Insulinpumpa

umbra08

Aktív tag
Jól van(ik)! ;) Ám legyen! :dr_31::D

Erről a tartálybubisodásról jutott eszembe (vagy mimbe?!) :) , hogy ez a tartály és szerelékcső bubisodás nektek mennyire gyakori? Nálunk mostanában elég jellemző valamiért, napi szintem jelen van...sőt! Erről mik a tapasztalatok? Mi az ami még elfogadható bubimennyiség és gyakoriság? Lehet hibára gyanakodni, ha egyre sűrűbben fordul elő vagy "van ilyen"...?! Mire kell odafigyelni, hogy ez lehetőleg ne vagy kevésbé forduljon elő?
:dr_24::dr_24::dr_24:

Nálunk gyakran van bubi, naponta többször. Én minden egyes tisztába tételnél ellenőrzöm a bubikat és ha van, természetesen kinyomom őket. Biztos azért van nálunk ennyi, mert Tökmag azért rohangál, esik-kel, rengeteget emelgetjük, szeretgetjük, öltöztetem (peluscsere). Meg-megnyomjuk a beszúrás helyét, csövet. Nem lehet minden pillanatban arra figyelni. Mindegy, ez nem gond, sűrűn ellenőrzöm és így a bubik nem kavarnak be.
 

borka

Őstag


Eredeti szerző BLaci
Sziasztok!
Mi a véleményetek arról, hogy ha pl. utazás vagy éppen egy rövidebb kórházi tartózkodásra készülve a pumpához tartaléknak egy inzulinnal előre feltöltött tartályt és a hozzá tartozó szerelékeket vinnénk? Azért, hogy ha szükség van rá, ne ott kelljen ezzel molyolni, hanem kéznél legyen! Valaki <acronym title="Google Page Ranking">pr</acronym>óbálta már, csináltatok már ilyet?
Laci ...aki, :dr_24::dr_24::dr_24: !!!




Én biztosan nem vinnék előre feltöltött tartályt, pláne nem szerelékestül! Igazság szerint mindaddig steril az inzulin, ameddig a saját - gyári - patronjában van. Jó eséllyel a tartályba való átszíváskor sem szennyeződik! Ha minden áron mégis vinni akar az ember magával előre feltöltött tartályt, akkor mindenképpen a saját tűjét tűsapkástól ()jó szorosan ráillesztve!) - evidens... - rakjuk el, és gondosan rakjuk el, nehogy kifolyjon az a drága nedű! :D:cool: Ja, és az inzulintartály "farkát" (ha jobban tetszik, szárát;)) se felejtsük elrakni...! :dr_32::D

Utoljára vighkata módosította 1 nappal ezelőtt, 03:31-kor

A feltöltött tartályra a mellékelt záró kupakot tenném rá,nem pedig a nyitott tűt,ami igaz,hogy védőkupakban van,de hosszabb,ezáltal instabilabb.:o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Asszem megint tervben van a pumpa gyártó cégek részéről a fejlesztés, hogy ismét legyen egyből pumpába tehető, lőre feltöltött tartály. Nem csak a Roche részéről, hanem úgy globálisan, de említeni a Roche D-Tronját említették, amit Csigu írt le. :D
Jó lenne hamarosan újabb infokhoz férkőzni a fejlesztések terén. Nna, majdan rajta leszünk a férkőzésen. :dr_31:
 

tímeácska

Őstag
A feltöltött tartályra a mellékelt záró kupakot tenném rá,nem pedig a nyitott tűt,ami igaz,hogy védőkupakban van,de hosszabb,ezáltal instabilabb.:o
[/INDENT]

Én is először arra a kis "pöcökre" gondoltam, de az könnyen és hamar lecsúszik... Annak a záró kupaknak elvileg csak az a funkciója, hogy ha már átszívtuk a tartályba az inzulint, de még nem állítottuk be a pumpát (dugattyúrúd visszahúzása, "kalibrálás" a tartályba szívott inzulin mennyiségével, stb.), addig védeni tudjuk az inzulint! Pedig tényleg nekem is az szimpatikusabb lett volna, mint a tű, tűsapkástól!
De azért egy próbát megér! (Még van 3 lejárt szavidejű Actrapidom...:D:cool:)
 

borka

Őstag
Jól van(ik)! ;) Ám legyen! :dr_31::D

Erről a tartálybubisodásról jutott eszembe (vagy mimbe?!) :) , hogy ez a tartály és szerelékcső bubisodás nektek mennyire gyakori? Nálunk mostanában elég jellemző valamiért, napi szintem jelen van...sőt! Erről mik a tapasztalatok? Mi az ami még elfogadható bubimennyiség és gyakoriság? Lehet hibára gyanakodni, ha egyre sűrűbben fordul elő vagy "van ilyen"...?! Mire kell odafigyelni, hogy ez lehetőleg ne vagy kevésbé forduljon elő?
:dr_24::dr_24::dr_24:


