Insulinpumpa

laffi

Tag
10 körüli értékekkel keltem utóbbi időben. Elég volt annyi hogy +0,05 NE/ó 3-6 között és már 5-6 közötti értékekkel kelek. Ennyit az én inzulinérzékenységemről. A nap többi része hellyel-közzel jó, de nem az igazi!
 

Magdika

Új tag
Nekem vissza állt a rendes kerékvágásba igaz minimális korekcióval.

Sziasztok!

Még én is kisérletezgetek, igaz nekem jóval nagyobb kockázattal jár, hisz a pennel, csak 1 E a minimális emelési lehetőség. Most már majdnem a duplája a megszokotnak, de attól tartok valami más is van a hideg mögött. A mandulám is begyulladt és még valami van. Hétfőm megyek orvoshoz, hogy gyanum bebizonyosodik, vagy más derül ki nem tudom, de a végére járok.

Mindenjót nektek Magdika
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Mi újság van a cukrotokkal?
Jobb lett a helyzet?
Ha jobb lett, visszaállt magától vagy kellett módosítani az adagokon?
Ha kellett, mennyivel kellett ( %-osan vagy minden bázis időpontot újra "számoltatok)?
Én még kísérletezgetek.

Ez a szörnyű furcsa jelenség úgylátszik nagyon sokunkat érintett. Aki érzékenyebb az insulnra,mind ahogy vagyunk egy páran, azoknál hosszabb lefolyású volt mindenféle korrekciók ellenére is. Nálam ahogy jött ,úgy el is ment.Ezekre az érzésekre, amit átéltünk,erre mondják ,hogy az ellenségemnek sem kívánom.Akik ezeket az érzéseket nem élte át az el sem tudja képzelni ,hogy mi ez.
 

Sani

Új tag
A Sani pumpája tök jó... Röhejesen hangzik, de nekem hiányzik az a pumpámból, hogy 0.025 E-gel tudjam módosítani az a dagokat. Nem egyszer fordult már elő, hogy a cukrom 0.7 E bázissal 10 mmol/l körül volt, viszont ha 0.8E-el ment, akkor tartós 3.0 mmol/l lett... Szóval lehet hogy a 0.05 korrigálás lenne a megoldás.... Mit ajánlotok?

Szia Orsika!

Mióta van pumpád?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez a szörnyű furcsa jelenség úgylátszik nagyon sokunkat érintett. Aki érzékenyebb az insulnra,mind ahogy vagyunk egy páran, azoknál hosszabb lefolyású volt mindenféle korrekciók ellenére is. Nálam ahogy jött ,úgy el is ment.Ezekre az érzésekre, amit átéltünk,erre mondják ,hogy az ellenségemnek sem kívánom.Akik ezeket az érzéseket nem élte át az el sem tudja képzelni ,hogy mi ez.
Igaz nálam jó bő két hétig tartott ez a "jött" állapot, és akárhogy okoskodtam, nem tudtam megfelelő szinten kordában tartani. Aztán amikor pedig magától "ment", utána fele energiával kétszer jobb cukikat produkáltam. Általában ezért nem szoktam túlaggódni magam ezeken a "jön-megy" periódusokon, mert tapasztalatom, hogy ilyenkor szinte semmi sem működik, csakhogy ezek az időszakok néhány nap szokott lenni egy-két magas cukival, nem pedig két hét, csak magas cukikkal.
Most már minden oké. A múlt héten volt ugyan egy 13 valamennyim, de az összes többi 10 alatt volt. A bázis még mindig a megemelt szinten van, egyelőre azt még nem vehetem vissza.
 

bogesz

Új tag
HELLÓ!
Tegnap,egész nap tök jó volt a cukrom 5,2-9,3 között.Ez nálam jó!!!!!!!!
De ma megint a munkahely,ülőmunka semmi mozgás cukor reggel teljesen jó,6,5 aztán indult a harc,most 10,2 120%-on van.Szerintetek????????
 

Sani

Új tag
Szia bogesz!

Az én pumpámon van olyan funkció, hogy be lehet több féle bázis adagolást állítani.
pl. szabadnapos, rendszeres sportolásnál ( 3-4 naponta pl. ), munkanapon. És ezeket csak pár gombnyomással kell megváltoztatni, kiválasztani, hogy éppen milyen napod van, és akkor az a féle bázis adagolás megy.
Neked nincsen ilyen funkciód?
 

