Insulinpumpa

umbra08

Aktív tag
Vagy lehet hogy változtattak az összetételen vagy valamin spóroltak benne és már nem ugyanolyan.
Próbáltál másik doboz szereléket? Mert ha az is ilyen lehet azokkal van a gond amivel fújod.

Ma bontottam új dobozt, de. cseréltem, nem ázott le a mai fürcsinél, remélem az éjjel se lesz meglepetés. (Nem akarom elkiabálni :cool: )
 

umbra08

Aktív tag
A Bradoman-nak itthon is van törlőkendője, de valóban nem gazdaságos - nekünk, pumpásoknak legalábbis... Kisgyermekeseknek szuper lehet, játszóteres kéztörlésre! De kanül beszúrás előtti bőrfertőtlenítéshez valóban nagy a kendő, így nem gazdaságos...!
http://www.egeszsegbolt.hu/386-kez-es-labapolas/4579-bradoman-fertotlenito-kendo.html

Egyébként, láttam a teszkóban Bradoman-"egységcsomagot", amiben van egy kicsi ez-meg egy kicsi-az... De ez is inkább játszótéri kalandozásokhoz való... Szerintem!:)
http://www.movidental.hu/brado-termekek/prevencios-csomag

Sokszor azt is csinálom - ha nem otthon vagyunk és nem tudunk kezet mosni - hogy popsitörlővel jól átdörzsölöm Tökmag és az én kezemet is, aztán Bradoplus a szuri helyére. Popsitörlő is úgyis van nálunk mindig.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Mi a véleményetek arról, hogy ha pl. utazás vagy éppen egy rövidebb kórházi tartózkodásra készülve a pumpához tartaléknak egy inzulinnal előre feltöltött tartályt és a hozzá tartozó szerelékeket vinnénk? Azért, hogy ha szükség van rá, ne ott kelljen ezzel molyolni, hanem kéznél legyen! Valaki próbálta már, csináltatok már ilyet?
Laci ...aki, :dr_24::dr_24::dr_24: !!!
 

poe

Őstag
A tartály szerintem ok, a szereléket én előre nem tölteném fel, abban a vékony csőben jóval érzékenyebben reagál az inzulin pl a hidegre, melegre...
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Mi a véleményetek arról, hogy ha pl. utazás vagy éppen egy rövidebb kórházi tartózkodásra készülve a pumpához tartaléknak egy inzulinnal előre feltöltött tartályt és a hozzá tartozó szerelékeket vinnénk? Azért, hogy ha szükség van rá, ne ott kelljen ezzel molyolni, hanem kéznél legyen! Valaki próbálta már, csináltatok már ilyet?
Laci ...aki, :dr_24::dr_24::dr_24: !!!
Én biztosan nem vinnék előre feltöltött tartályt, pláne nem szerelékestül! Igazság szerint mindaddig steril az inzulin, ameddig a saját - gyári - patronjában van. Jó eséllyel a tartályba való átszíváskor sem szennyeződik! Ha minden áron mégis vinni akar az ember magával előre feltöltött tartályt, akkor mindenképpen a saját tűjét tűsapkástól ()jó szorosan ráillesztve!) - evidens... - rakjuk el, és gondosan rakjuk el, nehogy kifolyjon az a drága nedű! :D:cool: Ja, és az inzulintartály "farkát" (ha jobban tetszik, szárát;)) se felejtsük elrakni...! :dr_32::D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én biztosan nem vinnék előre feltöltött tartályt, pláne nem szerelékestül! Igazság szerint mindaddig steril az inzulin, ameddig a saját - gyári - patronjában van. Jó eséllyel a tartályba való átszíváskor sem szennyeződik! Ha minden áron mégis vinni akar az ember magával előre feltöltött tartályt, akkor mindenképpen a saját tűjét tűsapkástól ()jó szorosan ráillesztve!) - evidens... - rakjuk el, és gondosan rakjuk el, nehogy kifolyjon az a drága nedű! :D:cool: Ja, és az inzulintartály "farkát" (ha jobban tetszik, szárát;)) se felejtsük elrakni...! :dr_32::D
Csiguka, dehogy módosítani akartam, hanem válaszolni, de hát mellényúltam. Nna :rohog:
Szóval én, ha utaznék csakis előretöltött pent vinnék, inkább a praktikum miatt. Ezen már sokszor agyaltam, hogy mi van, a kiváltott, drága cuccosokkal, amik csak a biztonság kedvéért kellenek, aztán a fiók (hűtő) mélyén járják le magukat.
De hát annak idején, amikor megkaptam a pent, a hűtőben járta le a szavatosságát a 40U töménységű ampulla.
 

blaci

Őstag
A tartály szerintem ok, a szereléket én előre nem tölteném fel, abban a vékony csőben jóval érzékenyebben reagál az inzulin pl a hidegre, melegre...

