Insulinpumpa

poe

Őstag
A bázist nem nagyon kellene változtatni, ha jól be van állítva. Max pár gram ch-val több, ha annyira nagy aktivitásnak tesszük ki szervezetünket.
Magdika! Amit írsz, igaz az intenzifikált inzulinkezelésre, ahol egy napra előre besadod a bázist és az kb egyenletesen szívódik fel. A pumpánál viszont egyrészt lekövethető a bázissal a különböző napszakok különböző inzulinigénye, másrészt a hirtelen, előre nem tervezhető dolgok esetén is be tudsz (és be is kell!) avatkozni pl sport, lázas betegség, fronthatás stb.
Nem szabad félni az újtól!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azt az érzést nem tudom leírni amikor először a kezembe fogtam!De egy kicsi szabadságot is várok majd a későbbiekben!
Nem kell szúrnom négyszer néha ötször!Éltetek már ilyet még 10 nap!
Meli drága! A fent leírtak nagyon is reális vágyak, és mind meg fog valósulni.

Az érzésre, amikor először a kezembe fogtam, még most is átérzem, annyira emlékezetes volt.
Délelőtt kaptam meg, üresen aztán vízzel kellett nyomkodnom, feltöltenem, leállítanom, kicserélnem stb. stb. Aztán délután pihi, de azt hittem sosem jön el az este, hogy végre inzulinnal rámcsatlakoztassam. Azért este, hogy az előző esti Lantus valamelyest kimenjen belőlem.

Hamar itt lesz az a 10 nap, valahogy majd csak kibírod, bár én is tűkön
ülnék.
Én már nagyon várom a kezdeti beszámolódat, észrevételedet. Anynira örülök, tudom, mennyire vágytál a pumpára. :D
 

blaci

Őstag
Szia Meli!
Köszi a választ, megértem az indokaidat és teljesen logikusak is, biztosan sikerülni fog beállítani és elérni az új pumpával a célokat mert tudom (tudjuk!), hogy nagyon kitartó vagy(ol). Érdekes amit írtál a beadott inzulin mennyiségéről, ezzel (lehet csak tudat alatt) magam is mindig így voltam! Szóval, hogy a lehető legkevesebbet beadni, hogy miért igazából nem is tudom…
Szabad még egy kérdést…?
Milyen inzulinnal fog ketyegni a kis kütyüd 10 nap múlva élesben?
(Azt a 10 napot már fél lábon is...tudod!) ;):D

Rákerestem a pumpádra, hogy megnézzem de magyarul elég kevés info van róla, tényleg nagyon új még. Azért angolul meg lehet találni sok-sok mindent róla.
Találtam azért egy kis cikket magyarul is, hátha mást is érdekel.
Katt ide!
(A lelőhely micsoda véletlen!)
Üdv.,
Laci …aki tetszik nagyon a kütyü nekem is!:D
 

pusimelu

Őstag
Holnap jöhetsz!Délután itthon vagyok!
10 én Befekszem Pestre ott is jöhetsz!Privibe megírom hovamenek!
a legrosszabb esetben élőben júniusban!De ha nagyon szeretnéd leképezem és felteszem csak neked csak most!
 

pusimelu

Őstag
Szia Meli!
Köszi a választ, megértem az indokaidat és teljesen logikusak is, biztosan sikerülni fog beállítani és elérni az új pumpával a célokat mert tudom (tudjuk!), hogy nagyon kitartó vagy(ol). Érdekes amit írtál a beadott inzulin mennyiségéről, ezzel (lehet csak tudat alatt) magam is mindig így voltam! Szóval, hogy a lehető legkevesebbet beadni, hogy miért igazából nem is tudom…
Szabad még egy kérdést…?
Milyen inzulinnal fog ketyegni a kis kütyüd 10 nap múlva élesben?
(Azt a 10 napot már fél lábon is...tudod!) ;):D

Rákerestem a pumpádra, hogy megnézzem de magyarul elég kevés info van róla, tényleg nagyon új még. Azért angolul meg lehet találni sok-sok mindent róla.
Találtam azért egy kis cikket magyarul is, hátha mást is érdekel.
Katt ide!
(A lelőhely micsoda véletlen!)
Üdv.,
Laci …aki tetszik nagyon a kütyü nekem is!:D
Apidra!Köszike!Írok róla mindig valami újat!Ja és zölden világít!Tegnap kipróbáltam setétben is!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Holnap jöhetsz!Délután itthon vagyok!
10 én Befekszem Pestre ott is jöhetsz!Privibe megírom hovamenek!
a legrosszabb esetben élőben júniusban!De ha nagyon szeretnéd leképezem és felteszem csak neked csak most!
Na addig én ki nem bírom. Pöst az megfelel, ottan meglátogatlak. Hurrá, jöhet priviben a kórházi szállásod, bár van tippem.
Tehát kórházi szállást, pontos időpontot kérek, és már repülök is. :hurra::dr_24:
 

blaci

Őstag
Apidra!Köszike!Írok róla mindig valami újat!Ja és zölden világít!Tegnap kipróbáltam setétben is!

