
B0010 Herpesvirus által okozott hólyagos bőrgyulladás
B3500 Tinea barbae és tinea capitis
B3510 Tinea unguium
B3530 Tinea a lábon
B3540 Tinea a testen
B3590 Dermatophytosis, k.m.n.
B3690 Gombás felületes bőrbetegség, k.m.n.
B3700 Candidiasisos stomatitis
B3720 A bőr és a köröm candidiasisa
B3790 Candidiasis, k.m.n.
B4320 Bőr alatti phaeomycoticus tályog és cysta
B8710 Seb myiasis
C0000 Felső ajak, külső felszín rosszindulatú daganata
C0101 A nyelvgyök rosszindulatú daganata I. stádium
C0103 A nyelvgyök rosszindulatú daganata III. stádium
C01H0 A nyelvgyök rosszindulatú daganata
C0200 A nyelv háti felszínének rosszindulatú daganata
Következő




Különleges jogcímek:HM, ÜB

TTT kód:410054194


Ezek szerint fel is lehet iratni,bár nem biztos,hogy mi pumpások ilyen célra kaphatunk,de egy próbát megér, akkor még olcsó is.36Ft nagyon kedvező,mégsem 119.De ha belegondol az ember a 119 sem sok,hiszen csak nyáron kell pár darab.
 

Évike88

Új tag
Szia Évike!
Izé..., hát szóval úgy értem hogy mivel Te is ilyen készüléket használsz, vagyis az Animas pumpát.;):D Te használtad már a 0,025 E beállítást a gyakorlatban? Az fura nekem (így pen használat mellett) hogy ez annyira kis mennyiség, nem tudom hogy ez a mindennapokban tényleg használható-e, vagyis hogy valaki használja-e ezt, szóval szükség van ennyire finom beállításra?
Üdv.,
Laci


Szia!!

Én nem használtam,de nekem eleve olyan szinten nehéz beállítani,hogy lehet,hogy még szükségem lesz rá.Ez tényleg inkább a gyerekeknél fontos.

Vicus
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezt most találtam:

Név:Tegaderm 6 x 7 cm
ISO:02 03 06 03 03 003
<input value="true" name="dnn:ctr387:ViewGYSE_ISO:ViewGYSE_ISO:ctlTermek:CollapsiblePanelExtender4_ClientState" id="dnn_ctr387_ViewGYSE_ISO_ViewGYSE_ISO_ctlTermek_CollapsiblePanelExtender4_ClientState" type="hidden"> Rendelhetőségi információk megjelenítése
indikáció:kiterjedt ulcus cruris, chronicus sipoly, II-IV. stádiumú decubitus, fekélyek, égési sebek, krónikus diabeteses sebek,

jogosultság:sebész, érsebész, gyermeksebész, traumatológus, onkológus, bőrgyógyász, ortopéd, rehabilitációs, fül-orr-gégész szakorvos, vagy javaslatára háziorvos legfeljebb 3 hónapig.

Ezek szerint fel is lehet iratni,bár nem biztos,hogy mi pumpások ilyen célra kaphatunk,de egy próbát megér, akkor még olcsó is.36Ft nagyon kedvező,mégsem 119.De ha belegondol az ember a 119 sem sok,hiszen csak nyáron kell pár darab.

Évike, nagyon jó, hogy ezt leírtad. Ez alapján kb. 1 éve próbálom meg elérni, hogy receptre kiírják a filmtapaszt, egyelőre sikertelenül.

A buktatói: Diabéteszesnek csak fekély, vagy egyéb fertőző seb megléte estén lehet kiírni a tapaszt, és csak sebész szakorvos (vagy sebész szakorvos javaslatára házi orvos) jogosult a recept írására. Tehát diabetológus szakorvos nem jogosult a recept írására, és a kanül tapasztása nem elegendő indikáció a felírásra.

Tehát a kör bezárult.

Most azon munkálkodom, hogy mivel az országban egyre több pumpás diabos van, a diabetológus szakorvos is jogosult legyen a recept írására, és a kanül rögzítése kerüljön be az indikációba.
A TB-vel befogadtatni és javaslatot tenni egy termék támogatottá tételére egy eléggé bonyolult és bürokratikus folyamat, mert az orvosnak a javaslatételt alaposan meg kell indokolnia. Na most egyelőre nem is áll úgy a dolog, hogy rajtunk kívül akárki, pl orvos nagyon be akarná fogadtatni a Tb-vel a tapaszt, ráadásul jogot akarna szerezni, hogy még egy termék legyen, amire neki receptet kell írni.
Persze nem lehetetlen, hogy ezt meglépjék, de ahhoz több orvos egyöntetű véleményezésre van szükség. Egyelőre egy orvos nem aggódik azon, hogy a pumpásnak leázik-e a tapasz, vagy sem. A Tb sem aggódik azon, hogy egy diabos egy napon belül hányszor cserél kanült leázás miatt.
Beteg pedig nem tehet javaslatot valamely termék Tb-be való befogadására, még akkor sem, ha alaposan meg tudja indokolni.

Még mindig van egy bökkenő. A tapasz kiszerelése 100 db/doboz. Receptet viszont havonta 10 db-ra írhat ki az orvos. Ez eddig rendben is lenne, csakhogy a gyógyszertár nem szívesen rendel be 100 db-ot úgy, hogy azt a beteg 10 hónap alatt viszi el. Sőt, a dobozt nem is szívesen bontja fel. Egyszerre 100 db-ot elvinni túl drága, és recepttel sem lehet egyszerre elvinni, mivel 10 db/hó írható fel. (Csöbörből vödörbe)
Ezeket onnan tudom, hogy már végigjártam ezt az utat Zsu77-tel

Ha viszont ezt kiírathatnánk diabetológussal, akkor talán gyógyszertáranként lenne 2-3 beteg, aki kiváltaná a tapaszt, és nem kellene a gyógyszertárnak 10 hónapig a raktárkészletet foglalnia.

Szóval ha valakinek kell tapasz, az hajrá, beszéljen ő is a diabetológusával, hátha lesz előrelépés.
Vagy megveheti 12 ezerért a gyógyszertárban. Vagy többen összefogtok, és együtt megvéve már megfizethető.

Én összefogtam magammal, és megvettem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De ha belegondol az ember a 119 sem sok,hiszen csak nyáron kell pár darab.
Első körben ezzel kezdtem, hogy pár darabot vennék. Csakhogy a gyógyszertár az én pár darabomért nem rendel be 100 db-ot. Ugyanis elég ritka tapasz, az a gyógyszertár, ahol végül is megrendeltem, az én szállítmányom volt az első.
 
Oldal tetejére