Én biztosan nem vinnék előre feltöltött tartályt, pláne nem szerelékestül! Igazság szerint mindaddig steril az inzulin, ameddig a saját - gyári - patronjában van. Jó eséllyel a tartályba való átszíváskor sem szennyeződik! Ha minden áron mégis vinni akar az ember magával előre feltöltött tartályt, akkor mindenképpen a saját tűjét tűsapkástól ()jó szorosan ráillesztve!) - evidens... - rakjuk el, és gondosan rakjuk el, nehogy kifolyjon az a drága nedű! :D:cool: Ja, és az inzulintartály "farkát" (ha jobban tetszik, szárát;)) se felejtsük elrakni...! :dr_32::D

Sziasztok!
Köszi a válaszokat és a hasznos segítséget! Természetesen csak és kizárólag a tartály inzulinnal való feltöltésére gondoltam, a szerelék előre összeszerelése nélkül…amolyan szükségmegoldásnak.
Laci …aki, :dr_24::dr_24::dr_24: !!!
 

umbra08

Aktív tag
Írtam egy amerikai fórumra is, érdeklődtem, ki ismeri ezeket az új pumpákat és hát kaptam is a kicsit lesajnáló megjegyzéseket, hogy jaj, hát az Omnipod tök régi meg minden, meg "nekem is már 2 éve van", "nekem 1 éve van" stb stb....
Ismerek embereket, akiknek van :D Tetszik nekik és imádják, ez egy létező, működő, évek óta használatban lévő pumpa! Drágább amúgy valamivel a normál pumpáknál, de nem lehet nagy a különbség.
Igen, undorító, hogy mi itt, magyarhonban nem választhatjuk meg ezeket a dolgokat. Szerintem sokan hajlandóak lennének a sima pumpáknál még többet is fizetni, de azért nem mindent, mert az megfizethetetlen lenne persze, de legalább annyi támogatást adhatnának rá, mint az itteni pumpákra. Ez ugyanaz, mint a tesztcsík, miért nem kaphatok én akármelyik tesztcsíkra ugyanannyi támogatást, mint a támogatottakra (mindegyiknek ugyanannyi a támogatása), ha ugyanúgy havi 3 dobozzal iratok fel?
Hát nem tudom, én szeretnék normális életet és ha erre van lehetőségem egy ilyen kütyüvel, akkor én ezért bizony képes lennék kimenni...

Szia Molli, menjünk együtt!!! :hurra:
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Mi a véleményetek arról, hogy ha pl. utazás vagy éppen egy rövidebb kórházi tartózkodásra készülve a pumpához tartaléknak egy inzulinnal előre feltöltött tartályt és a hozzá tartozó szerelékeket vinnénk? Azért, hogy ha szükség van rá, ne ott kelljen ezzel molyolni, hanem kéznél legyen! Valaki próbálta már, csináltatok már ilyet?
Laci ...aki, :dr_24::dr_24::dr_24: !!!

Laci! Annyira elgondolkodtatott ez az előre feltöltött inzulintartály esete, hogy nem nyugodtam el... :D
Még tegnap, az üzeneted olvasása után feltöltöttem egy használt tartályt vízzel, és ahogy írtam, a saját tűjét+tűsapkát jó szorosan rárakva fogtam, és egyszerűen beleraktam a táskámba. Jött velem... Kíváncsi voltam, mi történik vele... :p
Először is, azon akadtam fenn mindjárt, hogy mibe rakjam, semmibe nem fér bele, így tűsapkástól, pedig a tartály szárát lecsavartam... Aztán megvolt a megoldás: ippen belefér egy NovoPen inzulintoll tartójába! Hurrá :hurra:, ez megoldva...
Vízszintesen raktam a táskába, próbáltam úgy kezelni, mintha tényleg inzulin lenne benne, és... Szal, érted! :cool:
Egészen máig kellett a tatyómban rostokolnia a kicsikének. Sajnos, nem jól vizsgázott a kis drága, mert a tűsapi tele volt vízzel! :o:( Pedig, nem ráztam, túlságosan hideg nem érte - szinte csak 1-1 perceket voltunk az utcán, egyébként meg kocsival jöttünk-mentünk, tehát fagy nem érhette!
Még egy dolog izgat :)D), lehet, hogy a sűrűség is számottevő? Lehet, hogy inzulin - ha szemmel láthatólag nem is... - sűrűbb, mint a víz, és ha inzulin lett volna benne, akkor nem folyt volna ki?! :o
Ezért holnaptól egy lejárt szavatosságú Actrapid-al feltöltött inzulintartályt fogok cígölni! :dr_32: Hátha...;)
 

