Insulinpumpa

zsuzsa

Új tag
Szia Ildikó!
Én ezt a kinderes dolgot egy anyukától hallottam a diab rendelésen, de ez az anyuka hasonló volt ahhoz az anyukáéhoz akivel tímeácskának is dolga volt egyszer egy rendelésen. Nem csak ez volt a baj amit adott a gyereknek. Én mióta tibus cukros semmi ilyesmit nem adtam neki, csak a minőségi diab dolgokat, így ahogy írod meg lehet találni nagyon finom dolgokat, de attól még diab, édesítőszeres, mesterséges, és stb... de a gyerek nem bír mást enni. Örülök hogy mostmár a pumpa mellett be tudom iktatni az olyan dolgokat, mint banán, de tulajdonképpen ennyi, semmi más cukros dolgot nem bír. Vagy én csinálom rosszúl az is lehet. De nem mondhatom a dr.-néninek, hogy állítsa már a gyereket több inzulinra, mert cukrosan akarom etetni, mert káros az édesítőszer.Már írtam a Dauwe Egberts honlapjára is, hogy az új kids kávéjukat gyárthatnák édesítőszerrel, vagy cukor nélkűl, hogy anyuka édesítse, mert egyre több gyerekre gondolnának így, egyébként meg egészséges gyereknek is baromi édes. Külfőldön ez természetes, van ilyen is olyan is, és nagyon finomakat hozatunk neki mi is. Csak macera, mennyivel egyszerübb lenne ha nálunk is lehetne finomabnál finomabb diab dolgokat kapni mindenhol. Pedig a régi diabosok azt mondják már ez is haladás, mert régen még ezek sem voltak, csak amik most vannak a boltokban azok is vacakok.
 

Vick

Új tag
Zsuzsa! Én is írtam a Dauwe Egberts honlapjára ez miatt! Akkor nem csak bennem merült fel ez a dolog. :) Jó lenne, ha sikerülne!
 

zsuzsa

Új tag
Mióta cukorbeteg mindenho próbálom propagállni a cukormentes élelmiszerek elterjedését, mert bízom benne hogy mire nagyobb lesz egyre kevesebb dologról kellene lemondania. A mai fogyókúrás világ kapóra jön nekünk, tavaly nyáron is olyan finom fagyikat találltunk, persze pesti cukikban, se cukor se tej nem volt benn, igazi tiszta csokiize volt, úgy ette.és élvezte hogy nyugodtan eheti, "anyuci az egész gombóc az enyém?" már megszokta hogy soha semmiből nem tudja az egészet megenni. Mi pest megyében lakunk, nem messze pestől de itt lehetetlen neki dolgokhoz hozzájutni. Vendégek jöttek, vasárnapi ebéd, és utána gondoltunk egyet, délutáni napsütésbe elmegyünk sütizni a cukiba, hát van 3 cuki a közelünkben, nem is kis cégek, és egyáltalán semmit nem tartanak ami cukornélküli. Pedig igény biztos lenne rá. De a vásárlásnál is min. 4 közértet bejárok mire veszek neki való dolgokat. Pesten bemész egy cukrászdába és min 3 fajta diab süti van, meg fagyi. A végén pogit vettünk neki, még jobban szereti mint a sütit, nem édesszájú a sütik szerencsére hidegen hagyják, a rágcsálni valók pogácsa stb.. viszont nagyon szereti, ezekben is sok a szh. de azért meg tud enni belőle egyet. Pl. ilyen szempontból sem könnyű az életük.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Amikor először olvastam timitől a Roche oldalán az inzulin vízszintes áttöltési módozatát, a következő inulin feltöltéskor ki is próbáltam. Én is a tű védősapkájával toltam át az inzulint. Az első próbálkozás annyira meggyőzött, hogy azóta is így "tolom" át az inzulint.

Viszont a Roche-nak van egy újabb feltöltő fecsije. Azon nem kell az átszívó tűt felrakni a fecsire, hanem a fecsiben van egy beépített tű ezt kell az üvegpatron gumidugyattyújába szúrni. Egy pumpás társamnak volt 2 db, és ezzel töltötem fel az ő pumpáját. Itt is a vízszintes áttolást alkalmaztam, mivel csak a tű a különbség.

Köszönet Timinek a nagyszerű tippért.
 

eremit

Új tag
Ez az a "kütyü" (feltöltő fecskendő), amiről próbáltam képet találni, de nem sikerült. :-(
A lényeg, hogy a vízszintes feltöltés jobb és szerintem többen használni fogjuk majd! :)
 
H

hypohonder

Vendég
Ma reggel én is kipróbáltam élesben ezt a fajta feltöltést, és be kell ismernem, hogy tudtomon kívül ostobaságot írtam, már ami az átszívó tű tokjával történő "áttolást" illeti. Az ugyanis nem elég hosszú, így nem elhet vele az összes, fiolában lévő inzulint áttölteni...
Ennyit helyesbítek, ami azt jelenti, hogy marad a ceruza...
Természetesen a Novorapid áttöltéséről írok, lehet, hogy más inzulin fiolához elég hosszú a tű tokja!
 

orsika

Új tag
Sziasztok!

