Insulinpumpa

H

hypohonder

Vendég
Elnézést, ezt a cikket sem ismertem. Így értem és én is felháborítónak tartom! Sőt!!! Értem, hogy miből telik külső (nem hivatalosan "alkalmazott") aktívisták fenntartására, pénzelésére is...
 
bioszaky írta:
Pedig egyszerű! Olyannak a nevére iratják fel a pumpát, aki nem kért. Neki nem hiányzik, a cég a támogatást megkapja, de a készüléket nem kell szállítania.
Ez Magyarország!
Ez a dolog egyik oldala, bár ezt elég egyszerűen lehet ellenőrizni: ha valakinek felírják, de nincs rá szüksége, akkor ott felírják a "régi" kezelésnél alkalmazott (hosszú hatású) inzulint is. Ennek pedig egy jól működő nyilvántartásból ki kell derülnie. (de Magyarországon nem biztos :( )
A másik oldal az, hogy a cikk szerint olyanok sem kapták meg a felírt mennyiséget, akiknek szüksége van rá és ki is fizették :evil:
 

Nozi

Új tag
Sziasztok!

Remélem nem veszitek zokon, ha csatlakozom Hozzátok!
Pár szót magamról: 22 éve vagyok IDDM, majd másfél éve pumpás.
21 hónapos Kisfiam van! :D
Volna mit mesélnem a pumpákról, a forgalmazó cégek háttér támogatásáról, és még az anyagi visszaélésekről is a szerelékekkel kapcsolatban. A linkek, a cikkekről valósak! :( Néhány televízió műsorban is lementek interjúk a dologról. Ha valakit érdekel, bevágom ide a linket!

Szép napot mindenkinek!
 

bogácsa

Új tag
Nozi írta:
Sziasztok!

Remélem nem veszitek zokon, ha csatlakozom Hozzátok!
Pár szót magamról: 22 éve vagyok IDDM, majd másfél éve pumpás.
21 hónapos Kisfiam van! :D
Volna mit mesélnem a pumpákról, a forgalmazó cégek háttér támogatásáról, és még az anyagi visszaélésekről is a szerelékekkel kapcsolatban. A linkek, a cikkekről valósak! :( Néhány televízió műsorban is lementek interjúk a dologról. Ha valakit érdekel, bevágom ide a linket!

Szép napot mindenkinek!

szia!

üdvözlet! :lol: naná h érdekel!linkeld be!
nekem is van a botránnyal kapcsolatban tapasztalatom...amin kirobbant, az sajnos nem úgy jött le a cikkekben...pedig nem csak rossz oldala van a dolognak. persze a jelenlegi hírháttérrel az nem látszik. :evil:
 
H

hypohonder

Vendég
Megragadom a lehetőséget arra, hogy köszönetet mondjak víghkatának azért, hogy rendelkezésemre bocsátott 11-én néhány merőlegesen szúrandó szereléket. Köszönöm azt a napot, nagy élmény volt számomra egy ilyen nagy tudású, a betegségével teljes mértékben tisztában lévő személlyel találkozni és eszmét cserélni. Soha nem feledhető élmény volt!
Tegnap már ki is próbáltam az esedékes patroncsere alkalmával és szerintem (eddig) jobb, mint a hosszabb tű. Könnyebb viselet, praktikusabban lehet hordani, mint a másikat.
Üdv!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Beszéltem egy nagyon jó ismerősömmel (aki remélem, szintén olvassa ezt a fórumot :) ) és azt mondta, hogy neki a Roche pumpája jött be a legjobban, pedig kipróbálta mind a hármat (Animas, Medtrust és Roche). Azt mondta, hogy a szerelékek nagyon jók a Roche-éhoz és az egyéb kiegészítők. Gondoltam, megkérdezek itt mindenkit, hogy ki, miért választotta a mostani a pumpáját, mivel gondolja jobbnak a többinél? (csütörtökön kapok próbára egy Medtrust-osat, a diabdokim javasolta ezt a fajtát, de kicsit elbizonytalanodtam most)
Köszi,
Molli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Roche

