Insulinpumpa

Szia kata!

Az jo lenne ha ugy alakul biztos elmegyünk mert az nem csak jo buli hanem jo tapasztalat csere is.
Az meg most igy az elején nagyon ránk fér mert tegnap nagyon magas cukrai voltak ilyen még nem is volt miota lassan 1 honapja megvan a pumpa.
Most combiba raktuk a kanült itt is ki kell tapasztalni a dolgot mert eddig a fenekébe volt csak.
 

poe

Őstag
Az inzulinpumpa folyamatosan adagolja az inzulint (bázis), illetve étkezésenként beállítod a bólust. Tehát egyértelmű válasz nincs, de ha a bólust érted alatta, akkor ez attól függ, hogy hányszor étkezik az illető. Ez is mutatja, hogy nagyon rugalmas terápia.
 

rugach

Új tag
Az inzulinpumpa folyamatosan adagolja az inzulint (bázis), illetve étkezésenként beállítod a bólust. Tehát egyértelmű válasz nincs, de ha a bólust érted alatta, akkor ez attól függ, hogy hányszor étkezik az illető. Ez is mutatja, hogy nagyon rugalmas terápia.

Ez akkor tényleg nagyon jó! De gondolom akkor valahogy be kell állítani azt,hogy az egyénnek mennyi adag inzulin szükséges naponta.
 

somcsika

Aktív tag
Ez akkor tényleg nagyon jó! De gondolom akkor valahogy be kell állítani azt,hogy az egyénnek mennyi adag inzulin szükséges naponta.

Ha valaki pen-t használ annál is be kell állítani, hogy mennyi az inzulin szükséglete. ;)
Mindennek az alapja a megfigyelés és a saját magunk megtapasztalása.
Olyan nincs, hogy most beállítjuk az ingzulin szintet és az 1 évig vagy akár tovább is úgy marad. Az inzulin szükséglet is akár egy hónapban többször is változhat (frontok, menszes stb.) de napközben is változhat, sőt változik is.
Reggel mindig nagyobb az inzulin igény.
Ugyanazon étel elfogasztásához reggel több inzulinra van szükség mint pl. délben vagy este.
De ha veszed a fáradságot és visszafele olvasol a fórumban, netalántál az elejéről kezdet akkor szerintem minden kérdésedre találsz választ.
Mi sem vagyunk pumpásak, de mivel érdekelt a dolog utánna olvastam, ettől függetlenül biztosan tudnék sületlenséget irni vagy kérdezni, de az alapvető működést már tudom. Neked is ezt tanácsolom.
Jó olvasást.
 

anonymus

Új tag
Ez akkor tényleg nagyon jó! De gondolom akkor valahogy be kell állítani azt,hogy az e

Még azzal érdemes tisztában lenni, hogy az inzulinpumpa az elején egyénenként változóan fel tudja borítani az eddigi vércukorértékeket. Idő kell hozzá, hogy a vércukor értékek a normálishoz megközelítően beálljanak. Az én esetemben bő két hónap kellett ahhoz, hogy a cukrom elérje az elfogadott értékeket.

Nekem még annyi kérdésem lenne (inkább már régebbi pumpahasználóktól), hogy ha mégis a pumpa mellett fogok dönteni, akkor a kanült a hason kívül máshova is érdemes helyezni, mert gondolom, hogy hosszú időn keresztül még ha változtatom is a hason a helyeket csak kell pihentetni egy kis időre.
 

linus

Tag
Nekem még annyi kérdésem lenne (inkább már régebbi pumpahasználóktól), hogy ha mégis a pumpa mellett fogok dönteni, akkor a kanült a hason kívül máshova is érdemes helyezni, mert gondolom, hogy hosszú időn keresztül még ha változtatom is a hason a helyeket csak kell pihentetni egy kis időre.