blaci

Őstag
Laci! Annyira elgondolkodtatott ez az előre feltöltött inzulintartály esete, hogy nem nyugodtam el... :D
Még tegnap, az üzeneted olvasása után feltöltöttem egy használt tartályt vízzel, és ahogy írtam, a saját tűjét+tűsapkát jó szorosan rárakva fogtam, és egyszerűen beleraktam a táskámba. Jött velem... Kíváncsi voltam, mi történik vele... :p
Először is, azon akadtam fenn mindjárt, hogy mibe rakjam, semmibe nem fér bele, így tűsapkástól, pedig a tartály szárát lecsavartam... Aztán megvolt a megoldás: ippen belefér egy NovoPen inzulintoll tartójába! Hurrá :hurra:, ez megoldva...
Vízszintesen raktam a táskába, próbáltam úgy kezelni, mintha tényleg inzulin lenne benne, és... Szal, érted! :cool:
Egészen máig kellett a tatyómban rostokolnia a kicsikének. Sajnos, nem jól vizsgázott a kis drága, mert a tűsapi tele volt vízzel! :o:( Pedig, nem ráztam, túlságosan hideg nem érte - szinte csak 1-1 perceket voltunk az utcán, egyébként meg kocsival jöttünk-mentünk, tehát fagy nem érhette!
Még egy dolog izgat :)D), lehet, hogy a sűrűség is számottevő? Lehet, hogy inzulin - ha szemmel láthatólag nem is... - sűrűbb, mint a víz, és ha inzulin lett volna benne, akkor nem folyt volna ki?! :o
Ezért holnaptól egy lejárt szavatosságú Actrapid-al feltöltött inzulintartályt fogok cígölni! :dr_32: Hátha...;)


Kedves Tímeácska!
Hű + Ha!!! :) Ez aztán a teszt!!! :o :cool: ;)
Igazából minket sem hagy nyugodni a gondolat (éne találtam ki, a "kibicnek semmi sem drága" alapon…!) :D persze egyenlőre csakis elméleti síkon foglalkoztunk ezzel…! Hátha… ;)
Engem régóta (írtam is erről) foglalkoztat már az a téma, hogy miért kell ezt a tartályt így töltögetni a pen inzulinpatronjából…?! Készíthetnének a penes patronhoz hasonlóan előre feltöltött tartályt is! Kb. nekem ez olyan (laikusként!) mintha le kéne fűrészelnem az inzulinnal töltött ampullát és az inzulint befecskendeznem a pen patronjába…! Na, mindegy…csak nekem furcsa ez! Nem lényeg, a fontos az, hogy van a pumpa és lehet használni! Jó dolog ám, ha tényleg szükségem lenne rá (pl.: felborulna nálam ez a paradicsomi állapot, nehezebb lenne kezelni a cukimat vagy romlanának az értékeim jelentősen), simán bevállalnám én is! Tetszik a pumpa még így, ebben a formában is!!!!
Kíváncsian várjuk az inzulinos próba eredményét!!! ;) :dr_31: :dr_32: :)

:dr_24::dr_24::dr_24:

A két kis :dr_33: :dr_33: !!!
 

tímeácska

Őstag
Kedves Tímeácska!
Hű + Ha!!! :) Ez aztán a teszt!!! :o :cool: ;)
Igazából minket sem hagy nyugodni a gondolat (éne találtam ki, a "kibicnek semmi sem drága" alapon…!) :D persze egyenlőre csakis elméleti síkon foglalkoztunk ezzel…! Hátha… ;)
Engem régóta (írtam is erről) foglalkoztat már az a téma, hogy miért kell ezt a tartályt így töltögetni a pen inzulinpatronjából…?! Készíthetnének a penes patronhoz hasonlóan előre feltöltött tartályt is! Kb. nekem ez olyan (laikusként!) mintha le kéne fűrészelnem az inzulinnal töltött ampullát és az inzulint befecskendeznem a pen patronjába…! Na, mindegy…csak nekem furcsa ez! Nem lényeg, a fontos az, hogy van a pumpa és lehet használni! Jó dolog ám, ha tényleg szükségem lenne rá (pl.: felborulna nálam ez a paradicsomi állapot, nehezebb lenne kezelni a cukimat vagy romlanának az értékeim jelentősen), simán bevállalnám én is! Tetszik a pumpa még így, ebben a formában is!!!!
Kíváncsian várjuk az inzulinos próba eredményét!!! ;) :dr_31: :dr_32: :)

