Insulinpumpa

szivosanna

Új tag
Üdv, kedves Magdika!

Bocsánat, nem tudom biztosan, de nekem egy cukorbeteg ismerősöm azt mondta, hogy Fövényi doktor Úrnál lehet két hétre is igényelni szenzort, ami 7500 forint, ha jó az értesülés, biztos vannak feltételei, tőle kellene megkérdezni...Valamelyik cukorbeteg újságban volt benne...

Találtam is erről valamit..de nem két hetet ír..

Azért, remélem, segít..

http://diabetesonline.hu/2006-juliu...uardian-rt-folyamatos-szoveti-glukozmero.html
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sajna sokszor tűnik úgy, hogy az OEP nem előrelátó megfontolás alapján vesz be valamit a támogatásba, vagy hagy ki. Persze én is a diab szemszögéből nézem a dolgokat, de olyan logikátlannak tűnik amikor egy feltételezhető szövődményt nem próbál meg minden eszközzel (időben támogatással) megelőzni.

Itt a főoldalon akadtam rá egy oldalra, ami egy magyar kardiológus találmányát mutatja be. Arról szól, hogy egy vérnyomásmérőhöz hasonló szerkentyűvel 10 perc alatt kimutatható vele a kezdeti érszűkület. Jóval (évekkel) azelőtt, hogy a beszűkült erek infarktust, vagy trombózist, vagy agyvérzést okozna.
És itt jön a lényeg. Ez a vizsgálat 7500,-Ft-ba kerül. Na nem mintha ezt egy ember esetleg nem tudná kifizetni, de azért biztosan sokaknak gondot okozna. Mármost, ha ez ilyen "olcsó", és ekkora a terápiás, vagy egészségügyi-gazdasági haszna van, akkor ezt vajon az OEP még miért nem vette be a támogatottsági körébe? Pedig a találmány 2 éves.
Egy ilyen vizsgálat a diabosoknak is nagyon hasznos lenne, lehet, hgoy jónéhány amputációt el lehettt volna kerülni ezzel a vizsgálattal, és olcsóbb kezeléssel, mint hog yvalakit a fél lába miatt leszázalákolnak. És köszönöm szépen, melyik diabos (és családja) örül, ha levágják a lábát?

Ha megtalálom a cikket, felrakom.
 

Zsu77

Új tag
Sajna sokszor tűnik úgy, hogy az OEP nem előrelátó megfontolás alapján vesz be valamit a támogatásba, vagy hagy ki. Persze én is a diab szemszögéből nézem a dolgokat, de olyan logikátlannak tűnik amikor egy feltételezhető szövődményt nem próbál meg minden eszközzel (időben támogatással) megelőzni.

Itt a főoldalon akadtam rá egy oldalra, ami egy magyar kardiológus találmányát mutatja be. Arról szól, hogy egy vérnyomásmérőhöz hasonló szerkentyűvel 10 perc alatt kimutatható vele a kezdeti érszűkület. Jóval (évekkel) azelőtt, hogy a beszűkült erek infarktust, vagy trombózist, vagy agyvérzést okozna.
És itt jön a lényeg. Ez a vizsgálat 7500,-Ft-ba kerül. Na nem mintha ezt egy ember esetleg nem tudná kifizetni, de azért biztosan sokaknak gondot okozna. Mármost, ha ez ilyen "olcsó", és ekkora a terápiás, vagy egészségügyi-gazdasági haszna van, akkor ezt vajon az OEP még miért nem vette be a támogatottsági körébe? Pedig a találmány 2 éves.
Egy ilyen vizsgálat a diabosoknak is nagyon hasznos lenne, lehet, hgoy jónéhány amputációt el lehettt volna kerülni ezzel a vizsgálattal, és olcsóbb kezeléssel, mint hog yvalakit a fél lába miatt leszázalákolnak. És köszönöm szépen, melyik diabos (és családja) örül, ha levágják a lábát?

Ha megtalálom a cikket, felrakom.

A kórházban eltöltött rehabilitációs időről nem is beszélve.Meg utána a tolószék,vagy a mankó,vagy a műláb.Szerintem összeadva biztos több,mint 7500...
 

laffi

Tag
Szivosanna!
Ez így igaz, de az csak egyszeri alkalomra szól! 3-6 nap.