Sziasztok!
Nekem csak a Roche pumpához van tapasztalatom, és teljesen elégedett vagyok vele. Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy a többi pumpa is a maximális biztonságot adja, hiszen ha cég pumpája nem működik biztonságosan, az a cég már ne is jegyezze magát a piacon.
Amiért én a Roche pumpa mellett döntöttem, az az, hogy ennek a cégnek van évek óta megfelelő betegtájékoztatás, információáramlás. Ennek a cégnek az alkalmazottai működtetnek egy nagyon profin megszervezett országos hálózatot. Mindig elérhetők, évek óta magyar nyelven vannak jelen az interneten, személyes kapcsolat nélkül is lehet tájékozódni. Évek óta ez a cég szervezi az orvosok bevonásával a betegtalálkozókat. Ennél a cégnél még pletyka szinten sem hallottam olyanról, hogy a szerelék vagy a pumpa nem annyiba kerül, amennyit beharangoztak.
De a legfontosabb, hogy a Roche cég, amelyik megkeresett egy betegtalálkozó (tájékoztató) formájában. A Roche pumpájával évek óta "szemezgettem"az interneten. Az internetről nem is ismertem másik cég pumpáját, talán mert fent sem voltak. Innentől számomra nem volt kérdés, hogy melyik céget válasszam. Most nagyobb kérdés lenne, hogy melyik cég pumpáját akarom viselni ezután. Határozottan ki tudom jeleteni, hogy a Roche cég a nyerő számomra. A beteggel való kapcsolat, ami számomra meghatározó a többi céggel szemben. A pumpák biztonságosak, de a hozzá tartozó beteg-cég kapcsolat, abban a Roche viszi a pálmát.
üdv mindenkinek: Kata
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
p

Kedves Molli!

Ne bizonytalanodj el, örülj, hogy van választási lehetőséged. A pumpák között csak nagyon kevés működés, vagy funkció beli különbség van. Mindegyik inzulint adagol, de azt biztonsággal. Neked módod van kipróbálni, és összehasonlítani valamelyik betegtársad pumpájával, akinek másmilyen pumpája van. Jól kérdezzél ki mindent, ami a "háttér". Pumpa és szerelék ára, postázási, fizetési módozatok, kapcsolat a céggel, személyes kapcsolattartó. Szerintem ezek a legfontosabbak. Ne csak egy jó pumpád pumpád legyen sok szép gombbal, hanem biztonságos háttered.

Üdv: Kata

Ja és a Roche pumpái is vízállóak, de nem szabad elfelejteni, hogy ezek nem 2,99 dolláros búvárórák. Nem úszásra tervezték, attól semmi baja nem lesz a vízbe merüléstől.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Re: p

vighkata írta:
Kedves Molli!

Ne bizonytalanodj el, örülj, hogy van választási lehetőséged. A pumpák között csak nagyon kevés működés, vagy funkció beli különbség van. Mindegyik inzulint adagol, de azt biztonsággal. Neked módod van kipróbálni, és összehasonlítani valamelyik betegtársad pumpájával, akinek másmilyen pumpája van. Jól kérdezzél ki mindent, ami a "háttér". Pumpa és szerelék ára, postázási, fizetési módozatok, kapcsolat a céggel, személyes kapcsolattartó. Szerintem ezek a legfontosabbak. Ne csak egy jó pumpád pumpád legyen sok szép gombbal, hanem biztonságos háttered.

Üdv: Kata

Ja és a Roche pumpái is vízállóak, de nem szabad elfelejteni, hogy ezek nem 2,99 dolláros búvárórák. Nem úszásra tervezték, attól semmi baja nem lesz a vízbe merüléstől.
Neked mennyibe kerülnek a szerelékek havonta?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ja és még valami, hol van ez a magyar honlap, amin a spirit is fent van? Az accuchek oldalán csak a HTron van fent.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
szerelék

Szia Molli!

A szerelék eddig kb. 30.000,-Ft-ba került félévente. Most a támogatás csökkenése után (90%-ról 85%-ra) 45.000,-Ft/félév. Ugyanis a szereléket félévenete kell kiíratni. A magyar oldalakra rákeresek pontosan, és felrakom.
Üdv: Kata
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az oldalak:

www.rochepumpa.hu
www.inzulinpumpa.hu
www.roche.hu
www.accu.chek.hu

Ezek nagyon jó oldalak. Az accu.chek.hu oldalon az a nagyon jó dolog még, hogy fent van egy hivatkozás, ahol a világ összes oldalára fel lehet menni, máramelyik országban jelen van a Roche accu.chek terméke.

Jó bogarászást, és bárhogy döntesz, biztos az lesz számodra a legmefelelőbb. Ha kell egyéb személyes segítség, tanács szívesen megadom a telszámomat, vagy írhatsz az emilemre is.