:dr_24::dr_24::dr_24:

A két kis :dr_33: :dr_33: !!!
Drága :dr_33:!
Van ám olyan pumpa, illetve, már nem gyártják, de forgalomban van, amelyikbe magát az inzulinos ampullát, a gyári 3 ml-est bele lehet rakni, átszívogatás-töltögetés nélkül is! Mégpedig a szóban forgó pumpa az Accu-Chek D-TRONplus nevezetű készülék. Ez is csak 3 ml-es Humalog inzulinpatronnal kompatibilis!

Már régebben páran rákérdeztük - Tekkencs is -, hogy miért kell össze-vissza szívogatni az inzulint... A válasz: hát azért, mert nemzetközileg nem csak a Lilly-s, Sanofi-s és Novo-s ultragyors inzulinok "szabványos" 100E/ml / 3 ml patron kiszerelésben kaphatóak! Van, ahol kisebb-nagyobb kiszerelésben is vannak inzulinok! Na, éppen ezért úgy gondolták, hogy mivel minden fajta inzulinhoz és inzulinpatronhoz azért mégsem gyárthatnak pumpát (tényleg! Miért is nem???:o:rohog:), így a pumpához tartozó inzulintartályt "egységesítették" gyártócégileg!
Ha belegondolsz, csak nálunk 3 különböző ultragyors inzulint gyártó cég van: Lilly, NovoNordik, SanofiAventis (ha valamelyik céget kihagytam volna, ájm szorri!:D).
Na, így már kápíse? :cool:;)
 

blaci

Őstag
Drága :dr_33:!
Van ám olyan pumpa, illetve, már nem gyártják, de forgalomban van, amelyikbe magát az inzulinos ampullát, a gyári 3 ml-est bele lehet rakni, átszívogatás-töltögetés nélkül is! Mégpedig a szóban forgó pumpa az Accu-Chek D-TRONplus nevezetű készülék. Ez is csak 3 ml-es Humalog inzulinpatronnal kompatibilis!

Már régebben páran rákérdeztük - Tekkencs is -, hogy miért kell össze-vissza szívogatni az inzulint... A válasz: hát azért, mert nemzetközileg nem csak a Lilly-s, Sanofi-s és Novo-s ultragyors inzulinok "szabványos" 100E/ml / 3 ml patron kiszerelésben kaphatóak! Van, ahol kisebb-nagyobb kiszerelésben is vannak inzulinok! Na, éppen ezért úgy gondolták, hogy mivel minden fajta inzulinhoz és inzulinpatronhoz azért mégsem gyárthatnak pumpát (tényleg! Miért is nem???:o:rohog:), így a pumpához tartozó inzulintartályt "egységesítették" gyártócégileg!
Ha belegondolsz, csak nálunk 3 különböző ultragyors inzulint gyártó cég van: Lilly, NovoNordik, SanofiAventis (ha valamelyik céget kihagytam volna, ájm szorri!:D).
Na, így már kápíse? :cool:;)

:dr_24: Belegondoltam. Így mán' nagyon érteni...! :o :D
Csak hát...
De most télleg! Miért is ne??? ;) :rohog:
A tartály lehetne "egységes"...jó is az úgy! Csak oda kéne adni a nagyon egységes üres tartályokat az inzulingyártó cégeknek, hogy ugyan töltsék már meg az általuk gyártott ultragyors inzulinnal...! Kb. úgy, ahogy a penes patront is megtöltik....! ;)
Jóvanna...! :dr_31: Tudom ám én...csak álmodoztam picit...de akkor is!!! :D

Ui.: Lényeg, hogy a penes patront megtöltik előre...! :dr_24: Húúú...általában azért nem vagyok ám ilyen önző...! ;):rohog:
 

tímeácska

Őstag
:dr_24: Belegondoltam. Így mán' nagyon érteni...! :o :D
Csak hát...
De most télleg! Miért is ne??? ;) :rohog:
A tartály lehetne "egységes"...jó is az úgy! Csak oda kéne adni a nagyon egységes üres tartályokat az inzulingyártó cégeknek, hogy ugyan töltsék már meg az általuk gyártott ultragyors inzulinnal...! Kb. úgy, ahogy a penes patront is megtöltik....! ;)
Jóvanna...! :dr_31: Tudom ám én...csak álmodoztam picit...de akkor is!!! :D