Ugyanoda lehet beszúrni a kanült ahol a pennél. Felkar, comb, popsi.
 

anonymus

Új tag
Ez csak annyiban változott, hogy az OEP felé nem kell egyedi méltányossági kérelmet benyújtani.
De a pumpát, ill a pumpás kezelést engedélyezni kell. A páciens orvosa tesz javaslatot a pumpakezelésre, amit az országos fő pumpa koordinátor felülbírál és úgymond ő ad "engedélyt" pumpás kezelés megkezdésére, a kihordott 3 hónapos próbaidő után.

Aki a pumpás kezelést szeretné folytatni, de a próbaidő után még időre van szüksége pénz gyűjtésére, annak egyelőre vissza kell adni és majd utána próbaidő nélkül ismét kérheti? Ezt azért is kérdezem, mert ezzel egyáltalán nem vagyok tisztában, csak annyit tudok, hogy aki a próbaidő után szeretné megkapni, annak 192.000 Ft-ot és a szerelék árát ki kell fizetni, valami részletfizetési lehetőség van egyáltalán?
Várom mielőbbi válaszát!
Köszönettel: A
 

borka

Őstag
Aki a pumpás kezelést szeretné folytatni, de a próbaidő után még időre van szüksége pénz gyűjtésére, annak egyelőre vissza kell adni és majd utána próbaidő nélkül ismét kérheti? Ezt azért is kérdezem, mert ezzel egyáltalán nem vagyok tisztában, csak annyit tudok, hogy aki a próbaidő után szeretné megkapni, annak 192.000 Ft-ot és a szerelék árát ki kell fizetni, valami részletfizetési lehetőség van egyáltalán?
Várom mielőbbi válaszát!
Köszönettel: A

Elnézést,hogy Kata helyett válaszolok.

Mindenféleképpen a pumpatrénereddel kell megbeszélned ezeket a dolgokat,mármint a részletfizetési lehetőségeket.Szerintem nem fognak tőle elzárkózni,pláne,ha a kezelő orvosod is javasolja a pumpa használatát.
Manocs is részlet fizetésre kapta a pumpát.
A kütyüdet semmiféle képen ne ad vissza,mert az azt jelentené,hogy nem tartasz rá igényt.
üdv:
Borka
 

manocs

Új tag
Bocsánat, én a szereléket fizetem részletekben, az pumpa eü pénztárról ment, de lehet azt is részletekben, nekem ajánlgatták.Szépen kapod a csekket és fizeted havonta/negyedévente, mint a villanyszámlát :D
 

anonymus

Új tag
Részletfizetés

Elnézést,hogy Kata helyett válaszolok.

Mindenféleképpen a pumpatrénereddel kell megbeszélned ezeket a dolgokat,mármint a részletfizetési lehetőségeket.Szerintem nem fognak tőle elzárkózni,pláne,ha a kezelő orvosod is javasolja a pumpa használatát.
Manocs is részlet fizetésre kapta a pumpát.
A kütyüdet semmiféle képen ne ad vissza,mert az azt jelentené,hogy nem tartasz rá igényt.
üdv:
Borka

Köszönöm az információkat, csak az az igazság hogy nekem a pumpatrénerem a részletfizetést egyáltalán nem hozta szóba, hanem hogy esetleg valamennyi összeget de jóval kevesebb mint felét, lehetne fizetni részletben, de a nagyobb részét ki kellene fizetnem a pumpának és a szerelék első fél évi árának, amit sajna nem tudok megoldani, kivétel ha esetleg gyűjtök rá de ahhoz több hónapra van szükségem. Még azért rá fogok kérdezni tőle mégegyszer. De gondolom ha mégsem megoldható, akkor csak nem lehet addig a pumpa nálam, tehát azért gondoltam arra hogy visszaadom és mikor összegyűlik a pénz, akkor ismét felkeresem a trénert.
 

borka

Őstag
Köszönöm az információkat, csak az az igazság hogy nekem a pumpatrénerem a részletfizetést egyáltalán nem hozta szóba, hanem hogy esetleg valamennyi összeget de jóval kevesebb mint felét, lehetne fizetni részletben, de a nagyobb részét ki kellene fizetnem a pumpának és a szerelék első fél évi árának, amit sajna nem tudok megoldani, kivétel ha esetleg gyűjtök rá de ahhoz több hónapra van szükségem. Még azért rá fogok kérdezni tőle mégegyszer. De gondolom ha mégsem megoldható, akkor csak nem lehet addig a pumpa nálam, tehát azért gondoltam arra hogy visszaadom és mikor összegyűlik a pénz, akkor ismét felkeresem a trénert.