Vighkata!
Azért mert kicsi országunkban a rövidlátás dívik. Előre/hosszútávra gondolkodni nem szokás, és legtöbb területen a döntéshozatalban a pillanatnyi anyagi érdekek sokkal erősebbek, mint a hosszútávú szakmailag alátámasztott érvek.
Ha az EÜM és az OEP úgy hozná meg a döntéseit hogy kikéri a civil szervezetek és az orvosok véleményét..... akkor biztosan nagyobb súlyt és támogatást kapna a prevenció. Amíg ez nem így van, addig rövidtávon spórolnak a betegeken hosszútávon pedig mindenki rosszabbul jár.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez a habzsolás. A rövidtávú haszonért feláldozzák a hosszútávú nyereséget. A döntéshozó(k) fejében meg sem fordul, hogy a ma elvégzett preventív vizsgálat talán a 5-10 évvel későbbi infarktustól mentené meg.
 

bogesz

Új tag
Segítsetek légyszi!!
Úgy érzem,kezdem feladni! Valami nem jól van beállítva nekem,napok óta felmegy a cukrom 16-ra vagy fölé(délután 13 órától),mindent próbáltam %-ot ,bólust,nyujtottat.Elkenődtem,nem hiszem,hogy én vagyok az egyedüli pumpás kinek nem lehet megfogni a cukrát!Leírom a bázisom ha valakinek van valami ötlete legyen szíves segíteni!Köszi
0-2 0,9
3-7 1 7.00-7,4
8-11 0,5 9.00-4,3 10.00-10,4 11.00-16,5
12-13 0,6 12.00-19,2
14-21 0,9 14.00-14,5 most,18.40-6,9,de addigra túl vagyok egy cserén,%-okon,bóluson stb.
22-24 1
ja és ez napok óta így mozog,más értékekkel,de nem mindig van 4,3 ,magasabb szokott lenni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Segítsetek légyszi!!
Elkenődtem,nem hiszem,hogy én vagyok az egyedüli pumpás kinek nem lehet megfogni a cukrát!Leírom a bázisom ha valakinek van valami ötlete legyen szíves segíteni!Köszi
Az elmúlt két hetem nekem is ilyen volt, 10-20 közötti cukikkal, pumpával. Sajna nem tudok segíteni, mert magamon sem tudtam, ugyanúgy, ahogy te, mindent megpróbáltam, de a cukim az egekben volt. Aztán ahogy jött, úgy el is ment. Nem tudom az okát. Tudom ezzel nem segítettem, de legalább tudod, hogy nem vagy egyedül, még akkor is ha ez sovány vigasz.
Azzal lett vége, hogy 2-3 alkalommal belezuhantam jó erős hipóba, akkor tudtam, hogy visszavehetek az inzulinból. Kellett 2-3 nap, míg újra be tudtam szabályozni az adagomat.
 

laffi

Tag
Bocsi, de összefolynak a számok a szemem előtt, nem értem nem látom át az egészet....
Furi hogy reggel 8-tól a fele megy mint 7-ig, sztem kicsit nagy ez az ugrás. Mi van 7-8 óra között 11-12 óra között 13-14 óra között ???
Talán jól gondolom hogy így van (?):
0-2 0,9
2-8 1,0
8-12 0,5
12-14 0,6
14-22 0,9
22-24 1,0
Amúgy nekem is hasonló végig emelkedős az adagolásom, kivéve a hajnali jelenséget (az nekem nincs) így ott nem emelek. De még így is elindul délután felfelé a vc. Még az is fura hogy éjjel sokkal nagyobb adagok mennek mint nappal 0,9/1,0 NE vs. 0,5/0,6/0,9 NE.
Éjszakai/hajnali látens hipót gyanítok, ami a nappali emelkedéseket okozza.
Sztem ha nem követtél el diétahibát, akkor 16-19-20 értékeket Somogyitól mérsz. Azt nem gondolom hogy az inzulin romlott meg, mert azt írod hogy napok óta ilyen a cukrod. Ha inzulin romlott volna meg, akkor nem vitte volna le 4,3-ra délelőtt.
Remélem jönnek a nálamnál tapasztaltabbak és segítenek, hátha másképp látják.
 

bogesz

Új tag
LAFFI!
nincs éjjel hipo,általában felébredek rá,azért több éjjel ,mert nekem nincs hajnalim,sőt általában magasabb a kelleténél akkor is.
 

borka

Őstag
Sziasztok. Ugyan úgy voltam 1 héttel ezelőtt mint Kata,az őrűlet határán voltam. Nálamis ahogy jött úgy el is ment . Most miden rendben.?!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok. Ugyan úgy voltam 1 héttel ezelőtt mint Kata,az őrűlet határán voltam. Nálamis ahogy jött úgy el is ment . Most miden rendben.?!
Nálam már oké a dolog. tegnap produkáltam egy 18-ast, de az hipo következménye. Sokszor csak ebből tudom, hogy még mindig lejjebb kell venni az adagot. Lassan az eredeti adagomnál vagyok, az éjszakai bázis emelésem még meg van, azt is csak akkor veszem vissza, ha indokolt.
 
Oldal tetejére