Insulinpumpa

zsuzsa

Új tag
Az én fiamnál is a felkar ill. a popsi jön szóba. A hasát nem szereti, nagyon izmos kemény, és nem engedi, azt mondja ott fáj neki. A felkart nagyon szereti és a popi részt, ott ahová a tetanuszt is szokták adni. Sajna ez csak 4 hely és akárhogyis váltogatjuk, kevés, bizony elég elhasználódtak már, de nem enged új helyeket felfedezni. Volt hogy a felkart 4 hónapra el kellett felejteni, mert annyira csomós volt, már nem felszívódás, na akkor voltunk nagy bajban. Esténként Methiruddal kezelgetjük, ez egy kenőcs, nagyon jó a csomók elkerülésére, és pl. ha vérzik a kanül helye vagy csúnya szépen gyógyítja.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap találkoztam inzulin feltöltéskor egy olyan problémával, ami az 5 éves pályafutásom alatt először fordult elő.
Amikor az inzulint szívtam (toltam) át a patronból a tartályba, akkor a gumi tömítésnél kiszivárgott az inzulin, ill, az inzulin mellett rengeteg levegőt szívott be. Megpróbáltam visszatolni az inzulint a patronba, hogy egy új tartályba szívjam át, de a fele inzulin mennyiség így is elfolyt. Volt a hűtőben egy alig fél patronnyi inzulin, azzal pótoltam a veszteséget, de így is csak 210 E jött össze.

Találkozott-e már valaki ezzel a problémával, hogy nem tömít rendesen az átszívó tartály (fecsi)?

Molli, a nyáron fehérváron tőled "örökölt" maradék fél patronnyi inzulinnal pótoltam az elfolyt mennyiséget. Most a te inzulinoddal működök.8)
 

pumpás

Őstag
Erika! Én is csak a felkart vagy a combot tudom ajánlani nekem is csak ezeken a helyeken jó a lapos szezelék.Nagyonn ritkánn a hasamba.
 

pumpás

Őstag
Találkozott-e már valaki ezzel a problémával, hogy nem tömít rendesen az átszívó tartály (fecsi)?

Ez még nekem is uj!!Ugy már járta hogy ajándékba kaptam tartályt és nem néztem meg hogy az 1.5 ml én meg átnyomtam a 3 ml-t.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

Találkozott-e már valaki ezzel a problémával, hogy nem tömít rendesen az átszívó tartály (fecsi)?

Ez még nekem is uj!!Ugy már járta hogy ajándékba kaptam tartályt és nem néztem meg hogy az 1.5 ml én meg átnyomtam a 3 ml-t.
Köszi az infot. Akkor jó esélyem van, hogy a következő 5 évre minden rendben lesz.
Talán ez a legkevésbé veszélyes, hiszen a szemem előtt folyt el az inzulin.
 
Szia Erika!

Úgy látszik leánykád ilyen alkat, hogy vérzékenyebb a szúrás helyénél ezzel nem tudsz mit kezdeni.
Mi a fiamnál a felkart használjuk, nagyon jól bevált. Hasba egyenlőre nem szeretnénk, mert olyan kis lapos a hasija, meg aztán félek, hogy a nadrág derékrésze irritálná és a Wc-re járkálásnál kihúzná a drágám. A combit is azért hanyagoljuk egy ideje, mióta önállóan jár pisilni, illetve 2 évig a penes korszakában inkább az volt használva.
A csípőnél mi 2x szúrtuk, de az egyik helye nagyon ronda lett ezért azt nem használjuk.
Bár a karját már pihentetni kéne, de ez jól bevált és nehezen szánom rá magam, pedig tudom hogy váltogatni kell a helyet.

Próbáljátok ki mindenképp szerintem.


Nagyon köszönöm a válaszod, holnap kipróbáljuk, ha Réka is úgy akarja. Szenzort szoktunk a karjába tenni, de annak nincs madzagja.

Erika
 
Az én fiamnál is a felkar ill. a popsi jön szóba. A hasát nem szereti, nagyon izmos kemény, és nem engedi, azt mondja ott fáj neki. A felkart nagyon szereti és a popi részt, ott ahová a tetanuszt is szokták adni. Sajna ez csak 4 hely és akárhogyis váltogatjuk, kevés, bizony elég elhasználódtak már, de nem enged új helyeket felfedezni. Volt hogy a felkart 4 hónapra el kellett felejteni, mert annyira csomós volt, már nem felszívódás, na akkor voltunk nagy bajban. Esténként Methiruddal kezelgetjük, ez egy kenőcs, nagyon jó a csomók elkerülésére, és pl. ha vérzik a kanül helye vagy csúnya szépen gyógyítja.


