Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ne felejtsük el, hogy már nincs engedélyezés. Az hogy lesz-e pumpád, csak azon múlik, hogy tetszik-e, akarod-e, illetve van-e rá pénzed.

Bocsánat ez tényleg így van már, de nem olyan régóta, ezért én még azt írtam ahogy nekünk intéződött 3 éve. Akkor is fontos volt hogy tudd finanszírozni.
Ez csak annyiban változott, hogy az OEP felé nem kell egyedi méltányossági kérelmet benyújtani.
De a pumpát, ill a pumpás kezelést engedélyezni kell. A páciens orvosa tesz javaslatot a pumpakezelésre, amit az országos fő pumpa koordinátor felülbírál és úgymond ő ad "engedélyt" pumpás kezelés megkezdésére, a kihordott 3 hónapos próbaidő után.
 

poe

Őstag
Na ezt nem tudtam. Ez mekkora hülyeség... A kezelőorvos ok, de egy olyan doki döntsön, aki az életben nem látta a pácienst...
 

tímeácska

Őstag
Na ezt nem tudtam. Ez mekkora hülyeség... A kezelőorvos ok, de egy olyan doki döntsön, aki az életben nem látta a pácienst...

És ez eddig is így volt... Aztán ez az orvos nagy valószínűséggel soha nem hallott többet az adott betegről, akinek a "pumpás sorsát" eldöntötte... Vagy. esetleg a következő 4 év letelte után... Na, de mindegy, így volt, és így van... Nekem is egy kissé furcsa...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És ez eddig is így volt... Aztán ez az orvos nagy valószínűséggel soha nem hallott többet az adott betegről, akinek a "pumpás sorsát" eldöntötte... Vagy. esetleg a következő 4 év letelte után... Na, de mindegy, így volt, és így van... Nekem is egy kissé furcsa...
Most, hogy nincs egyedi méltányossági kérelem, az orvosok felelőssége is nőtt. Az orvosi indikáció is szigorodott, az első, és kezelés meghosszabbításakor is.
 

anonymus

Új tag
Inzulinpumpa nyáron

Üdvözlöm!

A következő kérdésem az lenne, hogy az inzulinpumpahasználók hogyan oldják meg a nyári strandolási időszakot? Nekem azt javasolták, hogy akkor se vegyem le, de akkor hogyan megyek vízbe, hogy vagyok bent a vízben szinte egész nap, nem beszélve arról, ha már kifizetem a drága strandjegyet.
Szeretnék választ kapni, hogy akik már ezt évek óta használják, ezzel a szituációval hogyan bírkóznak meg.
Válaszukat előre is köszönöm!!!
 

borka

Őstag
Üdvözlöm!

A következő kérdésem az lenne, hogy az inzulinpumpahasználók hogyan oldják meg a nyári strandolási időszakot? Nekem azt javasolták, hogy akkor se vegyem le, de akkor hogyan megyek vízbe, hogy vagyok bent a vízben szinte egész nap, nem beszélve arról, ha már kifizetem a drága strandjegyet.
Szeretnék választ kapni, hogy akik már ezt évek óta használják, ezzel a szituációval hogyan bírkóznak meg.
Válaszukat előre is köszönöm!!!

Üdvözlünk a fórumon.
Légyszi olvassd ezt a topikot az 502. oldaltól.
 

Csobán

Új tag
Most, hogy nincs egyedi méltányossági kérelem, az orvosok felelőssége is nőtt. Az orvosi indikáció is szigorodott, az első, és kezelés meghosszabbításakor is.
Az orvosi indikáció mit jelent?
Nagyon félek attól,hogy a szimpátiának így sokkal nagyobb lesz a szerepe.A HgbA1c javuló,ill.romló tendenciái nem csak a betegen múlnak, hanem az orvos segítőkészségén,hozzáállásán is.
Lázas betegség,romlott inzulin,fogászati probláma is befolyásolják a cukorértékeket.
 

borka

Őstag
Az orvosi indikáció mit jelent?
Nagyon félek attól,hogy a szimpátiának így sokkal nagyobb lesz a szerepe.A HgbA1c javuló,ill.romló tendenciái nem csak a betegen múlnak, hanem az orvos segítőkészségén,hozzáállásán is.
Lázas betegség,romlott inzulin,fogászati probláma is befolyásolják a cukorértékeket.

