Insulinpumpa

blaci

Őstag
Kedves Molli!
:dr_24::dr_24::dr_24:
...
Üdv.,
Laci …aki a régebbi téma megvitatás ebben a topikban van, itt keressem? Kíváncsi lennék rá…;):D

Ne keresd :) Csak vita volt. Ma már más a helyzet, naprakészebb infokat kapsz itt mindenkitől.
...

Sziasztok!
Megtaláltam!!!:D Persze, pusztán csak véletlenül! ;) Egyáltalán nem kerestem ám...ugyan, dehogy is...!:D
Szóval, az 50. oldalon a #497. hozzászólástól van a téma és a "vita" az 55. oldalig... (kb.)
Érdekes és hasznos olvasmány, sok vélemény elhangzott akkoriban ami azért eléggé aktuális manapság is...;)
Elkezdtem nemrég elolvasni az elejétől az egész topikot...:dr_24:
Üdv.,
Laci ...aki sokat olvas és keveset kérdezget...!:cool:;):D
 
Sziasztok! Rég jártam erre...
Aktuálissá vált az újabb adag szerelék igénylésem ellenjegyeztetése az OEP-nél. Van infótok róla, hogy mostanában milyen az OEP hozzáállása? Még mindig nehézkes a szükséges aláírás megszerzése? A támogatásról van határozatom, ami még fél évig (elvileg) érvényes.
 
... De általánosságban nem érzem jónak a Medtronicos "termékkövetést". Végülis elintéznek mindent, ha megyek utána ...
Nekem is hasonló a véleményem. Az első 2-3 évben kerestek meg valamilyen programmal, azóta szinte csak a szerelékigénylésre és a pumpacserére korlátozódott a kapcsolatunk.

Minden pumpásnak lett meghívó küldve a Kenézys oktatásról aki ahhoz a kórházhoz tartozik.
Ha mondjuk nem a Kenézybe jársz kezelésre, hanem egy másik klinikára/kórházba akkor majd arról az oktatásról kapsz meghívót ami a Te gondozód közelében lesz megtartva. mikor?hol? stb!
Ezeket az oktatásokat a kórház szervezi vagy a Medtronic?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Rég jártam erre...
Aktuálissá vált az újabb adag szerelék igénylésem ellenjegyeztetése az OEP-nél. Van infótok róla, hogy mostanában milyen az OEP hozzáállása? Még mindig nehézkes a szükséges aláírás megszerzése? A támogatásról van határozatom, ami még fél évig (elvileg) érvényes.
Minden flottul ment. Kb. 2 hét alatt lezajlott a pjojekt. Én már aláírva küldtem a receptet a MEP-nek.
 

zsuzsa

Új tag
Örömmel jelenthetem, hogy megkaptuk, és működik rajtunk, ill. a kisfiamon a szenzor. Biztos sokaknak ez nem nagy szám már, de nekünk ez az első, és hát bagy izgalomba voltam előtte és utána is, de rendben mentek a dolgok, és nagyon élvezzük. Azt kell megállni hogy percenként ne nézegessük, de olyan jól kiír mindent, egész éjjel gyönyörő vizszintes vonal volt a grafikonunk, előtte meg utána reggel már nem, de éjjel nagyon jó volt. Nem is riaszt, csak evés után mikor emelkedik a cukra akkor eléri a felső határt akkor azt jelzi. Kata, Poe ezúton is köszönöm a sok segítséget, hogy kérdezhettem, és átsegítettetek a kétségbeesés időszakán. Hiába amíg valami új, és nem tapasztalja ki az ember, addig ideges, de jó volt hogy tudtam tőletek kérdezni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Örömmel jelenthetem, hogy megkaptuk, és működik rajtunk, ill. a kisfiamon a szenzor. Biztos sokaknak ez nem nagy szám már, de nekünk ez az első,

Azt kell megállni hogy percenként ne nézegessük, de olyan jól kiír mindent,
Ez még nekünk is nagy szám, nekem a harmadik után is az lesz, ha a következő felkerül rám. Még éjszaka is a kezemben volt a kijelző és kapcsolgattam a villanyát.

Nézegessétek csak, nagy élmény. Azt kell csak megállni, hogy olyankor is beavatkozzatok, amikor szenzor nélkül nem tennétek. Extrém esetben persze szükséges, de akkor vc mérés mellett is tennétek valamit.