Neked is köszönöm, megerősítettél, hogy kipróbáljuk. Mi a La Roche Posay Cicaplast krémet használjuk, szerintem nagyon jó.
Erika
 

moncsi

Új tag
S.O.S - új pumpásak vagyunk, kb fél évig jól működött, de a hidegfront beköszöntével teljesen elszállt a kisfiam cukra, robogunk ama bizonyos hullámvasúton, nincs középút, csak föl-le... Mit kell ilyenkor tenni? Melyikhez nyúljak, bázis vagy bólus? Hol nézhetnék utána?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
S.O.S - új pumpásak vagyunk, kb fél évig jól működött, de a hidegfront beköszöntével teljesen elszállt a kisfiam cukra, robogunk ama bizonyos hullámvasúton, nincs középút, csak föl-le... Mit kell ilyenkor tenni? Melyikhez nyúljak, bázis vagy bólus? Hol nézhetnék utána?
Mindenképpen a bázishoz kell nyúlni, de ezt nehéz jól kivitelezni otthon. Valószínű emelni kell rajta, de azt, hogy hol és mennyivel, azt a rendszeres cukormérés alapján lehet eldönteni, és ez elsősorban orvosi feladat. Az apróbb finomításokat már te is meg tudod csinálni.
Feltétlenül mérjetek éjszaka is, legalább 2x.
Ha a bázis módosítás nem hozza meg az eredményt, akkor lehet a bólushoz is nyúlni, de egyszerre csak egy féle változtatást lehet végrehajtani. Ezen kívül minden változtatás után kell legalább 2-3 napot várni, hogy bebizonyosodjon, hogy jó volt-e a módosítás.
 

Magdika

Új tag
Nagyon köszönöm a válaszod, holnap kipróbáljuk, ha Réka is úgy akarja. Szenzort szoktunk a karjába tenni, de annak nincs madzagja.

Erika

Kedves Anyukák!

Ha elfogadtok egy veterán cukorbeteg tapasztalatát, akkor elmondanám nektek a saját bőrömön tapasztalt érzéseket. A köldökkel egy vonalban a köldöktől 2-3 újnyira a legkevésbé fájdalmas rész az egész testen a szúrás. Én Pennes vagyok, de az is szúr.
magdika
:)
 

napocska

Őstag
Sziasztok!

Bocs mindenkitől, hogy csak akkor írok, ha kérdésem van.

Elég sokat szenvedünk a szerelék cséjével.

Medtronic pumpája van Rékának, és ferde szereléket használ, mert nagyon vékony, és az egyenes sokszor elgörbült a belövésnél. Gondolom nincs elég zsírszövete.

Sajnos gyakran előfordul, hogy vérzik a kanül, amikor a tűt kihúzom. Persze ilyenkor egyből újat lövünk. Tegnap este is ez történt, ráadásul 2-szer egymás után.

A hasában kevésbé fordul elő, de a csipőjénél elég gyakran. A combját nem használjuk, mert ott a pennel is vérzett. 1-2 alkalommal kipróbáltuk, egyszer be is gyulladt sajnos, és Réka nagyon tilitakozik ellene.

A felkart használja valaki? Most a hosszú ujjú pulcsi alatt talán az is szóba jöhetne.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Mit tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm a válaszotokat,
Erika

Mi is a felkart és a popsit használjuk, mert Dani is vékony, izmos, máshol fájlalja.
A ferde kanült eddig csak én próbáltam ki a combomban, nekem is vérzett, mikor kihúztam a tűt. Belövő nélkül csak úgy kézzel beszúrtam, fájni nem fájt csöppet sem, bár a tű aggasztóan hosszúnak tűnt. Az hogy vérzik, gond egyébként? Ha igen, miért, az inzulin felszívódást befolyásolja valamiképpen?
 

napocska

Őstag
S.O.S - új pumpásak vagyunk, kb fél évig jól működött, de a hidegfront beköszöntével teljesen elszállt a kisfiam cukra, robogunk ama bizonyos hullámvasúton, nincs középút, csak föl-le... Mit kell ilyenkor tenni? Melyikhez nyúljak, bázis vagy bólus? Hol nézhetnék utána?

