Insulinpumpa

borka

Őstag
Hogy-é adják most az inzulinpumpát? Milyen felételekkel lehet igényelni ill. megkapni? Mennyi idő az ügyintézése? Gondolok itt az igényléstől a kézhezvételig. És egy pumpát mennyi ideig lehet használni? Mikor kell újjat venni?

Bennünket most még kifejezetten nem érint, de mire oda kerül a sor jó lenne ha tudnék ilyen dolgokat is. Annál is inkább, mert az összeget azt valahogyan össze kell spórolni.

Légyszi lapozz vissza a 455. oldalra B Laci hozzászólásától olvasd végig,mert pont erről volt szó oldalakon keresztűl.
 

bogesz

Új tag
hogy-é adják most az inzulinpumpát? Milyen felételekkel lehet igényelni ill. Megkapni? Mennyi idő az ügyintézése? Gondolok itt az igényléstől a kézhezvételig. és egy pumpát mennyi ideig lehet használni? Mikor kell újjat venni?

Bennünket most még kifejezetten nem érint, de mire oda kerül a sor jó lenne ha tudnék ilyen dolgokat is. Annál is inkább, mert az összeget azt valahogyan össze kell spórolni.
most beszéltem egy trénerrel, ő 150-et mondott!!
 

pumpás

Őstag
Medtonic Pumpásoknak! Olan embereket keresünk akik szoktak SZENZORT használni.Válaszokat ha lehet privátba.Egy ks farsangi meglepi.Amit kérek a privátba név és pontos cim.
 

Blonde

Új tag
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A kisfiam 5 éves, 2 éve cukorbeteg.
Nagyon ingadozik a cukorszintje, ezért jó megoldának tűnik az
inzulinpumpa használata.
Két pumpa között vergődünk, az egyik az Animas, a másik
az Accu-Chek Spirit.
A döntés nehéz, mivel senkit sem ismerünk aki használná
akár az egyik, akár a másik pumpát.
Kérek mindenkit akinek van tapasztalata írjon nekem!!!!
Köszi előre is!
Szia!

Sajnos én csak a Minimed Paradigmről tudok nyilatkozni ha ez érdekel!
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A kisfiam 5 éves, 2 éve cukorbeteg.
Nagyon ingadozik a cukorszintje, ezért jó megoldának tűnik az
inzulinpumpa használata.
Két pumpa között vergődünk, az egyik az Animas, a másik
az Accu-Chek Spirit.
A döntés nehéz, mivel senkit sem ismerünk aki használná
akár az egyik, akár a másik pumpát.
Kérek mindenkit akinek van tapasztalata írjon nekem!!!!
Köszi előre is!
Az Animas nem vonult ki Magyarországról?
 

blaci

Őstag
A fent beidézett eredeti kérdés az Animasról a topik első oldalán található, még 2006-09-15.-én íródott… (1/#3)
Üdv.,
Laci …aki, az már jó régen volt…!;)
 

pusimelu

Őstag
Szereléket cseréltem de nekem csak a 90 fokos Qick Set vált be.
Szerelékcsere működik.
A helye szép nem piros semmi baja.
Amitől kicsit tartok hogy nagyon leesik éjjel a cukrom a beállított bázistól és nem ébredek fel.Hát nem tudom van bennem egy kicsi félsz!
Remélem nem lesz semmi gond.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szereléket cseréltem de nekem csak a 90 fokos Qick Set vált be.
Szerelékcsere működik.
A helye szép nem piros semmi baja.
Amitől kicsit tartok hogy nagyon leesik éjjel a cukrom a beállított bázistól és nem ébredek fel.Hát nem tudom van bennem egy kicsi félsz!
Remélem nem lesz semmi gond.
Én is a 90 fokosat szeretem, ez vált be, csak a neve más.

Már inzulinnal működik a pumpád? Ha nagyon alacsony éjszaka, akkor állítsd 90 vagy 80 %-ra, akkor nem kell doki nélkül beleavatkoznod a beállításba.

