Insulinpumpa

Köszönet

Sziasztok!

:dr_24: mindenkinek a válaszát.
Kivételesen volt 70 g CH az ebéd, mert vendégségben voltunk, és nem akartam, hogy csak "nézze", míg a rokonság tömi magát. Egyébként a napi adagja 200 g CH 40-20-60-20-60 elosztásban. Az ünnepek miatt kicsit felborult a rendszer, tegnap pl. olyan későn kelt fel, hogy kimaradt a reggeli.
A mai napunk nem túl jó 13-as vc-vel ébredt, amit a reggelihez adott korrekcióval sem tudtunk igazán kezelni. A rokonlátogatás miatt a mai "ebéd" pizza volt (Dr. Oetker) amire kéthullámú bólust adtunk 50-50 %-ban és a szögletes 2,5 óra. Mérünk óránként, aztán majd meglátjuk.

Nagyon szívesen vennék minden segítséget, hogy ki, milyen ételre milyen variációt ad.

Sziasztok
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én inkább az tanácsolnám, hogy ezt az ünnepi eszem-iszom, dínom-dánom időszakot ne fogd fel olyan drasztikusan. Persze nem jó, ha felmegy a cuki 13-ig, de az sem lenne jó, ha a gyerkőcnek csorogna a nyála napokon keresztül, mert akkor meg csak hiányérzete lenne. Ő már elég nagy fiú, meg tudja érteni, hogy ez a lazítás csak erre az időszakra szól. Az ünnepek után pedig mindent ugyanolyan szigorúan fogtok venni, ahogy eddig.

Az, hogy ma 13-mal ébredt, az lehet a az előző napok lazasága, ugyanis egy étkezéskor vétett apróbb kihágások meglátszanak több későbbi étkezésen keresztül. Az is lehet, hogy a hirtelen meleg időre reagál így, tehát nem biztos, hogy csak az a kis diétás csalás a ludas. Ezért mondom, hogy ne csinálj belőle tragédiát. A gyerkőc is bűnösnek érezné magát, és ez egyáltalán nem jó egy kissrácnál, ha azt látja, hogy egy kis kilengés milyen hatalmas problémát okoz.
Sokkal inkább meg kell neki tanítani, hogy mik azok a kis kilengések, amiket néha napján megengedhet magának, és azt hogyan hozza helyre. Hamarosan jön a pubertás időszaka, és bizony tetszik nem tetszik, lesz olyan, amikor nem a mama felügyelete alatt kóstolgat bele ebbe-abba. Akkor már sokkal jobb, ha tudja, hogy meddig mehet el, és azt okosan, átgondoltan, bűntudat nélkül teszi.
Igaz ez így már a cukorbeteg gyermek topikba való, azt ajánlom is, hogy olvass bele, nagyon jó tanácsok vannak benne.
 

pusimelu

Őstag
Én vagyok erre az élő példa bár nem vagyok sem gyerek és egyenlőre még pumpás sem.
2 évig olyan szigorú voltam saját magamhoz ,de most lazítottam volt magasabb cukor ,de nagyon jó volt a karácsony!
 

blaci

Őstag
Én vagyok erre az élő példa bár nem vagyok sem gyerek és egyenlőre még pumpás sem.
2 évig olyan szigorú voltam saját magamhoz ,de most lazítottam volt magasabb cukor ,de nagyon jó volt a karácsony!

Kedves Meli!
Nincs ezzel semmi gond, magam is ugyanígy vagyok ezzel...!:D:D:D
Üdv.,
Laci
 

moncsi

Új tag
Ma teszteltük a délutáni bázist, remélem jól csináltuk. Így néz ki:

EE: 11,2 majd ebéd 60 g CH, bólus: 5,4E
EU 2 órával: 12,8
EU 4 órával: 8,5
EU 6 órával: 4,9
EU 7,5 órával: 5,8
A bázis pedig:
00,00: 0,5E
03,00: 0,7
06,00: 0,5
08,00: 0,7
10,30: 0,5
14,30: 0,7
18,00: 0,5
Kérdés: Jó-e így a bázis, vagy netán sok? (Ebéd után már nem evett semmit.)
Várom az észrevételeket, mindazoktól, akik "értenek " hozzá!
Köszönöm
Moncsi
 

poe

Őstag
Kérdés: Jó-e így a bázis, vagy netán sok? (Ebéd után már nem evett semmit.)
Várom az észrevételeket, mindazoktól, akik "értenek " hozzá!
Köszönöm
Moncsi
Szia Moncsi!

Ezt ennyiből nehéz megmondani, egyrészt mert csak egy nap és nem látjuk az előzményt, másrészt mert ebéd után még kb 3 órán át hat a bólus. Én egyébkén arra tippelnék, hogy sok. Amúgy nekem az egész bázisbeállítás túl szabályosnak tűnik ,5-,7-,5-,7 stb (az ember önkéntelenül is hajlamos ilyen "ritmust" kialakítani). Ráadásul nem is mindig szokványos. Pl a 6-tól pont alacsonyabb, amikor pedig a legtöbb embernél magasabb az inzulinigény.
Esetleg tedd fel a naplót blogbejegyzésként, ha többet látunk, valószínűleg többet tudunk segíteni. ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma teszteltük a délutáni bázist, remélem jól csináltuk. Így néz ki:

Kérdés: Jó-e így a bázis, vagy netán sok? (Ebéd után már nem evett semmit.)
Várom az észrevételeket, mindazoktól, akik "értenek " hozzá!
Köszönöm
Moncsi
Huhh, nekem ez a bázis olyan, mint a lustakötés: egy sima, egy fordított.