A százalékos bázisemelést próbáltad már? Nekünk jól bevált, így csak akkor kell a bázis mennyiségén változtatni, ha a százalékos emeléssel kikristályosodik, hogy mennyire is lesz szükség.
 

tímeácska

Őstag
A ferde kanült eddig csak én próbáltam ki a combomban, nekem is vérzett, mikor kihúztam a tűt. Belövő nélkül csak úgy kézzel beszúrtam, fájni nem fájt csöppet sem, bár a tű aggasztóan hosszúnak tűnt. Az hogy vérzik, gond egyébként? Ha igen, miért, az inzulin felszívódást befolyásolja valamiképpen?

Ha vérzik, az arra utalhat, hogy találtál egy kis erecskét... Ez nem is mindig derül ki! Nálam is volt már olyan, hogy amikor cseréltem kanült, húztam ki a használt kanült, és akkor vérzett. Amikor beszúrtam, illetve húztam ki a tűt, semmi vérzés nem volt!
Egyébként, rákérdeztem az orvosra még régebben, hogy mi van akkor, ha így "rejtve" marad, hogy esetleg érbe ment a kanül. Az volt a válasz, hogy esetleg gyorsabban hat az inzulin, azaz, pl. az étkezéshez beadott bólus hamarabb hat. De emellett még okozhat hypot, illetve folyamatosan alacsonyabb cukrokat (de nem vészesen túl alacsonyakat, hanem a megszokotthoz képest alacsonyabbakat).
Nagyon jó példa erre az érbe bökésre Mátém éppen tökfesztiválos esete... Soha nem szokott nyivákolni, hogy fáj a kanül bebökés. Legfejjebb akkor "csinál úgy", mintha fájna, amikor "új" nézőközönsége van... :rolleyes::cool: Mátémnak kijött a kanülje, semmi gond, nekiállt kicserélni. Nos, Mankáék voltak ez a bizonyos "új" nézősereg... Legalábbis, azt hittem... Mondta, hogy fáááj... Aztán anyuci kezébe beleakadt a szerelék ( :oops: ), és a frissen beszúrt kanül, huss, elhagyta Mátém testét. És ezzel együtt egy csomó vér jött ki a szúrcsatorna helyén! De annyi, hogy 2 zsebkendőt azonnal televérzett! Ilyennel eddig még nem találkoztunk! És a bebökésnél semmi jel nem utalt arra, hogy érbe ment a kanül! Amikor kihúztuk a tűt, akkor sem jött vissza vér! Szóval, ennyire "rejtve" maradhat, ha véletlen vénába sikerül bökni... :neutral:
 

steveray

Új tag
Bogesz problémája kapcsán egy-két megjegyzést, ha szabad...
Egyáltalán nem olyan biztos, hogy a bázissal van a baj. Ezt csak azutzán lehetne kijelenteni, ha leellenőrizné. mégpedig úgy, hogy időt szán rá. Lehetőleg egy egész napot, és óránként méri CH beviotel nélkül a vércukrot. Kerek órakor ajánlott, hiszen a bázisadag is így adagolható.
Egy adott értékről indulva szépen ki lehet szűrni azt, hogy mikor emelkedik a vércukor és mennyivel. Tapasztalatom szerint akér 2-3 mmol/l ugrást is ki lehet 0,1 egység inzulinnal küszöbölni, csak jó időpontban kell emelni. Nem feltétlenül akkor, amikor az ugrás bekövetkezik, hanem inkább 1 órával előbb.

Kétségtelenül pontosabb ugyanezt kórházban végig csinálni, de otthon sem lehetetlen.

Egyébként én lassan töltöm be a 4. pumpás évemet és eddig összesen(!!!) háromszor kellett a bázisomhoz hozzányúlni. A bólus elszúrásával is meg lehet valósítani azokat a vércukor-eredményeket, amiket Bogesz produkált.
Nem biztos, hogy azért, mert a beteg hibázik (s bizony ez a gyakoribb), az orvost kell keresztre feszíteni. Mint már oly sokszor mondtam: mindig magunkban kell először keresni a hibát, aztán a pumpában (szerelékben), s legvégül az orvosban.
 