Vagy csak valamit félreértettem, és még nem inzulinnal megy, csak van egy előremutató félelmed? A pumpás beállításnál kell legalább 4-6 nap, amíg beáll a szervezet a megváltozott adagolásra. Addig előfordulhat hipo, még akkor is, ha jól van kititrálva a dózis. Ha ezt tudod, akkor nem ér váratlanul, és tudod, hogy ez csak átmeneti állapot, nincs miért aggódnod. Szuper lesz, és kész.
Hajrá Meli!:hurra::dr_16::dr_26:

Egyébként én most 80-70 %-on pötyögök éjszaka. Ha így válik be még egy-két napig, akkor állítok csak a bázison.
 

bogesz

Új tag
Sziasztok!
Mint tudjátok nehezen megy a pumpa használat,ezért tegnap elmentem pumpa képzésre,mindent az alapoktól!ahoz képest,hogy nekem annak idején nem volt ilyenben részem,nem is vagyok olyan hülye.sőt úgy néz ki mindent tudok,csak azzal volt a hiba,hogy mikor-mit!?melyik ételhez milyen fajta bólus! Ja,és én még mindig azt gondolom,hogy a bázisom nem jó,de állítólag ezt az orvos tudja beállítani!?????
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Mint tudjátok nehezen megy a pumpa használat,ezért tegnap elmentem pumpa képzésre,mindent az alapoktól!ahoz képest,hogy nekem annak idején nem volt ilyenben részem,nem is vagyok olyan hülye.sőt úgy néz ki mindent tudok,csak azzal volt a hiba,hogy mikor-mit!?melyik ételhez milyen fajta bólus! Ja,és én még mindig azt gondolom,hogy a bázisom nem jó,de állítólag ezt az orvos tudja beállítani!?????
A Subito oktatáson voltál? Mert az vadi új, még mi is csak most teszteltük a végleges formációt, illetve kotyogtunk bele, mint hozzáértő pumpafelhasználók.
Ha a Subito, akkor kaptál hozzá szép kék mappát is, akkor arról van szó. A most kezdő pumpások már azt kapják.
 

pusimelu

Őstag
Én is a 90 fokosat szeretem, ez vált be, csak a neve más.

Már inzulinnal működik a pumpád? Ha nagyon alacsony éjszaka, akkor állítsd 90 vagy 80 %-ra, akkor nem kell doki nélkül beleavatkoznod a beállításba.

Vagy csak valamit félreértettem, és még nem inzulinnal megy, csak van egy előremutató félelmed? A pumpás beállításnál kell legalább 4-6 nap, amíg beáll a szervezet a megváltozott adagolásra. Addig előfordulhat hipo, még akkor is, ha jól van kititrálva a dózis. Ha ezt tudod, akkor nem ér váratlanul, és tudod, hogy ez csak átmeneti állapot, nincs miért aggódnod. Szuper lesz, és kész.
Hajrá Meli!:hurra::dr_16::dr_26:

Egyébként én most 80-70 %-on pötyögök éjszaka. Ha így válik be még egy-két napig, akkor állítok csak a bázison.

Kata!Még nincs benne inzulin de azért aggódom!Ha szerda esté már nem fogok magamnak Lantust adni a kórházban akkor már az ott beállított bázissal fogok működni?

Még jó hogy utána hétvége jön itthon leszek!
Eleinte akkor csak a doki avatkozhat bele a bázisba?
Vagy majd én is visszavehetem?Met ha sokszor alacsony akkor hogy fogok vizsgázni féltem a drága agysejtjeimet!(ami még van)Március április május végig vizsgák írásbeli szóbeli!
Lehet hogy a vizsgaidőszak után jobb lett volna ,de már annnyira szetettem volna kipróbálni!
Amitől még félek a tavasz nyár nekem ott mindig változik az egész!
Mindegy csak semmi para!Menni fog!!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata!Még nincs benne inzulin de azért aggódom!Ha szerda esté már nem fogok magamnak Lantust adni a kórházban akkor már az ott beállított bázissal fogok működni?
Igen, általában azért rakják fel este a pumpát, mert korábban felrakva a penes bázis és a pumpa által adagolt bázis összeadódna. Így is van némi átmenet, főleg Lantusnál, ami 22-26 óra hatástartamú. Azt nem lehet tudni, hogy mikor ürül kei teljesen a szervezetből.

Minden átálláskor, inzulin váltáskor kell a szervezetnek hagyni időt, hogy "megszokja" a változtatást.