Persze, ha több napon keresztül megállja a helyét, akkor már meg is adtad rá a választ, jó így.
Ahogy Poe írta, több napi eredmény szükséges ahhoz, hogy ki lehessen jelenteni, megfelelő a bázis. Én minden esetre gratulálok, mert az eredmények egész jók. Az az egy szem 12-es, na hát, olyannak is lennie kell. Nem tragédia, ha becsúszik. Akkor kell terápiát módosítani, ha minden nap, mindig ugyanabban az időben közelíti meg a 12-es értéket. Ha csak egyszr-egyszer becsúszik, akkor egy terápia módosítással a többi jó eredményt lehet elszúrni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
No, tegnap a régi önmagam voltam, már ami a cukorszintet illeti. Tivornya volt a "kezdő mag" pumpásaival. 5-en összejöttünk, és meg sem álltam a 22,3-ig. Sovány vigasz, hogy hármonknak lett 20 fölötti a cukra, persze ez úgy, hogy ketten nem mértek (ők a tavalyi év tapasztalata alapján el sem hozták a mérőkéjüket). Minden évben karácsony és szilveszter között összejövünk, és elmegyünk kirúgni a hámból. Nem örülök a 20 fölötti cukinak, de a banzáj megérte.
Reggel már 3,9-cel ébredtem, szerencsére délelőtt sem ment 8 fölé.
 

pusimelu

Őstag
No, tegnap a régi önmagam voltam, már ami a cukorszintet illeti. Tivornya volt a "kezdő mag" pumpásaival. 5-en összejöttünk, és meg sem álltam a 22,3-ig. Sovány vigasz, hogy hármonknak lett 20 fölötti a cukra, persze ez úgy, hogy ketten nem mértek (ők a tavalyi év tapasztalata alapján el sem hozták a mérőkéjüket). Minden évben karácsony és szilveszter között összejövünk, és elmegyünk kirúgni a hámból. Nem örülök a 20 fölötti cukinak, de a banzáj megérte.
Reggel már 3,9-cel ébredtem, szerencsére délelőtt sem ment 8 fölé.

Kata! Az én tivornyám 13 -ig tartott karácsonykor de már nem bánom!
Egy évben egyszer belefér!Én 2 napja olyan vagyok mint a nagykönyv!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ejnye-bejnye, micsoda tivornya népség van itten. Ma meg welneszelni voltunk, de azt legalább jól koordináltam. 30-40 percenként mérés, korrekció. Csak szegény értékmegőrzős csaj nézett, mint a moziban, ugyanis a kulcsot le kellett adni, aztán mindig elkérni.:dr_31:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csak hogy a témánál maradjunk! Kedves anyukák, ilyenkor az ünnepek alatt egy kicsit lazábbra lehet venni a gyeplőt, de természetesen ezt több cukiméréssel, és óvatos korrekcióval is jár. Nem a tivornyára akarlak benneteket rávenni, de bizony a gyerkőcök is szeretnek sokáig fentmaradni, és éjfél után ők is enni. Büntetés lenne számukra, ha ilyenkor nem ehetnek, szórakozhatnak. Ezzel már önmagában felborul a megszokott menetrend. Éjszaka enni alvás helyett, és a másnapi reggelihez is kevesebb idő telik el.
Tehát inkább azt mondom, hogy nem kell parázni egy kis cukorszint emelkedéstől, a jó hangulat fontosabb. Aztán 1-je, 2-ától lehet újra szigorítani, és nagyon odafigyelni.
 

moncsi

Új tag
Mindenkinek sok örömet, boldogságot, jó cucukat kívánok az új esztendőre! Ja, és köszönöm a sok segítséget, amit adtatok az idén. Remélem jövőre is számíthatok rátok!?:dr_24:

Moncsi

:dr_173::dr_173::dr_173::dr_173::dr_173::dr_173:
 

manocs

Új tag
megérdeklődtem a dolgokat:
Az OEP tényleg nem ad ki új (felnőtt) engedélyt egyenlőre, de állítólag januárban elkezdik és előbb-utóbb megkapom. Addig a cégtől kapok minden kelléket, aztán majd perkálok, ha megvannak a papírok. A megbeszélt feltételeken pedig nem változtatnak (önrész)
Gyerekeknek és hosszabbítóknak nincs ilyen macera állítólag.
Más:
reggel arra keltem, hogy a kütyü sivít mint a nemtommi: nincs beadás. Felkel és mér: 18.8, mindent cserél (este volt az utolsó szerelék csere). A kiszedett rész konkrétan derékszögben állt és meg volt repedve (az a műanyag bizgentyű, ami bennem van) csak lestem :) bár pár héten belül ez már a harmadik ilyen nemadagolós sztori. Az egyiket lefüleltem, mert szépen kúszott felfelé és nem reagált a korrekcióra, a másik meg hasonlóan sípolt. másnál is előfordul ez? vagy a felhasználó is cserére szorul? :D
 

napocska

Őstag
Még jó, hogy jelzett... Ezek szerint nem jött ki az inzulin a másik végén, és érzékelte a kütyü, hogy valami nem okés? Mi úgy jártunk egyszer, hogy nem lövődött be a műanyag tű, hanem elhajlott, de akkor nem jelzett semmit a pumpa.
 
Oldal tetejére