Sani

Új tag
Tavaly Április...

Szóval tavaly április óta van pumpád.... azt nem tudom, hogy egy idő után újra kell-e igényelni, vagy nem? Ill. ha váltani szeretnél, akkor meg kéne keresned a cég képviselőjét ( ha gondolod, megadom a telefonszámát ) és tőle kell érdeklődni.
Ha már megkaptad a támogatást a pumpára, akkor már csak a Te ( vagy az orvosod ) dönti el, hogy melyiket használd a 3 közül. Nekem is csak a szerencsémen múlt, hogy pont ezt a fajtát ajánlotta dokim. De nagyon örülök neki, mivel ez az alapja: a megfelelő bázis adagolás mennyiségben, eloszlásban.
Ha ez az alap rossz, akkor - szerintem - lehetetlen ( vagy csak időszakosan sikerülhet) jó cukrokat produkálni.
 

laffi

Tag
Mai cukrok:
RE: 5,4
RU: 5,4
10: 8,2
EE: 5,5
16: 4,4
VE: 5,9
20: 5,8
Akik ismernek tudják h ez nekem mekkora siker. Juppi!!!!!
 

Sani

Új tag
Gratulálok, laffi!

Csak 1 nem odavaló érték van, ( ami persze nálam is elő szokott fordulni.....)
Nagyon ügyes vagy!
 

bogesz

Új tag
Szia bogesz!

Az én pumpámon van olyan funkció, hogy be lehet több féle bázis adagolást állítani.
pl. szabadnapos, rendszeres sportolásnál ( 3-4 naponta pl. ), munkanapon. És ezeket csak pár gombnyomással kell megváltoztatni, kiválasztani, hogy éppen milyen napod van, és akkor az a féle bázis adagolás megy.
Neked nincsen ilyen funkciód?
Az enyémen is van csak nem tudom használni!A BAJ itt kezdődik!Értem,ha beállítom a másikon a bázist mi szerint csináljam,az a gond hogy nem tudom mi a jó egység!:cry:
 

laffi

Tag
Gratulálok, laffi!

Csak 1 nem odavaló érték van, ( ami persze nálam is elő szokott fordulni.....)
Nagyon ügyes vagy!

Sani!
Tudod a PEN-es korszakomban a napi mérések között jó ha egy volt a célértéken 4-7 belül. Most épp viszájára fordult. Napi 1x-i 8-as értékkel már kiegyeznék.
Elképesztő, hogy 1-2 tized és 1-2 óra ide-oda tologatásával a bázis sémán belül mekkora változásokat lehet elérni. A pumpához képest a pen egy kőbalta. Már bocs.....
 

laffi

Tag
Ahogy fentebb írtam

1-2 tized NE és 1-2 óra ide-oda tologatásával

Viccet félretéve: örülnék neki ha ez így maradna, de sztem nem vagyok én olyan szerencsés.
 

laffi

Tag
Az enyémen is van csak nem tudom használni!A BAJ itt kezdődik!Értem,ha beállítom a másikon a bázist mi szerint csináljam,az a gond hogy nem tudom mi a jó egység!:cry:

Millió mérés és megfigyelés szükségeltetik hozzá hogy mire hogyan reagál a szervezeted... vidd fel a mérési adataidat szgépre és próbáld értékelni.
Pl a hétvégékre több bázis kell-e vagy épp kevesebb a hétköznapokhoz képest. Mensi előtt-után és alatt milyen értékeket mérsz? Mikor kell több v kevesebb. Nyári ill. téli adagok.

Én nem használok sémát, egyik napom olyan mint a másik itthon a gyerekekkel. A mensi sem kavar be. Sokat mérek és megyek utána az igényeimnek. Ha kell, akkor nap-nap után kicsiket változtatok.
3 hónapja van rajtam a pumpa és mostanra látszik meg az hogy "összeszoktunk".
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mai cukrok:
RE: 5,4
RU: 5,4
10: 8,2
EE: 5,5
16: 4,4
VE: 5,9
20: 5,8
Akik ismernek tudják h ez nekem mekkora siker. Juppi!!!!!
Ilyet szeretnék én is, nagyon ügyi vagy. Én a mait le se merem írni. A 2,8-as hipotól a 16-os hiperig. Mint a régi szép időkben.
 
Oldal tetejére