Melyik cégtől van a pumpád????
 

anonymus

Új tag
A pumpám accu-chek spirit, azt hiszem a Roche (Magyarország)Kft. forgalmazza. Ezt azért kérdezed, mert minden cég másként ad támogatást illetve részletfizetési lehetőséget?
 

borka

Őstag
A pumpám accu-chek spirit, azt hiszem a Roche (Magyarország)Kft. forgalmazza. Ezt azért kérdezed, mert minden cég másként ad támogatást illetve részletfizetési lehetőséget?

Ha a pumpatrénered nevét is megadnád lehet,hogy valaki tudna az érdekedbe beszélni vele a fizetési feltételekről.(ha lehet priát üzenetbe )
 

anonymus

Új tag
A történetemnek van előzménye is, de előtte én mindenképpen küldök neki egy e-mailt még a mai napon, meglátom hogy arra milyen választ kapok, nem akarom kikerülni. Amúgy azt szeretném megkérdezni még hogy privát üzenetet hogyan tudok küldeni? Kezdő fórumozó vagyok még. Segítséged előre is köszönöm!
 

borka

Őstag
Amúgy azt szeretném megkérdezni még hogy privát üzenetet hogyan tudok küldeni? Kezdő fórumozó vagyok még. Segítséged előre is köszönöm!

Rákattintasz az illető nevére és felnyílik 1 ablak ahol válogathatsz,hogy milyen üzenetet szeretnél küldeni.

<table border="0" cellpadding="4" cellspacing="1"><tbody><tr><td class="thead"><table border="0" cellpadding="4" cellspacing="1"><tbody><tr><td class="thead">Borka</td> </tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">Nyilvános adatok megjelenítése</td></tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">Küldj privát üzenetet Borka részére</td></tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">Email küldése Borka részére</td></tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">Mutasd Borka összes üzenetét</td></tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">Borka felvétele a kapcsolataim közé</td></tr></tbody></table></td> </tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">
</td><td valign="top">
</td></tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">
</td><td valign="top">
</td></tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">
</td><td valign="top">
</td></tr> <tr><td style="cursor: default;" class="vbmenu_option vbmenu_option_alink">
</td><td valign="top">
</td></tr></tbody></table>
 

anonymus

Új tag
Köszönöm gyors válaszod, akkor akár úgy láttam e-mailt is tudok küldeni neked?
Annyit szeretnék még utolsónak kérdzeni tőled, hogy lehet hogy nem olvastad esetleg a korábbi levelemben, de nekem a pumpával a második hónap utántól lettek egyre jobb eredményeim és tartósan ezek fent is maradnak. Ma az történt, hogy tegnap cseréltem tűt az igaz, de ma reggelre megint elszálltak a cukraim és majd már csak most estére tudtam visszaállítani a normális közelébe. Ez lehet attól, hogy esetleg nem látszik ugyan, de elképzelhető, hogy a kanült most rosszul helyeztem volna be? Mondjuk ma is hasonlóan étkeztem mint az előző napokban, sőt este sem ettem többet, ezt azért is írom mert már reggelre magasabb eredményt mértem, vagy lehet hogy nem a tűvel volt a gond, hanem nem vettem esetleg észre de lehet hogy a vezetékbe kicsike buborék került? Nem tudom most ezt a mai tapasztalatomat hova tenni. Esetleg van rá valami ötleted, hogy mitől lehetséges ez?
 
Oldal tetejére