Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csak a szám járt:oops:. A sportos nyaralások elmaradtak (válság viszont érkezett-remélem már csak 2 napig vendégeskedik). Nyáron csak a gyerekes nyaralás maradt meg, bár a fenekemen ültem, de nem a biciklin:(, hanem a Tisza parti homokon:).
Jövőre nézve még nem merem a számat jártatni.
hát, nekem is a brutál anyagiak karcsúsítottak, de nehogymán a szánkat se járassuk! Nyugi, lesz még lágykenyér. Úgyis összehozunk még valamit. A homokos Tisza parti puha homok legalább hátsókímélő, míg a bringanyereg nem igazán. Nézd a jó oldalát.
 
A következő féléves szerelékek engedélyezését június végén indítottam a Medtronicnál. Az új OEP engedély most érkezett meg és 1 évre szól. Az előző engedély a pumpa kihordási idejére volt érvényes (nálam a pumpa és a szerelékek kihordési ideje nem esik egybe). A támogatás 85%-os, a két féléves mennyiségért kb. 70 ezer forintot kell majd fizetni az OEP szerint. Ha jól emlékszem, legutóbb 25 ezer Ft körül kellett fizetnem fél éves mennyiségért. A Medtronictól még nem kaptam számlát, de a szerelékeket már júliusban, amikor kértem, megküldték.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A támogatás 85%-os, a két féléves mennyiségért kb. 70 ezer forintot kell majd fizetni az OEP szerint. Ha jól emlékszem, legutóbb 25 ezer Ft körül kellett fizetnem fél éves mennyiségért. A Medtronictól még nem kaptam számlát, de a szerelékeket már júliusban, amikor kértem, megküldték.
Hát ez így számolva nem csak az ÁFA növekedésével drágább. Félév 10 ezerrel drágább. Tényleg kíváncsi vagyok, mert majd a számla mutatja meg, hogy mennyi lesz nettó az 1 darab szerelék.
 
Hát ez így számolva nem csak az ÁFA növekedésével drágább. Félév 10 ezerrel drágább. Tényleg kíváncsi vagyok, mert majd a számla mutatja meg, hogy mennyi lesz nettó az 1 darab szerelék.
Megkaptam a számlát, összesen 23 800 Ft-ot kell fizetnem, ami csak az ÁFA emelés mértékével több, mint amit legutóbb kellett fizetni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Megkaptam a számlát, összesen 23 800 Ft-ot kell fizetnem, ami csak az ÁFA emelés mértékével több, mint amit legutóbb kellett fizetni.
Ez nagyon jó hír, örülök neki. Remélem a januári változás sem hoz rosszabb eredményt.

Egyben ez azt is jelenti, hogy mán tuti biztos én állom a sört Pumpás felé.:D
 

Katiker

Új tag
Kedves Dorogimanka!

Az én kislányom 2,5 éves korától cukorbeteg. Most 7 éves. 3,5 éve használjuk az Animas inzulinpumpát. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Egészen kis adag(0,05) inzulint is be lehet adni vele, ami az ilyen kis gyermekeknél nagyon fontos.
Magyar nyelvű a menüje, gyorsan és könnyen meg lehetett tanulni a használatát. Én már el sem tudnám képzelni az éleünket nélküle. Kati bármit megehet ( és meg is eszik), akárcsak a többi testvére. Mikor óvodás volt, ugyanazt a menüt ette mint a csaporttársai. Alapesetben a napi 4 vércukor mérés elegendő.
Teljesen más gondolkodást feltételez a pumpa. Amíg pennel kezeltük Kati diabéteszét, a bevitt inzulinhoz etettük. Most az elfogyasztott szénhidráthoz kapja az inzulint. Igaz folyamatosan számolom a szénhidrátot, az agyam gyakorlatilag egy szénhidrát táblázat, de a 6,9 HgA1C elég jó eredmény.
Sok sikert a pumpa használathoz.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én pedig kicsikarom belőled a bantu törzsi táncot! :grin:
Ezt megszívtam :twisted:. A sörrel már senki nem foglakozik :(, csak a bantu törzsi tánccal. Mit tehetek, járnom kell azt a táncot, ha törik, ha szakad. A szoknyának való gyékényt, vagy mifenét időben be kell szereznem.
ennyit megér nekem, hogy mindannyian 85%-on kapjuk a pumpát és szerelékeit.:cool:
 

pumpás

Őstag
Ezt megszívtam :twisted:. A sörrel már senki nem foglakozik :(, csak a bantu törzsi tánccal. Mit tehetek, járnom kell azt a táncot, ha törik, ha szakad. A szoknyának való gyékényt, vagy mifenét időben be kell szereznem.
ennyit megér nekem, hogy mindannyian 85%-on kapjuk a pumpát és szerelékeit.:cool:
A sör sem elhanyagolandó dolog:Ja a másik 5 az az ÖT literes a sörös korsóm!Ezt nagyon megszivtad!:p
 

bogesz

Új tag
Sziasztok!
Holnaptól jön a "semmit nem eszek"!
Elegem van,megint 25.7-es cukrom volt du.-án 2-kor!megpróbálom a bázist beállítani így,de lehet hogy kevés vagyok hozzá!segítsééééég!!!!!!!!!!
 

poe

Őstag
Sziasztok!
Holnaptól jön a "semmit nem eszek"!
Elegem van,megint 25.7-es cukrom volt du.-án 2-kor!megpróbálom a bázist beállítani így,de lehet hogy kevés vagyok hozzá!segítsééééég!!!!!!!!!!
Szia!

Ez így kevés info. Mióta van ez, van-e hipo, folyamatosan magas-e stb..
Egyébként elsőként én is szereléket eelenőriznék, illetve cserélnék. Ne idegeskedj, az csak ront rajta, meg fog oldódni. ;)
 

bogesz

Új tag
semmi ilyesmi nem történt,mióta kórházban voltam e miatt, sűrűbben nézem,hogy nincs e eldugulva! de most hogy nem eszem semmit sem a legjobb 7 alá nem is megy,mondjuk nekem ez "tök jó" mert nem sűrün van ilyen cukrom! az alap beállítással van gond,de nem tudom egyedül!
 
Oldal tetejére