Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hű de szép az a 6,3. Még jó, hogy nem korrigáltatok.
A mai időjárás engem is megtréfált. Folyamatos alacsony cuki, pumpa folyamatosan 80%-on prüttyög.
 

napocska

Őstag
A tegnapi nap 3,2-től 21-ig minden volt... :-(
Nem tudom, mi borította meg annyira. Reggeli után 11, ebéd után 3,2, uzsonna körül 5,2, vacsi után 21. (csináltam ketontesztet, szerencsére negatív lett) Beadtunk 0,3 normál bólust, és felemeltük a bázist két órára 120 százalékra. Éjfélre 12-ig lement, reggelre 5,6 lett.
Délután cseréltünk kanült, lehet, hogy levegő került a kanülbe, vagy az időjárás, nem tudom. Nem diétahiba volt, az biztos, pár napja, amióta össze-vissza van a cukor, nagyon figyelünk. Ma 120 százalékra vettük a bázist, kíváncsi vagyok, mi lesz. Drukkoljatok, hogy rendeződjünk! Este már Dani is sírt szegénykém, biztos látta rajtam, hogy pocsék állapotban vagyok lelkileg. Persze ezt meg nem szabadna kimutatni, de olyan tehetetlen az ember ilyenkor...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Biztos nem diéta hiba, mert a diétát nem ma kezdtétek tanulni.

Általánosságban elmondható, ha indokolatlanul ugrándozik a cukor, akkor elsősorban valamilyen technikai hibára kell gyanakodni.
Ezek a bubisodás, kanül elzáródás, szivárgás, de ide sorolandó az inzulin beadásának elfelejtése is. (Nem azt gyanítom, hogy elfelejtetted beadni az inzulint, ez tájékoztató felsorolás)

Mivel Daninak nagyon szépek a cukrai, én a mostani időjárásra (is) gyanakszom. Ez okozhatja ezeket a kilengéseket.
Okként tudom még elképzelni, hogy Dani esetleg most van egy nagyobb növekedési fázisban, ilyenkor megváltozhatnak az inzulin igények.
Még egy tippem lenne: Dani ősztől lesz kisiskolás. Lassan vége a nyárnak, és új környezetbe kerül, és ezzel a régi, megszokott környezetét el kellett hagynia (ovi).

Bízom benne, hogy hamarosan helyreáll Dani cukra.
 

napocska

Őstag
Úgy tűnik, eltaláltuk a dolgot, nagy nehezen, végre... Bázis 130%-on megy, a nappali órákban, a bólus is meg lett jócskán emelve, és ma egész nap király cukrokat produkált a legény... Kedden jön a hidegfront, lehet, hogy újra borul a dolog, bár szerintem itt inkább egy nagyobb inzulinigény esete forgott fenn :). Megdöbbentő, hogy szinte egyik napról a másikra hogy meg tud nőni a szükséges inzulin mennyisége. Ott pl. ahol eddig 10 g szénhidráthoz 0,3 inzulinnal számoltunk, most 0,5 kell. Kíváncsi vagyok, hogy vissza kell-e majd térni a korábbi mennyiségekhez, vagy így marad...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Napocska, nagyon ügyesek vagytok, hogy kordában tudjátok tartani a cukit a terápia változtatásával. A változás és az átmenet szokott nehézséget okozni, a többit már kapásból átlátjuk.
Az elmúlt napokban én is mértem egy 21-est, és egy 17-est, a többi elfogadható. Jó lenne, ha ezek sem fognának ki rajtunk.
 

tímeácska

Őstag
Nos, tesztelte Mátém a pumpát vízállóságot illetően! Lent voltunk Balatonfüreden, ahol egy új, tök jó szökőkút (szerűség) épült, a régi körszínpad helyén. Tényleg nagyon tutin néz ki! Rengeteg vízoszlop szökell fel a magasba, alulról minden egyes ilyen vízoszlop meg van világítva. Sok járó-kelő élvezi is ezt a felszökellő frissítő lét. Nos, Mi gyermekeink is úgy döntöttek, hogy birtokukba veszik a vizet eme formájában. Mátém pedig pumpástól vetette magát újdonsült szórakozóhelyükbe. De jelentem, a pumpa bírta!:rolleyes:;) Én kevésbé -hasizomilag...-! :D:mrgreen:
 

Csatolások

  • Füred.JPG
    Füred.JPG
    312.8 KB · Olvasás: 17
  • Füreden.JPG
    Füreden.JPG
    316.8 KB · Olvasás: 14

zsuzsa

Új tag
Tényleg gyönyörű látvány, nem csodálom, hogy nem tudtak neki ellenállni.