Nincs miért aggódnod, ez nem tart tovább 3-4 napnál, és még az is lehet, hogy hipo vagy hiper nélkül simán megy az átállás. Azért a tendencia az, hogy finom beállításra mindig szükség van, de ezt biztos tapasztaltad a Lantusra való átálláskor is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még jó hogy utána hétvége jön itthon leszek!
Eleinte akkor csak a doki avatkozhat bele a bázisba?
Vagy majd én is visszavehetem?Met ha sokszor alacsony akkor hogy fogok vizsgázni féltem a drága agysejtjeimet!(ami még van)Március április május végig vizsgák írásbeli szóbeli!
Lehet hogy a vizsgaidőszak után jobb lett volna ,de már annnyira szetettem volna kipróbálni!
Amitől még félek a tavasz nyár nekem ott mindig változik az egész!
Mindegy csak semmi para!Menni fog!!!!
A hétvége tökéletes időszak, hogy csak magadra figyelj.

A doki fogja megmondani, hogy ilyen és ennyi cukinál hogyan módosítsd a bázist. Ő mondja meg, hogy mikor mennyit, de te fogod állítani. Azonkívül telefonon bármikor felhívhatod, ha valamiben nem vagy biztos.

Március, áprilisra már vérprofi leszel. Nyugi, te egyelőre csak az ismeretlentől félsz. Rajtad lesz a pumpa, és látni fogod, hogy sokkal egyszerűbb, mint gondoltad volna.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Apropó, a trénered telefonszáma is nálad lesz, persze ő a pumpához inkább technikai tanácsot tud adni, de pl. Poe, Christina, Pumpás is elérhetőek. Ja, meg én is vagyok, csak én a technikai részét nem értem, mert más a pumpa, de még ez sem tragédia.

Ha ez megnyugtat, akkor én a kórház utáni legelső szerelék cserénél úgy belekavarodtam a tennivalókba, hogy majdnem elbőgtem magam. :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Lehet hogy a vizsgaidőszak után jobb lett volna ,de már annnyira szetettem volna kipróbálni!
Amitől még félek a tavasz nyár nekem ott mindig változik az egész!
Mindegy csak semmi para!Menni fog!!!!
Pont hogy jobb a vizsgák előtt. A vizsgákra már minden flottul fog menni, és könnyebb is lesz.
Tavasz-nyár, ősz-tél. Mindig van átállás, a pumpával az is könnyebb. Nyugi, no para. :cool::cool:
 

bogesz

Új tag
A Subito oktatáson voltál? Mert az vadi új, még mi is csak most teszteltük a végleges formációt, illetve kotyogtunk bele, mint hozzáértő pumpafelhasználók.
Ha a Subito, akkor kaptál hozzá szép kék mappát is, akkor arról van szó. A most kezdő pumpások már azt kapják.
NEM EZ MÉG AZ VOLT,AMIT 4 ÉVE KELLETT VOLNA MEGKAPNOM:mad:!MOST VISZONT,HOGY DIETETIKUSNÁL IS VOLTAM ÉS TUDOM MIKOR MELYIK BÓLUS MŰKÖDIK ELVILEG NEM LEHET HIBA:cool::cool::cool:,CSAK A BÁZISBAN,DE ARRA RÁ KELL JÖNNÖM MIKOR VEGYEM LEJJEBB??!!JA,MEGKAPTAM A SMART PIXET IS,EZZEL LESZNEK GONDJAIM,DE VHOGY CSAK MEGOLDOM!ELLEHET RONTANI?:p
 

pusimelu

Őstag
Apropó, a trénered telefonszáma is nálad lesz, persze ő a pumpához inkább technikai tanácsot tud adni, de pl. Poe, Christina, Pumpás is elérhetőek. Ja, meg én is vagyok, csak én a technikai részét nem értem, mert más a pumpa, de még ez sem tragédia.

Ha ez megnyugtat, akkor én a kórház utáni legelső szerelék cserénél úgy belekavarodtam a tennivalókba, hogy majdnem elbőgtem magam. :D
Kata!Igazad van tényleg inkább az ismeretlentől félek!
Most délután 4 óra ebédre 5 egység apidrát adtam 1 korpás zsömle meg 1 tányér babfőzelék minimális hús feltéttel és a cukim 4- kor 9.2.Ja meg ittam kávét utána.remélem pumpa mellett ilyen nem lesz!
Ma hívtam a tréneremet és beszéltem vele:Mondtam eddig minden rendben van 2 szer cseréltem szereléket.Éjszaka az első időkben milyen gyakran mértetek cukrot,már amikor pumpa volt rajtatok?
Ha az átállás és a vizsgák mennek probléma nélkül én a találkozón tuti bulizok!!!!
Ja még egy kérdés?
Éjszaka is írhatok?Maximum reggel válaszoltok!
 
Oldal tetejére