Igaz,hogy nem Kata vagyok,de itt a válasz: http://www.idegen-szavak.hu/keres/indikáció
 

anonymus

Új tag
Inzulinpumpával kapcsolatos kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Köszönöm a korábbi válaszaikat. Annyit szeretnék kérdezni, hogy nekem mivel most próbaidő alatt vagyok az egyedüli gondom, hogy hajnalban és reggelre magasabbak az értékeim(12-13 de nem mindig egyformán) a pumpával már tudtam reggelre csökkentést elérni, de mivel a munkahelyem sajnos elég stresszes, szerintem nagymértékben az is befolyásolja. Volt hogy szabadság alatt a pennel is tudtam aránylag jó eredményeket produkálni, de sajna nem hosszú távon. Én még most, mint ahogy olvastam is másoknál is, idegenkedem a pumpától, az áráról meg nem is beszélve.

Tanácstalan vagyok, hogy a próbaidő végére majd hogyan döntsek, esetleg lehetséges -e, hogy később vásárolom meg, mivel támogatás nem nagyon van plusszba rá, tehát gyűjtenem kellene rá.
Az egészségem hosszú távra pedig érdemes, hogy rendben legyen és ne legyenek szövődményeim, ami sajna még ha jobban az értékek is olvastam, hogy bizonyos idő után csak előjönnek kismértékben.
 

moncsi

Új tag
Azt hallottam, hogy gyerekeknek 5000 Ft-ba fog kerülni a pumpa ( a felnőtt pedig 190 000 körül lesz )! Hmm..? Ez azért fura. A szerelék sajna mindkét esetben drágul, de ez a pumpa-ár (a nagy járulékos ktg-gel) a felnőtteket biztosan visszariasztja majd, és kevesebben döntenek mellette.
 
Jól hallottad. Az árjegyzékben hat féle pumpa van. Öt félének a téritési díja 192 ezer ft, gyerekeknek 5 ezer. A hatodik meg 130 ezer felnőtteknek.
 

anonymus

Új tag
Inzulinpumpával kapcsolatos kérdés

Üdvözlöm!

Akkor ha jól értelmezem a 192.000 Ft-ra nincs semmiféle kedvezmény. Vagy esetleg valaki mégis hallott már valamilyen kedvezményről?
Válaszukat előre is köszönöm!
 

anonymus

Új tag
Inzulinpumpával kapcsolatos kérdés

Köszönöm az információkat!

Ezeket nagyjából már én is tudtam, de akkor is elég sok az ára a gyerekek térítési díjához képest. Mivel én most épp próbahónapot töltöm, az eddigiekben a reggeli cukorszintjeimmel voltak gondok, de már kezdek rájönni, hogy hogyan tudom a reggeli értékeimet is jóra beállítani. Igaz, hogy most nyáron próbáltam ki lehet, hogy a nagy melegben nem a lejobb ötlet volt, de legalább tapasztalom, hogy a nyarat hogyan tudom vele végigvinni. Arra nem tudnak ötletet, ha valakinek erre nincs annyi kerete, de valahogyan az egészsége érdekében szeretné mégis megkapni, még milyen lehetőségei lehetnek? Én aránylag az elején már bele merek nyúlni a beállításokba és ahogy nekem a legmegfelelőbb próbálom az egységeimet korrigálni, aminek szerintem hosszú távon akár meg is lenne az eredménye. Egyedül még a viselésével vannak némi gondjaim, de most azon agyalok, hogy hogyan tudom a legmegfelelőbben, a legkényelmesebben és a legfeltűnőmentesebben hordani.
Köszönettel: Anonymus
 

borka

Őstag
Köszönöm az információkat!