Ui.: Lényeg, hogy a penes patront megtöltik előre...! :dr_24: Húúú...általában azért nem vagyok ám ilyen önző...! ;):rohog:
Hát, ha nem vernék így a fogukhoz a garast... Akkor biza nekem is lenne pár javaslatom...!;)
És ha rajtam múlna, én egészen bizonyosan a kedvedért gyártatnék újratölthetős (szigorúan gyárilag!) inzulintartályokat ! ;):D Fú, nem lenne ám molyolás az átszipákolással meg nem lenne ám pazarlás sem... Csak bubimentes tartályok...!:p:p:rohog:
 

blaci

Őstag
De! Legyél az! Így legalább megjáratod az én poros agytekervényeimet is! :D

Jól van(ik)! ;) Ám legyen! :dr_31::D

Erről a tartálybubisodásról jutott eszembe (vagy mimbe?!) :) , hogy ez a tartály és szerelékcső bubisodás nektek mennyire gyakori? Nálunk mostanában elég jellemző valamiért, napi szintem jelen van...sőt! Erről mik a tapasztalatok? Mi az ami még elfogadható bubimennyiség és gyakoriság? Lehet hibára gyanakodni, ha egyre sűrűbben fordul elő vagy "van ilyen"...?! Mire kell odafigyelni, hogy ez lehetőleg ne vagy kevésbé forduljon elő?
:dr_24::dr_24::dr_24:
 

tímeácska

Őstag
Jól van(ik)! ;) Ám legyen! :dr_31::D

Erről a tartálybubisodásról jutott eszembe (vagy mimbe?!) :) , hogy ez a tartály és szerelékcső bubisodás nektek mennyire gyakori? Nálunk mostanában elég jellemző valamiért, napi szintem jelen van...sőt! Erről mik a tapasztalatok? Mi az ami még elfogadható bubimennyiség és gyakoriság? Lehet hibára gyanakodni, ha egyre sűrűbben fordul elő vagy "van ilyen"...?! Mire kell odafigyelni, hogy ez lehetőleg ne vagy kevésbé forduljon elő?
:dr_24::dr_24::dr_24:
Ha ez alatt a "mostanában" alatt azt értitek, hogy télen..., akkor lehetséges, hogy a hidegből-melegbe (és fordítva...) történő "mászkálás", a hőtágulás miatt fordul elő miatt a bubisodás...
Nálunk ez általában olyankor jelentkezik gyakrabban, amikor kint nagyon hideg van (jócskán repkednek a mínuszok), bent pedig nagyon fűtünk. Mátémnál még olyankor jelennek meg bubik, amikor tesiórán irgalmatlanul sokat rohannak! Vagy amikor korizni mennek... Amikor "lájtos(abb)" napja van, bubi sincs!
 

blaci

Őstag
Ha ez alatt a "mostanában" alatt azt értitek, hogy télen..., akkor lehetséges, hogy a hidegből-melegbe (és fordítva...) történő "mászkálás", a hőtágulás miatt fordul elő miatt a bubisodás...
Nálunk ez általában olyankor jelentkezik gyakrabban, amikor kint nagyon hideg van (jócskán repkednek a mínuszok), bent pedig nagyon fűtünk. Mátémnál még olyankor jelennek meg bubik, amikor tesiórán irgalmatlanul sokat rohannak! Vagy amikor korizni mennek... Amikor "lájtos(abb)" napja van, bubi sincs!

Sajna nem ez a problema...! A hidegből-melegbe (és fordítva...) verziót már "teszteltük"...! Bubi akkor is van rendszeresen, ha a pumpa egész nap pl. a lakásban van, nem éri erősebb hőingadozás. Viszont ez az energikusabb mozgás, rázkódás hatására jelentkező bubisodás érdekes! Mitől lehet? Egyébként a penes inzulinpatronban is rendre megjelennek bubik, de az általában nem olyan sok és nem is okoz problémát. De mi van, ha valaki nem figyeli állandóan, hogy vannak e bubik és ezért a pumpa inzulin helyett bubit is adagol?! Ez okozhat magasabb vc. értéket is észrevétlenül, főleg akkor ha valakinek pici adagokat kell csak adni inzulinból (0,2 - 0,3 bázis és 0,5 - 1,0 egység bólus) aztán találgatjuk, hogy mitől van pedig biztosak vagyunk abban, hogy mindent "jól csináltunk"! Persze, ha van bubi és indokolatlanul magas a cuki, akkor gondolnunk kell arra is, hogy esetleg nem a teljes inzulinmennyiség került beadásra, bubi miatt! Érdekes dógok ezek!
 
Oldal tetejére