Írd majd meg léccike, hogy milyen nem ismert folyamatra derült fény a szenzor által.
 

zsuzsa

Új tag
Hát eddig azt láttuk ami eddig is látható volt, hogy éjjel nincs gond azt tudtuk a fekvési és az ébredési értékből, szerencsére éjszaka mindíg nyugodtan aludhattunk.
Azon gondolkodtam hogy hol tudom megnézni a grafikonon az értékeket, vagy egyáltalán kiírja e, én reggel láttam a grafikont, de ha megszeretném nézni hogy értékben mennyi volt mondjuk 4 órakor, azt meg tudom valahogy nézni?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát eddig azt láttuk ami eddig is látható volt, hogy éjjel nincs gond azt tudtuk a fekvési és az ébredési értékből, szerencsére éjszaka mindíg nyugodtan aludhattunk.
Azon gondolkodtam hogy hol tudom megnézni a grafikonon az értékeket, vagy egyáltalán kiírja e, én reggel láttam a grafikont, de ha megszeretném nézni hogy értékben mennyi volt mondjuk 4 órakor, azt meg tudom valahogy nézni?
A kijelző, ill. nektek a pumpa monitorján a diagram szélén ott van a glukoz érték. Két vastag vonallal pedig a beállított alsó és felső határérték.
 

poe

Őstag
Hát eddig azt láttuk ami eddig is látható volt, hogy éjjel nincs gond azt tudtuk a fekvési és az ébredési értékből, szerencsére éjszaka mindíg nyugodtan aludhattunk.
Azon gondolkodtam hogy hol tudom megnézni a grafikonon az értékeket, vagy egyáltalán kiírja e, én reggel láttam a grafikont, de ha megszeretném nézni hogy értékben mennyi volt mondjuk 4 órakor, azt meg tudom valahogy nézni?
2 ESC nyomás után látod a 24 órás grafikont. Lépni is tusz benne a nyilakkal, kiírja az akkor mért értéket.
 

zsuzsa

Új tag
A 24 órás megvan, akkor látom a grafikont, most nincs közelemben a pumpa, de kipróbálom délben a lépegetést, a le fel nyillal tudok lépegetni, és akkor értékeket is ír a diagramhoz?
 

poe

Őstag
Úgy rémlik igen. A 24 órásban tán fél-egy órás lépcsőben, a 3 órásban a szenzor minden mérését meg tudod nézni. Ennél pontosabban csa, ha letöltöd az adatokat a pumpáról.
 

zsuzsa

Új tag
A pumpa könyvben minden leírást megtaláltam, sőt kifejezetten egy ilyen szenzor füzetet kaptunk, csak utoljára akkor forgattam ezeket a leírásokat amikor a pumpát kaptuk, azóta nem , és nem is rémlett hogy abban van szenzor rész, de nagyon jó leírást találtam. Köszönöm az ötletet.
 

zsuzsa

Új tag
percenként nem is akarom nézni, csak esetleg ilyenkor mikor az oviba átmegyek akkor a délelőttbe be tudok pillantani, értékszerűen is.
 

borka

Őstag
DANA inzulinpumpa



Hátha valakit érdekel a térítésmentesen beszerezhető inslinpumpa. Teljes ismertetővel.

Társadalombiztosítási támogatás nélkül forgalmazott készülékek DANA inzulinpumpák, a SOOIL cég termékei.

DANA inzulinpumpa

http://www.pharma-marketing.hu/Inzulinpumpa-Inzulin-pumpa-Insulin-pumpa.html
 


Hátha valakit érdekel a térítésmentesen beszerezhető inslinpumpa. Teljes ismertetővel.

Társadalombiztosítási támogatás nélkül forgalmazott készülékek DANA inzulinpumpák, a SOOIL cég termékei.

DANA inzulinpumpa

http://www.pharma-marketing.hu/Inzulinpumpa-Inzulin-pumpa-Insulin-pumpa.html

Igen, ez a pumpa valóban nem támogatott (a térítésmentes rossz szó, nem ezt jelenti :)). Távolkeleti a gyártó, ennek megfelelően valamivel olcsóbb is mint az amerikai Medtronic vagy Animas, illetve a svájci Roche. Viszont a teljes ára hiába alacsonyabb, mivel nincs rajta támogatás, ezért elég húzós. Ezen a fronton viszont lehet hogy lesz előrehaladás, időben meg fogjátok tudni :)
 

borka

Őstag
"Igen, ez a pumpa valóban nem támogatott (a térítésmentes rossz szó, nem ezt jelenti :)"

Bocs,bocs,bocs támogatás mentest akartam írni.

:dr_24::dr_24::dr_24:,hogy kijavítottál.

Nagyon halkan meg súgnád az árát.;)?
 
"Igen, ez a pumpa valóban nem támogatott (a térítésmentes rossz szó, nem ezt jelenti :)"

Bocs,bocs,bocs támogatás mentest akartam írni.

:dr_24::dr_24::dr_24:,hogy kijavítottál.

Nagyon halkan meg súgnád az árát.;)?
A fórumon ezt nem szívesen tenném. Viszont ha érdeklődsz emailben (http://www.pharma-marketing.hu/Kapcsolat/) vagy felhívod az irodát (06 1 242 2146) akkor elmondják hogy mi is ez és hogyért kapható.
 

borka

Őstag
Kedves Péter !
Ha már itt vagy, volna egy kérdésem.

Kaptama Roche -tól egy értesítést az Accu-Chek pumpavédő-ről.
Volna -e olyan ilusztrció,ill. fénykép, amin jobban meg lehetne tekinteni ezt a terméket. Mondjuk a hátulját is mert, érdekelne a rögzítés mikéntje.
Előre is köszi a fáradozást.:dr_24:
 
Oldal tetejére