Ha minden igaz, én is pumpás leszek. Remélem nekem is beválik, mert nekem eddig semmi sem jött be... Semmilyen inzulin... de egyenlőre több bennem a félelem, mint a kíváncsiság... Hétfőn jön a cég képviselője, megbeszélni a részleteket. Ki mit tud arról, hogy milyen pumpa van tb támogatásra? Én eddig csak a Accu-chekSpiritről, és az Animas IR 1200-asról hallottam. vagy az mitől függ, hogy ki milyet kap? Valaki fizette az önrészt részletre? Szeretném tudni, mik a lehetőségeim... Légyszi segítsetek...
 

Nyafi

Tag
Sziasztok!

Ha minden igaz, én is pumpás leszek. Remélem nekem is beválik, mert nekem eddig semmi sem jött be... Semmilyen inzulin... de egyenlőre több bennem a félelem, mint a kíváncsiság... Hétfőn jön a cég képviselője, megbeszélni a részleteket. Ki mit tud arról, hogy milyen pumpa van tb támogatásra? Én eddig csak a Accu-chekSpiritről, és az Animas IR 1200-asról hallottam. vagy az mitől függ, hogy ki milyet kap? Valaki fizette az önrészt részletre? Szeretném tudni, mik a lehetőségeim... Légyszi segítsetek...


Szia Ors!ka!

Én tegnap kaptam meg a pumpámat,de még nem használom,csak ismerkedünk.:) Ez a Roche Spirit pumpája,engem úgy tájékoztattak,hogy 3 hónapra kapom kipróbálásra,s ha beválik(eddig mindenkinek bejött,úgyhogy reménykedjünk;)) akkor utána 130ezer Ft az ára...részletfizetésről nem tudok...A havi költségei kb 5ezer Ft-ba kerülnek.De mondom,még én is csak hallomásból tudom.:);)
 

pumpás

Őstag
Szia Ors!ka!A Medtronicnál is 3 hónap próbaidö van ahogy Nyafi irta 5000 huf a havi költség.Denáluk van részletfizetési lehetöség 1 év kamatmentes.Javaslom ha minnél kevesebbet akarsz belefizetni próbálj találni "szponzorokat".Nekem bejött!
 

orsika

Új tag
Szia Ors!ka!A Medtronicnál is 3 hónap próbaidö van ahogy Nyafi irta 5000 huf a havi költség.Denáluk van részletfizetési lehetöség 1 év kamatmentes.Javaslom ha minnél kevesebbet akarsz belefizetni próbálj találni "szponzorokat".Nekem bejött!

Aha.. Csakhogy nem igazán tudom, hogy melyik pumpás cégtől jönnek, mert az orvosnál megadtam a számom, majd délután hívtak, hogy hétfőn találkozzunk. Hogy érted, hogy szponzorokat???:-?
 
H

hypohonder

Vendég
Hello Everybody!
Ma kaptam meg az Accu Chek Spirit pumpa és a hozzá adott 6 havi - illetve 180 napi!!! - szerelékek árát tartalmazó számlát, és persze a pumpa kivételével a cuccot is. Akit érdekel: a pumpa térítési díja 119.808.-Ft, a 60 db infúziós szerelék térítési díja 21.024.-Ft, az 50 db patroné pedig 4.320.-Ft. Összesen fizetendő 145.152.-Ft.
Többre számítottam.
Mindegyikből kaptam kedvezményt, amit természetesen beszámítottak az árba. Nem tudom miért, talán mert olyan szegény vagyok...
A pumpánál 30.792.-Ft, a kanülnél 100.-Ft/db, a patronnál pedig 25.-Ft/db-ot...

Szép az élet - mondtam már?
Ezt csak azért idéztem most be, hogy lássátok, a ROCHE Spirit pumpa januárban mennyibe került a betegnek, fél évre elegendő szerelékkel együtt.
 

pumpás

Őstag
Szia Ors!ka!Ezt ugy értem hogy akik kifizetik helyetted a pumpát,vagy valamemennyi pénzel támogatnak,pl:önkormányzat,cégek,oep csak irnikell mindenhova egy levelet.Nekem igy jött össze a pumpa árának több mint a fele.
 

orsika

Új tag
Ezt csak azért idéztem most be, hogy lássátok, a ROCHE Spirit pumpa januárban mennyibe került a betegnek, fél évre elegendő szerelékkel együtt.

Szia!

Nagyon sokat segítettél... Igaz, nekem az orvos kb:90000 Ft-ot mondott. Nade nem baj... Az csak a baj, hogy nekem szükségem van a pumpára, de több mint biztos, hogy én a fenntmaradó 10%-ot is csak részletre tudom kifitetni...
 

orsika

Új tag
Szia Ors!ka!Ezt ugy értem hogy akik kifizetik helyetted a pumpát,vagy valamemennyi pénzel támogatnak,pl:önkormányzat,cégek,oep csak irnikell mindenhova egy levelet.Nekem igy jött össze a pumpa árának több mint a fele.