Kata
 
kmolli írta:
... pedig kipróbálta mind a hármat (Animas, Medtrust és Roche). ...
Van egy negyedik is, a Medtronic. Ők forgalmazzák a folyamatos vércukormérő szenzort is, ami a pumpához "csatlakozik". Gyakorlatilag a pumpa tárolja a mért vc. értékeket, az adagolást nem a mérések alapján végzi.
Nekem a Medtronic -ot ajánlotta az orvosom és elfogadtam, mert a rendelkezésemre álló információk alapján nem volt értelme másikat választani. Volt ami ebben tűnt "jobbnak", más funkció meg a másikban, de az összes funkciót egyik sem tudta. Nemrég kipróbálhattam a Medtronic Paradigm pumpáját, ami a jelenlegi igényeimnek gyakorlatilag teljesen megfelel és nem utolsó szempont, hogy együtt tud működni a vércukor szenzorral is, amiről néhány hónapja már írtam itt.
A Medtronic pumpáiról elég nehéz magyar nyelven információt szerezni pl. az interneten - de pumpahasználóként elégedett vagyok a munkájukkal. A kapcsolattartással soha nem volt gondom, probléma esetén mindig azonnal intézkedtek. Nem a pumpával, ill. a működésével volt gond, hanem pl. szerelék elfogyott meg hasonlók. A következő pumpám is nagy valószínűséggel Medtronic lesz - mivel már ismerem és elégedett vagyok velük, illetve a vc szenzor jelenleg csak náluk elérhető tudomásom szerint.
Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok akár pm-ben is.
 
H

hypohonder

Vendég
Helló Everybody!
Bár nem igértem, hogy beszámolok a rövid tűs kanüllel folytatott viszonyom tapasztalatairól, de ha nem zavarom a különböző pumpára esküszők kedves Kmolliért való lobbyzását, akkor néhány dolgot leírnék.
A kezdeti nagyon pozitív élménybe beletette a lábát az ellenség keze, ugyanis tegnap este olyan magas cukrot mértem, amihez hasonlót 1984. február 19-e (vakbélgyulladásom) óta soha - több, mint 22-t... Ennek pedig az oka az volt, hogy a kanül valahogy kikerült a helyéről és nem oda ment az inzulin, ahová kellett volna. Ez a hely a combom lett volna. Tehát úgy vélem, hogy ha olyan helyre szúrom a rövid tűt, ahol a ruhával való érintkezés és a mozgás miatt veszélyeknek van kitéve, akkor könnyen előfordulhat, hogy kijön a helyéről... Úgy érzem, hogy a tapasz nem olyan erős, stabil, mint a hosszabb tűnél.
A másik dolog, hogy mivel én nyakban hordom a pumpát, a vezeték így egy kissé annak ellenére rövid, hogy nem vagyok egy szálfatermet (167 cm). Tehát ha feszül a madzag, akkor még könnyebben kimozdul a helyéről a kanül.
Természetesen az is belejátszhatott ebbe az afférba, hogy esetleg nem a legmegfelelőbb helyre szúrtam a kanült. De mindenképpen elgondolkodtató az eset.
A pumpaválasztáshoz: én egyik csapatnak sem vagyok a lekötelezettje, s bár ROCHE pumpám van, de ha hasonló képességekkel van más gyártmány is, nem vagyok ellene, hogy arra váltsak. Az viszont hozzá tartozik a dolgokhoz, hogy a Spirit esetében olyan értesülések is napvilágra kerültek, hogy a ROCHE ehhez fejlesztené ki a szenzort - azaz mindenki halad a korral.
Kedves CsRob1, nekem már volt a kezemben egy Medtronic pumpa használati utasítása, könyv alakban, de fénymásolt oldalakkal. Tehát egy eredeti magyar nyelvű kiadvány volt lemásolva. Ezt a diabetológusomtól kaptam kölcsön Miskolcon.
Szép és könnyen elviselhető napot mindenkinek!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszönöm az információkat! Végülis abban erősítettek meg, hogy ki fogom próbálni a Roche pumpát is (nekem ez a kettő a szimpi, a Roche-é meg a szenzoros).

CsRob1: én vagyok a béna, elírtam, Medtronicot akartam írni, hiszen a Medtrust pumpája az Animas, az egy és ugyanaz :) Szóval a Medtronicnál jártam én is és most 2 nap múlva ilyen pumpát fogok kapni szenzorral, kipróbálásra. De lenne is kérdésem: te meg tudod fizetni a 10ezer forintos szenzor betétet (vagy mi a neve...)? Ami max 1 hétre jó állítólag. Ha jól értem, akkor ez még egy-két évig biztosan így fog csak menni, mert nincs rá támogatás, ráadásul maga a vcszenzor készülék (az picike kis izé, amit a hasra kell tenni) az 240ezer forint, mert nincs rá támogatás. Ez így azért eléggé használhatatlannak minősül nálam, de arra jó lehet, hogy 2-3 hétre vegyek szenzor betétet és addig kölcsönben használjam a vcszenzort, amíg mondjuk be nem állok a pumpával, de másra nem tudom elképzelni, hogy jó lenne - pusztán anyagi okok miatt. A Roche-nak a leendő vc szenzoros dolga milyen lesz? Az is szöveti mérő, nem? Amúgy nem tudom elképzelni, hogy arra adnak támogatást (mármint OEP), ha erre a szenzorra sem adtak, mert hogy szerintük a vc mérőre minek :O Tehát egyelőre nekem a leendő Roche vcszenzoros változata is pont ugyanolyan okok miatt tűnik elérhetetlennek, mint a mostani, de ne legyen igazam :)
 