steveray

Új tag
Van valakinek tapasztalata az Aloe Vera cukorbetegségre javasolt termékeiről? Én nemrég szedtem be egy dobozzal a króm-tartalmú szerből, igazán semmit nem vettem észre. Persze komoly fenntartásaim vannak az adagolás tekintetében, mert egy jó pár fontos kérdés nem tisztázott számomra...
 

bogesz

Új tag
bogesz problémája kapcsán egy-két megjegyzést, ha szabad...
Egyáltalán nem olyan biztos, hogy a bázissal van a baj. Ezt csak azutzán lehetne kijelenteni, ha leellenőrizné. Mégpedig úgy, hogy időt szán rá. Lehetőleg egy egész napot, és óránként méri ch beviotel nélkül a vércukrot. Kerek órakor ajánlott, hiszen a bázisadag is így adagolható.
Egy adott értékről indulva szépen ki lehet szűrni azt, hogy mikor emelkedik a vércukor és mennyivel. Tapasztalatom szerint akér 2-3 mmol/l ugrást is ki lehet 0,1 egység inzulinnal küszöbölni, csak jó időpontban kell emelni. Nem feltétlenül akkor, amikor az ugrás bekövetkezik, hanem inkább 1 órával előbb.

Kétségtelenül pontosabb ugyanezt kórházban végig csinálni, de otthon sem lehetetlen.

Egyébként én lassan töltöm be a 4. Pumpás évemet és eddig összesen(!!!) háromszor kellett a bázisomhoz hozzányúlni. A bólus elszúrásával is meg lehet valósítani azokat a vércukor-eredményeket, amiket bogesz produkált.
Nem biztos, hogy azért, mert a beteg hibázik (s bizony ez a gyakoribb), az orvost kell keresztre feszíteni. Mint már oly sokszor mondtam: Mindig magunkban kell először keresni a hibát, aztán a pumpában (szerelékben), s legvégül az orvosban.
szia!
Az a gond,hogy már nem egy ilyen napon vagyok túl!
De megint megpróbálom,mondjuk hétfőn! Segítesz?
 

tímeácska

Őstag
Steveray!
Én jó ideig "nyomon követtem" Bogesz vércukor alakulását. Ezt, itt a fórumon lehet, hogy nem sokan tudják... Félig-meddig személyesen, de ez nem is tartozik ide, hogy hogyan, s miképp'! De én pl. azt is tudom, hogy Bogesz diab. ellátása kifejezetten pocsék, és felháborítónak tartom azt, hogy még csak véletlen sem!!! találkozott egyetlen egy trénerrel, Roche-os képviselővel sem! Valóban csak a kezébe nyomták a pumpát, hogy hajrá, ismerkedjenek (a diab. szakrendelőjében nagyon-nagyon felületes pumpa-oktatásban részesült, ahogy ott még jó páran... Ez nem hinném, hogy az Ő hibája!)... Mennyire megbízható, és lelkiismeretes diab. szakemberekre vall az a tény is, hogy pl. azt sem közölték Bogesszal, hogyan is juthat hozzá a fél éves szerelék adagjához??? Kezébe nyomták a recepteket, és viszlát... Tehát, ha Bárki is azt állítja, hogy először saját magában keresse Bogesz a hibát, és az orvost ne feszítse azonnal keresztre, ám legyen úgy! Ha nem Bogesz, akkor majd én feszítem keresztre azt az orvost! Felháborítóak azok a tények, amikkel Bogesz diab. orvosánál találkozni!

És még egy aprócska megjegyzés... Ami persze, nem annyira mellékes dolog... Én szívből örülök, Steveray, hogy a 4 év alatt csak 3-szor kellett a bázisodon állítanod! De tényleg! Csakhogy, ez a bázishoz nem nyúlás sokkal nehezebben kivitelezhető egy nőnél... Csak pár példa: menstruációs ciklus alatt 2-szer változik a bázis inzulin szükséglete a legtöbb nőnek! Peteérés előtt, peteérés alatt, és a menstruáció alatt is más... Ez máris megköveteli a bázis állítgatását... És, ugye, mi van akkor, ha nem csak 1, hanem mindjárt 2 pete érett meg... A hormonok változnak... Ha akarjuk, ha nem... Ez van... Pechesek vagyunk?! Dehogy! Csak nők! Tehát, mások vagyunk! És az alapján, hogy kinek hányszor kellett x idő alatt hozzányúlnia a bázisához, teljesen lényegtelen! Szerintem...
 
Oldal tetejére