Szia!

Hát, nem tudom. Majd hétfőn kiderül, hogy mit kell állnom, és hogy hogy kellene fizetnem. Remélem, hogy valami közös megoldást tud ajánlani... Amíg nem beszéltem vele, addig még reménykedem.

Sajnos katasztrofális eredményeim vannak... 9.-én volt 4 éve, hogy diabos vagyok, de a Hemaglobinom még sosem volt 8,1% alatt...
 
H

hypohonder

Vendég
Kedves Orsika, szerintem mindegyik forgalmazóval lehet tárgyalni a részletfizetésről. Szponzorokkal én még nem próbálkoztam, de nem rossz ötlet!
 

Sani

Új tag
Szia Orsika!

Én úgy tudom, hogy a 85 %-át az OEP állja, míg a fennmaradó 15 %-ot nekünk kell fizetni:(.
A részletfizetési lehetőségről meg kell kérdezni az illetőt, aki bemutatja neked a pumpát, ill. a másik kettő pumpaforgalmazónál is érdeklődni kell az árakról és a részletfizetésről. Nem nagyon különböznek a pumpák, szerintem mindegyik jó. Tehát azt válaszd, amelyiknél a legjobb számodra a fizetési lehetőség.
Nem rossz ötlet az sem, hogy támogatókat keresel...hátha bejön.
Megéri. Pumpával biztosan tudsz majd jó cukrokat produkálni.:)
 

zsuzsa

Új tag
Ors!ka!
Nekünk Metronikos pumpánk van novemberben kaptuk, januárban indult az engedélyeztetés, és márciu közepén kaptuk meg a csekkeket, addig semmit nem kellett fizetnünk. A 4 havi részletet választottuk, ezt kinálták fel, vagy egy összegben vagy 4 részre elosztva, így fizetünk 31038 Ft 4 szer. De ezt is úgy hogy megkaptuk egyszerre a 4 csekket, június 5.-ei dátummal, tehát adddig fizethetjük be, hogy most addig havonta fizetjük vagy akkor egyszerre adjuk fel azt senki nem kérdezte. Persze havonta befizetjük, és júniusra kifut. Ez tartalmazza a szerelékeket is és még pluszban rendeltünk övtartót, belövőt . A rossz az, hogy mire a részlet lejár, az utolsóval már fizethetjük a következő féléves szereléket is. De így még mindíg könnyebb volt nekünk is, mint egy összegben.
 

orsika

Új tag
Sziasztok!

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek... Tényleg okosabb lettem. A 4 havi részlet is megfelel. Vagy bármi, ami nem azonnal 150000 ft. Úgy még talán ki tudom fizetni...

Olyan jó, hogy nem a vakvilágba kell naívan bolyonganom, hanem ti segítetkek.

Lehet hogy puncsolok majd egy kis pénzért a munkahelyemen is, de mostmár csak megvárom mit mond a "pumpásbácsi".
 
Sziasztok!!

Bocsi, mindenkitől, hogy csak most szólalok meg , de nem volt jó a gépem.
Köszike hypohonder, hogy megszólítattál, így ídézem saját magamat a "PUMPA ÁTTÓLÁSRÓL"!

PATRONBÓL történő átszívás (valójában áttolás): a pumpapatronhoz csatlakoztassuk a tűt, majd szúrjuk az inzulinos patronba. Helyezzük vízszintesbe (pl. tegyük le az asztalra). Az inzulinos patron gumidugó felőli részét egy ceruza tompa végével toljuk a pumpapatron felé." - ezt a módszert használom most már én is kb. 2 hete. NAGYON JÓÓÓÓ!!

Csak ajánlani tudom mindenkinek, mert sikerül úgy áttolni, hogy csak annyi levegő van a patronba ami a tűből kerül bele. Tényleg szuper, nincsnek apró "bubik" a patron falán, mint máskor. Volt olyan hogy sos, hűtőből kivétel után rögtön kellett feltöltenem a patront, és ezzel a módszerrel csináltam, akkor sem lett benne levegővel, nem habosodott.
Csak meg kell találni azt az eszközt ami könnyűvé teszi az áttolást, vagyis belefér végig az inzulinos patronba
.


Amit én tudok az újj "kütyüről" - van róla képem de nem tudom, hogy an kell ide feltenni- egyenlőre csak azok kapják akik most lesznek pumpások, mert a kezdő csomagban van azt hiszem 3 db benne.
Még nem tudja a cég, hogy mikor tudják bevezetni, mert az OEP engedélyezésétől függ, mert a régi patronok 25 db-os kiszerelésben voltak - ez a ROCHE-os pumpások tudják!! -az újjj pedig 5 db-os talán - ezt mondta a cégképviselője!
Egyenlőre ennyit tudok róla!
De tökéletesen használható a "régi patronnal" is , azokkal a tapasztalatokkal amit előőb leírtam!

Most azt hiszem egyenlőre ennyi elég belőlem!

Üdv mindenkinek! Szép napot!
 
Oldal tetejére