Erről a bubisodásról jó néhány sok-sok- oldallal ezelőtt már volt szó.
Az időjárás változását akkor is kizártuk,meg talán a rázogatást is.
A bubisodás fő okozója,ha a szereléket nem kellően szorosan csatlakoztatjuk a tartályhoz.A másik ok lehet még,ha a tartályban a dugattyút nem mozgatjuk át legalább 2x,3x,hogy a kenőanyagot szétoszlassuk a tartály falán.
Amennyiben a tartály rendesen ki van légtelenítve elméletileg semmilyen ráhatás következtében nem bubisodhat.
Előfordulhat,hogy a tartállyal van a hiba,ki kel próbálni másik dobozban lévő tartályt.
 

tímeácska

Őstag
Én is először arra a kis "pöcökre" gondoltam, de az könnyen és hamar lecsúszik... Annak a záró kupaknak elvileg csak az a funkciója, hogy ha már átszívtuk a tartályba az inzulint, de még nem állítottuk be a pumpát (dugattyúrúd visszahúzása, "kalibrálás" a tartályba szívott inzulin mennyiségével, stb.), addig védeni tudjuk az inzulint! Pedig tényleg nekem is az szimpatikusabb lett volna, mint a tű, tűsapkástól!
De azért egy próbát megér! (Még van 3 lejárt szavidejű Actrapidom...:D:cool:)

Közben rájöttem még valamire... :oops:
Az előbb említett kis zárókupak a csak a régi, Disetronic feliratosról jön le hamar! Az újabb, Roche feliratosra szépen rákattanik (most néztem meg:oops:)! :hurra:

Először a Disetronic-os tartályba szívogattam cuccost, így érthetően arra akartam rápasszírozni a zárókupakot! :)
 

tímeácska

Őstag
Pedig a húzogatás/rázogatásnak van köze a bubisodáshoz! Már több alkalommal kipróbáltam, mi van akkor, ha a szereléket meghúzogatom a kanülnél! Sajnos, bubi lett, de csak a kanül végénél, tehát NEM az inzulintartályban! Úgy gondolom, hogy az oldalra való húzással a kanülben levő gumimembrán - ahova a szerelék tűs részét dugjuk "rácsatlakozáskor" - és a kicsike tű közt rés keletkezik, na, itt egy picurka légbuborék be tud surranni... De számottevő NEM! (Legalábbis nálunk nem!)
 

borka

Őstag
Pedig a húzogatás/rázogatásnak van köze a bubisodáshoz! Már több alkalommal kipróbáltam, mi van akkor, ha a szereléket meghúzogatom a kanülnél! Sajnos, bubi lett, de csak a kanül végénél, tehát NEM az inzulintartályban! Úgy gondolom, hogy az oldalra való húzással a kanülben levő gumimembrán - ahova a szerelék tűs részét dugjuk "rácsatlakozáskor" - és a kicsike tű közt rés keletkezik, na, itt egy picurka légbuborék be tud surranni... De számottevő NEM! (Legalábbis nálunk nem!)

Azért tud bubi megjelenni,mert szivárog az inzulin. Annak pedig szaga is van.:o
 

tímeácska

Őstag
Erről a bubisodásról jó néhány sok-sok- oldallal ezelőtt már volt szó.
Az időjárás változását akkor is kizártuk,meg talán a rázogatást is.
A bubisodás fő okozója,ha a szereléket nem kellően szorosan csatlakoztatjuk a tartályhoz.A másik ok lehet még,ha a tartályban a dugattyút nem mozgatjuk át legalább 2x,3x,hogy a kenőanyagot szétoszlassuk a tartály falán.
Amennyiben a tartály rendesen ki van légtelenítve elméletileg semmilyen ráhatás következtében nem bubisodhat.
Előfordulhat,hogy a tartállyal van a hiba,ki kel próbálni másik dobozban lévő tartályt.

Csak sajnos elég sűrűn előfordul, hogy az inzulin az átszívás alkalmával telis-tele lesz buborékkal! Mint a szóda!!! Hiába húzogatom én azt a dugattyúrudat akár 24-szer, akkor is! Ráadásul minden alkalommal úgy "tolom" át óvatosan az inzulint, ha kell, ide-oda szívom-tolom az inzulint, sőt, volt olyan - éppen tegnap! -, hogy hagytam a francba a tartályt, vettem elő másikat, hátha abba "szebben" átmegy! Tényleg nem tudom, mitől "szódásodhat" meg! Legalább 12 órát a hűtőn kívül tartózkodik az inzulin feltöltés előtt!
Ezzel a jelenséggel 10-15 feltöltésből 1 alkalommal találkozok, úgyhogy azt gondolom, ha a másik 9-14 :)D) alkalommal is mindent ugyan úgy csinálok (még a körülmények is azonosak!), mégis bubisodik, akkor nem biztos, hogy én vagyok a pancser! :o:)
 