Mapocsk,a nálunk is kísértetiesen hasonló a helyzet mint nálatok, mostanában sorozatban magasabb cukrokat mértünk, szinte mindegy volt a körülmény, pedig nyaraltunk, kirándultunk, strandolt, stb... szóval magyaráztuk fronttal, mindennel, aztán legem lett, és lekzdtem feljebb állítani a bázis értéket. Nem százalékban kezdtem, hanem abban az időszakban amikor emelkedetebb cukrok vannak, ez nálunk mindíg a délelőttel kezdődik, egy 0,5 el feljebb emeltem a bázis értéket, ez elég lett délelőtre, és mivel délelőtt rendeztük, így jó cukrokkal megyünk a délutánba, és nincs megugrás. Rettentő sokat nőtt megint a nyáron, és gyanítom hogy kevés lesz még így is az inzulin mennyisége.
 

napocska

Őstag
Szerintem ez a sok eső is borítja a cukrot. De az is biztos, hogy ezek a gyerkőcök folyamatosan nőnek, erősödnek, és azt is követni kell.
 

zsuzsa

Új tag
Nálunk ez tendencia, most állítottuk a cukrait áprilisban, mondjuk akkor egy szalmonnella fertőzés miatt nem győztünk regenerálódni, de épphogy beálltunk a nyárra, jön az ősz, és csak most látom egy egy hűvösebb napon mikor előveszem a pulcsiját aminek még tavasszal hosszú volt az újja, hogy most éppen eléri a csuklóját, a cipőről és a többiről nem is beszélve, ilyenkr látom hogy nagyfiú lett a kisfiúból.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Rengeteg vízoszlop szökell fel a magasba, alulról minden egyes ilyen vízoszlop meg van világítva. De jelentem, a pumpa bírta!:rolleyes:;) Én kevésbé -hasizomilag...-! :D:mrgreen:
Ez nagyon tuti élmény. Volt szerencsém nekem is ilyen vízoszlopba belesétálni, és valóban különleges.
De mi baj is van a te hasika izmoddal? Csak nem azzal szökellted ki a vízoszlop-t? ;)
 
Negatív dolog, de kell róla beszélni:(
Irtunk a tesztcsíkok felírásának változásáról!
Mit hallottatok az inzulinpumpa és a szerelékek támogatásának mértékéről:confused::confused:, valakinek valamilyen info:confused:.
 

napocska

Őstag
Ez jó hír. Mi most fogjuk engedélyeztetni, és amióta ezek a változások bekövetkeztek, tiszta gyomorgörcs vagyok, ha arra gondolok, hogy nem kapjuk meg esetleg.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mit hallottatok az inzulinpumpa és a szerelékek támogatásának mértékéről:confused::confused:, valakinek valamilyen info:confused:.

NEM NEM VÁLTOZIK SEMMI,MINDEN MARAD ÚGY AHOGY EDDIG VOLT!!:p

Ez jó hír. Mi most fogjuk engedélyeztetni, és amióta ezek a változások bekövetkeztek, tiszta gyomorgörcs vagyok, ha arra gondolok, hogy nem kapjuk meg esetleg.

Mivel megszűnt a 85%-os támogatás, így érinti a pumpát, és az infúziós szettet is. Sajna 80%-ba esik bele, tehát sajna változott.:cry:

A gyerkőcöknél eddig is 90%-os volt a támogatás mértéke, és mivel a 90% maradt, így a gyermekek esetében nincs változás.:)
 
Mivel megszűnt a 85%-os támogatás, így érinti a pumpát, és az infúziós szettet is. Sajna 80%-ba esik bele, tehát sajna változott.:cry:

A gyerkőcöknél eddig is 90%-os volt a támogatás mértéke, és mivel a 90% maradt, így a gyermekek esetében nincs változás.:)


Köszi Kata!!

Erre voltam kíváncsi!!!:oops: sajnos!
Én is így hallottam, de még hivatalos írást nem láttam!!

Pumpás!!
Akkor Te nem jól tudod??:confused:
Üdv:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi Kata!!

Erre voltam kíváncsi!!!:oops: sajnos!
Én is így hallottam, de még hivatalos írást nem láttam!!

Pumpás!!
Akkor Te nem jól tudod??:confused:
Üdv:

Hivatalos passzust én sem láttam még, de logikus, ha nincs 85%, akkor nincs.

Egy dolog viszont a pumpával kapcsolatban számomra is kérdés. A pumpát, és a szettet ki írhatja ki? A szakorvos, vagy ahhoz is javaslat kell? A pumpa és tartozékai annyira specifikusak, ráadásul azokat nem a patikában váltjuk ki.

Aki hamarabb tud infot szerezni, az tájékoztasson minket. Én legközelebb 18-án találkozom a doktorral, de az rendezvény lesz, kontroll legközelebb 24-én lesz.
 
Hivatalos passzust én sem láttam még, de logikus, ha nincs 85%, akkor nincs.

Egy dolog viszont a pumpával kapcsolatban számomra is kérdés. A pumpát, és a szettet ki írhatja ki? A szakorvos, vagy ahhoz is javaslat kell? A pumpa és tartozékai annyira specifikusak, ráadásul azokat nem a patikában váltjuk ki.

Aki hamarabb tud infot szerezni, az tájékoztasson minket. Én legközelebb 18-án találkozom a doktorral, de az rendezvény lesz, kontroll legközelebb 24-én lesz.

Én most írattam szerelékeket pénteken! Azt mondták, hogy pont a specialitások miatt megmarad, hogy csak a szakorvos írhatja fel!
 
Oldal tetejére