Arra nem tudnak ötletet, ha valakinek erre nincs annyi kerete, de valahogyan az egészsége érdekében szeretné mégis megkapni, még milyen lehetőségei lehetnek?
Köszönettel: Anonymus

A pmpatréneredel kell med beszélni,hogy milyen részletfizetési lehetőségek vannak.
 

poe

Őstag
Az biztos, hogy egézségpénztárra is meg lehet venni. Ha neked nincs, úgy is lehet, ha valaki másnál kedvezményezett vagy.
 
Sziasztok mindenkinek!

Képzeljétek milyen jo dolog történt tegnap velünk vissza fele olvasgattam a bejegyzéseket itt a forumon és rákattintottam arra az oldalra ahol szo volt a Keller richárd által emlitett alapitványrol .
Mit olvasok ott a juliusi-augusztusi honapban elbirált támogatások és képzeljétek ott a bálint neve is és ráadásul nem is kicsi összeg aztán gyorsan hivtam Richárdot és a hir igaz megkaptuk a támogatást.
Annyira örültem levett egy nagy terhet a válunkrol és csak annyit kellett tennem hogy eggy igazolást küldtem richárdnak a gyesemröl plussz 2 -szer beszéltünk telefonon meg egyszer emailt küldtem neki.
Annyira rendes ezuton is nagyon köszönöm neki a közben járást kevés ilyen ember van a mai világban sajna.
Még egyszer mindenkinek köszönöm itt a forumon is aki segitett nekem rátalálni erre az alapitványra.
Nem is tudjátok mekkora örömöt szereztetek nekünk teljesen boldogok voltunk alig akartuk elhinni még akkor is miután richárdal beszéltem nem tudunk elég hálásak lenni ,még soha senki nem segitett rajtunk köszönjük még egyszer.
Bocsika ha hosszu lett de gondoltam megosztom veletek az örömünket hisz ti is segitettetek szuper ez a forum .
 

timka

Új tag
Sziasztok mindenkinek!

Képzeljétek milyen jo dolog történt tegnap velünk vissza fele olvasgattam a bejegyzéseket itt a forumon és rákattintottam arra az oldalra ahol szo volt a Keller richárd által emlitett alapitványrol .
Mit olvasok ott a juliusi-augusztusi honapban elbirált támogatások és képzeljétek ott a bálint neve is és ráadásul nem is kicsi összeg aztán gyorsan hivtam Richárdot és a hir igaz megkaptuk a támogatást.
Annyira örültem levett egy nagy terhet a válunkrol és csak annyit kellett tennem hogy eggy igazolást küldtem richárdnak a gyesemröl plussz 2 -szer beszéltünk telefonon meg egyszer emailt küldtem neki.
Annyira rendes ezuton is nagyon köszönöm neki a közben járást kevés ilyen ember van a mai világban sajna.
Még egyszer mindenkinek köszönöm itt a forumon is aki segitett nekem rátalálni erre az alapitványra.
Nem is tudjátok mekkora örömöt szereztetek nekünk teljesen boldogok voltunk alig akartuk elhinni még akkor is miután richárdal beszéltem nem tudunk elég hálásak lenni ,még soha senki nem segitett rajtunk köszönjük még egyszer.
Bocsika ha hosszu lett de gondoltam megosztom veletek az örömünket hisz ti is segitettetek szuper ez a forum .




Nem csak Ricsi rendes hanem az anyukája is Lucy.Nekem ő szokott segíteni,tanácsot adni.:dr_24:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok mindenkinek!

Képzeljétek milyen jo dolog történt tegnap velünk vissza fele olvasgattam a bejegyzéseket itt a forumon és rákattintottam arra az oldalra ahol szo volt a Keller richárd által emlitett alapitványrol .
Mit olvasok ott a juliusi-augusztusi honapban elbirált támogatások és képzeljétek ott a bálint neve is és ráadásul nem is kicsi összeg
Ez elképesztően jó hír, igazi ajándék. Köszönöm, hogy megosztottad velünk, így mi is veletek együtt örülhetünk. :)
Ha pedig eljöttök egy Roche-os rendezvényre, akkor személyesen is találkozhattok, mert Ricsi minden banzájon ott van. Élőben ugyanolyan kedves, segítőkész, mint telon. A Rocheo-s bulikra pedig automatikusan kaptok meghívót. :)
 
Oldal tetejére