tímeácska

Őstag
Azért tud bubi megjelenni,mert szivárog az inzulin. Annak pedig szaga is van.:o
De Mátémat (még) nem tudom megkérni arra, hogy szaglássza a pumpáját a suliban... A tanárok meg igencsak hülyén néznének rám egy ilyen kérés alkalmával! :rohog:
Egyébként pedig jogos a 2 pont! Valóban, akkor is meg tud megjelenni a bubi (hivatalos nevén levegőoszlop...), ha szivárog az inzulin!
 

borka

Őstag
Csak sajnos elég sűrűn előfordul, hogy az inzulin az átszívás alkalmával telis-tele lesz buborékkal! Mint a szóda!!! Hiába húzogatom én azt a dugattyúrudat akár 24-szer, akkor is! Ráadásul minden alkalommal úgy "tolom" át óvatosan az inzulint, ha kell, ide-oda szívom-tolom az inzulint, sőt, volt olyan - éppen tegnap! -, hogy hagytam a francba a tartályt, vettem elő másikat, hátha abba "szebben" átmegy! Tényleg nem tudom, mitől "szódásodhat" meg! Legalább 12 órát a hűtőn kívül tartózkodik az inzulin feltöltés előtt!
Ezzel a jelenséggel 10-15 feltöltésből 1 alkalommal találkozok, úgyhogy azt gondolom, ha a másik 9-14 :)D) alkalommal is mindent ugyan úgy csinálok (még a körülmények is azonosak!), mégis bubisodik, akkor nem biztos, hogy én vagyok a pancser! :o:)

Erre gondoltam én is,hogy esetleg tartály hiba.
 

tímeácska

Őstag
Egyébként a Roche feliratú tartály dugója frankón zár! Légmentesen! Próbáltam lezártan "letolni" a beletöltött cuccal a kupakot, de nem engedi! Sőt, így lezártan levegőt sem tudtam beleszívni!
 

tímeácska

Őstag
Egyébként a penes inzulinpatronban is rendre megjelennek bubik, de az általában nem olyan sok és nem is okoz problémát.

A penekben azért jelenhet meg az inzulinpatronban bubi, mert
- a tű rajta van hagyva a penen, és ezen keresztül szépen be tud szivárogni a levegő - itt erőteljesen közrejátszhatnak a hideg-meleg hatások is, ugyanis, az egyik vége végül is nyitott így a pennek!
- a patron gumis vége már elnyűtt! Túl sokszor lett a tű fel-le csavarva, így egy kisebb lyukacska keletkezett a membránon!
Erre csak 1 megoldás van: patroncsere!

Egyébként, olyan nagyon nagy galibát nem tud ám okozni a penben a bubi! Ha jobban megnézzük a tűt, amit rácsavarunk a tollra, azon látszik, hogy nem csak kifele van tű, hanem befelé is! Vagyis, legalább akkora méretűnek, illetve nagyobbak kell lennie a levegőbuboréknak, mint a befelé nyúló tű hosszának! Mert csak így tud belelógni a bubiba a tű, és csak így kerülhet beadásra a levegő!
A penek használati útmutatójában így írják, hogy beadás előtt 2 E-el légtelenítsünk, nyomjuk ki a levegőt... Ezzel csak a tűben levő (gyakorlatilag visszaáramlott...) levegőt lehet kiiktatni, a patronban levőt nem lehet eltüntetni, mert kb. 4 mm hosszan belenyúlik a tű vége az inzulinba (illetve, magába a patronba!)!
 

nagytniki

Új tag
Nálunk mindennapos a bubi, Janóm is sokat ugrál. Szerintem még nem vagyok elég rutinos a feltöltésnél sem...A legelsőnél akkora túlnyomást okoztam a patronban, hogy kilőtte a gumi-dugót, és az összes drága nedű szétfröccsent a szobában! :D :D Azóta csak éppen csak nyomok át levegőt a tartályból...
 

christina

Őstag
Nálunk mindennapos a bubi, Janóm is sokat ugrál. Szerintem még nem vagyok elég rutinos a feltöltésnél sem...A legelsőnél akkora túlnyomást okoztam a patronban, hogy kilőtte a gumi-dugót, és az összes drága nedű szétfröccsent a szobában! :D :D Azóta csak éppen csak nyomok át levegőt a tartályból...

Niki!
Nem kell bele levegőt nyomni, szívd fel simán. Mivel nem fix üveg az inzulin patron alja, így nem kell ez a levegő benyomásos technika, mint a gyógyszeres porampulláknál.
 
Oldal tetejére