Köszi, köszi!:dr_24:
Erre céloztam az előbb, hogy úttörő lehetsz a magyar nyelvű részletes ismertetővel és információkkal…;) Szuper!:D
Üdv.,
Laci …aki várja és mindig elolvassa majd!:cool:;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi, köszi!:dr_24:
Erre céloztam az előbb, hogy úttörő lehetsz a magyar nyelvű részletes ismertetővel és információkkal…;) Szuper!:D
Üdv.,
Laci …aki várja és mindig elolvassa majd!:cool:;):D
Nekem is ez jutott eszembe. A Veo olyan hatalmas újdonság még nekünk is, hogy elkél egy narrátor az új pumpához. Elképesztő dolgokat tudhat még, amit az elődök nem tudtak.
Én is nagyon várom, úgyhogy Meli, nagyon rajtad vagyunk, minden különlegesség érdekel.
 

pusimelu

Őstag
Nem tudom hogy nektek mi lesz új nekem minden de leírok mindent!Tuti!
Az első fontos hogy be tudom írni a vércukor adataimat szenzor hiányában egyenlőre!Van Care Link nevü USB portom amivel át tudom vinni a pumpa adatait a számtangépre!
Be tudok írni mozgást vc és ch-t és már varázsol is!
Bár még nem varázsoltam vele!
 

borka

Őstag
Szia Laci !

Mielőtt pumpás lettem,már 2 éve noszogattak érte,hogy miért nem szólok a dokimnak ezügybe. A lépcsőházban együtt lakom azzal a személlyel aki a Roche kereskedelmi osztályán dolgozik és Ő szintén diabos és pumpás.
Végül is a háziorvosom javaslatára vettem fel a kapcsolatot a pumpatrénerrel.A cukraim nagyon pocsékok voltak és tőbb esetbe napi 5x-i insulinra voltam állitva.Naponta 6x-7x kellett étkeznem.Az élyszakai hipók igy is nagyon sokszor elkerűlhetetlenk volt.A HbA1c értékem 12,6 volt amit nagyon nehezen tudtunk 7,1-re leszorítani.
Próba idő nélkül kaptam meg a gépet,aminek a viselése nem okozott probélmát,hamar megszoktam. Nagy könyebbség számomra ,hogy csak napi 3x kell étkeznem és az időpontokat kicsit lazábra venetem,persze órákra nem tologathatom.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem tudom hogy nektek mi lesz új nekem minden de leírok mindent!Tuti!
Az első fontos hogy be tudom írni a vércukor adataimat szenzor hiányában egyenlőre!Van Care Link nevü USB portom amivel át tudom vinni a pumpa adatait a számtangépre!
Be tudok írni mozgást vc és ch-t és már varázsol is!
Bár még nem varázsoltam vele!
Ez az, ez máris sok új és hasznos funkció. Ilyesmiket tud az AccuChek új pumpája a Combo. Én már nagyon várom, pont ezek miatt a hasznos funkciók miatt.
Szuper, hgoy neked már ilyen pumpád lesz, már ami ezeket tudja.

Várom ám a privdet, de még nem kaptam. :(
 

bogesz

Új tag
sziasztok!
most engem az érdekelne,ha pumpa csere lesz(elvileg áprilisban),ezért is ugyan úgy fizetnem kell mint az elsőért?köszi az infót!
 

somcsika

Aktív tag
Hogy-é adják most az inzulinpumpát? Milyen felételekkel lehet igényelni ill. megkapni? Mennyi idő az ügyintézése? Gondolok itt az igényléstől a kézhezvételig. És egy pumpát mennyi ideig lehet használni? Mikor kell újjat venni?

Bennünket most még kifejezetten nem érint, de mire oda kerül a sor jó lenne ha tudnék ilyen dolgokat is. Annál is inkább, mert az összeget azt valahogyan össze kell spórolni.
 
Oldal tetejére