bogácsa

Új tag
Szia Molli!

szerintem mind a 3 pumpa(roche, megtronic, medtrust) ugyanolyan jó választás!
a funkció ugyanaz, adagolja az inzulint...néhány extra van egyikben, másikban, de nem létfontosságú egyik sem...
a szerelékek árában is egyre közelebb kerülnek egymáshoz az árak...nekem most fél évre 48ezer lesz, persze ez nem mérvadó, hiszen én 2-3 naponta cserélem a kanült mert baromi érzékeny a bőröm és begyullad=inzulin nem szívódik fel=magas vc :D
szóval ebben az árban egy bazi nagy kartondoboznyi szerelék van! de ahogy érdeklődtem, máshol is kb ennyi lenne.

a merőleges kanül kiszakításával kapcsolatban: mivel legtöbbször combba szúrom, így a nadrág lehúzásakor vigyázni kell rá, valóban. de én ezt is biztonságosnak érzem. persze van néha h kirántom...de a pótkanülnek úgyis a táskában kell lennie. ha meg nincs, pár óráig ki lehet pumpa nélkül bírni végszükség esetén és otthon újat lövök helyette.

puszi
 

lizzi

Őstag
inzulinpumpa

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy ti mennyi idő után szúrtatok a hason kívül máshová is,és hogy ezt meg kell-e kérdezni a dokitól vagy mi döntjük el hogy hová szúrunk?
köszi mindenkinek!
 

szolnok

Új tag
Szerintetek a kirobbant pumpa botrányból mi igaz? , A környező országokhoz képest nállunk 5 szöröse teljes áron a pumpa/mindegyik/a cikk szerint.
 

bogácsa

Új tag
Re: inzulinpumpa

lizzi írta:
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy ti mennyi idő után szúrtatok a hason kívül máshová is,és hogy ezt meg kell-e kérdezni a dokitól vagy mi döntjük el hogy hová szúrunk?
köszi mindenkinek!

én a kezdetektől kezdve váltogatom a beszúrási helyeket....attól is függ h milyen rucit szeretnék felvenni.
egyébként van 120 cm-es és 60cm-es kanülvezeték is, mindenki kiválaszthatja a neki jó hosszúságot...ha plö a nyakában hordja valaki, annak a hosszabb csöves a jobb szerintem. hipohonder, te írtad ezt, igaz? neked milyen hosszú a vezeték?

tök mindegy h a lehetséges helyek közül hová szúrunk. combból kicsit talán gyorsaban szívódik fel az inzulin, de nem hiszem h ez olyan nagy különbség lenne-én legalábbis nem tapasztaltam különbséget...

most fejlesztettek a medtrust kanüljein: jobban tapad az eddiginél is a tapasz, tapaszra a kanülfej erősebben van rögzítve+kényelmi funkció:a kanült ha a combran szorítom, kis nyíl mutatja éppen merre áll a vezeték kivezetése. kis fejlesztése, de jók.
 
kmolli: a szenzor betétet én sem tudom megfizetni teljes áron, folyamatos használat mellett, de szerintem nem is kell állandóan fent lennie a szenzornak. Elég, ha bizonyos időközönként és a kapott eredmények alapján állítjuk be a kezelést a következő időszakban. Illetve a pumpa első beállításakor is nagyon hasznos lehet. Folyamatos használata szerintem csak a nagyon labilis esetekben vagy pl. kismamáknál indokolt. Az is lehet, hogy később lesz oep támogatás is - gondolom ez minden gyártmányú szenzorra fog vonatkozni.
Ha létezik szenzorral együttműködő pumpa, akkor én inkább azt választom a következő 4 évre - még ha drága is, mint egy olyant, aminél lehetőség sincs a szenzor csatlakozására. Jelenleg 2 ilyen van, a Medtronic vagy a Roche- ha kijön a szenzorjával.
 
Oldal tetejére